3

Górnik Zabrze

1

• To tyle z Łazienkowskiej, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Legia zagrała dobry mecz i zasłużenie pokonała rywala z Zabrza. Trzy punkty zostają w Warszawie. Następny mecz będzie dla Legii dużo cięższy, bowiem piłkarzy Stanisława Czerczesowa czeka wyjazd do Krakowa na mecz z Cracovią.

• Koniec meczu! Legia wygrywa z Górnikiem Zabrze 3:1 i podwyższa przewagę nad Piastem!

• Michaił Aleksandrow zmienia Michała Kucharczyka, Bułgar przywitany gorącymi brawami przez kibiców.

• Mecz przedłużony o dwie minuty.

• Na ostatnie minuty na boisku pojawi się nowy nabytek warszawian, Mikhaił Aleksandrow.

• W końcowych minutach Legia wciąż zagraża bramce Górnika. Gospodarze nie stracą już zwycięstwa.

• Pierwsza zmiana w Legii. Ondrej Duda zmieniony przez Michała Masłowskiego.

• Górnik przez ostatnie minuty starał się postraszyć Legię, jednak robił to za pomocną zbyt czytelnych akcji, dlatego z chwilowym kryzysem poradziła sobie obrona warszawian. Do zmiany gotowy Michał Masłowski.

• Szansa na wyjście z atakiem Legii zmarnowana przez Kucharczyka, który za mocno wypuścił sobie piłkę, przez co obrońca z łatwością ją przejął.

• W szeregi Legii wkradło się nieco chaosu, Górnik coraz częściej przebywa w szesnastce legionistów.

• Odpowiadają goście. Rzut rożny po zablokowanej centrze Łukasza Madeja.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Aleksander Kwiek schodzi z boiska, a pojawia się na nim Rafał Kurzawa.

• GOOOOOL!!! ALEKSANDAR PRIJOVIĆ WYKORZYSTUJE PROSTOPADŁE PODANIE OD NIKOLICA I POKONUJE JANUKIEWICZA! 3:1 DLA LEGII!!!

• Artur Jędrzejczyk dobrze współpracuje z Prijoviciem przy linii bocznej, jednak obrońcy wykazali się sprytem i zdołali nabić prawego obrońcę.

• Tu powinno być już 3:1! Niewiarygodna seria pudeł Legii, z najbliższej odległości w przeciwników trafiają Nikolić i Prijović!

• Strata Jakuba Rzeźniczaka przy linii środkowej - kapitan Legii niecelnie podaje do Kucharczyka, szansa na akcję Górnika jednak szybko zakończona przez gospodarzy.

• Z pierwszą od kilku ładnych minut kontrą wyszli goście, jednak ważny odbiór zalicza Tomasz Jodłowiec.

• Górnik wyszedł na drugą połowę niezwykle defensywnie, jednak zabrzanie nie dali rady powstrzymać naporu Legii. To gospodarze cały czas nadają ton spotkaniu.

• Od razu druga roszada w Górniku Zabrze. Szymon Matuszek zmienia Jose Kante.

• Jest i zapowiadana zmiana. Boisko opuszcza Mariusz Magiera, zmienia go Ken Kallaste.

• LEGIA PROWADZI!!! ARTUR JĘDRZEJCZYK GŁOWĄ POKONUJE JANUKIEWICZA!!! 2:1 PRZY ŁAZIENKOWSKIEJ!!!

• Już za chwilę zmiana w Górniku, tymczasem rzut rożny dla Legii wybijają defensorzy z Zabrza.

• Nemanja Nikolić pada tuż przed polem karnym Górnika, sędzia jednak nie gwiżdże faulu i daje szanse gościom, którzy zmarnowali ją podaniem do... Malarza.

• A jednak - z kartką Michał Kucharczyk.

• Awantura przy Łazienkowskiej! Strzał Dudy z woleja głową z bardzo bliskiej odległości blokuje Adam Danch, bardzo bolesna interwencja, piłkarze skoczyli sobie do gardeł, jednak obyło się bez kartek.

• Piłkę w polu karnym odbiera Jodłowiec, staje sam na sam z bramkarzem, jednak ofiarnie jego strzał blokuje Danch!

• Goście wciąż nie mogą poradzić sobie z pressingiem Legii. Bardzo słaby początek połowy w wykonaniu zabrzan.

