Legia Warszawa 1 - 3 Jagiellonia Białystok

Legia Warszawa

1

Jagiellonia Białystok

3

• Jagiellonia dzisiaj rozbija Legię 3:1 ze świadomością, że jej zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe! Nieskuteczność graczy Probierza, kiepskie decyzje sędziego Przybyła... to już jednak jest nieważne, bo trzy punkty i tak trafią w ręce tej drużyny, która na to zasłużyła. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Mackiewicz marnuje niezłą kontrę Jagi i KONIEC MECZU! Wielki triumf białostoczan!

• Jodłowiec zdobywa rzut rożny dla Legii.

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Sędzia Przybył nie widział ewidentnego faulu Astiza na wychodzącym na czystą pozycję Gajosie, ale to nie zatrzymało Jagi! Po akcji Tuszyńskiego i komedii pomyłek do siatki trafia Gajos!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MACIEJ GAJOS!

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Lewczuka za faul taktyczny na Mackiewiczu!!!

• Kontra Jagi nie wyszła, kontra Legii już tak! Po akcji Saganowskiego do siatki strzela Pinto!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! HELIO PINTO!!!

• Katastrofalnie kontrę Jagi rozwiązał Tuszyński, który podał prosto do zawodnika Legii.

• Jeszcze jedna dobra akcja Legii, ale brakowało ostatniego podania i strzał z dystansu Masłowskiego został zablokowany.

• Jeszcze jedna akcja Jagiellonii. Tymiński jednak niepotrzebnie dośrodkował górą w pole karne i żaden z gości nie zdołał oddać strzału.

• Do akcji ofensywnej gości włączył się Modelski, ale jego centra nie dotarła do Tuszyńskiego.

• Jeszcze chyba żadne górne dośrodkowanie w wykonaniu gospodarzy nie okazało się celne w tym meczu.

• Rzut rożny dla Legii po nie najlepszej interwencji Romanczuka.

• Groźnie zapowiadająca się kontra Jagiellonii zakończona zupełnie niedokładnym dośrodkowaniem Mackiewicza.

• Sa odważnie wpadł w pole karne, ale przy próbie dośrodkowania fatalnie skiksował.

• Dobrze grał teraz tyłem do bramki Sa, ale ta akcja kończy się koszmarnym strzałem Masłowskiego z 18 metrów.

• Teraz przerwa w grze, bo na murawie leży Bereszyński. Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Schodzi Pazdan, wchodzi Tymiński.

• Słupek!!! Po ładnym rajdzie Mackiewicza i fatalnej interwencji Astiza, Tuszyński z 10 metrów trafia w słupek bramki Malarza!

• Mackiewicz zmienia Frankowskiego.

• Było groźnie! Uderzenie z woleja Pinto z 20 metrów poleciało jednak obok bramki Drągowskiego.

• Drągowski łapie długą piłkę zagraną w jego pole karne. Do gry za chwilę zamelduje się Mackiewicz.

• Znowu przerwana gra, tym razem znokautowany piłką został Frankowski.

• Piłkarz Jagi przy pomocy fizjoterapeutów opuszcza boisko. Zmienia go Romanczuk.

• Jakiś duży problem zdrowotny ma teraz Marek Wasiluk, który od razu po upadku na murawę pokazał, że jest niedobrze. Interwencja medyczna.

• Orlando Sa! Pogubiła się obrona Jagi w kontrataku Legii i Sa znalazł się z piłką na 10 metrze przed bramką! Naciskany przez Maderę Portugalczyk uderzył jednak nieczysto i niecelnie!

• Teraz piłka już po drugiej stronie boiska i Bereszyński zdobywa rzut rożny.

• Nieprawdopodobne!!! Dzalamidze z Tuszyńskim wyszli we dwóch na bramkarza, ale Gruzin zwolnił i nie zagrał dokładnie do kolegi z ataku na pustą bramkę!!!

• Drągowski!!! Świetna kombinacyjna akcja, piłka dociera na lewą stronę pola karnego do niepilnowanego Sa, ale ten nie zdołał pokonać bramkarza Jagi!!! Przy dobitce Portugalczyk został już zablokowany!

• Dzalamidze!!! Gruzin dostał doskonałe podanie od Tuszyńskiego, ale oddał tak słaby strzał, że Malarz nie miał problemów ze złapaniem piłki!

• Saganowski zmienia z kolei Koseckiego i może to być zaskoczenie.

• Dwie zmiany w Legii: Kucharczyk za Ryczkowskiego...

• Kosecki zdobywa w walce z Wasilukiem rzut rożny dla gospodarzy.

• Żółta kartka dla Wasiluka za faul na Koseckim.

• Perfekcyjna kontra białostoczan!!! Gajos wypuścił na prawym skrzydle Dzalamidze, ten idealnie wyłożył piłkę przed bramkę do Tuszyńskiego, który bez trudu pokonuje Malarza!!! 0:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! PATRYK TUSZYŃSKI!!!

