PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

Legia Warszawa

1

Lech Poznań

2

• Fantastyczny początek drugiej połowy w wykonaniu Lecha daje poznaniakom arcyważne zwycięstwo! Kolejorz jest nowym liderem tabeli Ekstraklasy i teraz to podopieczni Skorży są na dobrej drodze do zdobycia mistrzostwa Polski! Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• KONIEC MECZU!!! TRZY PUNKTY JADĄ DO POZNANIA!

• CO ZA PUDŁO GUILHERME! Po świetnej centrze Kucharczyka Brazylijczyk w idealnej sytuacji uderza Panu Bogu w okno!!!

• Żółta kartka dla Dudy.

• I teraz Słowak musiał wracać, bo Lech pędził z kontrą, którą fatalnie zepsuł Pawłowski!

• Nieporozumienie Kamińskiego z Formellą daje Legii rzut rożny. Nawet Kuciak biegnie pod bramkę rywala!

• Po dośrodkowaniu Jodłowca na strzał przewrotką zdecydował się Michał Kucharczyk, ale uderzył niecelnie! Cztery minuty doliczone przez sędziego!

• Formella zmienia Jevticia w ekipie Kolejorza.

• Raz jeszcze po rzucie rożnym do piłki doszedł Vrdoljak, ale ponownie uderzył głową niecelnie!

• Duda znalazł się niepilnowany z piłką na 16. metrze przed bramką, ale jego strzał jeszcze został zablokowany!

• Żółta kartka dla Linettego za faul taktyczny na Dudzie.

• Kucharczyk!!!! To była szansa na remis, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem rozpędzony legionista uderzył obok bramki!

• Sędzia Marciniak jest konsekwentny. Żółta kartka za bezczelne symulowanie tym razem dla Sadajewa.

• Rzeźniczak! Po centrze Kucharczyka z rożnego obrońca Legii strzela głową, ale trafia tylko w boczną siatkę!

• Po rzucie rożnym dla Legii źle wyszedł do piłki Burić, ale na jego szczęście akcja kończy się na kolejnym kornerze dla Wojskowych.

• Guilherme zmienia Żyrę w ekipie gospodarzy.

• Mogło być po meczu! Prześliczna podcinka z kilkunastu metrów Sadajewa trafia w słupek bramki Kuciaka!

• Długą piłkę w kierunku Żyry Kamiński przypadkowo zgrał w ręce Buricia. Gospodarze domagali się rzutu wolnego, ale niesłusznie.

• Burić! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Kucharczyka do strzału głową doszedł Orlando Sa, ale bośniacki bramkarz Lecha odbił futbolówkę!

• Sadajew zmienia w Lechu Douglasa. Kadar przechodzi na lewą obronę.

• Jodłowiec! Po rzucie wolnym dla Legii piłka spada pod nogi reprezentanta Polski, którego strzał nieznacznie minął bramkę Buricia! To mógł być gol!

• Żółta kartka także dla Arajuuriego.

• Żyro wycofał piłkę przed szesnastkę, gdzie na płaski strzał zdecydował się Broź! Burić pewnie łapie piłkę!

• Teraz kartkę ogląda Astiz za ostry faul w środku pola.

• W kontrataku Legii w polu karnym przewraca się Kucharczyk. Zdaniem sędziego to była symulka, więc jest i kartka.

• W niezłym ataku Lecha Pawłowski nie najlepiej zagrał piłkę na prawą stronę pola karnego, gdzie zablokowany został Kędziora.

• Zmiana w Lechu. Kadar za Kownackiego.

• Vrdoljak!!! Kapitan Legii raz jeszcze doszedł do pozycji strzeleckiej, ale tym razem posłał piłkę głową obok bramki!

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Lecha, Kamiński z trudem wybija piłkę na kolejny korner.

• I już Orlando Sa wywalczył dla Legii rzut rożny.

• Zmiana w Legii. Schodzi z boiska Saganowski, a w jego miejsce Orlando Sa.

• Niezbyt udane dośrodkowanie Ondreja Dudy zmierzało w światło bramki Lecha, ale Burić zdołał złapać piłkę.

• Dobry płaski strzał z dystansu Jevticia z trudem odbija Kuciak!!!

• Co za mecz nam się zrobił po przerwie! Wreszcie doczekaliśmy się emocji na miarę hitu.

• Mamy gola kontaktowego! Po dośrodkowaniu Kucharczyka z rzutu rożnego zupełnie niepilnowany Vrdoljak uderza celnie głową i przywraca wiarę gospodarzom w korzystny wynik!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ivica Vrdoljak!!!

