Legia Warszawa

2

Zagłębie Lubin

2

• Koniec meczu. Legia w drugiej połowie uratowała remis. Czy ten punkt okaże się kluczowy pod koniec sezonu?

• Do przodu biegli legioniści. Najpierw jednak przewrócił się Nikolić, a potem Guilherme, Bez faulu

• Brzyski przesadził z siłą i piłka zamiast do kolegi, trafiła za linię.

• Żółtą kartką za faul na Guilherme ukarany Tosik.

• Bereszyński mógł znaleźć się w dobrej sytuacji, ale chyba zrezygnował zanim wbiegł w pole karne i oddał piłkę rywalom

• Arbiter doliczył 3 minuty

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Sobków zmienił Papadopulosa.

• Szybką kontrę Legii zatrzymał sam Piech, nie dochodząc do piłki

• Przy piłce znów Zagłębie. Zanim jednak zdążyło zrobić coś poważniejszego, Makowski czystym wślizgiem odebrał piłkę

• Lewą stroną popędził Woźniak. Podał do Papadopulosa ale ten nie zdołał optymalnie przyjąć futbolówki

• Piłka szybko przetoczyła się pod bramkę Forenca. Po dośrodkowaniu Bereszyńskiego bliski dojścia do piłki był Piech. Ta sztuka mu się jednak nie udała

• Rzut rożny dla Zagłębia. Jarosław Kubicki oddał mocny strzał na bramkę, ale tym razem górą Kuciak

• Mogło być naprawdę groźnie. Szybka akcja gości. Futbolówka dotarła do Piątka, ale ten nieco się zgubił i zwolnił ataki. Niecelny strzał uratował źle interweniującego w tej sytuacji Kuciaka

• Świetna akcja Zagłębia. Dośrodkowanie z prawej strony poleciało prosto na głowę Woźniaka. Ten jednak trochę się mylił

• Pierwsza od dłuższego czasu szansa Zagłębia. Wrzutkę Cotry odebrali jednak stoperzy gospodarzy

• Szybkim rajdem prawą stroną popisał się Nikolić. Dośrodkował do stojącego pod bramką Makowskiego, ale młody piłkarz nie zorientował się, iż futbolówka leci w jego kierunku

• Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

• Premierowa zmiana wśród gości. Krzysztofa Piątka zmienia Łukasz Piątek.

• Kolejna akcja prawą stroną boiska. Po podaniu Bereszyńskiego pod piłką znalazł się Guilherme. Brazylijczyk wypatrzył czającego się w polu karnym Nemanję Nikolicia. Węgier nie zwykł marnować takich sytuacji.

• GOL! Drugie trafienie dla Legii. Strzelcem Nemanja Nikolić

• Ostatnia zmiana w drużynie Legii. Ondreja Dudę zmienia Arkadiusz Piech.

• Kolejna akcja Legii. Prawą stroną wbiegł Nikolić ale podał do defensora Zagłebia

• Bereszyński wbiegł z piłką przed pole karne gości i wysokim lobem wyminął kłębiących się tam stoperów. Futbolówkę odebrał Ivan Trickovski i w swoim debiucie pokonują Konrada Foreca, umieścił piłkę w siatce.

• GOOOL! Legia strzela kontaktową bramkę! 1:2!

• Rzut wolny dla Legii wykonywał Dominik Furman. Długo się do tego przygotowywał ale w końcu podał piłke do jednego z defensorów Zagłębia

• Tosik bez kłopotu odebrał Trickovskiemu piłkę i posłał ją w pole karne. Tam odebrał ją jednak Brzyski

• Strzał do statystyk jednego z gości nie zmusił Kuciaka do interwencji

• Lewą stroną przebił się Tomasz Brzyski. Celnie dośrodkował do Trickovskiego, ale ten uderzył wyjątkowo niecelnie

• Janus był blisko zdobycia bramki. Niekryty, dostał piłkę w polu karnym. Bez zwłoki uderzył przed siebie. Tym razem mylił się o centymetry.

• Łukasz Janoszka dostał ładną krosową piłkę na lewą stronę, szybko wrzucił w kierunku pola karnego, ale obrona Legii sprostała zadaniu i wybiła piłkę.

