Piast Gliwice

4

Cracovia

2

• Sędzia Krzysztof Jakubik kończy dzisiejsze spotkanie! Piast Gliwice pokonuje Cracovię Kraków 4:2! Bramki dla gliwickiego zespołu zdobywali Szeliga (18'), Badia (34'), Jurado (41') Wilczek (67'). Do bramki Piasta trafiali natomiast Żytko (49' k.) i Covilo (80'). To już koniec naszej relacji z dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE w Ekstraklasa.net! Za uwagę dziękuje Wojciech Grzegorzyca.

• Żółta kartka dla Marciniaka.

• Piast Gliwice - Cracovia Kraków

• Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany nią piłkarz Cracovii, Żytko.

• Żółtą kartką ukarany Hanzel.

• GOOOOOL!!! 4:2! Covilo pakuje piłkę do bramki Szmatuły!

• Ostatnia zmiana również w drużynie z Krakowa. Mrozik za Dąbrowskiego.

• Nowak zagrał w polu karnym do Budzińskiego, który od razu uderzył na bramkę. Pierwszą znakomitą interwencją popisuje się Szmatuła!

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Na boisko wchodzi Kedziora, a w stronę ławki kieruje się strzelec drugiego gola, Wilczek.

• Druga zmiana również w drużynie Piasta. Z boiska schodzi bramkarz gliwickiego zespołu, Cifuentes! Zastąpił go Szmatuła.

• Nowak podawał do będącego na pozycji spalonej Diabanga i sędzia podnosi chorągiewkę.

• Druga zmiana w drużynie gości. Zjawiński zmienia na placu gry Rekelsa.

• GOOOOOL!!! 4:1! Izvolt dośrodkował w pole karne prosto na głowę Wilczka, który wpakował piłkę do bramki.

• Szeliga przebiegł spory kawałek boiska i tuż przed polem karnym dodał do Brożka, który uderza minimalnie niecelnie!

• Zmiana również w zespole Cracovii. Nowak zastąpił Cetnarskiego.

• Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Izvolt zmienia Badię, który strzelił gola na 2:0

• Co się teraz stało?! Wilczek podszedł z piłką na piąty metr i z tak bliskiej odległości nie trafił do bramki!

• Diabang dośrodkował w pole karne i piłka trafiła na głowę Deleu. Przekombinował teraz zespół Cracovii.

• Budziński uderzył z dystansu. Piłka przeleciała nad bramką.

• Brożek próbował wypuścić Badię lewą stroną. Podanie było jednak zbyt słabe i piłka nie trafiła do Badii.

• Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego. Cifuentes próbował piąstkować z pola karnego, ale minął się z piłką, która trafiła do Rekelsa. Piłkarz Cracovii nie zrobił z tego pożytku i po chwili futbolówka wróciła w posiadanie gospodarzy.

• Mogło być 2:3! Po błędzie obrońców Piasta piłkę dostał Rakels. Piłkarz Cracovii próbował lobować bramkarza, ale mu się to nie udało i trafił prosto w niego.

• GOOOOOL!!! 3:1! Sędzia podyktował rzut karny. Do wykonania "11" podszedł Żytko, który lekkim strzałem pokonał Cifuentesa.

• Piłkarze Cracovii dwukrotnie próbowali zaskoczyć Cifuentesa uderzeniami głową. Nieudane próby w wykonaniu podopiecznych Roberta Podolińskiego.

• Arbiter rozpoczyna drugą część spotkania! Tym razem od środka gospodarze.

• Na trybunach gliwickiego stadionu zasiada dziś 4100 kibiców.

• Kibice Cracovii, którzy zasiadają dziś na trybunach Stadionu Miejskiego w Gliwicach.Piast Gliwice - Cracovia Kraków

• A na murawie dziewczyny z grupy tanecznej "Let's dance".

• Piast Gliwice prowadzi z Cracovią Kraków 3:0. Bramki dla gliwickiego zespołu zdobywali Szeliga (18'), Badia (34') i Jurado (41'). Trzeba przyznać, że Piast prowadzi zasłużenie i jeżeli nadal będzie tak grał, mecz może zakończyć się wyższym wynikiem.

