1

Zagłębie Sosnowiec

1

• Z naszej strony to już wszystko, zapraszamy na kolejne relacje LIVE! w ekstraklasa.net. Za uwagę dziękuje Maciej Dąbrowski.

• Po wspaniałym widowisku MKS remisuje z Zagłębiem 1:1. Trzeba przyznać, że goście zagrali zbyt minimalistycznie. Byli zadowoleni z wyniku 1:0, co zemściło się już w doliczonym czasie gry!

• Koniec!

• Fabisiak łapie piłkę bez problemów,

• MKS będzie miał jeszcze szansę z rzutu wolnego. Przy piłce Niziołek.

• Huraganowe ataki gospodarzy w końcu przyniosły efekt. Gol w doliczonym czasie gry, ale gramy dalej, mecz jeszcze trwa!

• Tomaszewski podał do Niziołka, ten dograł na środek do Dei, a Sebastian wspaniale przymierzył z 20 metrów w lewy róg bramki Fabisiaka!!! Mamy remis w Kluczborku!

• GOL!!!! SEBASTIAN DEJA!!!!

• 4 minuty doliczył arbiter.

• Końcówka meczu i w ataku gospodarze.

• Ponosi graczy MKS-u. Kojder z woleja na aut.

• Za Martina Pribulę wchodzi Konrad Zaradny.

• Nitkiewicz posłał prawdziwą bombę na bramkę Fabisiaka! Znowu niecelnie...

• Grający bardzo dobry mecz Dawid Ryndak ustępuje miejsca Hubertowi Tylcowi.

• Nowacki mięciutko podał do Niziołka, ale czubkiem głowy na róg wybił Sołowiej.

• Dużo się dzieje na boisku, mecz może się podobać!

• Znowu doskonała wrzutka Tomaszewskiego, która tym razem trafiła do Kojdera, ale gracz MKS-u nieznacznie się pomylił!

• Teraz Niziołek po doskonałej akcji z Tomaszewskim wycofał piłkę na 20 metr do Nowackiego, ale jego strzał dobrze zablokowany przez Sierczyńskiego.

• Giel znowu minął się z piłką, tym razem po świetnej wrzutce Tomaszewskiego. Giel znowu zachowuje się fatalnie, taka szansa musi być zamieniona na bramkę!

• Marcin Tomaszewski zmienia Szymona Sobczaka.

• Nowacki z dystansu. Niewiele zabrakło!

• Kojder dośrodkował po ziemi do Giela, a ten w kluczowym momencie się przewrócił.

• Kolejny faul. Tym razem poszkodowany Dawid Ryndak. Będzie kolejna szansa dla Zagłębia.

• Michał Kojder za aktywnego dziś Macieja Kowalczyka.

• Kowalczyk przed szansą! Strzał z 16 metrów, ale piłka otarła się o obrońcę i tylko rzut rożny. W końcu śmielej atakują gospodarze.

• Tomasz Margol zmienia strzelca jedynego gola - Jakuba Araka.

• Ganowicz!!! Ale uderzenie z rzutu wolnego! Na róg sparował Fabisiak.

• Faul Matusiaka i żółta kartka. Wszystko przez wyprostowaną nogę pomocnika gości.

• Teraz nie faulował, a był faulowany Kowalczyk. Aż na trybunach było słuchać kopnięcie w ochraniacz.

• Sobczak!!! Ależ było blisko! Doskonałe uderzenie Sobczaka z około 25 metrów, ale bardzo nieznacznie chybił gracz MKS-u. Mogło być 1:1.

• Tym razem fauluje Sobczak. Wychodzi lepsza szybkość graczy gości.

• Kowalczyk znowu fauluje i znowu bez kartki. Sędzia chyba bardzo lubi "Kowala".

• Ninković starał się dośrodkować w pole karne, ale czujnie Ganowicz. Dominacja Zagłębia trwa w najlepsze.

• Deja oddał teraz "strzał rozpaczy". Z około 40 metrów po ziemi - to nie miało prawa wpaść do bramki.

• Kibice Zagłębia właśnie się ujawnili. Siedzą na trybunie odkrytej razem z fanami MKS-u Kluczbork.

• Ninković dobrze dośrodkował, na bramkę po koźle uderzył Sołowiej, ale po odbiciu od ziemi piłka przeleciała nad bramką.

