Legia Warszawa

4

Cracovia

1

• To był przedostatni mecz ligowy w tym roku. Zapraszamy na jutro i relację z meczu Wisła-Pogoń, a za dziś dziękuje Wam Michał Jackowski. Spokojnej nocy !

• Dla Legii to jeszcze nie koniec rozgrywek w tym roku. Został jej jeszcze meczw Pucharze Polski, ale to już ostatni mecz przy Łazienkowskiej. Rok dla Legii bardzo udany. Mistrzostwo, Puchar Polski i liderowanie w lidze. To wszystko musi przysłonić nie najlepszą postawę w europejskich pucharach. Dla Cracovii to również udany rok. Awans do ekstraklasy, oraz naprawdę świetne wrażenie jakie pozostawiają po rundzie jesiennej w najwyższej klasie rozgrywkowej.

• To był fascynujący spektakl !!! Mieliśmy fantastyczne gole i nie mniej cudowne asysty. Zdecydowanie bohaterów tego meczu jest dwóch: strzelec 3 goli Kucharczyk i trzy razy podający mu Ojamaa. Ale pozytywnych postaci w tym meczu jest wiele. Ciężko byłoby wskazać zawodników, którzy zawiedli w tym meczu. Cracovia mimo, że wynik dla niej jest fatalny pozostawiła w Warszawie bardzo dobre wrażenie. Szkoda, że takich spotkań w lidze mamy jak na lekarstwo.

• Sędzia Szymon Marciniak zamyka ten rok przy Łazienkowskiej 3 !!!

• Kompletnie niepotrzebny faul Jodłowca, który przez to nie zagra w pierwszym meczu na wiosnę.

• 3. minuty doliczone. Szkoda, że tylko tyle !

• Cóż za luz Radovicia ! Piętką do Mikity, ale młody napastnik Legii strzela bardzo niecelnie.

• Ojamaa ma swoje "standing ovation". Trybuny krzyczą: Henrik Ojamaa ! Wchodzi Broź !

• Cudowna asysta Estończyka i Kucharczyk po raz kolejny stanął oko w oko z Pilarzem. Teraz skrzydłowy Legii zachował zimną krew !

• 4-1 !!! HAT-TRICK KUCHARCZYKA !!! HAT-TRICK ASYST OJAMY !!!

• Na boisku jest coraz więcej miejsca. To jest chyba jedyny taki mecz w sezonie, gdy Legia może grać z kontry.

• Bardzo dobrego w pierwszej połowie Danielewicza zstąpił Bernhardt.

• Kapitalne podanie Ojamy !!! Kucharczyk przebiegł połowę boiska, wyszedł sam na sam, ale pokpił sprawę. Chciał upokorzyć Cracovię i przelobować Pilarza, ale ten nie dał się zaskoczyć !

• Tym razem medycy muszą zająć się Ojamą. Piłkarz zwija się z bólu.

• Zaskakujący strzał Stebleckiego z 19 metrów ! Kuciak wyrzucił piłkę róg !

• Cracovia ma zdecydowanie lepszą sekcję hokeja niż Legia i to widać ! Od kilku minut Legia jest zamknięta w hokejowym zamku !

• Ależ koronkowa akcja gości ! Budziński, Kita, przepuszczenie piłki Ntibazonkizy i strzał Stebleckiego ! Jednak uderzenie gracza z Krakowa zbyt słabe.

• A jednak mamy na boisku Radovicia ! Zastąpił Furmana, który wykonał kawał tytanicznej pracy w środku pola.

• Budziński strzelał z 25 metrów, ale jego strzał był bardzo niecelny,

• Saidi przewraca się w polu karnym. Był trzymany za rękę przez Bereszyńskiego i to powinien być rzut karny.

• Do tej zmiany już się przyzwyczailiśmy. Mikita za Dwaliszwiliego. Gruzin jest niepocieszony. Zostawił na boisku sporo zdrowia, ale niestety dla niego Legia nie miała z jego pracy wymiernego efektu.

• Dwaliszwili próbował strzału zza pola karnego. Kucharczykiem to on dziś nie będzie.

• Na boisku meliśmy Kopciucha. Bereszyński zgubił swojego bucika, ale na nieszczęście dla gracza Legii, nie było na murawie żadnej księżniczki.

• Kontra Legii. Kucharczyk pociągnął prawą stronę, pograł z Ojamą, ale już wrzutka w pole karne była fatalna i bez problemu Pilarz wyłapał tę piłkę.

• Budziński otrzymał żółtą kartkę i przez to nie zagra w pierwszym meczu na wiosnę.

• Tym razem Ojamaa znalazł swojego partnera w polu karnym ! Z lewej strony idealnie obsłużył podaniem Kucharczyka, który dziś jest bezbłędny i bez problemów umieścił piłkę w siatce z 7 metrów. To już druga asysta Estończyka dziś i drugi gol Kucharczyka.

• GOOOOLLLL !!!! 3-1 !!!! Kucharczyk !!!!

• Ojamaa strzelał z ostrego kąta. Chyba powinien szukać partnera w polu karnym.

