0

Lech Poznań

1

• Za relację ze stadionu przy Łazienkowskiej serdecznie dziękuje Michał Bezuch! Miłego wieczoru!

• Pomimo że to Legia przez większość spotkania była stroną przeważająca i stworzyła sobie więcej sytuacji, gospodarze nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść. Lech startując z ostatniego miejsca w tabeli pokonał wicemistrza Polski na wyjeździe i być może zaczyna odbijać się od dna - jest to drugie zwycięstwo z rzędu po meczu z Fiorentiną.

• KONIEC MECZU! LECH WYGRYWA NA ŁAZIENKOWSKIEJ 1:0!

• Fatalny błąd Guilherme, który nienaciskany wybił piłkę na aut.

• Tomasz Brzyski wrzuca piłkę z rzutu wolnego, lecz obrona Lecha sprawnie radzi sobie z tą centrą.

• Główka Ondreja Dudy prosto w ręce Jasmina Buricia! To mogła być piłka meczowa!

• Barry Douglas ukarany żółtą kartką za wspomnianą sytuację, a sędzia doliczył jeszcze trzy minuty.

• Barry Douglas nie chciał oddać piłki po upadku na murawę i zakotłowało się, zaiskrzyło mocno pomiędzy piłkarzami obu drużyn, sędzia musiał rozdzielać zawodników.

• Dobry powrót do strefy obronnej w wykonaniu Michała Kucharczyka uniemożliwił kontrę Lecha. Do końca jeszcze minuta plus to co doliczy arbiter.

• Darko Jevtić zbyt długo zastanawiał się nad strzałem, będąc w posiadaniu piłki w polu karnym Legii. W efekcie pomocnik Lecha stracił piłkę i mógł narazić zespół na kontrę.

• Świetna i pewna interwencja bramkarza Lecha Jasmina Burić po niezłym i precyzyjnym strzale Ondreja Dudy blisko słupka zza pola karnego.

• Spore zamieszanie pod bramką Lecha, ostatecznie Marcin Kamiński zdołał ekwilibrystycznie wybić piłkę wślizgiem na rzut rożny na dość dużym ryzyku.

• Do końca meczu już tylko 7 minut plus to, co doliczy sędzia. Tempo nieco opadło, a gra toczy się głównie w środku pola.

• Żółtą kartkę obejrzał obrońca Lecha Kebba Ceesay.

• W drużynie Legii również wykorzystany już limit zmian. W środku pola Tomasza Jodłowca zastąpi Dominik Furman.

• W zespole Lecha następuje zabezpieczanie szyków obronnych. Obrońca Marcin Kamiński zastąpi Szymona Pawłowskiego.

• Kolejna seria rzutów rożnych dla Legii nie przyniosła żadnego skutku poza głośnym jękiem zawodu na trybunach.

• Michał Kucharczyk spróbował wrzutki z prawej strony, piłka po rykoszecie odbiła się od jednego z obrońców i niemal zaskoczyła Jasmina Buricia, który sparował z trudem ponad poprzeczkę.

• Druga zmiana również w zespole Lecha. Macieja Gajosa zmienia Darko Jevtić.

• Druga zmiana w zespole Legii. Aleksandar Prijović zastąpi Bartosza Bereszyńskiego, a zatem trener Czerczesow szykuje bardziej ofensywny wariant.

• Nemanja Nikolić w sytuacji sam na sam wyminął Jasmina Buricia na granicy pola karnego, zbiegł do boku i strzelił, ale w ostatniej chwili doścignął go Tamas Kadar i wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny. Legia bliska wyrównania!

• Istny pinball przed bramką Lecha. Kilka strzałów blokowali obrońcy, a jedną skuteczną, ale niepewną interwencją popisał się Jasmin Burić

• Guilherme przy wykorzystaniu ładnego dryblingu wparował w pole karne i płasko podał na piąty metr, ale jeden z legionistów minął się z piłką w naprawdę świetnej sytuacji! To mogło być 1:1!

• Kebba Ceesay pozbywa się piłki, wykopując ją sprzed pola karnego daleko w trybuny.

• Kontra Legii, Guilherme rozpędził się prawą stroną, ale zgodnie z przepisami powstrzymał go Tetteh. Korner dla Legii.

• Michał Pazdan dla bezpieczeństwa wybija piłkę na kolejny rzut rożny, piłka przefrunęła wcześniej przez całe pole karne.

• Żółta kartka dla Tamasa Kadara z poznańskiego Lecha.

• Pierwsza od dłuższego czasu akcja poznaniaków. Z kontrą popędził Dariusz Formella, podał do Ceesaya, a jego wrzutka została zablokowana i mamy rzut rożny dla "Kolejorza".

• Faul Douglasa na Nikoliciu i będzie rzut wolny dla Legii blisko pola karnego. Tymczasem w ekipie Lecha Gergo Lovrencicsa zastąpi Dariusz Formella.

• Strzał Dudy z dystansu wyglądał całkiem obiecująco, ale poszybował nieco ponad bramką Buricia. Legia w natarciu!

• Mogło być groźnie pod bramką "Kolejorza", bo Guilherme doszedł do strzału głową po wrzutce z lewej strony, rezerwowy Legii chybił jednak ponad bramką.

• Dwójkowa akcja Guilherme i Dudy spaliła na panewce - gracze Legii pogubili się, co wykorzystała obrona Lecha.

• Zmiana w warszawskiej ekipie. Ivana Trickovskiego zmienia Guilherme, być może Brazylijczyk nada trochę polotu i kreatywności grze gospodarzy.

• Gwizdek arbiter. Faul w ataku w wykonaniu legionistów.

• Niezła wrzutki gospodarzy z lewej flanki do Nikolicia, ale Węgier został czujnie uprzedzony przez obrońców Lecha.

• Długa piłka do Hamalainena, ale Fin traci piłkę po złym przyjęciu i będzie aut dla Legii.

• Jakub Rzeźniczak pewnym wślizgiem pewnie powstrzymuje kontrę Lecha, a konkretnie Macieja Gajosa.

• Druga połowa rozpoczęła się w dużo bardziej sennym tempie w porównaniu z pierwszą, gdy obie ekipy nawzajem szturmowały bramkę rywala właściwie non-stop.

• Maciej Gajos wrzuca piłkę z lewej strony w kierunku Hamalainena, ale obrona Legii czujnie wybija futbolówkę.

• Rzut rożny dla Legii z prawego narożnika wykonywał Tomasz Brzyski, piłka wróciła na przedpole, skąd została ponownie wstrzelona w pole karne, ale żaden z legionistów nie przeciął tej piłki! Mogło być groźnie!

• Wracamy na boisko! Czy Legia odrobi stratę do Lecha? Pan Frankowski rozpoczyna gwizdkiem drugą połowę.

• Po minucie doliczonego czasu gry arbiter zakończył pierwszą odsłonę. Przy Łazienkowskiej oglądamy naprawdę świetne widowisko i Lech niespodziewanie prowadzi z Legią 1:0.

• Tymczasem kibice Legii na "Żylecie" odpalili race.

• Dobra interwencja Buricia po wrzutce w pole karne.

• Tym razem faul Tetteha na Jodłowcu na trzydziestym metrze. Rzut wolny dla Legii.

• Lech miał szansę, by wyprowadzić zabójczą kontrę, lecz Pawłowski źle przyjął sobie piłkę i musiał spowolnić akcję, a w dodatku szybko stracił futbolówkę.

• Legia wywalczyła sobie jeszcze jeden rzut rożny za sprawą Bartosza Bereszyńskiego, który powalczył na prawej flance z Barrym Douglasem.

• Dobra wrzutka z prawej strony, ale akcji Legii nie domknął wślizgiem ani Nemanja Nikolić, ani Michał Kucharczyk na długim słupku.

• Tym razem z lewej flanki do środka z piłką ściął Gergo Lovrencics, ale jego uderzenie mimo że mocne, pewnie wylądowało w rękawicach Dusana Kuciaka.

• Dobre długie podanie Douglasa do Pawłowskiego, ale tym razem strzał kapitana Lecha zbyt lekki i prosto w ręce bramkarza Legii.

• Legia odpowiada! Kucharczyk podaje do Nikolicia, który znajduję ogromną dziurę w obronie lechitów, ale trafia prosto w wychodzącego z bramki Buricia! Słaby strzał jak na możliwości Węgra.

• Szymon Pawłowski po świetnym podaniu znalazł się w sytuacji niemal sam na sam z Kuciakiem, ale Słowak popisał się fantastyczną paradą po strzale z woleja kapitana Lecha! Bramkarz Legii jest wściekły, że sędzia nie odgwizdał spalonego!

• Michał Kucharczyk posyła długi kros na prawe skrzydło, ale czujny był obrońca Lecha Barry Douglas, który głową zgrał futbolówkę do Jasmina Buricia.

• Dusan Kuciak pewnie wychodzi do dośrodkowanie i łapie piłkę, uprzedzając Tamasa Kadara.

• Świetna interwencja Linetty'ego w środku pola, ale kontrę zaprzepaścił Maciej Gajos, tracąc piłkę w gąszczu legionistów.

• Szybka kontra Lecha, ale płaskie dośrodkowanie pewnie wślizgiem przeciął Igor Lewczuk.

• Przed dobrą szansą stanął Michał Kucharczyk, który pomknął lewą flanką, minął spóźnionego Ceesaya i próbował lobować Buricia, ale zbyt lekko i obrońcy Lecha zdołali wyić piłkę z bramki!

• Ivan Trickovski z dystansu, piłka po rykoszecie spadła pod nogi Michała Pazdana, a gracz Legii z szesnastu metrów kompletnie spudłował i posłał piłkę w trybuny.

• Fin z Lecha po raz kolejny w roli głównej - tym razem nie dał szans Nikoliciowi, by Węgier mógł się rozpędzić przed polem karnym.

• Michał Pazdan bardzo ambitnie podłączył się do akcji ofensywnej Legii wzdłuż linii bocznej, ale skutecznym wślizgiem powstrzymał go Paulus Arajuuri.

• Tym razem Gergo Lovrencics fauluje w ataku obrońcę Legii Tomasza Brzyskiego.

• Nemanja Nikolić świetnie uderza z linii pola karnego, ale piłka poszybowała obok słupka! Było groźnie!

• Fiński obrońca Lecha wraca już do gry, a tymczasem pan Frankowski odgwizdał faul w środku pola na Tettehu na korzyść poznaniaków.

• Na murawie leży poszkodowany Paulus Arajuuri z Lecha, na boisku pojawili się poznańscy medycy.

• Dłuższy okres zaciętej gry w środku pola.

• Znowu zagotowało się pod bramką Lecha! Głową uderzał Michał Pazdan, a piłka po rykoszecie tylko minęła słupek o kilkadziesiąt centrymetrów!

• Seria czterech rzutów rożnych dla Legii. Goście z Poznania zepchnęci do własnego pola karnego od ładnych kilku minut.

• Czujny w bramce Lecha był Jasmin Burić, który sparował zaskakujący strzał gospodarzy na rzut rożny.

• Tym razem piłkę z pola karnego gości ekspediuje obrońca Tamas Kadar.

• Dobra interwencja Karola Linetty'ego, który wślizgiem przerwał akcję Legii prawą stroną.

• Legia rzuciła się do odrabiania strat! Płaskie podanie z prawej strony otrzymał Tomasza Jodłowiec, ale minimalnie chybił z kilkunastu metrów w stuprocentowej sytuacji!

• Niezły strzał Legii z dystansu przemknął obok bramki.

• Kasper Hamalainen otrzymał świetne podanie z głębi pola, ruchem ciała zwiódł kompletnie i ośmieszył obronę Legii i pokonał Dusana Kuciaka. Słowak próbował interweniować, ale piłka leniwie wtoczyła się do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! LECH PROWADZI 1:0! KASPER HAMALAINEN!

• Kebba Ceesay przegrał starcie z Jakubem Rzeźniczakiem przy linii końcowej i od bramki grę wznowi Dusan Kuciak, bramkarz Legii.

• Niepewna interwencja Rzeźniczaka po wrzutce Lecha z prawej strony, ostatecznie jednak lechici i tak stracili futbolówkę.

• Nemanja Nikolić na spalonym.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego pewnie głową wybija Rzeźniczak.

• Rzut wolny dla Lecha na trzydziestym metrze.

• Pierwszy gwizdek pana Bartosza Frankowskiego z Torunia. Legia rozpoczyna!

• Pilkarze pojawili się już na murawie. Za chwilę zaczynamy szalgier Ekstraklasy. Legioniści na biało, lechici na niebiesko.

• Ławki rezerwowych:

Legia: Arkadiusz Malarz, Guilherme, Dominik Furman, Stojan Vranjes, Łukasz Broź, Aleksandar Prijović, Marek Saganowski

Lech: Maciej Gostomski, Tomasz Kędziora, Dariusz Dudka, Marcin Kamiński, Denis Thomalla, Darko Jevtić, Dariusz Formella.

• Legioniści w meczach u siebie nie prezentują się najlepiej, w 6 meczach wygrali bowiem tylko dwukrotnie, ale dali się pokonać tylko jeden raz - w meczu z Koroną Kielce. Z kolei goście z Poznania mają fatalny bilans na wyjazdach - "Kolejorz" przegrał wszystkie 5 spotkań poza domem.

• Piłkarze obu ekip dopiero rozgrzewają się i rozpoczną grę za 20 minut, ale kibice z Warszawy i z Poznania rozpoczęli już pojedynek na decybele na trybunach.

• Przypomnijmy, że nasi pucharowicze jeszcze w czwartek występowali na europejskich arenach. Lech sensacyjnie pokonał na wyjeździe Fiorentinę 2:1 i ta wygrana może dodać skrzydeł piłkarzom Jana Urbana. Z kolei legioniści na własnym podwórku zremisowali z Club Brugge 1:1.

• Z kolei w obronie "Kolejorza" miejsce Marcina Kamińskiego na środku obrony zajmie Tamas Kadar, natomiast nieobecnego kapitana Łukasza Trałkę zastąpi Abdul Aziz Tetteh.

• W zespole Legii w porównaniu z poprzednim meczem ligowym trener Czerczesow dokonał trzech zmian. W miejsce Łukasza Brozia zagra Bartosz Bereszyński, zamiast Guilherme kibice obejrzą w boju Ivana Trickovskiego, z kolei Ondrej Duda zastąpi w środku pola Dominika Furmana.

• Znamy już składy obu zespołów:

Legia Warszawa: Dusan Kuciak − Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski − Tomasz Jodłowiec, Michał Pazdan − Ivan Trickovski, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk − Nemanja Nikolić

Lech Poznań:Jasmin Burić − Kebba Ceesay, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar, Barry Douglas − Abdul Aziz Tetteh, Karol Linetty − Gergo Lovrencics, Maciej Gajos, Szymon Pawłowski − Kasper Hamalainen

• Lechici będą próbowali odbić się od dna. W dotychczasowych 12 meczach poznaniacy wygrali tylko raz i uzbierali 6 oczek. Zwycięstwo w Warszawie pozwoliłoby piłkarzom Jana Urbana przeskoczyć w tabeli zabrzańskiego Górnika.

• Podopieczni Stanisława Czerczesowa przystępują do spotkania z czwartego miejsca i 20 uzbieranymi oczkami. Zwycięstwo zapewniłoby Legii awans na pozycję wicelidera.

• Dzisiejsze starcie to potyczka mistrza Polski ze zdobywcą Pucharu Polski, a także pojedynkiem bezsprzecznie dwóch najlepszych polskich zespołów w ostatnich latach. Mecz budzi więc ogromne zainteresowanie pomimo kiepskiej formy gości z Poznania, "Kolejorz" zajmuje bowiem ostatnie miejsce w tabeli.

• Na relację LIVE z niedzielnego szlagieru Ekstraklasy Legia - Lech serdecznie zaprasza Michał Bezuch! Początek spotkania już o 18:00, dokładnie za pół godziny!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA WARSZAWA - LECH POZNAŃ

Legia Warszawa - Lech Poznań 1:2

Patrząc na obecną sytuację w tabeli mecz Legii z Lechem nie powinien budzić większych emocji. Jednakże z uwagi na fakt, że jest to starcie mistrza z wicemistrzem ubiegłego sezonu, a także dwóch teoretycznie najlepszych drużyn w kraju, kibice Ekstraklasy wyczekują tego spotkania ze zniecierpliwieniem. Przy Łazienkowskiej dojdzie do pojedynku nie tylko piłkarzy, lecz także dwóch nowych trenerów - Jana Urbana i Stanisława Czerczesowa, którzy objęli swoje posady w przerwie reprezentacyjnej. Jak na razie lepiej prezentuje się bilans Czerczesowa, pod wodzą którego warszawiacy przed tygodniem pokonali Cracovię 3:1. Z kolei lechici zremisowali z Ruchem 2:2.