• Sędzia kończy pierwszą połowę!

• W odpowiedzi Dąbrowski uderza z dystansu. Piłka przelatuje nad bramką.

• GOOOOOL!!! 3:0! Szeliga dograł z lewej strony na piąty metr, gdzie był Jurado, który prostym strzałem pokonał Pilarza.

• Żółtą kartką ukarany Budziński.

• Rekels dograł w pole karne, gdzie do piłki dopadł Covilo. Piłkarz Cracovii miał problemy z opanowaniem futbolówki i po chwili ją stracił.

• GOOOOOL!!! 2:0! Badia huknął prosto sprzed pola karnego. Bez szans Pilarz!

• Diabang wpadł z piłką w pole karne i uderzył prosto w Cifuentesa!

• Badia wypuścił prawą stroną Jurado, który następnie dograł w pole karne. Wybijają obrońcy.

• Dąbrowski próbował przedłużyć dośrodkowanie w pole karne, jednak zrobił to nie do końca dokładnie i piłka trafiła do obrońców Piasta.

• Brożek dostał zbyt mocną piłkę na lewą stronę i nie zdołał do niej dojść. Zapowiadało się ciekawie, ale ostatecznie piłka opuściła boisko.

• Badia sprytnie zagrał do Wilczka przed pole karne, a ten próbował dogrywać głębiej, jednak ostatecznie obrońcy Cracovii przejęli piłkę.

• Cetnarski uderzył z przed pola karnego. Niecelnie.

• GOOOOOL!!! 1:0! Szeliga dostał piłkę, popędził do przodu i strzałem sprzed pola karnego pokonał Pilarza.

• Badia próbował dogrywać do wbiegającego Jurado, ale dograł zbyt mocno i piłka opuściła plac gry.

• Badia spróbował zaskoczyć Pilarza strzałem z dystansu. Niecelne uderzenie piłkarza Piasta.

• Jurado upadł w polu karnym, ale sędzia nie użył gwizdka.

• Rekels dograł na piąty metr do Diabanga, który z bliskiej odległości trafił obok słupka!

• Badia dośrodkował w pole karne. Był tam Wilczek, ale piłka do niego nie trafiła, bo została zagrana zbyt niecelnie.

• Cracovia cofa się do tyłu, żeby tam rozpocząć kreowanie akcji.

• Efektowne główkowanie Cifuentesa, który zmuszony był teraz wyjść z bramki!

• Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ląduje za bramką Pilarza. Od bramki golkiper gości.

• Dośrodkowanie w pole karne, gdzie do piłki wyskakiwał Wilczek. Piłka przeleciała minimalnie nad głową piłkarza Piasta.

• Cracovia próbowała teraz zaatakować, ale straciła piłkę przed polem karnym rywala.

• Piłka po pierwszym strzale ląduje w rękach Cifuentesa.

• Sędzia Krzysztof Jakubik daje znak i zaczynamy! Od środka goście.

• Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę. Za chwilę zaczynamy!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Krzysztof Jakubik z Siedlec. Na liniach pomagać będą mu Tomasz Niemirowski i Marcin Lisowski.

• Obie jedenastki są już w szatni i za moment wybiegną na murawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Piast Gliwice - Cracovia Kraków

• Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie Piasta Gliwice jest Ruben Jurado (3). W zespole Cracovii jest nim natomiast Deniss Rakels (2).

• - Cracovia jest drużyną z potencjałem. Nawet, jak ma momenty, kiedy im nie wychodzi są w stanie wygrać z każdym. Musimy pokazać sto procent swoich możliwości, żeby cieszyć się ze zwycięstwa po meczu - powiedział natomiast piłkarz Piasta, Kamil Wilczek.

