4

Zawisza Bydgoszcz

0

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy.

• Dobry mecz Legii, która nie pozwoliła dziś gościom na strzelenie choćby jednego gola. Zawisza jest już praktycznie bez szans na awans do finału.

• Koniec meczu, pogrom przy Łazienkowskiej. Legia gromi Zawiszę 4:0, rewanż będzie formalnością.

• Po podaniu Nikolicia z pierwszej piłki w polu karnym uderza Aleksandrow, uderzenie przelatuje tuż obok słupka.

• Sędzia przedłuża mecz o przynajmniej trzy minuty.

• Rzut wolny dla Legii w okolicach narożnika pola karnego Zawiszy po faulu na Michale Masłowskim.

• Przytomna interwencja Damiana Węglarza, który rzucił się w celu wyłapania dośrodkowania Michaiła Aleksandrowa - skuteczna interwencja golkipera.

• Krótka przerwa w grze, na boisku z bólu zwija się Jakub Rzeźniczak, kapitan Legii uraz odniósł bez kontaktu z przeciwnikiem.

• Fatalne pudło Vasila Panayotova, który dostał świetne podanie na lewe skrzydło, był niekryty i mając przed sobą tylko Malarza uderzył ponad bramką!

• Panayotov faulowany przez Brozia, Zawisza nie ma już pomysłu na dalszą grę.

• Rzut rożny dla Legii po zablokowanym dośrodkowaniu Aleksandrowa.

• Ostatnia zmiana w Legii. Ondreja Dudę zmienił były piłkarz Zawiszy Michał Masłowski.

• Węgier zamyka akcję Legii strzałem z najbliższej odległości po dośrodkowaniu Kaspera Hamalainena.

• NIKOLIĆ, 4:0, HATTRICK WĘGRA!!!

• Dośrodkowanie Zawiszy z rzutu rożnego piąstkuje Arkadiusz Malarz.

• Za mocne podanie do Jakuba Smektały przy próbie wyjścia z kontratakiem przez prawą flankę. Od autu Legia.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Na boisku pojawia się Jakub Smektała, zmienia Karola Danielaka.

• Duda strzelił w lewy dolny róg bramki, właśnie tam rzucił się Damian Węglarz! Słowak nie zdążył dobiec do dobitki.

• Co za sytuacja, strzał Ondreja Dudy broni Damian Węglarz!

• CO ZA WEJŚCIE HAMALEINANA! FIN FAULOWANY PRZEZ MVOTO W POLU KARNYM, RZUT KARNY!!!

• Dobry mecz Aleksandara Prijovicia, zmienia go teraz Kasper Hamalainen.

• Kolejna zmiana w Zawiszy. Boisko opuszcza Karol Angielski, zmienił go Mica.

• Łukasz Broź faulowany przez Piotra Stawarczyka, rzut wolny dla Legii przy narożniku boiska.

• Pierwsza zmiana w Legii. Szansę od trenera dostaje Michaił Aleksandrow, który zmienił Guilherme.

• Bramka dla Legii padła po wielbłądzie Jeana-Yvesa Mvoto, który przewrócił się przed własnym polem karnym, piłkę przejął Prijović, pod samą bramką wystawił patelnię Nikoliciowi, który zdobył chyba najłatwiejszego gola w swoim życiu.

• Zmiana w Zawiszy. Gal Arel ustępuje miejsca na boisku Maciejowi Konie.

• CO ZA BŁĄD MVOTO, NIKOLIĆ NA 3:0!!!

• Tomasz Brzyski oddaje mierzony strzał z rzutu wolnego i trafia w poprzeczkę!

• Ondrej Duda faulowany przez Kamila Drygasa przed polem karnym, dobre miejsce do bezpośredniego strzału na bramkę.

• W polu karnym w kontakcie z rywalem pada Guilherme, sędzia Jakubik nie zdecydował się na użycie gwizdka i odgwizdanie rzutu karnego.

• Podręcznikowa interwencja Toniego Markicia, który perfekcyjnym wślizgiem powstrzymał wychodzącego sam na sam z bramkarzem Nemanję Nikolicia!

• Bardzo niebezpieczne wejście Ariela Borysiuka w nogi rywala, pomocnik ogląda zasłużoną żółtą kartkę.

• Legia w tym momencie zdominowała spotkanie, co chwila przenosimy się pod bramkę Zawiszy. Goście są w wielkich tarapatach.

• Co za wejście Brozia! Obrońca Legii trafia do bramki Węglarza z ostrego kąta, sędzia uznał, że był na spalonym - ta bramka nie zostaje uznana!

