1

Śląsk Wrocław

0

• To by było na tyle z Łazienkowskiej, za wspólne spędzenie sobotniego wieczoru dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, kłaniam się, dobranoc!

• Bardzo dobre widowisko oglądaliśmy na stadionie Legii Warszawa. Legioniści byli drużyną lepszą i słusznie zdobyli trzy punkty. Teraz zawodnicy Legii i kibice z Żylety nagradzani są oklaskami za stworzenie dobrego spektaklu.

• Koniec spotkania!

• W końcówce przycisnął Śląsk. Będzie aut dla gości.

• Prawdopodobnie ostatnia dzisiejsza oprawa. Sędzia doliczył dwie minuty.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Ondrej Duda zmieniony przez Bartosza Bereszyńskiego.

• Z dobrą kontrą wyszła Legia, sytuację zmarnował Ondrej Duda poprzez za długie przetrzymywanie piłki przed polem karnym.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Brzyskiego minęło głowę Lewczuka i było bliskie pokonania Pawełka! Bramkarz popisał się refleksem.

• Żółtą kartkę ogląda Kamil Biliński za dyskusje z arbitrem.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Konrad Kaczmarek zastępuje Pawła Zielińskiego.

• Świetne, odważne wyjście Malarza zapobiega stracie bramki!

• W okolicach pola karnego faulowany Kamil Biliński, dobra szansa dla gości na celne dośrodkowanie.

• Za mocne zagranie Trickovskiego do Guilherme w prostej sytuacji, zmarnowana szansa Legii.

• Nikolić ukarany jeszcze żółtą kartką za zbyt powolne schodzenie z boiska.

• Zmiana w zespole Legii. Nikolić żegnany oklaskami, zastępuje go Ivan Trickovski.

• Kucharczyk wracając na własną połowę "wpadł" w Pawła Zielińskiego, piłka dla gości.

• Reaguje trener Pawłowski. Kiełb schodzi z boiska, zmienił go Kamil Biliński.

• WEJŚCIE SMOKA! Wydawało się, że dośrodkowanie przeleci nad bramką Pawełka, lecz z linii bramkowej uderzył jeszcze Guilherme, a Prijović dobił jego strzał! 1:0 dla Legii!

• Prijović zmienia Stojana Vranjesa.

• Do wejścia na boisko przygototowany jest Aleksandar Prijović.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Kamila Dankowskiego zmienia Krzysztof Ostrowski.

• Mocny strzał sprzed pola karnego oddaje Hateley, piłka przelatuje obok bramki.

• Z dośrodkowaniem Guilherme kolejny raz radzi sobie Pawelec.

• Wydawało się, że Mariusz Pawełek interweniował ręką poza polem karnym, jednak sędzie nie gwiżdże przewinienia! Gwizdy na Łazienkowskiej!

• Kolejna oprawa w wykonaniu kibiców z Żylety!

• Brzydko Jacek Kiełb potraktował Pazdana i również otrzymuje żółty kartonik.

• Żółtą kartkę ogląda także sam Guilherme za przerwanie kontry przeciwnika.

• Żółtko dla Kamila Dankowskiego, rzut wolny dla Legii wybija Pawelec.

• Nemanja Nikolić perfekcyjnie uruchamia podaniem Kucharczyka, ten kolejny raz przegrywa pojedynek z Pawełkiem!

• Seria rzutów rożnych dla Legii, w końcu faulowany Paixao.

• Tym razem strzał w polu karnym oddaje Nikolić, ale napastnik Legii był dobrze pilnowany i nie zdołał uderzyć czysto. Piłka w rękach bramkarza.

• Stojan Vranjes wychodzi sam na sam, decyduje się na podanie do lepiej ustawionego Kucharczyka, lecz do piłki zdążył dopaść Mariusz Pawełek.

• We własnym polu karnym pada Piotr Celeban, zawodnik Śląska przynajmniej na chwilę opuszcza boisko.

• Dobra, kombinacyjna akcja Legii, Tomasz Brzyski dośrodkował jednak płasko i bardzo niecelnie.

• Rozpoczęli legioniści!

• Kibice rozkładają flagi, szykuje się flagowisko na Żylecie, tymczasem piłkarze wracają na murawę.

• Za kilka chwil wznawiamy mecz!

• Bardzo dobre spotkanie oglądamy przy Łazienkowskiej. Nie brakuje sytuacji dla obu zespołów, o świetną oprawę tego spotkania zadbali kibice z Żylety. Liczymy na gole po przerwie!

• Sędzia Jakubik kończy pierwszą częśc spotkania bez doliczenia choćby minuty.

• Przed zakończeniem pierwszej połowy mamy jeszcze racowisko na Żylecie.

• Guilherme zmusił Pawełka do wyjścia z bramki, jednak dobrze interweniuje golkiper.

• Mocny strzał Tomasza Jodłowca z dwudziestu metrów, dobrze interweniuje Mariusz Pawełek.

• Kopnięty w głowę Michał Kucharczyk, Legia ma rzut wolny, szykuje się dośrodkowanie.

• Michał Kucharczyk traci piłkę, dobrze był pilnowany skrzydłowy Legii w szesnastce gości z Wrocławia.

• Odpowiada Legia. Wielkie zamieszanie pod bramką gości omal nie skończyło się golem samobójczym Piotra Celebana.

• Jak on tego nie strzelił?! Jacek Kiełb wykorzystuje błąd obrońców Legii, przejmuje piłkę, wychodzi sam na sam i strzela po ziemi tuż obok słupka!

• Dośrodkowanie Paixao wybija Pazdan, a dobitka Pawelca... bez komentarza. Aut dla Legii.

• Słąbo rozegrany korner, a okazja do powtórki zmarnowana przez Guilherme.

• Dośrodkowanie Michała Kucharczyka zablokowane, Legia ma rzut rożny.

• W polu karnym po kontakcie z Pawelcem pada Nikolić, wydaje się że nie było to zagranie nieprzepisowe.

• A tymczasem kibice Legii używają środków pirotechnicznych, chmura dymu unosi się nad stadionem.

• Teraz nie było spalonego! Michał Kucharczyk wychodzi sam na sam, popisuje się niebywałym przyspieszeniem, po czym... strzela nad poprzeczką z około ośmiu metrów!

• Kolejny raz sam na sam z Pawełkiem wychodzi Nikolić, sędzia po raz kolejny gwiżdże "ofsajd".

• Na spalonym złapany Guilherme po długim zagraniu Brzyskiego.

• Teraz dobrze dośrodkowywał Flavio, odchodząca piłka mogła zaskoczyć bramkarza Legii, jednak nie doszedł do niej Kamil Dankowski.

• Bardzo słabe rozegranie wyrzutu z autu przez Zielińskiego, od bramki rozpoczyna Malarz.

• Dobra akcja Śląska zakończona niecelnym zagraniem Hateleya do Flavio Paixao. Cały czas atakują goście.

• Faul w ataku Śląska Wrocław, Ondrej Duda potraktowany nieprzepisowo w środku pola. Rozpoczynają legioniści.

• Kolejna oprawa przygotowana przez Nieznanych Sprawców.

• Rzut rożny dla zespołu gości.

• Kolejna dobra interwencja Michała Pazdana. Obrońca Legii świetnie powstrzymał Jacka Kiełba przed przyjęciem górnej piłki.

• Szarżował prawym skrzydłem Nikolić, ale dobrze pilnowany nie dośrodkował w stronę bramki Śląska, wznawia grę Pawełek.

• Tym razem rzut wolny mieli goście. Piotr Celeban nie zdołał skierować piłki do siatki i rozpoczyna Arkadiusz Malarz.

• Nemanja Nikolić wykończył podanie Guilherme pięknym lobem nad Pawełkiem, ale był na spalonym.

• Igor Lewczuk uderza po rzucie rożnym - jego strzał szybuje nad bramką.

