Legia Warszawa

2

Wisła Kraków

2

• Legia i Wisła znowu dały pokaz dobrej piłki w bezpośrednim meczu między sobą! Wszystko wskazywało na to, że krakowianie w debiucie Kazimierza Moskala wywiozą z Łazienkowskiej trzy punkty, ale jednak samobój Jovicia pokrzyżował te plany w samej końcówce. Podział punktów w Warszawie, a z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu! Legia zremisowała z Wisłą 2:2!

• Teraz szansa dla Wisły po kontrataku! Brożek z kilkunastu metrów uderza jednak płasko wyraźnie obok bramki Malarza!

• Długa piłka w kierunku Orlando Sa, ale ten znowu był na spalonym!

• Cztery minuty doliczone. Stilić schodzi z boiska, w jego miejsce Żemło.

• Legia dopięła swego! Jeden z piłkarzy Legii przedarł się prawym skrzydłem i zagrał przed bramkę Sa, ten skierował piłkę obok Buchalika, a dobił ją do własnej siatki Jović! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Samobój Jovicia!!!

• Błąd w obronie Wisły po centrze Brzyskiego z rzutu wolnego! Sa jednak nie trafił głową w piłkę przed bramką Buchalika!

• Żółta kartka dla Urygi za faul taktyczny.

• Brzyski zmienia Guilherme. Ostatnia zmiana Berga.

• Orlando Sa wychodzi sam na sam z Buchalikiem i uderza niecelnie! W dodatku był jeszcze na spalonym!

• Bereszyński odważnym rajdem prawym skrzydłem wywalczył rzut rożny. Ten nie przyniósł zagrożenia pod bramką Malarza.

• Indywidualna akcja Barrientosa prawym skrzydłem. Urugwajczyk przy dośrodkowaniu z prawej strony boiska został jednak zablokowany przez Astiza. Piłka w rękach Malarza.

• Kolejne zagranie z prawego skrzydła przed bramkę Wisły, gdzie napastnik Legii został ponownie zablokowany. Tym razem spotkało to Orlando Sa.

• Po miękkiej centrze Boguskiego, Astiz musiał wybić piłkę głową na rzut rożny.

• Barrientos zmienia Stępińskiego w ekipie gości.

• Źle teraz zachował się w kontrze Sa! Łatwo dał się złapać w pułapkę ofsajdową po podaniu Dudy!

• Dobre podanie na czystą pozycję do Orlando Sa świetnie przeciął na 16. metrze Buchalik!

• Bereszyński!!! Jak on teraz uratował Legię! Po świetnym kontrataku Białej Gwiazdy Stilić znalazł się sam na sam z Malarzem i posłał piłkę obok bramkarza, ale jakimś cudem zatrzymał ją jeszcze wślizgiem prawy obrońca Legii!

• Kontratak Wisły, piłka dociera na lewe skrzydło do Boguskiego, a ten popisuje sie beznadziejnym dośrodkowaniem poza plac gry.

• Akcja Legii! Indywidualne popędził w pole karne Żyro, spod linii końcowej zagrał przed bramkę do Dudy, ale ten został zablokowany! Rzut rożny!

• Żółta kartka dla Vrdoljaka za ostry atak na nogi rywala.

• Guzmics ratuje Wisłę! Węgier zablokował przed bramką uderzenie Orlando Sa po dośrodkowaniu Masłowskiego!

• ... oraz Masłowski za Kucharczyka.

• Dwie zmiany w Legii. Sa za Saganowskiego...

• Szansa! Krótko i dobrze rozegrany rzut rożny dla Wisły, dośrodkowuje Stilić, a nad bramką główkuje Brożek!

• Kolejny rzut wolny dla Legii. Guilherme zagrywa prosto w ręce Buchalika.

• Seria stałych fragmentów gry dla Legii nie przyniosła strzału na bramkę Buchalika.

• Wymuszona zmiana w Wiśle. Z boiska zniesiony kontuzjowany Sarki, a w jego miejsce wchodzi Boguski.

• Saganowski!!!! Po akcji prawym skrzydłem Bereszyńskiego, 'Sagan' dostał idealną piłkę na piątym metrze przed bramką, jednak uderzył ponad poprzeczką!

• Będzie potrzebna zmiana w Wiśle. Kontuzji doznał Sarki i nie podnosi się z boiska. Potrzebne nosze.

• Dobre podanie w pole karne do Saganowskiego, ten opanował piłkę, ale składał się zbyt długo do strzału. Burliga zdołał wyłuskać futbolówkę.