• Legia rzuciła się do ataku. Kolejne stałe fragmenty gry nie przynoszą jednak strzału na bramkę Buricia.

• Żółta kartka dla Kamińskiego.

• Nieprawdopodobne!!! Po stracie Vrdoljaka Linetty w pojedynkę popędził na bramkę Lecha i oddał doskonały strzał z 20 metrów, którym nie dał Kuciakowi żadnych szans!!! 0:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Karol Linetty!!!

• GOL DLA LECHA!!! Po rzucie rożnym bezpańska piłka spada na skraj szesnastki pod nogi Jevticia, a ten płaskim strzałem umieszcza ją w siatce! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Darko Jevtić!!!

• Wznawiamy grę!

• Obie drużyny wróciły na plac gry. Nie ma zmian w żadnej z nich.

• Dramatycznie słabe spotkanie oglądamy w Warszawie. Obie drużyny nie są w stanie skonstruować żadnej składnej akcji, o sytuacjach stuprocentowych czy bramkach nie wspominając. Można się zastanawiać, czy to efekt presji, kalkulacji, czy może słabej jakości obu drużyn. Cóż, trzeba mieć nadzieję, że po przerwie będzie lepiej.

• Kolejny źle rozegrany rzut rożny przez Legię kończy pierwszą połowę. Do przerwy 0:0.

• Żółta kartka dla Kędziory za spóźnione wejście na nogi Kucharczyka.

• Ondrej Duda w starciu z Barrym Douglasem starał się w dość kiepski sposób wymusić rzut karny. Sędzia nie dał się nabrać.

• Dośrodkowanie Kucharczyka pewnie piąstkuje Burić, wyjaśniając sytuację we własnej szesnastce.

• Rzut rożny dla Legii nie przyniósł żadnego zagrożenia pod bramką Lecha, ale po chwili Kucharczyk wywalczył jeszcze jeden korner.

• Kędziora z prawego skrzydła dobrze wycofał piłkę na 16. metr do Hamalainena, ale ten uderzył koszmarnie.

• Na trzy razy musiał rozgrywać swój rzut rożny Lech, a ostatecznie wykonał to fatalnie. W odpowiedzi słabiutkie dośrodkowanie Żyry łapie Burić.

• Centra w pole bramkowe, gdzie w dobrej sytuacji fatalnie pudłuje Arajuuri! Sędzia Marciniak dopatrzył się jeszcze jakiegoś faulu Kamińskiego. Rzut wolny dla Legii.

• Szybka akcja Lecha kończy się ostrym dośrodkowaniem Kędziory, po którym piłkę na rzut rożny wybił Astiz.

• Rzut rożny dla Legii. Dośrodkowanie Brzyskiego na raty łapie Jasmin Burić.

• Na telebimach pojawiają się statystyki pojedynków Legia - Lech. Cóż, nawet tam jest ciekawiej niż na murawie.

• Linetty!!! Młody pomocnik Lecha zdecydował się na mocny, kąśliwy strzał z dystansu, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Kuciaka!

• Broź zdołał celnie płasko dośrodkować w pole karne do Dudy, ale ten nie zdołał się pozbyć opieki obrońców Kolejorza, którzy wybili piłkę.

• Kuciak wychodzi poza pole karne i interwencją głową uprzedza Hamalainena. Dobre zachowanie Słowaka.

• Niewiele obecnie dzieje się na murawie stadionu przy Łazienkowskiej. Na razie może rozczarowywać kibiców ten mecz.

• Duda faulował Trałkę około 30 metrów od bramki Kuciaka. Szansa dla Lecha z rzutu wolnego.

• Kolejną dobrą piłkę w pole karne dostał Kownacki, ale naciskany przez rywala nie zdołał oddać czystego strzału. Co ciekawe, to właśnie ten piłkarz gra na pozycji napastnika, a Hamalainen zajął miejsce na skrzydle. Przynajmniej tymczasowo.

• Wracający Kucharczyk teraz doskonale zatrzymał pędzącego z kontratakiem Kędziorę.

• Prostopadłe podanie w kierunku Saganowskiego. Ten jednak przegrywa pojedynek biegowy z Arajuurim.

• Akcja Lecha. Najpierw piłkę prowadził Jevtić, następnie Pawłowski, aż w końcu dośrodkował ją w pole karne Kędziora. Kuciak dobrze odbił ją pod nogi Brozia.