• Żółta kartka dla Lewczuka za faul na Frankowskim.

• Nad transparentem skierowanym do wojewody Kozłowskiego właśnie rozbłysnęły cztery race.

• Dzisiejszy mecz ogląda 20 663 widzów.

• Tuszyński swoją centrą szukał w polu karnym Gajosa, ale ten nie był w stanie wygrać pojedynku główkowego z Lewczukiem. W odpowiedzi strzał z dystansu Pinto został zablokowany.

• Legia odważnie od pierwszego gwizdka po przerwie. Ryczkowski dośrodkowuje piłkę prosto w ręce Drągowskiego.

• Kosecki znowu uciekł obrońcom Legii na prawym skrzydle, po czym bez kontaktu z rywalem się przewrócił.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. W Legii Masłowski zmienia w przerwie Szwocha.

• Jagiellonia zasłużenie prowadzi przy Łazienkowskiej 1:0 po pięknej bramce Macieja Gajosa. Co więcej, goście mogli nawet prowadzić wyżej, ale ten sam Gajos nie wykorzystał rzutu karnego. Suma szczęścia Jagi równa się jednak zero, bo w ostatnim kwadransie pierwszej połowy przebudziła się Legia, jednak w najlepszej sytuacji Orlando Sa trafił tylko w poprzeczkę.

• Koniec pierwszej części gry!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Kolejny raz Legia przedarła się prawym skrzydle, ale ten atak zakończył się bardzo mizernym strzałem głową Ryczkowskiego.

• Poprzeczka!!! Kosecki na pełnej prędkości z łatwością minął Wasiluka i zagrał płasko przed bramkę, gdzie Sa trafił tylko w poprzeczkę!!! To mógł być remis!

• Dzalamidze na skrzydle wkręcił w murawę Brzyskiego, ale obrońca Legii zdołał jeszcze zagarnąć piłkę spod nóg Gruzina.

• Teraz do ataku Legii włączył się na prawej stronie Bereszyński, ale jego centrę również wypada pozostawić bez komentarza.

• Akcja Jagiellonii w kontrataku kończy się niedokładnym dośrodkowaniem Dzalamidze.

• Kosecki zdobywa na prawym skrzydle kolejny korner.

• Rzut wolny dla Legii z narożnika boiska. Obrońcy Jagiellonii na razie jednak górują w pojedynkach powietrznych we własnej szesnastce.

• Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła Modelskiego nie trafia na głowę ustawionego w polu karnym Tuszyńskiego. Zabrakło trochę dokładności.

• Tuszyński raz jeszcze walczył w pojedynku z Astizem w polu karnym rywala, ale tym razem górą obrońca Legii.

• Na spalonym złapany Mateusz Szwoch.

• Po składnej akcji Legii płaski strzał z dystansu Jodłowca został zablokowany.

• Czy to nie będzie czasem moment zwrotny tego meczu? Po dośrodkowaniu Koseckiego Madera wybija piłkę na rzut rożny.

• NIE MA GOLA!!! Malarz broni strzał Gajosa!

• Żółta kartka dla Astiza.

• Rzut karny dla Jagiellonii!!! Tuszyński sfaulowany w polu karnym przez Astiza!!!

• Długa piłka w pole karne do Frankowskiego. Ten nie zdołał jej opanować, a w przeciwnym razie wyszedłby sam na sam z Malarzem.

• Tuszyński!!! Napastnik Jagiellonii huknął płasko zza pola karnego, ale piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy!

• Goście cofnęli się teraz do defensywy i czekają, co zrobi zespół Henninga Berga. Teraz prawą stroną w pole karne wdarł się Kosecki, ale jego płaskie zagranie przed bramkę wyłapał Drągowski.

• Odważnie popędził teraz z piłką lewym skrzydłem Wasiluk, ale dośrodkował daleko poza boisko. Co więcej, obrońca Jagiellonii jeszcze ucierpiał i potrzebna interwencja medyczna.

• Indywidualna akcja Sa! Portugalczyk z lewego skrzydła zszedł do środka i huknął zza pola karnego wysoko w trybuny stadionu przy Łazienkowskiej!

• Ładna akcja kombinacyjna Dzalamidze z Gajosem, Gruzin zostaje jednak wyblokowany przez Astiza w polu karnym Legii.

• Dośrodkowania Szwocha i Brzyskiego wybijają poza szesnastkę defensorzy z Białegostoku.

• Orlando Sa na lewej stronie pola karnego zakręcił Maderą i Modelskim, ale zdobył tylko rzut rożny.

• No i dość zaskakująco zaczyna się nam to spotkanie! Jak odpowiedzą gospodarze na cios zadany przez białostoczan?