• Legia krótko rozegrała rzut rożny, piłka trafia przed pole karne do Łukasza Brozia, który przepięknym strzałem w samo okienko bramki trafia do bramki Zawiszy, Legia prowadzi 2:0!

• CO ZA BRAMKA!!! ŁUKASZ BROŹ!!!

• Stuprocentowa szansa Legii! Guilherme uderzył z około jedenastu metrów mocno, ale w Węglarza, do piłki dopada Ondrej Duda, mając przed sobą pustą bramkę uderza ponad poprzeczką!

• Rzut rożny dla Legii po interwencji M'voto, który przytomnie powstrzymał Guilherme przy linii końcowej.

• Do drugiej połowy obie drużyny przystąpiły bez zmian w składach.

• Gramy, przy piłce Zawisza Bydgoszcz!

• Za moment wznawiamy mecz!

• W Warszawie oglądamy bardzo wyrównany mecz, Legia szybko zdobyła gola, potem do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Malarza. Czekamy na dalsze emocje po przerwie!

• Sędzia Krzysztof Jakubik kończy pierwszą połowę spotkania, do przerwy Legia prowadzi z Zawiszą 1:0 po golu Nemanji Nikolicia.

• Żółta kartka dla Blażo Igumanovicia za nieprzepisowe zatrzymanie Guilherme.

• Toni Markić dobrze zastawił się przed własnym polem karnym i powstrzymał Prijovicia przed groźnym odbiorem.

• Dwójkowa akcja duetu Prijović-Nikolić, ostatecznie ten pierwszy zagrywa koledze mocno za plecy, w konsekwencji piłkę przejmuje Damian Węglarz.

• Arkadiusz Malarz faulowany we własnym polu karnego przy próbie wyłapania górnej piłki, to była bardzo nerwowa interwencja doświadczonego golkipera.

• Świetny powrót do obrony Tomasza Brzyskiego, który zatrzymał szarżującego przez skrzydło Sebastiana Kamińskiego i wywalczył aut bramkowy.

• Kolejny strzał Zawiszy sprzed pola karnego Legii, uderzał Blażo Igumanović, z obroną tego strzału Arkadiusz Malarz nie miał żadnych problemów.

• Górne podanie w kierunku Karola Angielskiego nie dociera do adresata, napastnik nawet nie ruszył do piłki, ponieważ był na spalonym.

• Sędzia zatrzymał grę i upomniał żółtą kartką Kamila Drygasa.

• Po miękkiej wrzutce Łukasza Brozia do strzału z przewrotki złożył się Aleksandar Prijović, napastnik zamiast w piłkę trafił w rywala.

• Rzut wolny dla gospodarzy około 30 metrów od bramki Węglarza.

• Pierwszy celny strzał Zawiszy w tym meczu, uderzenie Karola Angielskiego z pierwszej piłki sprzed szesnastki zdołał zatrzymać Arkadiusz Malarz.

• Tomasz Brzyski przejął piłkę przy linii środkowej, niemal od razu zagrał do Nemanji Nikolicia, Węgier jednak złapany na spalonym przez sędziego.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Tomasz Jodłowiec, Damian Węglarz jedynie odprowadził piłkę wzrokiem, ta przelatuje ponad poprzeczką.

• Wielkie zamieszanie w szeregach obrony Legii, Sebastian Kamiński dośrodkował w pole karne, a tam ku konsternacji Malarza żaden zawodnik gospodarzy nie zdołał wybić piłki. W ostatniej chwili interweniował Jakub Rzeźniczak.

• Guilherme świetnie odebrał piłkę Kamilowi Drygasowi, z impetem wpadł w pole karne, ale jego mocny strzał został zablokowany przez jednego z obrońców.

• Tomasz Brzyski próbował wyjść z kontrą, ale został skutecznie powstrzymany przez Gala Araela.

• Legia gubi się wychodząc z własnej połowy, niepotrzebny błąd popełnił Michał Pazdan, wybijając piłkę w trybuny w niegroźnej sytuacji.

• Karol Angielski faulowany przez Ariela Borysiuka. Zawisza próbuje uspokoić swoją grę.

• Świetne rozegranie rzutu rożnego przez Zawiszę, po którym główkował Piotr Stawarczyk - piłka przeleciała tuż obok słupka!

• Górne podanie Łukasza Brozia do Aleksandara Prijovicia w pole karne przechwycone przez Damiana Węglarza.

• Kontratak Legii zakończony niecelnym podaniem Tomasza Brzyskiego na lewą flankę, słabe rozegranie akcji przez doświadczonego obrońcę.

