Olimpia Grudziądz

1

Dolcan Ząbki

1

• Olimpia Grudziądz nie wykorzystała atutu własnego boiska i tylko zremisowała z Dolcanem Ząbki 1:1. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania. Na gola Donalda Djousse odpowiedział rezerwowy Daniel Gołębiewski. Dziękujemy za uwagę!

• Koniec spotkania w Grudziądzu. Olimpia zremisowała z Dolcanem 1:1.

• Bartosz Osoliński wchodzi za Antonio Calderona.

• Żółtą kartkę obejrzał Piotr Klepczarek.

• Żółta kartka dla Adama Cieślińskiego.

• Arbiter Wojciech Krztoń do drugiej połowy doliczył trzy minuty.

• Próbuje jeszcze Dolcan zdobyć zwycięską bramkę, ale takimi zagraniami to się nie uda. Piotr Petasz dośrodkował bardzo niedokładnie.

• Skuteczna interwencja Szymona Matuszka. Pomocnik Dolcanu wyłuskał piłkę zmierzającą do Wojciecha Reimana.

• Niestandardowo zachował się teraz Wojciech Kaczmarek. który zdecydował się na strzał z okolicy narożnika boiska. Uderzenie Kaczmarka zatrzymało się na bocznej siatce.

• Aleksander Jagieło pojawia się w miejsce Damiana Świerblewskiego.

• Wojciech Reiman zgrał futbolówkę przed pole karne do Kamila Kurowskiego, który strzelił z pierwszej piłki. Strzał zawodnika Olimpii Grudziądz nieznacznie minął bramkę Dolcanu.

• Piotr Petasz mocno uderzył z około 30 metrów. Piłkę bez problemów złapał jednak Bartosz Fabiniak.

• Wrzutka Damiana Kądziora na długi słupek do Pawła Tarnowskiego. Piłkarza Dolcanu ubiegł jednak Michal Piter-Bucko.

• Mamy spokojniejszy fragment. Sporo niedokładnych zagrań z obu stron, gra toczy się przede wszystkim w środkowej strefie boiska.

• Antonio Calderon dośrodkował z rzutu rożnego. Głową strzelał jeden z zawodników Dolcanu. Po tym zagraniu gracza Dolcanu w polu karnym Olimpii powstało olbrzymie zamieszanie. Ostatecznie piłka trafiła w plecy Daniela Gołębiewskiego i wpadła do siatki.

• GOOOOOOOL! Daniel Gołębiewski! 1:1!

• Michał Łabędzki wchodzi na murawę za strzelca gola Donalda Djousse.

• Drugi oddech złapali piłkarze Olimpii. Tym razem Marcin Kaczmarek technicznie chciał zagrać górą do biegnącego wzdłuż linii kolegi, ale Mateusz Kryczka dobrze interweniował.

• Adam Cieśliński zdecydował się na uderzenie tuż zza pola karnego. Niewiele zabrakło, ale futbolówka przeleciała jednak obok słupka bramki Mateusza Kryczki.

• Tomasz Lewandowski obejrzał żółty kartonik.

• To było groźne uderzenie Piotra Klepczarka! Piłka po strzale zawodnika Dolcanu nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Bartosza Fabiniaka.

• Dolcan próbuje wyrównać wynik spotkania. Dośrodkowanie Piotra Petasza, ale Tomasz Lewandowski nie zastanawiając się długo wybija piłkę w trybuny.

• Za Fabiana Pawelę na murawie pojawił się Adam Cieśliński.

• Daniel Gołębiewski wchodzi za Marcina Krzywickiego.

• Marcin Kaczmarek dograł futbolówkę piętką do Kamila Kurowskiego. Strzał zawodnika, który został wprowadzony w drugiej połowie zablokował jednak Mateusz Wieteska.

• Piotr Klepczarek uderzył z 25 metrów, ale obok słupka bramki Fabiniaka.

• Dolcan próbuje skonstruować jakąś ciekawą akcję. Ale i ta próba spaliła na panewce. Skutecznie inetrweniował Paweł Kowalczyk, który okazał się szybszy od Damiana Świerblewskiego.

• Trochę siadło tempo spotkania. Płynnych akcji właściwie wcale nie ma. Piotr Petasz zatrzymany skutecznym wślizgiem przez Marcina Kaczmarka.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Antonio Calderona. Nie było jednak zagrożenia po stałym fragmencie gry, gdyż Michal Piter-Bućko oddalił zagrożenie z szesnastki Olimpii.