• Janus zbyt mocno dośrodkował w pole karne. Kuciak wybił za linię końcową

• Nemanja Nikolić mógł przeprowadzić niezłą kontrę, ale powstrzymał go w ostatniej chwili Maciej Dąbrowski.

• Piątek bardzo aktywny w polu karnym Kuciaka, ale tym razem nie zdołał przebić się przez parę stoperów gospodarzy

• Bereszyński inteligentnie z prawej strony wrzucił do Guilherme ale Brazylijczyk nie zdołał wyminąć przeciwnika.

• Legia zaczęła coś konstruować w środku boiska, ale Makowski altruistycznie oddał piłkę rywalom.

• Vranjes skutecznie odebrał podanie lubinian i zapobiegł kolejnej groźnej akcji

• Bereszyński skutecznie zatrzymał rajd Tosika

• Legioniści po raz pierwszy od dawna zameldowali się pod bramką Forenca. Nie zdołali oddać jednak żadnego strzału.

• Druga zmiana wśród podopiecznych Berga. Słabego Kucharczyka zmienia debiutujący Trickovski.

• Do przodu znowu pędzili goście. Prawą stroną usiłowali wbić się w pole karne Legii. Nieskutecznie

• Odważne wyjście Kuciaka zatrzymało akcję Janusa w zalążku.

• W natarciu Załębie. Ich długi pobyt w polu karnym Legii nie przyniósł jednak efektów

• Rzut wolny dla Zagłębia nie stworzył większego zagrożenia pod bramką Kuciaka.

• Sędzia rozpoczął drugą połowę.

• Koniec I połowy! Niesamowite gwizdy na Łazienkowskiej. Gospodarze przegrywają 0:2 i zbliżają się do przedłużenia passy 4 spotkań bez zwycięstwa.

• Vranjes bardzo niefrasobliwie i o mało nie dał się wyprzedzić Piątkowi i odebrać sobie piłkę. Zawodnik gości nie opanował jej jednak czysto i mamy aut dla Legii.

• Furman podaje na skrzydło, ale zdecydowanie zbyt mocno i piłka ląduje na aucie.

• Dorde Cotra chwilowo opuszcza boisko, ale za moment powinien wrócić już do gry.

• Wrzutka Brzyskiego z lewej strony, walkę główkową ponownie wygrywają obrońcy Zagłębia, w dodatku jeden z zawodników Legii faulował, jeden z graczy Zagłębia dość długo leży na boisku i potrzebna jest pomoc lekarzy.

• Piątek upada w polu karnym, ale pan Marciniak słusznie nie dyktuje jedenastki, zresztą sam zawodnik szybko wstaje.

• Stojan Vranjes ukarany żółtą kartką.

• Po rzucie rożnym Czech wyskoczył najwyżej do piłki i skierował ją do siatki i w Warszawie niespodziewanie goście prowadzą już 2:0.

• GOOOOOOOOOOOL! 0:2 dla Zagłębia! Papadopulos!

• Rafał Makowski zmienia Tomasza Jodłowca, pomocnik jest najwyraźniej kontuzjowany po starciu z Piątkiem.

• Janus ładnie pokazał się po prawej stronie i dośrodkował płasko w pole karne, ale jego wrzutka łatwo zablokowana i kontra gości skończyła się na rzucie rożnym.

• Goście grają dziś bardzo siłowo i pan Marciniak odgwizduje kolejny faul w środku pola. Szybkie podanie w kierunku Nikolicia mogło otworzyć drogę do bramki, Węgier nie sięgnął jednak prostopadłego zagrania.

• Brzyski wrzuca, obrońcy Zagłębie pewnie wybijają piłkę z piątego metra.

• Rzut wolny dla Legii na prawym skrzydle na wysokości pola karnego.

• Strzelec gola Krzysztof Piątek ukarany żółtym kartonikiem za ostre wejście na Tomaszu Jodłowcu. Reprezentacyjny pomocnik dość długo dochodził do siebie, ale jest już w pełni sprawny.

• Legia z autu bliska pola karnego Zagłębie, ale goście dobrze ustawili zasieki w defensywie.

• Todorovski wrzuca z autu blisko pola karnego, jednak został zablokowany, tak samo jak jego kolejne dośrodkowanie.

• Z rzutu wolnego dla Legii niewiele jednak wynikło, choć piłkarze Henninga Berga wciąż utrzymują się piłce na połowie rywala.

• Michala Papadolous ukarany żółtym kartonikiem za faul blisko pola karnego.

• Wrzutka Bereszyńskiego blisko narożnika została łatwo zablokowana. Korner dla "Wojskowych".

• Tomasz Brzyski brutalnie sfaulował włączającego się do akcji Krzysztofa Janusa na prawym skrzydle.

• Fatalny błąd Bartosza Bereszyńskiego bezlitośnie wykorzystał Krzysztof Piątek, a Lewczuk i Vranjes nie dali rady odebrać mu piłki, Dusan Kuciak wyszedł z bramki, a zawodnik "Miedziowych" zdołał wpakować ją do siatki.

• GOOOOOOL! 0:1! Krzysztof Piątek!

• Ładny strzał Tomasza Brzyskiego z woleja po nerwowym wybiciu futbolówki przez obrońców Zagłębia. Pewnie interweniuje jednak Konrad Forenc.

• To mógł być gol dla Zagłębia! Z kontrą ruszył Krzysztof Piątek, urwał się Igorowi Lewczukowi, ale uderzył wprost w Dusana Kuciaka. Słowak niepewnie interweniował wypluwając piłkę przed siebie, ale Piątek nie zdołał jej celnie dobić!

• Dominik Furman ręką zatrzymuję piłkę w środku pola, od rzutu wolnego goście.

• Duda rozpędził się z piłką, oddał ją na prawe skrzydło do Guilherme, ale wrzutka nieudana.

• Michał Kucharczyk leży na boisku po starciu z Aleksandarem Todorovskim, ale sytuacja już opanowana, a sędzia upomniał słownie obrońcę Zagłębia.

• Tomasz Jodłowiec główkuje po rzucie wolnym z bocznej strefy boiska, strzał zablokowany i mamy rzut rożny dla gospodarzy.

• Długa piłka w kierunku Michała Kucharczyka okazała się nieprecyzyjna. Od bramki rozpocznie Forenc.

• Do strzału z pierwszej przed polem karnym doszedł Łukasz Janoszka, który złożył się w ekwilibrystyczny osób po długim podaniu z głębi pola.

• Do główki doszedł Maciej Dąbrowski, ale uderzenie wysoko ponad bramką.

• Piłka tylko ociera się o mur i będzie rzut rożny dla "Miedziowych".

• Faul na Janoszce w środku pola. Czy Jakub Tosik będzie próbował uderzenia z dystansu?

• Goście zaczynają! Pierwszy gwizdek pana Szymona Marciniaka.

• Głośny doping "Żylety" wita piłkarzy obu zespołów. Nie brakuje również kibiców z Lubina w liczbie około 100 osób.

• Dziś zarówno Henning Berg, jak i Piotr Stokowiec zdecydowali się na grę w ustawieniu 1-4-2-3-1. Debiutantem w ekipie Legii jest Stojan Vranjes, były zawodnik gdańskiej Lechii, który dziś zagra na środku obrony.

• Na trybunach rozbrzmiewa "Sen o Warszawie", piłkarze za moment pojawią się na boisku.

• Faworytem dzisiejszego spotkania na papierze na pewno jest gospodarz - wicemistrz Polski. Z drugiej strony, jeśli spojrzeć na formę obu drużyn w ostatnich spotkaniach ligowych, to "Miedziowi" prezentują lepszą dyspozycję. Goście z Lubina nie przegrali żadnego z 3 ostatnich spotkań, z kolei Legia nie potrafiła wygrać ani jednego z poprzednich 4 potyczek!

• Na relację ze spotkania 8. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Zagłębiem Lubinem ze stadionu przy Łazienkowskiej serdecznie zaprasza Michał Bezuch.