Legia Warszawa

2

Cracovia

0

• Legia może w przeciągu całego meczu nie było jakoś szczególnie lepsza, ale na pewno zdecydowanie bardziej konkretna. Po strzeleniu drugiej bramki, Cracovia nie miała już nic do powiedzenia na boisku. Mistrzowie Polski zapewnili sobie tym triumfem pierwszej miejsce w tabeli na koniec roku. To już wszystko, dziękujemy za śledzenie naszej relacji live!

• Koniec meczu! Legia ogrywa Cracovię 2:0!

• Ostatnia zmiana gości. Nykiel melduje się za Marciniaka

• Ładna kontra Legii. Żyro dośrodkował z prawej strony boiska, Sa wyłożył piłkę Pinto, a ten minimalnie minął bramkę!

• Covilo oddał strzał głową po dośrodkowaniu Deleu z prawego skrzydła, ale zawodnik Cracovii wyraźnie przestrzelił

• Spokojnie wymieniają podania gospodarze, choć robią to głównie na własnej połowie boiska

• Było blisko gola na 3:0! Vrdoljak zagrał świetną piłkę z głębi pola do Pinto, ten zgrał z pierwszej piłki do Sa, ale tego w ostatniej chwili powstrzymał Rymaniak! Tylko rzut rożny

• Dialiba dośrodkowywał z lewej strony boiska, ale piłka minęła wszystkich piłkarzy w polu karnym i wyszła na aut bramkowy

• Druga zmiana w Legii. Za Jakuba Koseckiego na boisku melduje się Michał Kucharczyk

• Ładna piłka od Żyro do Sa, ale Portugalczyk był na spalonym

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kosecki zgrał piłkę głową, a Sa stojąc metr od bramki, wpakował ją do siatki. 2:0 dla Legii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Orlando Sa, jest 2:0 dla Legii!

• Pinto! Świetny strzał z rzutu wolnego i jeszcze lepsza interwencja Pilarza! Tylko rzut rożny

• Druga zmiana u gości. Za Rakelsa melduje się Zejdler

• Covilo faulował teraz blisko własnej szesnastki Helio Pinto

• Zjawiński! Dobry strzał sprzed pola karnego, ale dobre interweniuje Kuciak!

• Żółta kartka dla Covilo za faul na Koseckim w środkowej strefie boiska

• Arbiter daje znak, gospodarze zaczynają drugą połowę!

• Nie jest to najciekawszy mecz w tym sezonie, delikatnie mówiąc. Legia nie stworzyła sobie dużo dogodnych akcji podbramkowych, ale po fatalnym błędzie obrońcy gości, prowadzi 1:0. Cracovia miała jedną okazję, którą powinna była zamienić na gola, jednak Kuciak wygrał sytuację sam na sam z Rakelsem. Oby po przerwie na boisku gra wyglądała lepiej i obyśmy obejrzeli więcej goli

• I właśnie teraz Jarosław Przybył zaprosił piłkarzy na przerwę

• Minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

• Było blisko gola! Kosecki dośrodkował z lewej strony boiska, a Pinto uderzył głową i tylko świetna interwencja Pilarza uratowała gości!

• Troszkę dłużej utrzymywali się przy piłce przed chwilą gospodarze, ale akcja skończyła się niedokładnym podaniem Pinto. Przy piłce goście

• To powinien być gol! Kuciak lepszy w sytuacji sam na sam z Rakelsem!

• Sporo chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę

• Michał Żyro faulowany przez Marciniaka na połowie gości. Legia ma dobrą okazję do dośrodkowania.

• Michał Żyro naciskał Adama Marciniaka, który znajdował się z piłką we własnej szesnastce i ten zdecydował się na podanie do bramkarza. Zrobił to jednak w taki sposób, że go trafił do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Kuriozalny samobój Marciniaka!

• I już z atakiem ruszyli goście, ale Rzeźniczak skutecznie zatrzymał Diabonga. Rzut rożny

• Pan Jarosław Przybył daje znak, zaczynamy!

• Jeszcze przed rozpoczęciem czeka nas minuta ciszy na rzecz zmarłych kibiców Legii i byłego pracownika klubu

• Piłkarze obu zespołów już zameldowali się na boisko, za chwilę arbiter z Kluczborka zacznie to spotkanie

• Gdy poprzednim razem grały ze sobą te dwie drużyny, w Krakowie 3:1 wygrała Legia. Gola dla gospodarzy strzelił Nowak, a dla gości trafiali Kosecki, Jodłowiec oraz Vrdoljak. A jak będzie dzisiaj? Początek za około pięć minut!

• Jeśli Legia dziś zwycięży, to będzie miała sześć punktów przewagi nad drugim zespołem, czyli zapewni sobie pozycję lidera do końca roku. Cracovia nie będzie jednak łatwym rywalem, również ze względu na sytuację w tabeli. Krakowianie mają tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

• Cracovia ostatni raz wygrała niemal miesiąc temu, 2. listopada pokonała przed własną publicznością 1:0 z Zawiszą. Następnie zremisowała 1:1 z Bełchatowem i przegrała z Górnikiem Zabrze 1:2.

• W poprzedniej kolejce ligowej Legia pewnie rozprawiła się z GKS-em Bełchatów, pokonując go w wyjazdowym pojedynku 3:0. Następnie grała z Lokeren w ramach fazy grupowej Ligi Europy i przegrała 0:1. Zawodnicy Henninga Berga z pewnością chcą więc zrehabilitować się za tę wpadkę z czwartku przed własną publicznością.

• Ławka gospodarzy: Jałocha, Lewczuk, Kucharczyk, Sa, Bielik, Szwoch, Saganowski

• Ławka gości: Stępniowski, Nykiel, Zjawiński, Szeliga, Zejdler, Jaroszyńki, Kapustka

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dorzucimy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego spotkania.

• Witamy! Już tylko około pół godziny zostało do rozpoczęcia spotkania zamykającego 17. serię gier na ekstraklasowych boiskach. Legia kontra Cracovia, zapraszamy na relację live z tego widowiska.