1

Korona Kielce

2

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Michał Bezuch.

• Legia w ostatnich trzech kolejkach ligowych zdobyła tylko jeden punkt w spotkaniu z Wisłą, w dwóch ostatnich doznała dwóch bolesnych porażek. Tymczasem Korona pomimo defensywnej gry przez większość spotkania zdołała zdobyć cenne trzy punkty przy Łazienkowskiej.

• Sędzia kończy spotkanie, po kontrze w ostatniej minucie doliczonego czasu do siatki z ostrego kąta trafia Michała Przybyła, nie dając szans Kuciakowi. Niesamowita końcówka przy Łazienkowskiej!

• GOL DLA KORONY! 1:2 I KONIEC SPOTKANIA!

• Prijović znów stanął przed znakomitą okazją, ale uderzył ponad bramką. Sędzia liniowy i tak wcześniej zasygnlizował spalonego.

• Sędzia techniczny przedłużył spotkanie o 3 minuty.

• Doskonała kontra Legii! Nikolić uderzał po długim słupku, jego strzał sparował Małkowski, piłki dopadł Prijović, ale Szwajcar strzelał zbyt lekko i trafił po rykoszecie obok słupka. To mogła być piłka meczowa!

• W sytuacji sam na sam z Kuciakiem niespodziewanie znalazł się Sierpina, ale trafił prosto w bramkarza.

• Legia w natarciu, ale prostopadłe piłki w pole karne nie znajdują adresatów. Łatwo wybijają je defensorzy Korony.

• Ładny rajd Dudy w pole karne, Słowak przedryblował kilku obrońców i płasko posłał piłkę do środka, fatalnie minął się z nią Sylwestrzak, ale na jego szczęście żaden zawodnik Legii nie dopadł bezpańskiej piłki.

• Broź wrzuca z prawej strony do Prijovicia, ten zgrywa głową na dziesiąty metr do Nikolicia, a snajper gospodarzy fatalnie pudłuje z wolej ponad bramką.

• Żółtą kartką ukarany Vlastimil Jovanović za faul na własnej połowie.

• Prijović uderza tuż obok prawego słupka, interweniował jeszcze Małkowski. Bardzo dobra okazja dla Legii!

• Rozpędza się Nikolić, miał mnóstwo miejsca na prawym skrzydle, lecz jego podanie kompletnie nieudane.

• W drużynie Korony Tomasza Zająca zmienił Paweł Sobolewski.

• Duda do Brozia na dobieg, a defensor Legii zagrywa w pole karne, gdzie czyha już dobrze ustawiony Piotr Malarczyk i rozbija ładną kombinacyjną akcję Legii.

• Do obiecującej sytuacji mógł dojść Nikolić, jednak wślizgiem odebrał mu piłkę jeden z obrońców. Pomimo gorących protestów gospodarzy i trybun sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego.

• Trener Berg stara się wzmocnić środek pola - Rafała Makowskiego zmienia Tomasz Jodłowiec.

• Zdobywcę bramki dla Korony, Przemysława Trytkę, na szpicy zmieni Michał Przybyła.

• Prijović po wrzutce z prawego skrzydła dochodzi do uderzenia głową, ale Zbigniew Małkowski znowu na posterunku.

• Na trybunach na Łazienkowskiej wyraźne ożywienie, kibice liczą na objęcie prowadzenia i mają ku temu powody, gdyż gospodarze wyraźnie dostali skrzydeł w ostatnich minutach.

• W ekwilibrystyczny sposób uderzenia z powietrza, nożycami, próbował Nemanja Nikolić, jednak piłka poszybowała daleko w trybuny.

• Zółta kartka dla Radka Dejmka za dyskusje przy podyktowanym rzucie karnym.

• GOL! Poszkodowany Nemanja Nikolić pewnie trafia do siatki, choć Małkowski wyczuł jego intencje. 1:1! Legia wyrównuje stan rywalizacji.

• Rzut karny dla Legii! Podanie Guilherme do Nikolicia na wolne pole, a Zbigniew Małkowski wychodzi z bramki i fauluje Węgra w polu karnym!

• Brzyski wrzuca piłkę z rzutu wolnego przy linii bocznej, ale kolejny raz gospodarze nie potrafią wygrać pojedynku główkowego.

