Legia Warszawa

2

Górnik Łęczna

1

• Legia przez długi czas była lepsza od rywali. Może nie zmuszała Prusaka do kolejnych interwencji, ale utrzymywała się przy piłce i mądrze ją rozgrywała. Z kolei Górnik nie miał pomysłu nie przebicie się przez jej obronę. Udało mu się to dopiero w końcówce. Gol Bonina przywrócił nadzieję, a w końcówce goście potrafili zepchnąć warszawian do głębokiej defensywy. Nie dali jednak rady strzelić gola wyrównującego i trzy punkty zostają w stolicy Polski. Dziękujemy więc za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje

• Koniec! Pod pole karne Legii pognał już nawet Prusak, ale gościom na nic się to zdało. Legia broniła się rozpaczliwie i utrzymała prowadzenie do końca.

• Leandro nieprzepisowo zatrzymuje Piecha, za co sędzia daje mu żółtą kartkę.

• Sędzia dolicza trzy minuty

• Pruchnik dośrodkowuje z rzutu rożnego. Pierwszy strzał zawodników Górnika zatrzymuje Kuciak, późniejszą dobitkę jego koledzy z obrony. Oj, może być jeszcze ciekawie.

• Co za kabaret w obronie gospodarzy. Leandro puścił sobie piłkę wzdłuż linii bocznej, wydawało się, że nie ma szans do niej dobiec, tymczasem zdołał jeszcze dośrodkować, a jego centrę uderzeniem głową sfinalizował Bonin.

• Goooool! Bonin! Górnik łapie kontakt

• Piech rozciągnął grę do Brzyskiego, który dośrodkowywał na raty, ale i tak niecelnie.

• Z boiskiem żegna się niezawodny Nikolić. W jego miejsce Piech, który dał dobrą zmianę w Bielsku.

• Pitry zagrał fantastyczną piłkę do Świerczoka, a ten sprawdził formę Kuciaka. Słowak jednak pewnie interweniuje.

• Vranjes stara się zagrać długą piłkę do Nikolicia, ale w powietrzu idealnie interweniuje Szmatiuk.

• Mogło być gorąco pod bramką Prusaka. Bielak próbował wyprowadzić piłkę, ale zbyt łatwo ją stracił. Jego koledzy naprawili jednak ten błąd, choć po chwili sami stracili futbolówkę.

• Kolejna zmiana w Legii. Wchodzi Michał Żyro, któremu z końcem sezonu wygasa kontrakt, a schodzi Guilherme.

• Łęcznianie mieli rzut rożny, a pod bramką Legii zrobiło się naprawdę gorącą. Najpierw rywali blokują obrońcy, a później dobrą interwencją popisuje się Kuciak

• Kolejna zmiana w Górniku. Pitry za Nowaka.

• Broź wrócił na boisku i już bierze udział w akcjach Legii.

• Szatałow chce dać drużynie impuls. Świerczok za Śpiączkę.

• Kuriozalna sytuacja. Kuciak wybija piłkę i trafia w głowę Brozia - będzie kolejny rożny, a obrońcą Legii zajmą się lekarze.

• Niewiele dało to gościom. Wszystko kończy się słabym strzałem Leandro

• Broź przy linii końcowej wślizgiem zatrzymuje szarżującego Śpiączkę. Rzut rożny dla Górnika.

• Czerczesow chce rozruszać grę drużyny, więc wpuszcza na boisko Trickovskiego, który zastępuje Kucharczyka.

• Śpiączka zabrał się z piłką, odegrał do Nowaka, który mógł wyjść sam na sam z Kuciakiem, ale naciskany przez rywali nie dał rady utrzymać się przy piłce.

• Prostopadłe podanie do Guilherme, który wchodzi prawą stroną w pole karne. Brazylijczyk jest jednak na spalonym.

• Jeżeli Górnik chce odrobić straty, to musi zagrać o wiele odważniej. Na razie goście nie goszczą zbyt często na połowie Legii.

• W odpowiedzi Duda uderzył z dystansu, ale zrobił to zbyt mocno. Od bramki Prusak.

• Efektownie na skrzydle Pruchnik. Pomocnik gości szarżował przy linii, ale został zatrzymany przez Lewczuka.