• Długą piłkę od Piotra Petasza otrzymał Paweł Tarnowski. Piłkarz Dolcanu ograł w polu karnym Marcina Woźniaka, ale uderzył zbyt słabo, aby zaskoczyć golkipera Olimpii.

• Marcin Kaczmarek dograł piłkę w pole karne do Donalda Djousse. Kameruńczyk ładnym strzałem zaskoczył Mateusza Kryczkę! 1:0 dla gospodarzy!

• GOOOOOOOL! Donald Djousse 1:0 dla Olimpii!

• Znakomitą interwencją popisał się Bartosz Fabiniak. Po strzale Marcina Krzywickiego, który zmierzał w okienko, Fabiniak fenomenalnie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką!

• Kolejny raz w natarciu goście. Antonio Calderon zdecydował się na strzał z dystansu, piłka trafiła w plecy Tomasza Lewandowskiego.

• Przerwa w grze. Jeden z zawodników Dolcanu potrzebował pomocy medycznej.

• Druga połowa rozpoczęła się od ataku Dolcanu. Paweł Tarnowski niedokładnie zagrywał do Marcina Krzywickiego. Piłkę spokojnie w rękach trzyma Bartosz Fabiniak.

• Na drugą połowę w miejsce Marcina Smolińskiego wyszedł Kamil Kurowski.

• Od środka boiska drugą połowę rozpoczęli piłkarze Dolcanu!

• Arbiter Krztoń po raz ostatni zagwizdał w pierwszej połowie. Do przerwy w Grudziądzu bez bramek.

• Szybki kontratak gości, ale skuteczną interwencją zatrzymał go Marcin Woźniak.

• Bardzo ładnie wymienili podania Marcin Kaczmarek z Donaldem Djousse. Doświadczony zawodnik Olimpii silnie strzelił, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Kryczkę.

• W odpowiedzi piłkarze Dolcanu. Tym razem dośrodkowywał Piotr Petasz, ale Bartosz Fabiniak nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

• Kolejny atak Olimpii. Tym razem Marcin Smoliński dograł piłkę w kierunku Fabiana Paweli, ale Mateusz Kryczka zdecydowanym wyjściem z bramki uprzedził napastnika gospodarzy.

• Fabian Pawela dograł piłkę do Marcina Kaczmarka. Pomocnik Olimpii dośrodkował ją do Donalda Djousse. Kameruńczyk ekwilibrystycznie próbował strzelać przewrotką, ale nie trafił w futbolówkę.

• Próbuje teraz Olimpia. Marcin Kaczmarek dograł futbolówkę w pole karne na krótki słupek do Fabiana Paweli, ale jego uderzenie pewnie obronił golkiper Dolcanu Maetusz Kryczka.

• Marcin Smoliński uderzał z 25 metrów, ale bardzo słabo.

• Strzelał Marcin Tarnowski, futbolówka odbiła się jeszcze od Marcina Smolińskiego. Mimo rykoszetu Bartosz Fabiniak nie miał problemów z interwencją.

• Marcin Smoliński dograł piłkę do Fabiana Paweli. Napastnik Olimpii zbyt długo przejmował piłkę i obrońcy Dolcanu łatwo odebrali mu ją.

• Bartosz Fabiniak na rzut rożny odbił mocny strzał Pawła Tarnowskiego.

• Po dośrodkowaniu Piotra Klepczarka do piłki wyskoczył Bartosz Fabiniak, ale nie utrzymał jej w rękawicach. Piłkę głową uderzył Krzywicki, ale prosto w golkipera grudziądzan.

• Dogranie z rzutu wolnego Marcina Kaczmarka do Michala Pitera-Bućko. Słowak próbował jeszcze odgrywać piłkę, ale to nie najlepsze zagranie w jego wykonaniu. Futbolówka opuściła boisko.

• To powinna być bramka dla Dolcanu! Antonio Calderona dograł piłkę z rzutu rożnego. Futbolówka dotarła do Piotra Petasza. Uderzenie z powietrza zawodnika gości trafiło w słupek bramki strzeżonej przez Bartosza Fabiniaka.

• W natarciu Dolcan. Damian Kądzior chciał wbiec w pole karne, ale został skutecznie zatrzymany przez Michala Pitera Bućko, który udanie interweniował wślizgiem.

• Olimpia wychodziła z kontratakiem, ale już we wczesnej jego fazie nie popisał się Marcin Smoliński, który niedokładnie podawał do Donalda Djousse.

• Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Marcin Kaczmarek. W walce o piłkę najwyżej wyskoczył Michal Piter-Bućko. Strzał Słowaka poszybował ponad poprzeczką.