• Dusan Kuciak wreszcie ma trochę pracy, tym razem wychodzi przed pole karne i wybija piłkę głową, ubiegając groźną akcję gości.

• Kontra Korony po nieudanym rzucie rożnym Legii, ambitny rajd Trytki i podanie do Zająca, który po dryblingu traci piłkę.

• Kolejny rajd Guilherme, który schodzi z lewego skrzydła w kierunku środka boiska, ale jego podanie do Prijovicia zastopowane przez Malarczyka. Brazylijczyk wniósł sporo ożywienia w szeregi Legionistów.

• Guilherme przedziera się pod pole karne rywala, lecz niedokładnie zagrywa w kierunku napastników.

• Furman wrzuca z rzutu rożnego, Małkowski wychodzi z bramki i pewnie piąstkuje piłkę.

• Znakomita okazja dla Legii już na samym początku połowy. Broź po kombinacyjnej akcji wpada w pole karne i zagrywa do Prijovicia, a ten nie trafia czysto w piłkę z pięciu metrów.

• I rozpoczynamy drugą połowę! Czy Legia odrobi stratę z pierwszej odsłony?

• Z kolei za Adama Ryczkowskiego wchodzi Guilherme.

• Piłkarze Legii wracają na murawę. Trener Henning Berg od razu zareagował na niekorzystny bieg wydarzeń. Aleksandar Prijović zmienia Marka Saganowskiego.

• Ostatni gwizdek pana Piotra Lasyka. Do przerwy 0:1, Korona niespodziewanie prowadzi przy Łazienkowskiej.

• Niezłe zagranie w pole karne Brzyskiego do Ondreja Dudy, ale defensywa Korony działa dziś sprawnie i bez problemu zażegnała niebezpieczeństwo.

• Ondrej Duda kręci kółka w polu karnym, ale ostatecznie dopadło do trzech defensorów gości i Słowak łatwo stracił piłkę.

• Piłkarze Legii po zamieszaniu w polu karnym sygnalizowali zagranie ręką przez zawodnika Korony. Arbiter pozostał jednak niewzruszony.

• Łukasz Broź rozpędza się prawym skrzydłem, podaje do Ryczkowskiego, który wywalczył rzut rożny.

• Tomasz Brzyski wrzuca piłkę w polu karnym, a przed dobrą okazją znalazł się Rzeźniczak, który trafił z kilku metrów wprost w Małkowskiego. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

• Legia Warszawa - Korona Kielce

• Rzut wolny dla Legii z około 30 metrów.

• Ryzykownie Lewczuk pod pressingiem odgrywa górną piłkę do Kuciaka, ale słowacki golkiper był na posterunku i przyjął piłkę pewnie klatką piersiową.

• Sprytne rozegranie rzutu wolnego z ponad trzydziestu metrów przez Koronę, ale strzał z kilku metrów został zablokowany przez obrońcę Legii.

• Legia przez dłuższy okres dominuje, jednak nie potrafi stworzyć sobie klarownej, stuprocentowej sytuacji. Kilka rzutów rożnych nie stworzyło zagrożenia pod bramką Małkowskiego.

• Blisko dojścia do główki z najbliższej odległości był Marek Saganowski, jednak zabrakło kilku centrymetrów. Mogło być groźnie!

• Rzeźniczak po rzucie rożnym doszedł do główki, uderzył ponad bramką i przy okazji niestety ucierpiał. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

• Brzyski wrzuca z lewej strony, Gabovs blokuje i mamy kolejny korner.

• Po zgraniu głową Trytki Cebula uderza zza pola karnego, ale bardzo lekko i mocno niecelnie.

• Nikolić próbował odegrać na dobieg do Saganowskiego, ale zdecydowanie zbyt optymistycznie. Małkowski był znacznie szybszy od snajpera Legii.

• Legioniści utrzymuja się przez dłuższy czas przy piłce, ale nie są w stanie przebić się przez gęsto ustawione zasieki gości.

• Ondrej Duda ambitnie próbował wywalczyć futbolówkę na połowie rywala i zdobył aut.

• Uderzenie Zająca zewnętrzną częścią stopy poszybowało daleko w trybuny.

• Nikt nie przeciął skutecznie wrzutki z narożnika boiska w polu karnym Korony. Goście próbowali wyprowadzić kontrę, Sierpina rozpędził się lewą stroną, ale musiał wycofać piłkę.