• Teraz łęcznianie próbują atakować lewą stroną - to też im nie wychodzi. Ciężko patrzeć dzisiaj na grę podopiecznych Jurija Szatałowa.

• Nowak próbował zagrać w uliczkę do Śpiączki, ale obrońcy Legii rozczytali jego zamiary i przejęli futbolówkę.

• Ależ ryzykownie pograł Prusak. Bramkarz gospodarzy czekał do końca z wybiciem piłki - tak, że zdążył go zaatakować Nikolić. Piłka odbija się od Węgra i łęcznianie mają wrzut z autu.

• Łęcznianie przerywają napór gospodarzy. Nowak ekspediuje piłkę poza połowę, ale ta nie dociera do wysuniętego Śpiączki.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Guilherme. Brazylijczyk jest jedna blokowany i Legia ma tylko rzut rożny.

• Pierwsza groźna sytuacja w tej części meczu. Duda zagrywa w pole karne do Jodłowca, ten zabiera się z piłką i podcina ją nad Prusakiem tak, że ta leci wzdłuż linii bramkowej. Nie było jednak nikogo, kto zamknąłby akcję

• Zaczynamy drugą połowę. Od środka Legia!

• Nie ma za bardzo czego komentować. Legia wygrywa zasłużenie 2:0, a o grze "Wojskowych" decyduje duet Duda-Nikolić. Łęcznianie w ofensywie prezentują się natomiast tak, że nie można napisać o nich nic pozytywnego. Na razie to tyle, zapraszamy na ciąg dalszy relacji w drugiej połowie

• Sędzia nie doliczy ani minuty i wysyła obie drużyny do szatni

• I znów akcja legionistów kończy się niecelnym zagraniem Brozia. Obrońca posłał zbyt mocne dośrodkowanie, którego nie sięgnął Kucharczyk

• Legioniści odzyskali piłkę pod polem karnym Górnika, wszystko zakończył niecelnym strzałem Jodłowiec.

• Guilherme przechwytuje piłkę pod polem karnym, zaczyna dryblować i na 18. metrze jest faulowany przez Szmatiuka, który otrzymuje żółtą kartkę.

• Nikolić wychodzi praktycznie sam na sam z Prusakiem, ale sędzia odgwizduje spalonego

• To teraz legioniści pograli. Guilherme utrzymał się przy piłce na prawej stronie, zagrał świetną piłkę do wchodzącego w pole karne Brozia, ale ten ostatni fatalnie zacentrował.

• Brzyski dośrodkowuje z wolnego, a sędzia gwiżdże. Jego zdaniem Jodłowiec faulował w polu karnym

• Guilherme faulowany na skrzydle. Brazylijczyk żąda żółtej kartki dla rywala, ale sędzia jest innego zdania. Tylko rzut wolny dla Legii.

• Bednarek ogląda żółty kartonik za faul na Pazdanie.

• Bramka!!!!!!!! No i 2:0! Kucharczyk odnajduje pod polem karnym Dudę, ten zagrywa prostopadle do Nikolicia, który ze spokojem pokonuje Prusaka.

• Nowak stara się uruchomić długim podaniem Śpiączkę - piłka ląduje w rękach Kuciaka

• Broź znalazł się w polu karnym Górnik i z ostrego kąta uderzył mocno i ponad poprzeczkę

• Na boisku leży Bartosz Śpiączka, który ucierpiał w starciu z jednym z rywali. Po chwili napastnik gości jednak się podnosi. Pomoc lekarzy nie będzie potrzebna.

• Teraz lewą stroną szarżuje Leandro, którego próba centry zostaje zablokowana przez Lewczuka. Piłka ociera się jeszcze od obrońcy Górnika, więc od bramki zacznie Kuciak.

• Łęcznianie dośrodkowują z narożnika boiska, Pazdan wybija piłkę głową, a znajdujący się pod polem karnym Nowak uderza sytuacyjnie. Ponad poprzeczkę.

• Górnik stara się dojść do głosu. Nowak rozciąga piłkę do lewej strony, gdzie jest Piesio. Skrzydłowy wywalcza najpierw aut, a później rzut rożny.