• Dwaliszwili kontra Kosanović. Walkę dwóch czołgów wygrywa obrońca gości i tylko korner dla Legii.

• Kita jest bardzo aktywny i za faul na nim Astiz otrzymuję kartkę.

• Furman przewraca się w polu karnym, ale o jedenastce nie może być mowy.

• Zaogniło się na boisku ! Kita przewrócił Rzeźniczaka, a obrońca Legii próbował zrewanżować się kopniakiem. Oby ten mecz nie przemienił nam się w jatkę !

• Już w pierwszej akcji Craxa miała szansę na bramkę. Ładną indywidualną akcją popisał się Steblecki, źle jednak dorzucił piłkę, a na dobitka z 16 metrów Kity nie wkręciła się do bramki.

• Rożne: 1-2
  • To było naprawdę bardzo dobre 45. minut ! Cracovia świetnie zaczęła, od gola Saidiego po błędzie Kuciaka, ale Legia po raz kolejny w tym sezonie zdołała odwrócić losy meczu. Kapitalny mecz w wykonaniu Kucharczyka, który zdobył cudowną bramkę i dorzucił asystę. Jednego możemy być pewni- goście jeszcze nie rzucili ręcznika i w drugiej połowie podejmą rękawicę. Przez długi czas utrzymywali się przy piłce i będą mieli jeszcze swoje szansę.

• Sędzia doliczył tylko minutkę i musimy się niestety pogodzić z tym, że piłkarze schodzą do szatni.

• Żytko ukarany za faul na Dwaliszwilim.

• Teraz Cracovia próbuje zdziałać coś w ofensywie, ale warszawianie mądrze się bronią.

• Na specjalne życzenie naszej czytelniczki. Ławki rezerwowych:

Legia: 84. Wojciech Skaba, 28. Łukasz Broź, 77. Raphael Augusto, 32. Miroslav Radović, 27. Patryk Mikita Cracovia: : 30. Matko Perdijić, 9. Edgard Bernhardt, 18. Przemysław Kita, 20. Marcin Kuś, 37. Bartłomiej Dudzic, 44. Paweł Jaroszyński, 77. Bartosz Żurek

• Jodłowiec zagrał na prawe skrzydło do Kucharczyka. Ten jest dziś fenomenalny i cudownie znalazł w polu karnym Pinto, który nie mógł nie trafić do bramki z 11 metrów. Legia na prowadzeniu !

• GOLLLLL !!!! 2-1 !!! Pinto !!!

• Saidi pograł sobie w siatkówkę. Cóż nie wyszło mu to najpiękniej i Zagumnym on nie będzie...

• Dwaliszwili mocno zaatakował Pilarza, ale ten spokojnie wybił piłkę w bezpieczne rejony boiska.

• Legia nieco przejęła inicjatywę, ale mecz toczony jest głównie w środkowej strefie boiska. Jedni i drudzy długimi akcjami próbują znaleźć lukę w obronie rywala.

• Ntibazonkiza leży na boisku. Cierpi z powodu bólu w kolanie.

• Saidi w kontrze. Jego kilkudziesięciometrowy bieg skończył się strzałem z 30 metrów. Kuciak jednak spokojnie łapię tę piłkę.

• Rzeźniczak popędził prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie wpadło do koszyczka Pilarza.

• Na usprawiedliwienie Dwaliszwiliego w powtórkach widzieliśmy, że Pilarz delikatnie dotknął napastnika Legii i nieco wytrącił go z rytmu biegu. Nie zmienia to chyba jednak faktu, że nie wypadało trafić w tej sytuacji w słupek.

• Kucharczyk poczuł się bardzo pewnie na boisku. Popisał się indywidualna akcją, kiwnął dwóch rywali, ale strzał z ostrego kąta nie mógł wpaść do bramki...

• JAKIM CUDEM TO NIE WPADŁO ?! Strata Marciniaka, świetne zagranie Kucharczyka i Dwaliszwili wyszedł sam na sam z Pilarzem. Gruzin minął bramkarza, ale z strzałem zza pola karnego do pustej bramki trafił w słupek !!!

• Kolejna świetna wrzutka Danielewicza z rożnego, ale słowacki bramkarz Legii wybija piłkę, choć nie było to pewne zagranie Kuciaka.

• Dobre rozegranie kornera przez Cracovię ! Steblecki z ostrego kąta uderza, ale Dusan Kuciak rehabilituję się za błąd przy stracie bramki i kapitalnie broni ten strzał.

• Pierwszy kwadrans zapowiada nam przepyszne widowisko ! Piłkarze nie biorą jeńców. Po prostu robią swoje i strzelają gole ! Czekamy na więcej !

• Piękna piłka na prawe skrzydło do Kucharczyka, ten przyjął sobie piłkę w pełnym biegu i niewiele zastanawiając się uderzył z 16 metrów. Cóż to było za uderzenie !!! W krótki słupek, wprost w okienko bramki Cracovii ! Genialna odpowiedź Legii !

• GOLLLLL !!!!! CO ZA UDERZENIE !!! KUCHARCZYK !!! 1-1 !!!! ROZERWAŁ SIATKĘ !!!