• - Myślę, że szanse są wyrównane. Ale nie chciałbym rozpatrywać tego takimi kategoriami. Wiemy, że jesteśmy w stanie wygrać to spotkanie. Chcemy tam po prostu pojechać i pokazać, na co nas stać - powiedział przed dzisiejszym spotkaniem piłkarz Cracovii, Damian Dąbrowski.

• Tak z kolei było podczas ostatniego spotkania, w którym Piast pokonał Cracovię na jej stadionie aż 5:1

• Tak było podczas ostatniego meczu Piasta z Cracovią w Giwicach. Jak będzie tym razem?

• Plakat, który na oficjalnej stronie internetowej Piasta Gliwicie zaprasza kibiców gliwickiego zespołu do przyjścia na dzisiejsze spotkanie:Plakat Piast Gliwice - Cracovia Kraków

• Podczas ostatniego meczu ligowego w Gliwicach (Piast - Zawisza) kibice Piasta nie rwali się do dopingu, co tłumaczyli słabą postawą swojego zespołu (Piast nie miał wówczas na koncie ani jednego zwycięstwa). Podopieczni Angela Pereza Garcii zły okres mają już jednak za sobą i z pewnością kibice będą dopingowali dziś swoich piłkarzy.

• Już od kilkunastu minut oba zespoły intensywnie rozgrzewają się na płycie głównej boiska: Piast Gliwice - Cracovia Kraków

• Kadra zespołu z Krakowa również jest nieco "odchudzona". Za kartki pauzować musi Bartosz Rymaniak. W zespole zabraknie również kontuzjowanych Tomislava Mikulica oraz Sławomira Szeligi.

• W kadrze Piasta na dzisiejsze spotkanie zabrakło kontuzjowanego Konstantina Vassiljeva. Nie wystąpią także Sasa Zivec oraz Hebert, którzy nadal przygotowują się do gry.

• Rezerwowi Cracovii: Perdijic, Zjawiński, Nowak, Zejdler, Dudzic, Jaroszyński, Mrozik

• Rezerwowi Piasta: Szmatuła, Podgórski, Said, Martinez, Izvolt, Kędziora, Nieves

• Obok zaprezentowaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów, więc teraz czas na rezerwowych.

• Zarówno Piast, jak i Cracovia wygrały swoje poprzednie mecze ligowe. "Pasy" pokonały na własnym stadionie Górnika Łęczna 2:1, natomiast gliwicki zespół w derbach Śląska pokonał Górnika Zabrze (również 2:1).

• Tuż za gliwiczanami w tabeli T-Mobile Ekstraklasy plasuje się Cracovia Kraków, która ma na swoim koncie tylko jedno "oczko" mniej i wygrali tyle samo spotkań ligowych.

• Piast Gliwice obecnie ma na swoim koncie 9 punktów, co daje mu 12. miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Angela Pereza Garcii do tej pory wygrali dwa spotkania.

• Ostatni raz oba zespoły spotkały się ze sobą 10 maja 2014 roku na w Krakowie. Kibice na długo zapamiętają tamto spotkanie. Piast Gliwice rozbił bowiem Cracovię aż 5:1. Bramki dla gliwickiego zespołu zdobywali Jurado (18' i 58'), Wilczek (19' i 64), a także Kędziora (84'). Bramkę samobójczą strzelił natomiast Klepczyński (90').

• Piast Gliwice do tej pory zmierzył się z Cracovią Kraków 21 razy. Bilans spotkań jest korzystny dla zespołu z Krakowa, który wygrał dziesięć spotkań. Pięciokrotnie z pojedynków zwycięsko wychodzili gliwiczanie, natomiast sześciokrotnie odnotowano remis. Bilans spotkań wynosi 29-25 na korzyść "Pasów".

• Pogoda w Gliwicach sprzyja dziś graniu w piłkę. Termometry wskazują ok. 23°C, a niebo nad gliwickim stadionem jest prawie bezchmurne. Piast Gliwice - Cracovia Kraków

• Witam bardzo serdecznie prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie o godz. 15:30 Piast Gliwice podejmie Cracovię Kraków w ramach 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Wojciech Grzegorzyca.