• Fidziukiewicz znowu świetnie podał do Ryndaka, ale w ostatniej chwili piłkę wślizgiem wybił Ganowicz. Róg dla Zagłębia.

• Tym razem na murawie leży Fidziukiewicz, który rozgrywa bardzo dobre zawody. Dominuje w środku pola razem z Sebastianem Dudkiem.

• Sobczak zdecydował się na strzał z dystansu, wyglądało to niezbyt dobrze, jednak piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Było bardzo blisko wyrównania.

• Kowalczyk znowu fauluje, tym razem Ninkovicia. Sędzia jest bardzo cierpliwy.

• Arak zszedł z boiska o własnych siłach i już jest z powrotem na placu gry.

• Deja faulował Araka i potrzebna jest pomoc medyczna.

• Giel dobrze zastawił piłkę przed polem karnym Zagłębia, zgrał tyłem do bramki do Kowalczyka, ale ten uderzył fatalnie. Piłka przeleciała obok bramki.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu. Od środka goście.

• W przerwie Sebastian Deja zmienia Piotra Kasperkiewicza.

• Za moment zacznie się druga połowa, a w przerwie w szatni gospodarzy było bardzo gorąco. Zobaczymy jak ta mocna rozmowa wpłynie za piłkarzy MKS-u, który właśnie wyszli na murawę.

• Jak na razie dużo lepiej wyglądają goście, MKS bez żadnej klarownej okazji. Faworyt jak na razie nie zawodzi i na przerwę goście schodzą z jednobramkowym prowadzeniem. Zostańcie z nami, wracamy za około 15 minut.

• Jeszcze Sierczyński zdecydował się na strzał, ale bardzo niecelnie. Koniec pierwszej połowy meczu.

• Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Agresywnie i wysoko grają goście, a to skutkuje. Szybko odbierają piłkę i konstruują groźne akcje.

• Orłowicz dośrodkował w stronę Giela, piłke wybił Sierczyński, ale na przedpolu nie było nikogo z ekipy gospodarzy. Piłka już pod bramką MKS-u, Ryndak do Sierczyńskiego, ten podaje do Fidziukiewicza, Fidziukiewicz strzela! Nad bramką.

• Fidziukiewicz świetnie przemyślał podanie do Ryndaka, ale zagranie nieco za mocne. Od bramki MKS, szybkie przejęcie Zagłębia, ale Fidziukiewicz zbyt długo holował piłkę.

• Kowalczyk przed szansą! Strzał z przed pola karnego, ale zbyt lekki żeby zaskoczyć Fabisiaka.

• Arak ukarany żółtą kartką za faul w powietrzu. Tutaj raczej pomylił się sędzia, to była po prostu walka o piłkę.

• Fatalny błąd Orłowicza, który wybił piłkę głową prosto pod nogi Pribuli. Ten zdecydował się na strzał, a odbitą piłkę do bramki skierował Jakub Arak. Pierwszy celny strzał w meczu i od razu gol.

• GOL! Jakub Arak!

• Nitkiewicz poszedł bardzo mocno za piłką, ale sędzia znowu odgwizdał przewinienie. Teraz chyba nic nie było.

• Niziołek chciał dośrodkować piłkę, ale przerzucił całe boisko. Piłka na aucie i w posiadaniu goście.

• Jak dotąd nie oglądaliśmy jeszcze celnego strzału w tym meczu. Może teraz, Fidziukiewicz, ale doskonale Kasperkiewicz odbiera mu piłkę. I jedziemy w drugą stronę.

• Kolejny faul, tym razem Nitkiewicz faulował Ryndaka. Piłka już w grze.

• Ryndak wyszedł na pozycję sam na sam z Pogorzelcem, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

• Chwila wytchnienia dla graczy, przerwa na uzupełnienie płynów.

• Teraz szybka akcja Sobczaka, oddał piłkę do Giela, ten zagrał do Nowackiego, strzał, ale znowu zablokowany przez obronę.

• Kowalczyk dość sumiennie pracuje na żółtą kartkę i chyba jest ona kwestią czasu. Znowu faul w środkowej strefie.

• Kowalczyk fauluje Sołowieja, znowu szybko rozpoczęli goście, Pribula wrzuca do Ryndaka, strzał przewrotką, ale nad poprzeczką. Efektownie to wyglądało.