• Coś fantastycznego! Pomocnik Jagiellonii niepilnowany podbiegł z piłką około 10 metrów, po czym oddał genialny strzał z 25 metrów! Malarz bez szans i Jagiellonia prowadzi z Legią 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MACIEJ GAJOS!

• Ryczkowski doskonale zakręcił Modelskim i wbiegł w pole karne, po czym zagrał piłkę na skraj szesnastki do Szwocha, ale ten stracił piłkę.

• Frankowski zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, ale piłka poszybowała na... aut.

• Ostro potraktowany przez Jodłowca został Pazdan. Sędzia jednak nie przerywa gry.

• Podanie pod linię końcową do Tuszyńskiego. Napastnik Jagiellonii nie zdołał jednak opanować piłki i ta wyszła poza plac gry.

• Dobry doping z obu stron. Na sektorze gości znalazło się dziś około 600 sympatyków Jagiellonii.

• Prosty błąd na własnej połowie Modelskiego. Brzyski jednak nie potrafił celnie dograć piłkę do kolegów z ataku.

• Pierwszy gwizdek spotkania i zaczynamy! Przy piłce gospodarze!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry! Sędzią tego meczu jest pan Jarosław Przybył z Kluczborka.

• - Liga nie wygra się sama. Potrzeba z naszej strony wiele wysiłku i pracy. Liga będzie ciężka, szczególnie przy podziale punktów. Rok temu mieliśmy 10 punktów przewagi nad Lechem, a potem nagle stopniała. To, kto zostanie mistrzem Polski, rozstrzygnie się pewnie dopiero pod koniec maja, tak samo jak w zeszłym roku. Będziemy walczyć z Lechem Poznań, Śląskiem Wrocław i Wisłą Kraków. Wiemy, jak ciężko Legia walczyła o to, aby ostatnio wygrać tytuł dwa razy z rzędu. To nie dzieje się samo z siebie. Potrzeba wysiłku, jakości i siły mentalnej, żeby osiągać wysokie cele - powiedział z kolei trener Legii, Henning Berg.

• - Bardzo solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Wielu zawodników pokazało się z bardzo dobrej strony. Widać było, że pracowali bardzo sumiennie i solidnie i wierzę w to, że przyniesie to oczekiwane efekty. Widzę ich postęp. Na pewno poprawiliśmy organizację gry i teraz musimy to przełożyć na mecz ligowy. Mądrzejsi będziemy po pierwszym spotkaniu, wtedy okaże się w jakim kierunku pójdziemy - mówił przed tym spotkaniem trener Jagiellonii, Michał Probierz

• Zgadzacie się?

• W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym w Białymstoku Legia zwyciężyła bardzo pewnie 3:0 po bramkach Miroslava Radovicia, Michała Żyry oraz Michała Kucharczyka. Zdecydowanie więcej echa pozostawił jednak ostatni mecz Legii z Jagiellonią przy Łazienkowskiej. Niespełna rok temu, 1 marca, spotkanie to zostało przerwane po 45 minutach z powodu sporych zamieszek na trybunach, a jego wynik został zweryfikowany jako walkower 0:3 na niekorzyść Legii.

• W Jagiellonii brakuje dzisiaj kontuzjowanych Martina Barana i Pawła Sawickiego. Ponadto w osiemnastce meczowej nie znalazł się Mateusz Piątkowski. W Legii brakuje wielu gracz pierwszej jedenastki, odpoczywających przed meczem z Ajaxem. Nie zagrają dzisiaj: Kuciak, Broź, Guilherme, Rzeźniczak, Żyro, Radović, kontuzjowany Duda oraz zawieszony za kartki Vrdoljak.

• Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Dossa Junior, Marek Saganowski, Michał Masłowski, Michał Kucharczyk, Robert Bartczak, Dominik Furman.

• Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Łukasz Tymiński, Taras Romanczuk, Karol Mackiewicz, Przemysław Mystkowski, Michał Pawlik, Karol Świderski.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Legia występuje dziś mocno zmienioną jedenastkę!

• To spotkanie w teorii jest hitem Ekstraklasy, ponieważ dzisiejsi goście, Jagiellonia Białystok, w tabeli zajmują piąte miejsce i do Legii tracą tylko sześć punktów. Dla podopiecznych Michała Probierza głównym celem na ten sezon jest jednak utrzymanie się w górnej ósemce i gra w grupie mistrzowskiej.

• Po zimowej Ekstraklasa wraca na stadion przy Łazienkowskiej! Lider tabeli i aktualny mistrz Polski, Legia Warszawa, po zremisowanym meczu w Pucharze Polski ze Śląskiem Wrocław i przed rywalizacją w Lidze Europy z Ajaksem Amsterdam, przystępuje do meczu z Jagiellonią z 38 punktami na koncie i trzypunktową przewagą nad Śląskiem Wrocław.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Jagiellonią Białystok!