• Piotr Celeban wybija piłkę na rzut rożny po płaskim dośrodowaniu Guilherme.

• Uderzenie Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego trafiło prosto w mur.

• Mariusz Pawelec ostro fauluje Guilherme 25 metrów od bramki i dostaje żółtą kartkę.

• Mecz od ataków rozpoczęła Legia. Z dośrodkowaniem Nikolicia poradziła sobie obrona gości.

• Igor Lewczuk popisał się skutecznym odbiorem, ale stracił piłkę wchodząc z akcją.

• Flavio Paixao faulowany przez Michała Pazdana w środkowej strefie boiska.

• Długie, niedokładne podanie Tomasza Jodłowca. Wykopem grę wznowił Mariusz Pawełek.

• Mecz rozpoczął Śląsk Wrocław!

• Piłkarze już na murawie!

• Kibice śpiewają Sen O Warszawie, za moment rozpoczynamy mecz!

• Szlagier tej kolejki polskiej Ekstraklasy już za parę minut, a relację na żywo będzie prowadzić dla Państwa Piotr Bernaciak!

• Do pierwszego gwizdka sędziego Jakubika został już tylko kwadrans! Zawodnicy kończą już rozgrzewkę i udają się do szatni.

• Piłkarze kontynuują rozgrzewkę, trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

• Tak prezentuje się Żyleta pół godziny przed meczem. Zdjęcie oprawy z pewnością pojawi się w relacji.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Pan Krzysztof Jakubik.

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Jakub Wrąbel, Krzysztof Ostrowski, Krzysztof Danielewicz, Konrad Kaczmarek, Kamil Biliński, Adam Kokoszka i Peter Grajciar.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Jakub Szumski, Aleksandar Prijović, Robert Bartczak, Ivan Trickovski, Michał Kopczyński, Marek Saganowski i Bartosz Bereszyński.

• Mamy już skład Śląska Wrocław! Za chwilę ławki rezerwowych.

• Dzisiejszy mecz będzie jubileuszem Igora Lewczuka - obrońca Legii rozegra pięćdziesiąty mecz w barwach drużyny z Warszawy.

• Mamy już skład gospodarzy. Najwyraźniej Dusan Kuciak nie doszedł jeszcze do pełni zdrowia po kontuzji, nie ma go dzisiaj w kadrze Legii.

• Spotkania pomiędzy Legią a Śląskiem od dawna elektryzują kibiców i cechują się zaciętą walką. Rok temu w meczu pomiędzy tymi drużynami na Łazienkowskiej obejrzeliśmy wygraną Legii po ciekawym pojedynku, który obfitował w bramki - skończyło się 4:3. Jak będzie dzisiaj?

• Witam Państwa ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Już za nieco ponad półtorej godziny Legia Warszawa podejmie na własnym boisku czwarty zespół poprzedniego sezonu, drużynę Śląska Wrocław.

• Legia Warszawa - Śląsk Wrocław LIVE!

Zapowiedź: Legia - Śląsk LIVE! Wojskowi chcą gonić Piasta

Legia Warszawa przystępuje do meczu ze Śląskiem nieco podbudowana awansem w Pucharze Polski - w środę legionistom udało się pokonać Chojniczankę aż 4:1 i zapewnić sobie awans do półfinału. Mimo dość okazałego zwycięstwa, warszawianie nie zachwycali swoim stylem, jednak w tym meczu chodziło tylko o przyklepanie awansu, zadanie udało się wykonać, więc legioniści w dobrych humorach przystąpią do ligowej potyczki z drużyną z Wrocławia. Legia ma na koncie 26 punktów i aż 11 oczek straty do lidera, drużyny Piasta Gliwice. Taka strata do gliwiczan sprawia, że zawodnicy trenera Czerczesowa nie mogą sobie pozwolić na żadne potknięcie w lidze, jeśli chcą się nadal liczyć w walce o mistrzostwo Polski.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:4