• Dobre krzyżowe zagranie w pole karne do Michała Żyry, ale ten uwikłał się w drybling i stracił piłkę.

• Niezłe dośrodkowanie z lewej strony boiska w kierunku Kownackiego, ale ten został dobrze wyblokowany przez Astiza. Po chwili Kędziora zdołał zacentrować piłkę na głowę swojego młodszego kolegi, ale ten uderzył bardzo niedokładnie!

• Dużo walki w wykonaniu piłkarzy obu drużyn. Na pewno więcej, niż jakości piłkarskiej.

• Zupełnie na razie nie klei się gra w ofensywie Lechowi. Poznaniacy pod polem karnym Legii są bardzo niedokładni.

• Saganowski!!! Napastnik Legii doszedł do dośrodkowania z rożnego Kucharczyka, ale głową uderzył ponad poprzeczką!

• Jodłowiec! Dobry strzał z dystansu reprezentanta Polski, odbity jeszcze od obrońcy, nieznacznie mija bramkę Buricia!

• Pierwsze 10 minut na Łazienkowskiej, podobnie jak w całej piłkarskiej Polsce, bez dopingu. Wszystko to w związku z wydarzeniami w Knurowie.

• Darko Jevtić strzela z dystansu ponad poprzeczką!

• Zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry! Kapitanami są dzisiaj Ivica Vrdoljak (Legia) oraz Łukasz Trałka (Lech).

• Sędzią tego spotkania będzie polski arbiter międzynarodowy, Szymon Marciniak z Płocka. Czas na 'Sen na Warszawie'.

• W ataku Legii po raz kolejny wystąpi Marek Saganowski, dla którego jest to 300 mecz w Ekstraklasie. Na ławce znalazł się Orlando Sa, którego zabrakło w meczowej 18 na finał Pucharu Polski. Na szpicy Lecha wystąpi natomiast od pierwszych minut Kasper Hamalainen.

• Poznaliśmy już składy obu zespołów. Pora na ławki rezerwowych. Legia: Arkadiusz Malarz, Guilherme, Orlando Sa, IgorLewczuk, Bartosz Bereszyński, Jakub Kosecki, Michał Masłowski Lech: Maciej Gostomski, Armand Djoum, Luis Henriquez, Dariusz Formella, Tamas Kadar, Zaur Sadajew, Muhamed Keita

• Na dzisiaj sytuacja jest jednak taka, że Legia jest liderem i wszystko zależy niejako od niej. Warszawianie mają dodatkowo przewagę psychologiczną po zeszłotygodniowym finale pucharu Polski, w którym pokonali Lechitów 2:1, sięgając po 17. triumf w tych rozgrywkach w historii klubu. Poznaniacy byli po spotkaniu podłamani, ponieważ w pierwszej połowie przycisnęli Legię, ale nie potrafili tego zamienić na więcej niż jedną zdobytą bramkę. W drugiej odsłonie spotkania Lech wypadł już gorzej i ostatecznie musiał się pogodzić z przegraniem kolejnej w ostatnich latach rywalizacji ze stołeczną drużyną.

• Witamy w relacji na żywo prosto ze stadionu przy Łazienkowskiej 3, gdzie za godzinę rozpocznie się spotkanie, które z dużym prawdopodobieństwem może wyłonić mistrza Polski. Emocje rosną z minuty na minutę! Zostańcie z nami na to pasjonujące spotkanie!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA WARSZAWA - LECH POZNAŃ

Czy hitowe starcie Legii z Lechem w fazie finałowej Ekstraklasy zostanie rozegrane w Warszawie, czy jednak w Poznaniu?

Już drugi raz w przeciągu kilku dni Legia Warszawa na Łazienkowskiej zmierzy się z Lechem Poznań. Oba zespoły, które walczą o mistrzostwo Polski, w ubiegłą sobotę rywalizowały w finale Pucharu Polski. W meczu tym lepsi okazali się "Wojskowi", którzy wygrali 2:1 i sięgnęli po pierwsze w sezonie trofeum.

Po podziale punktów różnica w tabeli pomiędzy tymi zespołami jest minimalna. Warszawiacy mają raptem punkt przewagi nad drugimi poznaniakami, zatem stawka tego meczu jest bardzo wysoka. Zwycięzca kolejny tydzień spędzi na fotelu lidera.

W trwającym sezonie oba zespoły rywalizowały ze sobą w lidze dwa razy - pierwsze starcie zakończyło się remisem 2:2, drugie zaś zwycięstwem Lecha 2:1.