• Legioniści próbowali teraz efektownie pograć w okolicach pola karnego Górnika. Wszystko skończyło się na Jodłowcu, który poślizgnął się w polu karnym

• Prusak! Prostopadła piłka za linię obrony skierowana do Nikolicia - Węgier został jednak uprzedzony przez odważnie interweniującego poza polem karnym Prusaka.

• Vranjes starał się wyprowadzić piłkę, zaczął szarżować na połowie rywali, ale został nieprzepisowo zatrzymany przez Mierzejewskiego. Sędzia upomina obrońcę gości.

• Kibice Górnika zajmują już swoje miejsca i rozpoczynają doping!

• Duda balansem ciała stara się zwieść rywala, przegrywa z nim jednak walkę fizyczną na linii pola karnego. Sędzia pokazuje: grać dalej. Kibice oczekiwali chyba czegoś innego.

• Teraz goście starają się utrzymać przy piłce, wcześniej grali zbyt nerwowo i nie mieli z tego większego pożytku.

• "Wojskowi" nie forsują tempa po strzelonym golu. Wręcz przeciwnie. Starają się spokojnie pograć piłką i zamęczyć rywala. Ich problem polega jednak na tym, że nie są Barceloną i wiele ich podań jest po prostu niedokładnych

• Michał Pazdan kasuje akcje rywali, wybijając piłkę na oślep. Ta trafia szczęśliwie do Ondreja Dudy i gospodarze konstruują akcję pod bramką Górnika. Wszystko kończy się niecelnym podaniem Nikolicia.

• Pazdan fauluje Śpiączkę na środku boiska.

• Górnik stara się odpowiedzieć, ale jego ataki są skutecznie zatrzymywane przez obrońców Legii.

• Kibice Legii skandują "Wpuśćcie kibiców", a tymczasem Prusak wpuszcza bramkę! Duda dostał w piłkę w polu karnym i przytomnie zagrał ją do znajdującego się na wprost bramki Nikolicia. Supersnajper Legii nie mógł się pomylić!

• Goooooooooooooooool! Nikolić!

• W pierwszym składzie Górnika miał grać Bozić, ale na rozgrzewce doznał kontuzji, dlatego też na boisku znajduje się Szmatiuk, który miał być rezerwowym.

• Legioniści mieli rzut wolny na połowie Górnika. Szybko go rozegrali - piłka poszła na skrzydło do Brozia, którego centrę wyłapał Prusak.

• Na razie piłka lata wyżej niż dalej... To nie jest dobry prognostyk na resztę meczu

• No i zaczynamy!

• Od środka zaczną łęcznianie

• Obie drużyny już na boisku. Kapitanowie obu drużyn (Michał Pazdan - Sergiusz Prusak) wzięli właśnie udział w losowaniu stron.

• Środa, godzina 18 - to nie jest najlepszy termin na rozegranie meczu. Na trybunach pustki

• Rezerwowi Górnika: Silvio Rodić, Veljko Nikitović, Paweł Sasin, Jakub Świerczok, Kamil Poźniak, Maciej Szmatiuk, Przemysław Pitry.

• Rezerwowi Legii: Arkadiusz Malarz, Aleksandar Prijović, Arkadiusz Piech, Ivan Trickovski, Michał Żyro, Marek Saganowski, Bartosz Bereszyński.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Legia Warszawa - Górnik Łęczna!

• Legia Warszawa - Górnik Łęczna LIVE!

Przeczytaj pełną zapowiedź: Dla Prusaka spotkanie jak finał Ligi Mistrzów

W obecnym sezonie cały czas słyszymy, że Legia gra poniżej oczekiwań. Uznano, że formuła współpracy między Henningiem Bergiem a zespołem się wyczerpała, więc pokazano Norwegowi drzwi, płacąc sowitą odprawę. W jego miejsce zatrudniono bardziej stanowczego i trzymającego ściślejszą dyscyplinę Stanisława Czerczesowa, ale i on nie odmienił „Wojskowych” na tyle, aby ci stanowili postrach ligi. Legioniści potrafią zagrać dobrze, tak, że wydaje się, że wracają na właściwie tory, ale po chwili przychodzi taki mecz jak z Podbeskidziem, gdzie ich poczynania trudno nazwać grą w piłkę, i znów nie mamy pojęcia, w którym miejscu znajduje się obecnie stołeczna drużyna.