• Tomasz Jodłowiec fauluje Vasila Panayotova 25 metrów od bramki Zawiszy, szansa na uspokojenie gry przez bydgoszczan.

• Zawodnicy z Warszawy idą za ciosem i wciąż przebywają na połowie gości. Zawisza ma duży problem z opuszczeniem własnej połowy.

• Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Aleksandar Prijović podaje piłkę do niekrytego Nikolicia, który z najbliższej odległości pokonuje Węglarza!

• GOOOOOOL!!! NEMANJA NIKOLIĆ, 1:0!!!

• Prostą stratę zalicza Guiherme, który nie patrząc na Ondreja Dudę chciał oddać mu piłkę przy linii bocznej - futbolówka wylatuje poza linię boczną.

• Pierwsza akcja Zawiszy, podanie na lewe skrzydło dostał Vasil Panayotov, sędzia jednak uznał, że zawodnik z Bydgoszczy był na spalonym.

• Zawodnicy Zawiszy mecz rozpoczęli grając piątką w obronie. Pierwsza akcja Legii skasowana przez Damiana Węglarza, który przytomnie wyszedł do podania Jakuba Rzeźniczaka.

• Zaczynamy półfinał Pucharu Polski, mecz rozpoczęli zawodnicy Legii Warszawa!

• Tradycyjne przywitanie drużyn już za nami.

• Piłkarze w asyście ekipy sędziowskiej pod przewodnictwem Krzysztofa Jakubika pojawiają się na murawie.

• Na stadionie przy Łazienkowskiej kibice śpiewają Sen O Warszawie, za dosłownie chwilę zaczynamy spotkanie!

• Zawodnicy schodzą już z rozgrzewki, do meczu coraz mniej czasu.

• Dzisiejszy mecz jest spotkaniem dwóch ostatnich zdobywców Pucharu Polski. Legia zwyciężyła rok temu pokonując Lecha Poznań 2:1, dwa lata temu Zawisza zwyciężając na Stadionie Narodowym Zagłębie Lubin po rzutach karnych.

• We wczorajszym spotkaniu drugiej pary półfinałowej Lech Poznań pokonał u siebie Zagłębie Sosnowiec 1:0 po golu Vladimira Volkova.

• Przypomnijmy ostatnie spotkania obu drużyn. Legia zmierzyła się w z Cracovią na wyjeździe, wygrywając 2:1 po golach Guilherme i Aleksandara Prijovicia. Z kolei Zawisza zremisował swój mecz z Miedzią w Legnicy, jedyną bramkę dla bydgoszczan strzelił Karol Angielski.

• Obie drużyny wybiegły już na przedmeczową rozgrzewkę. Do meczu około 40 minut.

• Do meczu pozostała już tylko godzina. Niedługo na rozgrzewce powinni pojawić się bramkarze obu drużyn.

• Rezerwowi Zawiszy Bydgoszcz: Łukasz Sapela, Jakub Smektała, Mica, Szymon Lewicki, Maciej Kona, Jakub Łukowski i Damian Michalik.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Jakub Szumski, Adam Hlousek, Bartosz Bereszyński, Kasper Hamalainen, Igor Lewczuk, Michaił Aleksandrow i Michał Masłowski.

• Mamy już także skład gości. Podajmy więc ławki rezerwowych...

• Mimo wszystko spodziewaliśmy się większej ilości zmian w drużynie gospodarzy. Nawet na ławce rezerwowych nie znaleźli się dziś Stojan Vranjes i Artur Jędrzejczyk, brakuje także Radosława Cierzniaka. Całą ławkę Legii podamy razem z rezerwowymi Zawiszy.

• Trener Stanisław Czerczesow pokazał, że nie zamierza lekceważyć Zawiszy - w dzisiejszym meczu wymienił boki obrony, bydgoszczan straszyć ma duet Prijović - Nikolić.

• Znamy już zestawienie Legii Warszawa!

• Witam ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej, za półtorej godziny zaczynamy półfinał Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Zawiszą Bydgoszcz. Na relację na żywo zaprasza Piotr Bernaciak.

• PUCHAR POLSKI: LEGIA - ZAWISZA LIVE!

Zapowiedź: Czy pierwszoligowiec postawi się stołecznej ekipie?

Już dziś o 18:30 przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie Legia Warszawa podejmie pierwszoligowego Zawiszę Bydgoszcz. Stawką dwumeczu będzie awans do finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. Gospodarze to zdecydowany faworyt spotkania. Każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo warszawian będzie niespodzianką i spowoduje, że kwestia awansu rozstrzygnie się w rewanżu na stadionie Zawiszy.