4

3 1 połowa

Śląsk Wrocław

3

• Dzięki temu zwycięstwu Legia wskakuje na pozycję wicelidera tabeli, tracąc do Wisły Kraków dwa punkty. Śląsk bez zmian, ciągle na piątym miejscu. Za uwagę dziękuje Marek Koktysz i zapraszam oczywiście na kolejne relację LIVE na Ekstraklasa.net! Oby były tak ciekawe jak ta!

• Siedem goli w jednym meczu Ekstraklasy? To nie zdarza się często! Fantastyczne widowisko zapewnili nam gracze Legii i Śląska. Obie drużyny grały efektowną, szybką i ofensywna piłkę, co zaowocowało wieloma sytuacjami podbramkowymi, strzałami i golami. Aż dym unosił się nad klawiaturą!

• Koniec meczu. Legia po szalonym pojedynku wygrywa ze Śląskiem!

• Piłkę wrzuca Mila iiii... prawie był gol! Calahorro wyskoczył najwyżej i posłał piłkę ponad poprzeczką.

• Tym razem krótko rozegrany stały fragment i szybka strata Legii. Kontra Śląska, na wysokości szesnastego metra bramki Kuciaka z prawej strony faulowany Paixao. Będzie rzut wolny.

• Rzut rożny dla Legii. Piłkę na bliższy słupek adresuje Brzyski, uderza Szwoch, a Pawełek nieco chaotycznie wybija na kolejnego rożnego.

• Ostrowski urwał się na lewej flance, dobiegł niemal do linii końcowej i dośrodkował. Z piłką minął się najpierw Dossa Junior, a potem wpadła ona prosto na głowę Flavio, który dopełnił formalności.

• PAIXAO! To się chyba nigdy nie skończy! 4:3!!!!

• Na boisku pojawia się Saganowski. Zmienia Dudę.

• Ostrowski próbuje uderzać z sytuacyjnej piłki, która wpadła mu pod nogi, ale obok bramki.

• Z kolei Droppę zmienia Calahorro.

• Żyro opuszcza boisko. Za niego Szwoch.

• To był klasyczny gol z niczego. Piłka zagrana do Radovicia od Dudy. Serb znakomicie utrzymał się na nogach z obrońcą na plecach, nie położył się do samego końca i delikatnym uderzeniem po ziemi pokonał Pawełka.

• RADOVIĆ! GOOOL! 4:2!

• Narasta napór Śląska. Legia ratuje się rozpaczliwymi wybiciami piłki. Chwilę później do prostopadłej piłki w pole karne nie dochodzi Droppa.

• Fajnie wychodzili do ataku Brzyski i Radović, ale ten drugi został powstrzymany faulem.

• Żyro próbując odegrać z pierwszej piłki trafił... w siebie. Można? Można.

• Droppa powstrzymuje wślizgiem Żyro i fauluje legionistę. Żółta kartka.

• Ostrowski zmienia Picha. W ekipie gospodarzy wciąż bez zmian.

• Kontratak Legii, ale kończy się on tylko rzutem rożnym, który z kolei skutkuje tylko wybiciem piłki przez Pawełka z własnego pola karnego.

• Fatalna straty Dossy Juniora na własnej połowie. Piłkę ma Machaj, który pędzi na bramkę Kuciaka, wykłada piłkę na szesnasty metr, a tam jest Hateley, który uderza wysoko nad bramką!

• Próba przejścia Zielińskiego w pole karne Legii, ale kończy się to sprowadzeniem zawodnika do parteru. Obrońca Śląska próbował jeszcze wymusić faul i rzut karny.

• Intensywnie rozgrzewa się Ostrowski, a także Kosecki i Orlando Sa.

• Dobrze urywa się Brzyski, zagrywa do środka do Dudy, który traci piłkę. Próbuje ją odzyskać Żyro, ale łapie tylko kartkę za faul.

• Z powodów technicznych nie wprowadziła nam się do systemu jedna zmiana. Danielewicza zmienił Hateley.

• Świetny rajd Miro Radovicia przez pół boiska. Zbliżając się do pola karnego oddał piłkę na prawo do Żyro, który jednak źle podaje do środka. Wybijają obrońcy.