• Mieliśmy pierwszy rzut różny dla Legii, ale Pilarz pewnie łapie piłkę i rozpoczął kontrę Cracovii.

• Mecz zaczął się nam od małego trzęsienia ziemi. Ciekawe czy gospodarze zdołają posprzątać ten bałagan na Łazienkowskiej.

• Piękne prostopadłe podanie Danielewicza. Kuciak wślizgiem na 17 metrze próbował ratować sytuację, ale nie trafił w piłkę i Ntibazonkiza miał już przed sobą tylko pustą bramkę.

• GOOOOLLLLLLL !!!! SAIDI !!!!

• Kibice Legii wyczuwają święta. Śpiewają "Legia gol" do melodii Jingle bells. Warto dodać, że również kibice gości są słyszalni.

• Pierwsze sekundy meczu zapowiadają, że tu nikt nie będzie chciał szybko pozbywać się piłki. Oba zespoły upodobały sobie długie przetrzymywanie futbolówki.

• Szymon Marciniak rozpoczął mecz najlepszej drużyny na swoim boisku i najlepszej drużyny w delegacjach. Dziś musi być ciekawie !!!

• I wychodzą, więc około 15 tysięcy gardeł śpiewa, że "Mistrzem Polski jest Legia...".

• Piłkarze już w tunelu, a kibice śpiewają już "Sen o Warszawie".

• W obu ekipach jest problem z napastnikami. w Legii Dwaliszwili i Mikita nie spełniają oczekiwań, a w Cracovii nie ma dziś Dawida Nowaka. Z konieczności w ataku zagra Marcin Budziński.

• Piłkarze Legii mają już w nogach 33 potyczki w tej rundzie (Cracovia 20), ale również trener Urban obiecuję, że jego zawodnicy nie są już myślami na urlopie:

Zmierzymy się teraz z Cracovią, która zawsze stara się grać w piłkę i to jest fajne. Wiemy, że z tą drużyną, tak jak z innymi na własnym boisku, nie będzie łatwo. Dzisiaj z nikim nie wygrywamy przekonująco, dwoma, trzema czy czterema bramkami. Mecze są wyrównane, ale jednocześnie wiemy, że jesteśmy mocni na własnym boisku. Doznaliśmy tylko jednej porażki na początku rozgrywek i to też była sytuacja troszkę inna od tej normalnej. Mamy ostatnie spotkanie i będziemy chcieli jak najlepiej pożegnać się z kibicami i oczywiście wygrać. A że nie będzie łatwo, to wiemy.

• Trener gości szanując rywala jednocześnie zapowiada walkę o 3 punkty:

Wiemy, że gramy na bardzo ciężkim terenie. Z zespołem, który w mojej ocenie, jest najsilniejszy kadrowo w naszej lidze. Pamiętamy o porażce przy Kałuży 0:1, więc będziemy mogli zobaczyć co od tego czasu się zmieniło. Żałuję, że zagramy bez Dawida Nowaka i "Władka" Boljevicia, bo nasza siła ofensywna mocno na tym cierpi. Na domiar złego na dzisiejszych zajęciach Sławek Szeliga podkręcił staw skokowy, a Rok Straus poczuł ukłucie w mięśniu czterogłowym. Wieczorem okaże się czy będę mógł z nich skorzystać w Warszawie. Pomimo tych trudności jedziemy do stolicy zagrać dobry mecz, mam taki zespół który bez wątpienia na to stać.

- twierdzi Wojciech Stawowy.

• Legia jest liderem i tym liderem pozostanie niezależnie od wyniku dzisiejszego meczu, ale wygrywając ten mecz może odskoczyć zarówno Lechowi i Górnikowi, gdyż te ekipy straciły punkty w tej kolejce. Goście również mają niezagrożoną pozycję w strefie mistrzowskiej, ale ewentualna wygrana w Warszawie przybliży Cracovię do podium ligowej tabeli.

• Ostatnie ligowe zwycięstwo przy Łazienkowskiej Cracovia odniosła w 1951 roku, kiedy to pokonała Legię 4:2. W Warszawie gospodarze wygrywali 17 razy, 9 razy był remis i tylko 4 razy wygrywali goście.

• Znamy już składy obu ekip ! Wielkich sensacji nie ma, szczególnie w jedenastce gospodarzy, gdyż Jan Urban nie miał zbyt wielkiego wyboru. Trener Wojskowych ma ledwie 5 rezerwowych, w tym bramkarza i nadal narzekającego na uraz Radovicia.

• Choć liga będzie grać jeszcze jutro, to dziś możemy sobie zaśpiewać :

Będziecie tęsknić ?

• Witamy wszystkich bardzo serdecznie !!! Za trochę ponad 30 minut zacznie się bardzo ciekawie zapowiadający się mecz w naszej lidze. Liderująca Legia Warszawa na własnym boisku podejmie gości z Krakowa. Cracovia jest przez wielu uznawana za zespół, który gra najładniejszą piłkę w Polsce. Oby wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko i pożegnali ligę z przytupem.