• Goście nie wykorzystali szansy, rzut wolny będą mieli gospodarze, bo w okolicach pola karnego faulowany był Jędrzejczyk. Dobrze jednak piąstkuje Janukiewicz.

• W środku pola faulowany wychodzący z kontratakiem Aleksander Kwiek. Szansa dla Górnika na złapanie oddechu.

• Po wybiciu jednego z gości bliski wygrania pojedynku był Jose Kante - czarnoskóry napastnik mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam, ale dobrze zachował się Igor Lewczuk.

• Już od pierwszych sekund drugiej części meczu atakują legioniści. Górnik wyraźnie się cofnął.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania, przy piłce Legia Warszawa!

• Już za moment wracamy na drugą połowę meczu!

• W czasie tych 45 minut lepsza była Legia, jednak to Górnik wyszedł na prowadzenie po strzale Stebleckiego. Od zdobycia bramki goście spuścili z tonu, co wykorzystała Legia, doprowadzając do remisu po strzale Hlouska. To było niezwykle ciekawe 45 minut, czekamy na drugą połowę meczu!

• Od razu po bramce sędzia Przybył zakończył pierwszą część meczu przy Łazienkowskiej.

• BRAMKA DO SZATNI!!! PO DOŚRODKOWANIU DUDY ADAM HLOUSEK GŁOWĄ POKONUJE JANUKIEWICZA!!! REMIS PRZY ŁAZIENKOWSKIEJ!

• Ależ blisko Legia! Artur Jędrzejczyk po rzucie rożnym oddaje strzał, który odbija się kolejno od słupka, poprzeczki i Janukiewicza, po czym wybija go obrońca!

• Jeszcze jeden korner dla Legii po zablokowanym dośrodkowaniu Igora Lewczuka.

• Legia po stracie gola nie zmienia stylu gry. Górnicy strzelili gola, a teraz bezbłędnie bronią się na własnej połowie.

• Legia już stara się odpowiedzieć za pomocą Dudy, rzut rożny po strzale Słowaka, jednak piłkę łapie Janukiewicz.

• GOOOOL!!!! SEBASTIAN STEBLECKI! PO PODANIU OD JOSE KANTE STEBLECKI TRAFIA DO PUSTEJ BRAMKI, GÓRNIK NA PROWADZENIU!

• Sprzed pola karnego huknął Nemanja Nikolić, jednak Węgier uderza wysoko nad bramką Janukiewicza.

• Blisko gola Górnik! Sebastian Steblecki z ostrego kąta trafia w spojenie! Do gry jednak wrócił Madej.

• Na boisku leży Łukasz Madej, napastnik Górnika zwija się z bólu, wygląda na to że nie będzie mógł kontynuować meczu.

• Łukasz Madej ukarany żółtą kartką za dyskusje z sędzią Przybyłem.

• Zaostrza nam się to spotkanie. Jakub Rzeźniczak fauluje Sebastiana Stebleckiego przy linii bocznej i Górnik ma szansę na skonstruowanie akcji.

• Dośrodkowanie Ondreja Dudy na rzut rożny wybija Jose Kante. Z nim jednak nie mieli problemów defensorzy Górnika.

• W odpowiedzi nieopodal pola karnego faulowany Jędrzejczyk. Rzut wolny dla Legii.

• Wydawało się, że Michał Kucharczyk czysto odebrał piłkę Aleksandrowi Kwiekowi przy linii środkowej, sędzia odgwizdał jednak faul zawodnika Legii i przerwał akcję gospodarzy.

• Zawodnicy z Zabrza mają dość duże problemy z opuszczeniem własnej połowy. Nie radzą sobie z wysokim pressingiem legionistów.

• Mariusz Magiera podszedł do rzutu wolnego i trafił prosto w mur, sytuację wyjaśnili gospodarze.

• Sebastian Steblecki faulowany 25 metrów od bramki Legii. Będzie dobra okazja dla gości.

• Ważna interwencja Jakuba Rzeźniczaka, który czystym wślizgiem powstrzymał Łukasza Madeja. Zasłużone oklaski dla kapitana Legii.

• Michał Kucharczyk dostaje podanie od Adama Hlouska w okolice narożnika boiska, skrzydłowy celnie dośrodkowuje na głowę Aleksandara Prijovicia, Serb główkuje niecelnie!