• Trener Zagłębia zachowuje się bardzo źle, ma ciągłe pretensje do sędziów. Oby nie skończyło się to wyrzuceniem na trybuny.

• To powinien być gol! Ryndak płasko podał w pole karne prosto do Fidziukiewicza, ale ten nie trafia w piłkę!

• Trybuny teraz się ożywiły, sędzia odgwizdał faul Nitkiewicza, choć mógł to z czystym sumieniem puścić.

• Fidziukiewicz faulowany teraz około 35 metrów od bramki. Będzie okazja dla gości. Szybkie rozegranie, podanie do Ninkovicia, ten wrzuca na głowę Araka, ale napastnik Zagłębia uderza za wysoko. Pierwszy strzał na bramkę w tym meczu, który nie został zablokowany.

• Sobczak! Dobrze znajduje sobie miejsce do uderzenia, ale po raz kolejny za długo zwlekał i piłkę odebrali mu obrońcy. W ataku Sosnowiec.

• Kowalczyk dobrze dośrodkował, ale doskonale ustawiony Ninković.

• Gierak fauluje w środku boiska Araka. Aktywny jest młody napastnik Zagłębia.

• Kowalczyk zdecydował się na strzał, ale od początku meczu dobrze blokują obrońcy Zagłębia. Tak było też tym razem. Teraz faulował Sobczak.

• Teraz Sierczyński doskonale wślizgiem wybił piłkę Nitkiewiczowi. Od autu rozpocznie MKS.

• Dudek wrzucił piłkę w pole karne, ale Arak przegrał walkę o piłkę z Gielem

• Teraz w walce o piłkę faulowany był Arak. Faulował Piotr Kasperkiewicz.

• Ganowicz próbował teraz podania na 40 metrów do Kamila Nitkiewicza, ale szybszy był Wojciech Fabisiak. W posiadaniu goście.

• Orłowicz teraz zagrał "na konia" do Ganowicza, ale stoper gospodarzy w ostatniej chwili wybił piłkę wślizgiem.

• Od początku meczu śmielej atakuje MKS, teraz Niziołek szukał dośrodkowaniem Giela, ale dobrze wybija Sierczyński,

• Teraz Nitkiewcz zagrał długą piłkę do Giela, który oddał ją Sobczakowi, ale o jeden zwód za dużo o przy piłce goście.

• Mocno walczy w środku pola Maciej Kowalczyk, ale teraz traci piłkę na rzecz Sebastiana Dudka.

• Przy piłce Paweł Gierak, podaje do Nowackiego, ten wypuszcza Kowalczyka, który odgrywa do Niziołka, strzał! Blokuje Sierczyński...

• W tym momencie rozpoczynamy spotkanie MKS-u Kluczbork z Zagłębiem Sosnowiec!

• Zagłębie na biało - czerwono, MKS na niebiesko - biało. Przywitanie kapitanów i za moment zaczynamy!

• Na stadionie obecny jest między innymi Remigiusz Jezierski i były trener przygotowania fizycznego MKS-u - Łukasz Becella.

• Gracze już są w tunelu prowadzącym na plac gry. Za moment zaczynamy wielkie emocje w Kluczborku!

• Rezerwowi Zagłębie: Gąsiński, Zaradny, Margol, Fonfara, Szatan, Tylec, Tumicz.

• Rezerwowi MKS: Rudnicki, Skoczylas, Sobczak, Tomaszewski, Kursa, Kojder, Deja.

• Mimo środka tygodnia na stadionie już sporo kibiców. Niestety na razie nie ma żadnych kibiców Zagłębia.

• Byłym zawodnikiem Zagłębia jest Radosław Kursa, który zasiądzie dziś na ławce rezerwowych MKS-u. Kursa w Sosnowcu zagrał w 40 meczach

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie Szymon Lizak z Poznania, a na liniach pomagać mu będą Jakub Wójcik oraz Michał Pierściński. Sędzią technicznym będzie natomiast Michał Grodzki (cała trójka z mazowieckiego ZPN-u).

• Do rozpoczęcia meczu zostało około 15 minut. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

• Pogoda jest dziś wspaniała do gry w piłkę, nie ma tropikalnego upału jak w poprzednim tygodniu, nad stadionem świeci słońce, a piłkarze są już na rozgrzewce.

• Witamy Państwa na relacji LIVE! prosto ze Stadionu Miejskiego w Kluczborku, gdzie miejscowy MKS zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec!