PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. mistrzowska)

0

- 1 połowa

- 2 połowa

• Żegnamy się ze stadionu Legii przy ul. Łazienkowskiej! Zapraszamy na kolejne relacje live, oczywiście z Ekstraklasa.net!

• Legia zdobyła dziś ważne punkty, które przybliżają ich do mistrzostwa. Aby tak się stało, Lech musi dziś przegrać z Pogonią Szczecin. Wisła z kolei oddala się od europejskich pucharach, jednak nie wszystko stracone - do końca sezonu muszą wygrać oba spotkania, żeby o nich myśleć.

• Szymon Marciniak kończy dzisiejsze spotkanie! Legia wygrywa z Wisłą 1:0 po bramce Rzeźniczaka!

• Jodłowiec marnuje świetną okazję! Strzał z wysokości 15. metra ląduje wysoko ponad bramką.

• Kuciak pewnie wychodzi z bramki przy rzucie rożnym, wybija piłkę daleko od pola karnego.

• Kolejna przerwa w grze, tym razem sztab medyczny musi pomóc Kucharczykowi.

• Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Brożek na spalonym, Wisła traci kolejną szansę na zdobycie bramki.

• Zawodnicy obu zespołów na połowie Legii, "Wojskowi" zepchnięci do defensywy.

• Berg przeprowadza zmianę. Za Furmana wchodzi Dossa Junior.

• Błąd w komunikacji między Guerrierem, a Stiliciem w polu karnym Legii.

• Sędzia musi wznowić grę, na boisku leżał Broź.

• Kazimierz Moskal decyduje się na ostatnią zmianę. W miejsce Jovicia wchodzi Garguła.

• Żółtą kartką napomniany Saganowski.

• Jankowski kiksuje, przy zagraniu do Guerriera i piłka wychodzi za linię boczną.

• Wisła rozgrywa piłkę w defensywie i czeka na dogodną sytuację do ataku.

• Zmiana w zespole Wisły. Kontuzjowany Sadlok opuszcza boisko, zastępuje go Barrientos.

• Sztab medyczny Wisły wchodzi na boisko do leżącego na boisku Sadloka.

• Dudka fauluję Furmana, arbiter pokazuje mu żółtą kartkę.

• Brzyski fauluje Burligę przed polem karnym, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Wisła marnuje stuprocentową sytuację! W polu karnym pogubił się Kuciack, którego świetnie wyprzedził Guerrier i zagrał do Stilicia. Bośniak minąwszy golkipera Legii oddał strzał, lecz odbija się on od słupka i wychodzi za bramkę.

• Żyro myli się w kluczowym momencie i źle zagrywa do Saganowskiego.

• Guerrier poślizgnął się i futbolówka wychodzi za linię boczną. Legia od autu.

• Saganowski nie dochodzi do piłki, przelatuje ona tuż nad nim.

• Jodłowiec nie decyduje się na strzał sprzed pola karnego i Legia traci piłke.

• Żyro ospale buduje kontratak, akcja Legii traci na tempie.

• Henning Berg zmienia kontuzjowanego Dudę, który opuszcza boisko w asyście sztabu medycznego. W jego miejsce wchodzi Pinto.

• Obaj trenerzy decydują się na zmiany. Kazimierz Moskal wpuszcza Guerriera w miejsce Boguskiego.

• Wisła mogła wyrównać! W dogodnej sytuacji pomylił się jednak Dudka.

• Legioniści wznawiają grę wyrzutem z autu.

• Przerwa w grze, na boisku leży Duda.

• Pierwsza bramka przy Łazienkowskiej! Rzeźniczak wykorzystuje idealne zagranie z rzutu rożnego i umieszcza futbolówkę w siatce! 1:0 dla Legii!

• Sadlok zostaje ukarany żółtą kartką.

• Kontratak Wisły! Wrzutka Burligi jednak nie została zagrana w tempo i Stilić nie mógł jej przyjąć.

• Zawrzało pod bramką Buchalika! Dwójkowa akcja Dudy i Saganowskiego mogła skończyć się golem, jednak Słowak nie sięgnął futbolówki.

• Żyro nie widząc żadnego partnera z zespołu decyduje się zagrać do tyłu.

• Saganowski na spalonym, arbiter przerywa groźną akcję Legii.

• Jović zostaje ukarany żółtą kartką.

• Kuciak wychodzi z bramki, uprzedza Burligę, który znalazłby się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

• Wisła nie przestaje atakować, tym razem w dogodnej sytuacji znalazł się Jankowski.

• Za głębokie dośrodkowanie Sadloka, który otrzymał futbolówkę na lewym skrzydle od Jovicia.

• Dośrodkowanie Rzeźniczaka do Jodłowca okazuje się zbyt mocne i piłka trafia do Buchalika.

• Szymon Marciniak wznawia grę rzutem sędziowskim.

• Boguski zbiega do środka, jednak nie widzi żadnego partnera do zagrania.

• Brożek ze Stiliciem już rozpoczęli!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę, za kilka chwil zaczynamy drugą połowę!

• Wracamy już za niecały kwadrans!

• Wisła sprawia wrażenie drużyny, której wystarcza remis w tym spotkaniu. Nie atakują, kiedy nie widzą szans na udaną akcję. Skupiają się działaniach defensywnych, zaś Legia ma problemy ze skutecznością. Przeprowadzili zdecydowanie większą ilość groźnych ataków, jednak żadnego z nich nie potrafili skutecznie wykończyć.

• Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę, nie doliczając nawet sekundy.

• Starcie Lewczuka z Brożkiem, jednak gwizdkiem sędziego milczy.

• Wślizg Głowackiego kończy groźny atak Legionistów.

• Sadlok uprzedza Żyrę, ale nie potrafi wykorzystać wolnej przestrzeni i Wisła traci piłkę.

• Żółtą kartką zostaje ukarany Rzeźniczak za faul na Stiliciu w okolicach środka boiska.

• Brzyski zbyt mocno dośrodkowuje i piłka po rzucie rożnym w jego wykonaniu wychodzi za linię boczną.

• Jović wślizgiem przerywa indywidualną akcję Dudy. Piłka po rzucie rożnym trafia pod nogi Stilicia, który postanowił do końca akcji pójść sam. Jego strzał blokują obrożny Legii.

• Zagrana przez całe boisko piłka dociera do Brożka, który wygrywa pojedynek z Rzeźniczakiem. Kuciak broni strzał napastnika "Białej Gwiazdy" z najwyższym trudem.

• Szybkie wznowienie rzutu wolnego w wykonaniu "Wojskowych", futbolówka dociera do Żyry, którego uderzenie sprzed pola karnego okazało się zbyt mocne i od bramki wznawia Buchalik.

• Kolejna strata Legionistów w środkowej strefie boiska. Wisła jednak nie wykorzystała szansy i nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki.

• Legia traci piłkę na własnej połowie. W świetnej sytuacji znalazł się Jankowski po wrzutce w pole karne Burligi, lecz zagrywał on zbyt wysoko.

• Podanie Żyry okazało się zbyt mocna dla Saganowskiego, piłkę chwyta nieatakowany Buchalik.

• Broż fauluje Boguskiego w okolicach 20. metra. Dośrodkowuje Stilić.

• Wisła wreszcie uaktywnia Jovicia na prawym skrzydle, Legioniści widząc zagrożenie faulują go.

• Boguski do spółki z Głowackim wybijają futbolówkę jak najdalej od własnego pola karnego.

• Żyro wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu po pojedynku z Sadlokiem.

• Przestój w grze, obie drużyny zwolniły po atakach z pierwszych minut.

• Prostopadła piłka ze środkowej strefy boiska zagrana przez Stilicia do Jankowskiego, pomocnik Wisły jednak do niej nie dochodzi.

• Osamotniony Brożek na połowie rywala traci piłkę.

• Broź chciał zaskoczyć linię defensywy krakowskiej Wisły, lecz Saganowski na spalonym.

• Dośrodkowanie Brozia z prawej strony pola karnego bez problemów chwyta Buchalik.

• Żyro łatwym zwodem mija Sadloka, lecz piłka po jego dośrodkowaniu nie stanowi żadnego zagrożenia.

• Broź wślizgiem kończy kontratak Wisły, Legia buduje swoją akcję od podstaw.

• Dwie dogodne sytuacje Legii na strzelenie bramki! Najpierw indywidualną akcją popisał się Duda, zaś później głową mógł otworzyć wynik spotkania Saganowski, jednak nie wykorzystał dośrodkowania Rzeźniczaka.

• Ostra walka w środku pola, zwycięsko z tego pojedynku wychodzą "Wojskowi".

• Stilić źle zagrywa do Brożka, choć jednym podaniem mógł mu otworzyć drogę do bramki.

• Wisła starała się odpowiedzieć, jednak dogodną sytuację marnuje Brożek.

• Pierwszy groźny strzał Legionistów! Świetnie do Żyry zagrał Furman ze środkowej strefy boiska, lecz Duda oddał zbyt lekki strzał.

• Sadlok źle dośrodkowuje z lewej części boiska, Kuciak zaczyna od 5. metra.

• Świetnie [b]Rzeźniczak[/b[ w defensywie, przerywa szarże Broźka.

• Sadlok dalekim wybiciem przerywa groźną kontrę Legii.

• Pierwsza akcja Legii, od bramki jednak wznawia Buchalik.

• Od środka zaczęli zawodnicy Legii, ruszamy!

• Ławka rezerwowych Wisły: Bieszczad, Stępiński, Barrientos, Garguła, Stjepanović, Uryga, Guerrier.

• Ławka rezerwowych Legii: Malarz, Junior, Bereszyński, Guilherme, Astiz, Ryczkowski, Pinto.

• Zawodnicy obu zespołów są już na murawie!

• W składzie Wisły brakuje Michała Miśkiewicza, w jego miejsce na ławce rezerwowych zasiada Gerard Bieszczad.

• Na boisku hymn Legii wykonuje orkiestra, zaczynamy za 5 minut!

• PZPN także zareagował – jako rozjemcę tego pojedynku wyznaczył Szymona Marciniaka. Pochodzący z Płocka arbiter jest bez wątpienia w czołówce polskich sędziów, mający w tym sezonie rozstrzyganie starć w Lidze Europy, czy nawet Lidze Mistrzów. We wrześniu ubiegłego roku był arbitrem w meczu Wisła Kraków – Legia Warszawa. Podopieczni Henninga Berga wygrali je 3:0.

• Henning Berg odpowiedział na konferencji przedmeczowej na apel wystosowany przez władze „Białej Gwiazdy”. Przypomnijmy, że włodarze krakowskiego klubu wydali za pośrednictwem swojej oficjalnej strony ogłoszenie o treści: „Wisła Kraków w najbliższej kolejce T-Mobile Ekstraklasy zagra w Warszawie z Legią. Władze Wisły, mając na uwadze m.in. ewidentny błąd sędziego Mariusza Złotka popełniony w ostatnim meczu obu drużyn, kiedy nie zauważył zagrania ręką Michała Żyry i uznał bramkę dla Legii, liczą na to, że niedzielne spotkanie, jak i kolejne mecze na krajowych boiskach będą rozstrzygane w duchu zasad fair play”. - To dobrze, że Wisła chce, żeby sędziowie dobrze wykonywali swoją pracę. Myślę, że sędziowie zawsze chcą robić wszystko, jak najlepiej, ale ich praca jest bardzo, bardzo ciężka i każdy zawsze popełnia błędy: piłkarze, trenerzy i sędziowie też. Nie rozumiem, czemu po naszym meczu z Jagiellonią mówiło się o kontrowersjach. Sędzia podjął dwie bardzo dobre decyzje w dwóch trudnych sytuacjach. Czemu wszyscy są tym zdenerwowani? Nie wiem.

• Kazimierz Moskal przed meczem zapowiadał, że ta pomyłka może właśnie nastąpić w dzisiejszym spotkaniu. Przyznaje, że „nie ułatwią Legii zadania”. - Życzyłbym sobie, aby nastawienie przed każdym meczem wyglądało tak, jak przed starciem z Jagiellonią. W niedzielę gramy z Legią, która tylko i wyłącznie myśli o tytule mistrzowskim i jeśli tego nie osiągnie, będzie to dla nich porażka. Niech nikt nie myśli, że zamierzamy ułatwić Legii wykonanie zadania, wiele razy ktoś inny im pomógł i to wystarczy.

• Legia Warszawa grę na najlepszych europejskich arenach ma już praktycznie zapewnione, ale ich ambicje sięgają dużo wyżej – „Wojskowi” walczą o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Obecnie znajdują się tuż za plecami pierwszego Lecha Poznań i tracą do nich jedynie jeden punkt. Do końca sezonu pozostały jedynie 3 kolejki, nie ma już zatem miejsca na pomyłkę.

• Do stolicy Polski przyjeżdża dziś zespół Wisły Kraków, który ma ochotę na europejskie puchary w następnym sezonie. Dzięki wczorajszej przegranej Lechii Gdańsk we Wrocławiu „Biała Gwiazda” może dziś awansować na 4. pozycję. Muszą jednak zakończyć dzisiejsze spotkanie z kompletem punktów.

• Serdecznie witamy Państwa ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie, gdzie Legia będzie podejmować Wisłę Kraków!.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA WARSZAWA - WISŁA KRAKÓW

Legia - Wisła

Starcie Legii z Wisłą to pojedynek, który elektryzuję całą Polskę. Mistrzowie Polski w niekwestionowanym hicie 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy podejmą na własnym stadionie Wisłę Kraków. Obie drużyny równi dziesięć rund temu rywalizowały ze sobą również przy Łazienkowskiej. Wówczas spotkanie, w dość dramatycznych okolicznościach, zakończyło się remisem 2:2. Jeszcze do 90. minuty prowadziła "Biała Gwiazda", ale wówczas samobójczą bramkę zapisał na swoim koncie Boban Jović.

Jak prezentuje się obecna sytuacja w tabeli obu klubów? Legia wciąż traci do liderującego Lecha punkt i nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek porażkę, a nawet remis, jeśli chce obronić mistrzowski tytuł. Z kolei piłkarze Wisły po cichu marzą o grze w europejskich pucharach, za którymi przy Reymonta tęsknią już kibice. Drużyna Kazimierza Moskala zajmuje szóstą lokatę, a do trzeciego miejsca premiowanego grą w eliminacjach Ligi Europy traci pięć "oczek".