• Ponownie to Ondrej Duda oddaje strzał w polu karnym, ofiarnie blokuje go Adam Danch.

• Pierwszy strzał gości w tym spotkaniu. Na bramkę Arkadiusza Malarza sprzed szesnastki uderzał Sebastian Steblecki, mocne uderzenie przelatuje obok słupka.

• A tymczasem kibice Górnika Zabrze rozpoczęli doping... bez koszulek ;-)

• Przed polem karnym piłkę przyjmuje Ariel Borysiuk, starał się posłać ją do nadbiegającego Artura Jędrzejczyka, jednak zrobił to za mocno.

• Igor Lewczuk źle wybija piłkę ze swojego pola karnego, trafiła ona pod nogi Mariusza Magiery, defensor z Zabrza nie poradził sobie jednak z celnym posłaniem jej do kolegi.

• Ondrej Duda przełożył sobie piłkę na prawą nogę w polu karnym i oddał groźny strzał, którego nie złapał Radosław Janukiewicz, futbolówkę musiał wybić jeden z kolegów.

• Michał Kucharczyk rozpoczyna rajd z piłką na własnej połowie, legionista jednak za mocno wystawił sobie piłkę i ostatecznie wyszła ona poza boisko.

• W drybling na lewej flance wdał się Jose Kante, zawodnik Górnika był pewny że wywalczył aut, sędzia jednak przyznał go Legii.

• W pole karne gości dośrodkowuje Adam Hlousek, piłka leci w kierunku Nemanji Nikolicia, Węgier jednak nie zdołał oddać strzału.

• Kibice Górnika prezentują efektowną sektorówkę, postaramy się dodać zdjęcie do relacji.

• Dłuższą akcję Legii przerywa Łukasz Madej, piłkarz Górnika był jeszcze faulowany.

• Spod krycia ładnie uwolnił się Aleksandar Prijović, Serb rusza lewym skrzydłem, ale czystym wślizgiem powstrzymuje go Paweł Widanow.

• Odważnie zaczęli goście. Mocne podanie do Jose Kante przecięte przez Igora Lewczuka.

• Zaczynamy mecz w Warszawie, przy piłce zawodnicy Górnika Zabrze!

• Piłkarze wychodzą już na murawę Stadionu przy Łazienkowskiej!

• Na stadionie Legii rozlega się Sen o Warszawie, co oznacza, że za kilka minut zaczynamy spotkanie!

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Jarosław Przybył.

• W dzisiejszym meczu na ławce trenerskiej Górnika po raz pierwszy zasiądzie Jan Żurek. Jest to tylko umowny debiut, bowiem szkoleniowiec był już kiedyś pierwszym trenerem klubu z Zabrza.

• Rozgrzewka obu drużyn dobiega końca, do meczu pozostało już niewiele czasu. Liczymy na dobre widowisko w Warszawie!

• Do meczu zostało tylko pół godziny, w tym czasie zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią meczową, którą znajdą Państwo w tym miejscu.

• Kilka chwil temu zakończył się mecz Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin. Wrocławianie ulegli u siebie lubinianom 0:2, co stawia Górnika przed szansą doskoczenia do wrocławian.

• Na rozgrzewce pojawili się właśnie zawodnicy Górnika Zabrze.

• W wyjściowej jedenastce Legii brakuje dziś Michała Pazdana, którego miejsce na środku obrony warszawian zajął Jakub Rzeźniczak, dla którego jest to powrót do pierwszego składu Legii.

• Na rozgrzewkę wybiegli zawodnicy Legii Warszawa. Trwa "wymiana uprzejmości" między kibicami obu drużyn.

• Rezerwowi Górnika Zabrze: Sebastian Przyrowski, Oleksandr Shevelyukhin, Rafał Kurzawa, Armin Ćerimagić, Ken Kallaste, Szymon Matuszek i Szymon Skrzypczak.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Jakub Szumski, Michał Pazdan, Michał Masłowski, Tomasz Brzyski, Stojan Vranjes, Łukasz Broź i Mihaił Aleksandrow.

• Podajmy także ławki rezerwowych.

• Znamy już składy obu zespołów!

• Witam Państwa z Łazienkowskiej 3, już za nieco ponad godzinę zaczynamy mecz pomiędzy Legią Warszawa a Górnikiem Zabrze. Na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!