• Kucharczyk nie opanował piłki w polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Futbolówka dla Wisły.

• Brożek huknął z dalekiego dystansu dość wyraźnie nad bramką Malarza.

• 26 527 widzów ogląda dzisiejszy mecz przy Łazienkowskiej.

• Ciekawe jak zareaguje trener Henning Berg, jego drużyna praktycznie nie wyszła na drugą połowę tego meczu.

• Groźnie w polu karnym Legii po rzucie wolnym dla Wisły. Malarz musiał piąstkować piłkę na rzut rożny. Z niego nie było zagrożenia dla jego bramki.

• Puszczają nerwy gospodarzom, którzy popełniają jeden faul po drugim.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Paweł Brożek pewnie pokonuje Malarza! Piłka w jednym rogu, bramkarz w drugim i 2:1 dla Wisły!

• Rzut karny dla Wisły!!! Jodłowiec kopnął od tyłu Stilicia w szesnastce!!!

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Nie ma zmian po żadnej ze stron.

• Remis do przerwy przy Łazienkowskiej! Wisła zaczęła od szybkiej bramki Łukasza Burligi, ale potem natarcia Legii przyniosły gola wyrównującego Michała Żyry, który chyba jednak nie powinien być uznany ze względu na zagranie ręką gracza gospodarzy. Bardzo dobre spotkanie w Warszawie, czekamy z niecierpliwością na drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy!

• Pierwsza połowa tego meczu została przedłużona o minutę. Wisła dość nieśmiało atakuje.

• Wygląda na to, że Michał Żyro pomógł sobie ręką w akcji bramkowej.

• Zaskakujący mocny strzał z narożnika pola karnego Jodłowca pewnie łapie Michał Buchalik!

• Po zagraniu głową Kucharczyka, Saganowski został świetnie zatrzymany przed bramką przez Jovicia! Nie ma mowy o jedenastce!

• Naprawdę świetny mecz obserwujemy przy Łazienkowskiej. Dwa gole, otwarty futbol, takie spotkania aż chce się oglądać!

• Fantastyczna długa piłka z lewego skrzydła autorstwa Saganowskiego za plecy Burligi, Michał Żyro wychodzi sam na sam z Buchalikiem i bez trudu doprowadza do remisu!!! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Michał Żyro!!!

• Na spalonym złapany Michał Żyro.

• Zamieszanie w polu karnym Wisły po rzucie wolnym dla Legii! Buchalik świetnie broni nogą uderzenie Rzeźniczaka, ale jest jeszcze gwizdek arbitra! Spalony Jodłowca!

• Kolejna próba wymuszenia karnego, tym razem autorstwa Ondreja Dudy. Sędzia Złotek nie dał się nabrać.

• Kolejna dynamiczna akcja Legii lewym skrzydłem i jeszcze jeden korner dla Wojskowych.

• Żyro!!! Piękny techniczny strzał z 16 metrów skrzydłowego Legii nieznacznie mija bramkę Buchalika!!!

• Kucharczyk odważnym wejściem zdobywa korner dla gospodarzy.

• Michał Żyro przewrócił się po wejściu Burligi w polu karnym Wisły! Sędzia nie dyktuje karnego!

• Malarz miał drobne problemy zdrowotne po akcji bramkowej, ale szybko się pozbierał. Po chwili kolejna akcja Wisły! Brożek prostopadle do Stilicia, ale za mocno!

• 1:0 dla gości! Ostre dośrodkowanie przed bramkę Stilicia, tam Burliga uprzedził Malarza i subtelnie skierował z bliska piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Burliga!

• Teraz Buchalik najpierw świetnie powstrzymał przed polem karnym Dudę, a po chwili w drugiej szesnastce Astiz wybił piłkę spod nóg wychodzącego na czystą pozycję Brożka na rzut rożny!

• Kolejna próba gości! Kąśliwy strzał z dystansu Jovicia pewnie broni Malarz!

• Żółta kartka dla Guzmicsa za faul taktyczny na rywalu.

• Znowu kontra Wisły! Długa piłka do Stępińskiego, ten minął w polu karnym Guilherme, ale przy próbie podania do Brożka zagrał niecelnie.

• Lepszy moment Wisły. Na strzał z powietrza z narożnika pola karnego zdecydował się Stępiński, ale uderzył prosto w ręce Malarza!

• Kontra Wisły! Stilić w pole karne do Stępińskiego, ten nie najlepiej opanował piłkę i jego płaskie uderzenie z ostrego kąta na rzut rożny odbija Malarz!