• Tomasza Brzyski zwija się z bólu po wejściu Tomasz Zająca. Będzie rzut wolny dla gospodarzy z okolic 30 metra przy bocznej linii boiska.

• Żółta kartka dla Dominika Furmana za nieprzepisowe powstrzymywanie Sierpiny w środku pola.

• Ambitnie w polu karnym powalczył Rzeźniczak, ale jego uderzenie głową wysoko ponad bramką.

• Tomasz Brzyski wywalczył rzut rożny dla Legii.

• GOOOOOOL! 0:1 DLA KORONY! Szybki drybling Tomasza Zająca prawym skrzydłem, piłka trafia do Sylwestrzaka po lewej stronie, a Przemysław Trytko pewnie trafia do siatki z najbliższej odległości!

• Kielczanie rozpoczynają od środka boiska. Zaczynamy!

• Piłkarze obu zespołów pojawili się już na murawie. Legia w jednolitych białych strojach, Korona w czerwono-żółtych koszulkach i czerwonych spodenkach.

• Na trybunach rozbrzmiewa "Sen o Warszawie", kibice wstają z miejsc.

• Do pierwszego gwizdka pozostało jeszcze około 10 minut, a na murawie pojawił się nieproszony kibic... z kosiarką. Jego pomoc nie będzie jednak potrzebna, gdyż boisko wygląda bardzo dobrze.

• Ławki rezerwowych:

Legia: Arkadiusz Malarz, Tomasz Jodłowiec, Guilherme, Robert Bartczak, Aleksandar Prijović, Michał Pazdan, Michał Kucharczyk.

Korona: Dariusz Trela, Krzysztof Kiercz, Nabil Aankour, Paweł Sobolewski, Rafal Grzelak, Hubert Laskowski, Michał Przybyła.

• Pełne składy obu zespołów znajdują się w oknie po lewej stronie - obaj szkoleniowcy nie stronili od roszad personalnych w porównaniu z ostatnią kolejką.

• Trener Marcin Brosz postawił w bramce na Zbigniewa Małkowskiego w miejsce Dariusz Treli, z kolei do składu wraca kapitan zespołu - Piotr Malarczyk. W ekipie gości brak kontuzjowanego Ukraińca Serhija Pilipczuka.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi pan Piotr Lasyk z Bytomia. W Warszawie około 25 stopni i lekki wietrzyk, bardzo dobre warunki do gry w piłkę.

• Ze względu na zbliżający się pojedynek rewanżowy w europejskich pucharach trener Berg postanowił dać odpocząć kilku kluczowym zawodnikom. W pierwszej jedenastce wybiegną młodzi pomocnicy Rafał Makowski i Adam Ryczkowski, na ławce zasiądą z kolei m. in. Guilherme, Tomasz Jodłowiec oraz Michał Kucharczyk.

• Zespół z Kielc w pięciu pierwszych spotkań zgromadził siedem oczek, jednak dwa zwycięstwa "Scyzorki" odniosły w pierwszych dwóch kolejkach. W poprzedniej kolejce zespół Marcina Brosza doznał przed własną publicznością klęski 0:3 w starciu z Cracovią.

• Gospodarze przystępują do spotkania jako wicelider Ekstraklasy. Legia utraciła pozycję lidera w ostatniej kolejce na rzecz Piasta, przegrywając właśnie w Gliwicach. W czwartek podopieczni Henninga Berga pokonali w wyjazdowym spotkaniu eliminacji Ligi Europy Zorię Ługańsk 1:0.

• Na relację ze spotkania szóstej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Koroną Kielce ze stadionu przy Łazienkowskiej serdecznie zaprasza Michał Bezuch.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA WARSZAWA - KORONA KIELCE

Korona Kielce - Legia Warszawa 0:0

Rok temu Korona uległa Legii w Warszawie 0:2. Henning Berg wysłał wtedy w bój rezerwowy skład, który wykorzystał swoją szansę. Całkiem możliwe, że i dzisiaj Norweg postawi nie zmienników, ponieważ już w czwartek jego piłkarzy czeka arcyważny pojedynek z Zorią.

Warszawianie w ostatniej kolejce przegrali pierwszy mecz w sezonie ulegając Piastowi i obecnie zajmują 2. miejsce w tabeli. Z kolei kielczanie od trzech meczów nie zaznali smaku zwycięstwa i plasują się na 9. pozycji.