• Niewiele brakowało a nieporozumienie między Szymonem Matuszkiem i Mateuszem Kryczką zakończyło się utratą gola przez Dolcan. Futbolówka posłana przez Matuszka do bramkarza nieznacznie minęła słupek bramki gości.

• Szybko na prawej stronie wymienili piłkę Marcin Kaczmarek i Marcin Smoliński. Dośrodkowanie Kaczmarka w pole karne było jednak niedokładne.

• Faul Michala Pitera-Bućko i sędzia Krztoń po raz pierwszy wyciągnął z kieszeni żółta kartkę.

• Powoli rozkręcają się gospodarze. Marcin Kaczmarek zagrał na długi słupek do Adama Banasiaka. Piłkarz Olimpii odegrał na piąty metr, ale nie było nikogo, kto mógłby zamknąć tą akcję.

• Szarża Pawła Tarnowskiego zakończona dzięki udanej interwencji Tomasza Lewandowskiego.

• W prosty sposób piłkę stracił Marcin Smoliński, po przejęciu piłki na strzał zdecydował się Calderon. Uderzenie piłkarza gości obronił Bartosz Fabiniak.

• Wreszcie ofensywna próba Olimpii. Marcin Woźniak zagrał po linii do Marcina Smolińskiego. Zagranie Woźniaka było odrobinę za mocne. Od wrzutu z autu rozpocznie Dolcan.

• Pierwsze minuty ze wskazaniem na Dolcan. Tym razem Mateusz Wieteska dograł w pole karne w kierunku Marcina Krzywickiego, ale obrońca Olimpii Tomasz Lewandowski był lepszy w powietrznym starciu.

• Ponownie w natarciu Dolcan. Paweł Tarnowski zagrał piłkę do Damiana Kądziora. Ten drugi zdecydował się na uderzenie, które jednak minęło bramkę Bartosza Fabiniaka.

• Pierwsza ofensywna próba Dolcanu. Efektownie Antonio Calderon piętką odegrał do Mateusza Wieteski, ten dośrodkował w pole karne, ale obrońcy wyjaśnili sytuację.

• Od środka boiska rozpoczęli zawodnicy Olimpii.

• Ekipę gospodarzy zobaczymy dzisiaj tradycyjnie w biało-zielonych strojach, z kolei piłkarze Dolcanu zagrają w barwach czerwono-czarnych.

• Piłkarze obu drużyn są na boisku. Mecz rozpocznie się już za chwilę.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Wojciech Krztoń z Olsztyna.

• Kibice gospodarzy z pewnością będą liczyli na jednego z najbardziej doświadczonych zawodników Olimpii, skrzydłowego Marcina Kaczmarka. Były piłkarz m.in. Widzewa Łódź strzelił w tym sezonie już trzy bramki i jest zdecydowanie najjaśniejszą postacią "biało-zielonych" od początku bieżących rozgrywek. Z kolei sympatycy Dolcanu liczą na powtórkę z pierwszej kolejki i świetną partię Michała Bajdura, który ówcześnie dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

• Ławka rezerwowych Dolcanu: Michał Humerski, Michał Bajdur, Jakub Cesarek, Daniel Gołębiewski, Aleksander Jagiełło, Igor Sapała, Bartosz Osoliński

• Ławka rezerwowych Olimpii: Michał Wróbel, Adrian Bielawski, Michał Łabędzki, Kamil Kurowski, Donatas Kazlauskas, Patryk Skórecki, Adam Cieśliński

• W nieco lepszych nastrojach od początku sezonu są działacze, trenerzy i zawodnicy z Ząbek. Już na inaugurację Dolcan efektownie ograł na wyjeździe Pogoń Siedlce 4:0. Następnie trafiły się dwa, niezwykle ważne remisy, w Legnicy i Bełchatowie. Dopiero w minioną sobotę podopieczni trenera Dariusza Dźwigały przegrali po zaciętej walce z Sandecją Nowy Sącz 2:3.

• Piłkarze Olimpii zaliczyli falstart i w tabeli 1. ligi zajmują trzecie od końca miejsce. - Wiemy, że sytuacja jest dla nas niekomfortowa. Nie punktujemy, a w dodatku zmagamy się z problemami zdrowotnymi niektórych zawodników – przyznał przed spotkaniem z Dolcanem Tomasz Asensky, szkoleniowiec Olimpii.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 5. kolejki 1. ligi Olimpia Grudziądz - Dolcan Ząbki.