Legia Warszawa 5 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

3 1 połowa

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• To tyle z Warszawy, dziękujemy za uwagę i życzymy udanej końcówki weekendu!

• Legia już w pierwszej połowie absolutnie zdominowała Podbeskidzie i jej wygrana ani na moment nie była zagrożona. Po zmianie stron bielszczanie wykazali się ambicją i dążyli do strzelenia bramki, ale nie dość, że doskonale dysponowany był Dusan Kuciak, to jeszcze gospodarze potrafili dwukrotnie dobić rywali. Legia grała szybko, składnie i efektownie. Takich "Wojskowych" chcą oglądać kibice przy Łazienkowskiej.

• KONIEC MECZU. Legia Warszawa rozgromiła u siebie Podbeskidzie 5:0 i jest liderem Ekstraklasy!

• Po strzale Kato piłka odbiła się od piłkarza Legii i trafiła w pole karne pod nogi Demjana, ale Słowaka w ostatniej chwili skutecznie powstrzymał Rzeźniczak.

• Mocny strzał Chmiela i kolejna parada Kuciaka, który równieżjest dziś jednym z bohaterów Legii.

• Saganowski otrzymał piłkę przed polem karnym, został sfaulowany na linii, ale w tym samym momencie Ondrej Duda dopadł do futbolówki i precyzyjnym strzałem zmusił Kaczmarka, by po raz piąty wyciągnął piłkę z siatki.

• PIĘĆ! ONDREJ DUDA STAWIA KROPKĘ NAD "I"!

• Mocno z ostrego kąta strzelił Chmiel, ale Kuciak jest dziś bezbłędny.

• Kontra Legii, Żyrę i Kaczmarka dzieli jedynie ogromna przestrzeń, kibice szykują się na 5:0, ale... pomocnik Legii bardzo źle przyjmuje piłkę i jako pierwszy dopada do niej bramkarz Podbeskidzia. Cóż, o ile lewą potrafi prawie wszystko, to grę prawą nogą Żyro musi jeszcze dopracować.

• Kucharczyk ograł Jarocha i oddał strzał w długi róg, ale skutecznie interweniował Kaczmarek. Kilka sekund później akcję Legii skończył strzałem zza pola karnego Duda, a piłka minimalnie minęła słupek bramki "Górali".

• To mogło być jedno z najładniejszych trafień w sezonie! Żyro przed polem karnym zgarnął piłkę wybitą przez obrońców Podbeskidzia, przyjął ją na klatkę piersiową i huknął lewym wolejem wprost w okienko bramki rywali! Kaczmarek był bez szans!

• WOOOOW, ALEŻ GOL MICHAŁA ŻYRY!!!

• Kapitalne dośrodkowanie Żyry spod chorągiewki dotarło w pole karne do Saganowskiego, ale ten niedokładnie główkował.

• Ostatnia zmiana w Legii. Marek Saganowski za Prijovicia

• Za przepychanki w polu karnym żółtą kartką ukarany Jaroch.

• Kuciak ratuje Legię! Po podaniu Szczepaniaka z pięciu metrów główkował Chmiel, ale Słowak znów popisał się znakomitą interwencją!

• Podbeskidzie zagrało fatalnie w pierwszej połowie, ale trzeba szanować, że mimo bardzo niekorzystnego wyniku "Górale" nie poddają się i przeważają po przerwie.

• Stuprocentowa szansa dla Podbeskidzia! Po stracie Furmana kontrę wyprowadził Chmiel, zagrał do Kowalskiego, a ten w sytuacji sam na sam strzelił w Kuciaka. Słowak zdołał spowolnić piłkę, a sprzed linii bramkowej wybił ją jeszcze Rzeźniczak.

• Ostatnia zmiana Dariusza Kubickiego. Mateusz Szczepaniak zastąpił Możdżenia.

• Kucharczyk zagrał do Dudy, który w cudowny sposób jednym dotknięciem zwiódł dwóch obrońców Podbeskidzia, ale ostatecznie zabrakło mu miejsca by oddać strzał na bramkę Kaczmarka.

• Po wrzucie z autu zamieszało się w polu karnym Legii, bliski oddania strzału był Demjan, ale wszystko ostatecznie wyjaśnił Kuciak.

• Blisko gola Podbeskidzie! Po akcji i dośrodkowaniu Kowalskiego Chmiel inteligentnie zgrał piłkę do będącego bliżej bramki Demjana, a Słowak ładną akcję kolegów chciał zwieńczyć efektowną przewrotką. Było blisko, bo trafił w słupek!

• Strzał Możdżenia z rzutu wolnego w bezpiecznej odległości minął bramkę Kuciaka.

• Rzeźniczak sfaulował na 30. metrze Demjana, za co sędzia ukarał go żółtą kartką.

• Podbeskidzie miało okazję na kontratak, ale Bereszyński skutecznie powstrzymał Chmiela.

• Zza pola karnego strzelał Janić, ale mocno spudłował.

• Pięknym strzałem z ostrego kąta Janić pokonał Kuciaka, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego.

• Deję zmienił z kolei Jakub Kowalski.

• W Podbeskidziu pojawi się na boisku słowacki rozgrywający Lukas Janić, który zastępuje fatalnie spisującego się na lewej stronie Adama Mójtę.

• ... a Michał Żyro pojawia się w miejsce Nikolicia.

• Aż cztery zmiany na początku drugiej połowy. W Legii Ondrej Duda wchodzi za Guilherme...

• Zaczynamy drugą połowę!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Legia prowadzi z Podbeskidziem 3:0.

• Sokołowski ostro fauluje Bereszyńskiego, za co ogląda żółtą kartkę.

• Chaosu w obronie Podbeskidzia ciąg dalszy. Prijović z łatwością ograł Mójtę i świetnie zagrał do Nikolicia, który oddał piłkę Kucharczykowi i ten dopełnił formalności.

• GOOOOOOLL, KUCHARCZYK NA 3:0!

• Bardzo słabo wyglądają ofensywne próby Podbeskidzia. Na razie nie wydaje się, że "Górale" są w stanie zagrozić Legii, bo grają bardzo niedokładnie.

• Piłkę we własnym polu karnym stracił Demjan, a Legia wyprowadziła kontratak wykorzystując fatalne ustawienie obrońców Podbeskidzia. Sam na sam z Kaczmarkiem wyszedł Nikolić, który bez żadnych problemów zapakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOL!! BŁYSKAWICZNA REAKCJA LEGII, NIKOLIĆ!

• Ależ szansę miało Podbeskidzie! Po akcji najlepszego w ekipie gości Koheia Kato piłkę w polu karnym na piątym metrze otrzymał Demjan, ale przyjął ją tak niedokładnie, że nie zdołał oddać dokładnego strzału. Pierwsze ostrzeżenie dla Legii.

• Jaroch wyraźnie chciał się zrehabilitować ze sytuację z 4. minuty, ale po jego strzale z dystansu piłka wylądowała na trybunach.

• Ładną akcję Guilherme i Bereszyńskiego zatrzymał na prawej stronie Chmiel.

• Solowej szarży spróbował Sokołowski, ale kapitan Podbeskidzia został łatwo powstrzymany w środku pola przez Furmana.

• Legia wciąż w pełni kontroluje wydarzenia na boisku. Teraz obrona "Górali" będzie miała trochę oddechu, bo Prijović dopuścił się przewinienia na ich połowie.

• Prostopadłe podanie Furmana do Bereszyńskiego "rozerwało" obronę Podbeskidzia, ale podanie tego drugiego pod bramkę do Nikolicia przerwał Kaczmarek.

• Wreszcie nieco dłużej utrzymywało się przy piłce Podbeskidzie, ale akcję gości zakończył niecelny strzał z dystansu Adama Dei.

• Chmiel zagrywał płasko w pole karne, ale dobrze zareagował Rzeźniczak, wyprzedzając Demjana.

• W pierwszych dziesięciu minutach Legia zdominowała Podbeskidzie. Goście pozostawiają rywalom mnóstwo miejsca na rozgrywanie akcji i na ten moment wydaje się, że kolejne gole dla wicemistrzów Polski są tylko kwestią czasu.

• Niegroźny strzał głową w kierunku bramki Kuciaka oddał Możdżeń, ale przynajmniej "Górale" mają już na swoim koncie celne uderzenie.

• Kolejny strzał gospodarzy ląduje w bramce, ale tym razem sędzia odgwizduje spalonego. Guilherme świetnie podał w kierunku Prijovicia, który wyszedł sam na sam z Kaczmarkiem i niepotrzebnie podawał do wyżej ustawionego kolegi.

• Fatalne zachowanie młodego obrońcy Podbeskidzia... Po dośrodkowaniu z prawej strony Jaroch miał do wybicia w miarę prostą piłkę, ale umieścił ją w siatce zaskoczonego Kaczmarka.

• GOOOOOOOOL!! LEGIA PROWADZI PO SAMOBÓJCZYM TRAFIENIU BARTOSZA JAROCHA!

• Podbeskidzie: 1. Emilijus Zubas, 92. Celestine Lazarus 28. Lukáš Janič, 5. Frank Kwame Adu, 9. Dariusz Kołodziej, 8. Jakub Kowalski, 20. Mateusz Szczepaniak.

• Dla dopełnienia formalności podajemy rezerwowych obu zespołów. Najpierw Legia: 1. Arkadiusz Malarz, 4. Igor Lewczuk, 28. Łukasz Broź, 8. Ondrej Duda, 33. Michał Żyro, 16. Michał Masłowski, 9. Marek Saganowski

• I już pierwsza akcja po stronie Legii. Nikolić wywalczył rzut rożny, jednak po dośrodkowaniu Brzyskiego nieczysto trafił w piłkę Rzeźniczak.

• GRAMY! Od środka zaczęli Legioniści.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku! Podbeskidzie zagra na niebiesko, Legia w białych strojach.

• Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce Legia zaskakująco łatwo uporała się we Wrocławiu ze Śląskiem, wygrywając 4:1. Podbeskidzie wywalczyło jedynie punkt na stadionie beniaminka z Lubina, choć do 85. minuty prowadziło 1:0.

• W zespole Podbeskidzia w porównaniu do poprzedniej kolejki doszło tylko do jednej wymuszonej zmiany - kontuzjowanego Antona Slobodę zastąpi Adam Deja.

• W zamieszczonych obok wyjściowych składach obu drużyn nie ma niespodzianek. Trener Henning Berg zgodnie z oczekiwaniami oszczędza Ondeja Dudę, dlatego najbardziej wysuniętymi zawodnikami w ofensywie Legii będą napastnicy serbskiego pochodzenia - Nemanja Nikolić i Aleksandar Prijović.

• Witamy serdecznie ze stadionu w Warszawie i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu pomiędzy Legią a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dzisiejsze spotkanie to ligowa inauguracja sezonu przy Łazienkowskiej, a miejscowi kibice mają nadzieję na powtórkę sprzed czterech miesięcy, gdy gospodarze pokonali "Górali" 3:0. Czy tym razem bielszczanie postawią trudniejsze warunki? Przekonajcie się razem z nami!