• Od pierwszych minut to Legia stara się przejąć inicjatywę na murawie.

• Rzut wolny dla Legii z prawego skrzydła. Buchalik piąstkuje po centrze Guilherme. Po chwili piłka wraca w szesnastke do Saganowskiego, ale ten w dobrej okazji uderza w boczną siatkę!

• Ostre dośrodkowanie z lewego skrzydła Sarkiego w światło bramki Malarza, minął się z piłką Brożek, ale bramkarz Legii nie dał się zmylić i złapał futbolówkę.

• Zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na plac gry! Kapitanami obu zespołów są dzisiaj Ivica Vrdoljak (Legia) oraz Paweł Brożek (Wisła).

• Sędzią tego spotkania będzie pan Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

• W Legii brakuje dziś głównie kontuzjowanego Łukasza Brozia, a także Dossy Juniora, Jakuba Koseckiego czy Dominika Furmana. W Wiśle za kartki pauzują Maciej Sadlok i Arkadiusz Głowacki.

• Rezerwowi Wisły: Michał Miśkiewicz, Szymon Witek, Piotr Żemło, Donald Guerrier, Jean Barrientos, Maciej Jankowski, Rafał Boguski

• Rezerwowi Legii: Dusan Kuciak, Tomasz Brzyski, Orlando Sa, Adam Ryczkowski, Michał Masłowski, Igor Lewczuk, Helio Pinto.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym w Krakowie Wisła boleśnie przegrała z Legią 0:3 po bramkach Orlando Sa, Ondreja Dudy i Miroslava Radovicia.

• Legia Warszawa z kolei dąży wielkimi krokami w kierunku trzeciego z rzędu mistrzostwa Polski. Podopieczni Henninga Berga mają na swoim koncie 45 punktów, o cztery więcej od drugiej Jagiellonii. Dzisiejsze zwycięstwo da legionistom duży komfort w dalszej pracy, chociażby przed przyszłotygodniowym starciem przy Bułgarskiej w Poznaniu z Lechem.

• Kiedyś to spotkanie było wielkim klasykiem naszej ligi. Teraz to się nieco zmieniło, bo Wisła Kraków zamiast walczyć o mistrzostwo Polski lub europejskie puchary, wciąż nie może być pewna bytu w pierwszej ósemce. Krakowianie, którzy w tygodniu zmienili trenera z Franciszka Smudy na Kazimierza Moskala, znajdują się na szóstej pozycji z 33 punktami na koncie i przewagą ledwie dwóch oczek nad dolną połową tabeli.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z hitowego meczu 24. koeljki Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Wisłą Kraków.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA WARSZAWA - WISŁA KRAKÓW

Hit kolejki przy Łazienkowskiej

Legia Warszawa-Wisøa Kraków

Starcie Legii z Wisłą to pojedynek, który elektryzuję całą Polskę. Mistrzowie Polski w niekwestionowanym hicie 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy podejmą na własnym stadionie Wisłę Kraków. Podopieczni Henninga Berga odpadli z Ligi Europy i poza udziałem w Pucharze Polski mogą w pełni skupić się na ligowych rozgrywkach. Wiosną legioniści zawiedli oczekiwania swoich kibiców i dwukrotnie nie potrafili pokonać swoich rywali, przegrali bowiem z Jagiellonią, bezbramkowo zremisowali z Koroną, ale ostatnio zanotowali dwa zwycięstwa, odpowiednio z Podbeskidziem i Śląskiem. Na ten moment "Wojskowi" mają już pięć punktów przewagi nad drugim Lechem i zapowiadają, że sezon po raz kolejny zamierzają zakończyć jako najlepsza drużyna ligi.

Rywalem Legii będzie pogrążona w kryzysie Wisła Kraków. Wiosną "Biała Gwiazda" zdobyła w czterech meczach zaledwie jeden punkt, a ostatnio przegrała na własnym stadionie z "czerwoną latarnią" ligi Zawiszą Bydgoszcz 0:1. Z tego powodu w poniedziałek posadę trenera krakowskiego klubu stracił Franciszek Smuda. Nie wiadomo jeszcze, kto poprowadzi Wisłę w starciu z Legią, ale atmosfera w klubie jest bardzo napięta. Klub spod Wawelu obecnie plasuje się na szóstej pozycji i ma przewagę tylko trzech punktów nad dolną ósemką tabeli.

Pierwsze starcie obu drużyn w tym sezonie zakończyło się pewnym zwycięstwem Legii 3:0.