• Z szesnastego metra próbuje uderzenia Droppa! Kuciak broni.

• Świetnie utrzymuje się w polu karnym Radović naciskany przez paru obrońców. Oddaje piłkę do Vrdoljaka, który próbuje strzału, ale trafia w obrońcę.

• Strata Legii na własnej połowie. Do linii końcowej pędzi Machaj, który próbuje zagrać do wchodzącego w pole karne Paixao! Zagrywa mu jednak za plecy.

• Kartka dla Kucharczyka za faul w ataku.

• Odpowiedź Śląska! Machaj technicznym uderzeniem trafia w poprzeczkę! Do pustego rogu bramki próbuje dobić piłkę Paixao, ale nie trafia!

• Nietypowe rozegranie rzutu rożnego przez Brzyskiego. Piłka posłana przed pole karne do Kucharczyka, który decyduje się na uderzenie! Piłka trafia w boczną siatkę! Po chwili drugi rożny, po zamieszaniu w polu karnym piłka trafia do Jodłowca, który uderza, ale broni Pawełek!

• Żyro świetnie wprowadza podaniem Radovicia w pole karne. Serb strzela, ale tym razem lepszy Pawełek!

• Prostopadłe podanie do Machaja i w ostatniej chwili zdążył z interwencją Brzyski! Napastnik Śląska byłby w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem, gdyby nie "Brzytwa".

• Brzyski fatalnie zagrywa z rzutu wolnego, nisko i prosto w nogi obrońców.

• Faul na lewej stronie na szarżującym Kucharczyku. Pierwsza kartka w tym meczu dla Hołoty.

• Flavio przerzuca piłkę na lewą stronę do Machaja, który próbuje centrostrzału z ostrego kąta. Piłka ląduje w trybunach.

• 16 187 osób zgromadziło się dzisiaj na Łazienkowskiej 3.

• Świetna centra do Mateusza Machaja, który mocno strzela głową. Wybija Kuciak, ale jest jeszcze dobitka! Tę piłkę także wybił Słowak, ale zrobił to już zza linii bramkowej!

• GOL! Nie ma?! GOL! 3:2!

• Głęboko dośrodkowuje Mila, ale piłkę strąca Kuciak i utrzymuje ją na boisku.

• Długo utrzymuje się przy piłce Śląsk, ale żaden z piłkarzy nie podejmuje decyzji o strzale. Goście mają rzut rożny.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania! Oby była tak ciekawa jak pierwsza.

• Z czystym sumieniem można to polecić każdemu, kto chce się przekonać do polskiej piłki ligowej. Znakomite widowisko oglądamy na Łazienkowskiej. Duża w tym zasługa otwartej gry Śląska. Legia lubi grać z takimi rywalami, co najczęściej źle wróży temuż rywalowi, jednak dobrze zapowiada się dla spektaklu. Wracamy po przerwie.

• Centruje Brzyski, a piłkę ostatecznie główkuje Rzeźniczak, ale jest to strzał bardzo słaby. Pawełek interweniuje bez problemów. Koniec pierwszej połowy.

• Fauluje Dudu Dudę (hehe) i Legia na koniec będzie miała okazję do wrzutki piłki w pole karne.

• Minuta doliczona do tej połowy.

• Zieliński dobrze podłącza się do akcji ofensywnej i zagrywa na szesnasty metr do niepilnowanego Droppy, który jednak nie potrafi przyjąć tej piłki i ją traci. Chwilę później nad bramką strzela Flavio Paixao.

• Jak mu się nie udawało co mecz, tak teraz wychodzi mu wszystko! Kolejne dobre dośrodkowanie od Brzyskiego zamienił Dossa na bramkę. Tym razem wbił piłkę do bramki nogą, padając na ziemię.

• DOSSA! DOSSA PO RAZ DRUGI! CO ZA MECZ!!!

• Ładna centra Dudu w pole karne, ale na miejscu jest Dossa, który dobrze wybija piłkę z pola karnego. Próba kontrataku Legii kończy się na Michale Kucharczyku, który wywalczył rzut rożny.

• Ładnie poradził sobie z obrońcami na lewej stronie Vrdoljak, ale zagrał niecelnie do wbiegającego w pole karne Kucharczyka.

• Śląsk dostał zastrzyk tlenu po bramce kontaktowej Mili. Wrocławianie znowu są w gazie, tymczasem Legia chowa się za podwójną gardą.

• Z rzutu wolnego centruje Machaj, a do główki dochodzi Celeban! Kuciak broni to jednak bez problemów.

• Znowu robi się ciekawie. Najpierw na spalonym był Radović, potem z szybkim atakiem wyszedł Śląsk. Mila postanowił uderzyć z dystansu i wyszło mu to świetnie! Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Dobrze rzucił się za futbolówką Kuciak, ale nie sięgnął jej.

• GOOOL! Ależ kropnął MILA!

• Napór Legii trwa. Najpierw niecelnie dośrodkowywał po szybkim ataku Broź, żeby chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się Żyro, który dobrze zastawiał się na szesnastym metrze. Był jednak spalony.

• Zbyt duże rozluźnienie pojawiło się w szeregach Legii. Niedokładnie odgrywał piłkę Duda do tyłu, gdzie był tylko Brzyski. Obrońca musiał ratować się wślizgiem, żeby do futbolówki nie doszedł wcześniej Machaj.

• Szykowała się kolejna błyskawiczna kontra Legii, ale tym razem dobrze interweniował Dudu.

• Świetnie zabrał się z piłką Radović, który urwał się dwóm obrońcom Śląska. Był jednak osamotniony na połowie rywala i nie utrzymał futbolówki przy nodze.

• Długa piłka, niemal spod własnego pola bramkowego, do Kucharczyka, który próbuje uderzać piłkę, kiedy ta jest tuż nad ziemią. Bardzo niecelne to wyszło.

• Bardzo żywiołowy jest dzisiaj Henning Berg. Norweg cały czas coś pokazuje swoim piłkarzom, krzyczy i gestykuluje rękami. Nagminnie wychodzi też poza przeznaczoną dla niego strefę.

• Mila zagrywa prostopadła piłkę do Picha, który próbuje uderzać z ostrego kąta. Futbolówkę pewnie łapie jednak Kuciak.

• Michał Kucharczyk postanowił uderzać z ostrego kąta. Wybił to na rożny Pawełek. Ze stałego fragmentu dośrodkował Brzyski, a najwyżej do piłki wyskoczył Dossa, który umieścił piłkę w siatce i natychmiast pognał do sztabu szkoleniowego, żeby cieszyć się razem z trenerami.

• DOSSA!!! 2:0!!!

• Legia ma obecnie grę pod kontrolą. Legioniści wymieniają masę podań, utrzymują się przy piłce i krok po kroku przesuwają się w stronę pola karnego rywala.

• Dobre podłączenie się Tomasza Brzyskiego do akcji ofensywnej, ale lewy obrońca Legii centruje za nisko i wybija Celeban.

• Słaby strzał po ziemi oddaje Mila. Spokojnie łapie Kuciak.

• Boleśnie ukąsiła Legia swojego rywala. Śląsk miał prawo czuć się lepszy po tych pierwszych minutach. Wojskowi jakby wyczekali rywala, którego z zimną krwią napoczęli.

• Legia mogła pójść za ciosem. Świetnie zagrał na prawą stronę Radović, ale Żyro zbyt długo zwlekał z posłaniem tej piłki w pole karne, gdzie wchodzili jego partnerzy. W efekcie zagrał niecelnie i piłkę złapał Pawełek.

• Pierwszy celny strzał Legii. Pierwsza groźna akcja. Pierwszy gol. Ondrej Duda znakomicie znalazł podaniem wychodzącego na czystą pozycję Radovicia, który po profesorsku wykończył akcję i zdobył gola.

• RAAAAADOVIĆ!!!! 1:0!

• Droppa! Płaskie uderzenie pomocnika Śląska zablokowane przez obrońców Legii.

• Gubią się legioniści. Vrdoljak w prosty sposób traci piłkę, którą miał przy nodze, próbuje go ratować Rzeźniczak, który nabija kolegę i aut na połowie Legii ma Śląsk.

• Bardzo wysoko zaczął ten mecz Śląsk. Ekipa gości ewidentnie nie przestraszyła się Legii, którą momentami potrafiła zamknąć na połowie.

• Michał Żyro mocno uderza po ziemi, ale obok słupka bramki Mariusza Pawełka.

• Kontratak Legii. Radović zagrywa prostopadłą piłkę do Kucharczyka, ale szybszy jest Pawełek, który nakrywa futbolówkę ciałem.

• Nic nie wyszło Śląskowi z tego rzutu rożnego, ale po chwili mają rzut wolny, z którego dośrodkowuje Mila. Bez zagrożenia dla bramki Kuciaka.

• Dudu ostro centruje w pole karne, z piłką mija się Dossa, a następnie Paixao, który mógł wbić piłkę do siatki. Rożny dla Śląska, bo piłka przeszła jednak po nodze legionisty.

• Dośrodkowanie Paixao przechodzi przez niemal całe pole karne i trafia do Brozia, który gasi futbolówkę klatką piersiową i oddaje Kuciakowi. Nikt z gości nie był zainteresowany atakiem.

• Na protokole Flavio Paixao figuruje jako najbardziej wysunięty napastnik, jednak to Mateusz Machaj jak na razie porusza się najbliżej pola karnego Kuciaka.

• Spokojnie zaczęła Legia, która jednak szybko straciła piłkę. Klepał sobie nią Śląsk, a gospodarze musieli się o nią upomnieć faulem.

• Piłkarze ustawieni na swoich pozycjach. Sędziowie i my także. A jak u Was? ZACZYNAMY PIERWSZĄ POŁOWĘ!

• Piłkarze wychodzą z tunelu! Już za chwilę wielkie, piłkarskie emocje na Łazienkowskiej. Zostańcie z nami i śledźcie uważnie doniesienia ze stadionu!

• Przyszedł już czas na standardową procedurę, a zatem "Sen o Warszawie", czyli ostatnia prosta na drodze do meczu!

• Piłkarze Legii i Śląska zeszli już z rozgrzewki i udali się do tunelu celem przygotowania do meczu.

• Według ostatnich doniesień, kibiców z Wrocławia jest dzisiaj w Warszawie 1028.

• W sztabie szkoleniowym Legii debiutuje dzisiaj Geir Kaasene, który zajął miejsce Cesara Sanjuana-Szklarza na miejscu trenera ds. przygotowania fizycznego.

• Wraca Wojciech Hadaj...Spiker upomniał kibiców z Wrocławia, że powinni także zajmować dolną część ich sektora. Fani Śląska odpowiedzieli chóralnym "Zamknij się!", a na to spiker dwukrotnie: "Jeżeli chcecie być blisko siebie, bądźcie blisko siebie.".

• "Kici" rozegrał dla Legii 452 mecze i strzelił 227 goli. Jest to niedościgniony rekord klubowy, który jeszcze przed długie, długie lata nie zostanie wyrównany.

• Niezwykłą na skalę europejską rocznicę obchodzi dzisiaj legenda Legii - Lucjan Brychczy. Honorowy prezes mistrzów Polski, a wcześniej trener i piłkarz Wojskowych, jest związany ze stołecznym klubem już równo 60 lat. Do Warszawy trafił w 1954 roku.

• - Z całym szacunkiem dla Podbeskidzia Bialsko-Biała, ale Śląsk to jednak inna firma. Jestem pewien, że trener Henning Berg nie pozwoli sobie teraz na eksperymenty. - wywróżył nam przed meczem trener Śląska, Tadeusz Pawłowski.

• Liczę na powtórkę z debiutu przeciwko Śląskowi. - Ondrej Duda, pomocnik Legii Warszawa.

• Tak prezentuje się z oddali sektor gości.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała (1:2)
  • Przed rozpoczęciem tego widowiska zachęcamy do lektury ZAPOWIEDZI TEGO MECZU. Znajdziecie tam najpotrzebniejsze informację dotyczące tego pojedynku.

• Witamy serdecznie na relacji LIVE prosto z Łazienkowskiej 3, gdzie w ramach 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Legia Warszawa podejmie Śląsk Wrocław.