Piast Gliwice

0

Cracovia

3

• Chociaż odmieniony po przerwie zaciekle dążył do wyrównania, to z prób zawodników Radoslava Latala niewiele wynikało. Masa zmarnowanych sytuacji zemściła się z nawiązką w 71. i 73. minucie po golach Erika Jendriska oraz Dariusza Zjawińskiego. Na początku drugiej połowy kibice gospodarzy zeszli z trybun - to zachowanie najprawdopodobniej było wyrazem niezadowolenia z postawy zawodników w pierwszej odsłonie.

• Już nic więcej nie wydarz się w Gliwicach. Piast poległ z Cracovią 0:3 i spadł na czwarte miejsce grupy spadkowej. Cracovia pozostała liderem z ośmioma punktami przewagi nad drugą Koroną Kielce.

• Dwie minuty doliczone.

• Jedna z ostatnich akcji w meczu. Szewczyk chciał pokazać się z dobrej strony uderzeniem z 20 metrów. Niecelnie.

• Sędzia Paweł Gil jednak wziął kartki. Wydawało się, że spotkanie zakończy się nawet bez jednego "żółtka", ale z błędu wyprowadził go Csaba Horvath.

• Odpowiedź Cetnarskiego z 25 metrów daleka od ideału.

• Piast raczej nie będzie mieć lepszej okazji niż ta, którą zmarnował Horvath! Przestrzelił "główką" z sześciu metrów!

• Goście spokojnie rozgrywają piłkę między sobą. Czekają na ostatni gwizdek sędziego.

• Akcję Piasta przerwał przed własnym polem karnym Cetnarski.

• Drygas daje Zawiszy kontakt w Chorzowie. Będą emocje do końca.

• Ofensywna roszada w Piaście. Wojciech Kędziora melduje się na murawie. W stronę ławki rezerwowych zmierza Adrian Klepczyński. Radoslav Latal też przeprowadził ostatnią, trzecią zmianę.

• Mateusz Wdowiak zastępuje Erika Jendriska. Jacek Zieliński wykorzystał już wszystkie zmiany.

• Badia! Bez trudu przelobował Stępniowskiego, ale piłka nie znalazła się w siatce!

• Radość Dariusza Zjawińskiego nie trwała zbyt długo. Zmienia go Krzysztof Szewczyk.

• Dwie minuty, który zatrzęsły Piastem. Do odbitej piłki dopadł Zjawiński, który uderzeniem głową pokonał bezradnego Szmatułę. Drugi gol !) króla strzelców pierwszej ligi z minionego sezonu w Ekstraklasie!

• GOL, DARIUSZ ZJAWIŃSKI!

• W trzeciej sytuacji sam na sam z przeciwnikiem Szmatuła już skapitulował. Na listę strzelców wpisał się na listę strzelców. Kapitalna asysta Dąbrowskiego, który popisał się idealnym prostopadłym podaniem

• GOL, ERIK JENDRISEK!

• Rezerwowy Visnjakovs podwyższa prowadzenie Ruchu w meczu z Zawiszą (3:1). To raczej koniec bydgoszczan w Ekstraklasie...

• Na techniczny wariant uderzenia zza "16" zdecydował się Jendrisek. Trafił w... Zjawińskiego.

• Jacek Zieliński reaguje na boiskowe wydarzenia. Zmienia strzelca bramki, Bartosza Kapustkę, a w jego miejsce wpuszcza lidera... "Turbokozaka", czyli Mateusza Cetnarskiego.

• Z jedenastu metrów nie myli się też Kiełb. Korona 3, Podbeskidzie 1.

• Stępniowski znowu na posterunku! Zdołał sparować strzał Horvatha do boku.

• Hanzel minimalnie przestrzelił z 14 metrów! Zabrakło niewiele do remisu!

• Po zmianie stron to Piast przejął inicjatywę Może na atakowanej połowie jest to "coś", co tak wpływa na zawodnikow?

• Ruch Chorzów ponownie wychodzi na prowadzenie w meczu z Zawiszą. Na trafienie Barisicia odpowiedział Starzyński z rzutu karnego

• Szeliga skutecznie powstrzymywany przez Jaroszyńskiego. Po chwili pojedynek Rymaniaka z Badią, ale sędzia nie wskazuje na "wapno".

• Udana interwencja Stępniowskiego po uderzeniu Badii zza pola karnego. Dobry, żywy mecz w wykonaniu obu stron.

• Szczęścia ponownie próbował Szeliga. Strzelił obok słupka. Widocznie zmiany podziałały, a w szatni padło trochę ostrzejszych słów.

• Akcja za akcja, cios za cios... pudło za pudłem. Szmatuła górą w sytuacji sam na sam z Dialibą!

• Metamorfoza Piasta? Szeliga strzałem z dziesięciu metrów trafia w poprzeczkę!

• Odpowiedź "Pasów". Kolejna kontra, w której brakowało ostatniego, dokładnego podania. Anemicznie zagrał Kapustka w stronę napastników.

• Pierwsza akcja Piasta - Hanzel zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów w stronę dalszego słupka. Niecelnie.

• O proszę:

• Cracovia rozpoczyna ze środka drugie trzy kwadranse. Jacek Zieliński nie zdecydował się na zmianę

• .... a za Dziczka wchodzi Moskwik.

• Jakby Czech nie tylko widział co się dzieje, ale też czytał - decyduje się na podwójną zmianę! Podgórski za Martineza...

• Powracamy na Stadion Miejski w Gliwicach. Do przerwy Piast przegrywa z Cracovią jedną bramką, a tak naprawdę powinien trzema. Wynik dla gospodarzy trzyma Jakub Szmatuła, ale z przodu - jak i w defensywie - prawdziwa mizeria. Czy Radoslav Latal zdecyduje się na zmiany personalne? Raczej powinien coś zmienić w swojej grze, bo samo bycie na boisku to zdecydowanie za mało.

• Garść statystyk z pierwszej odsłony (via livesports)

• 41% Posiadanie piłki 59%
    • 0 Sytuacje bramkowe 10
    • 0/0 Strzały celne/niecelne 3/7
    • 7 Rzuty wolne 3
    • 3 Rzuty rożne 7
    • 0 Spalone 2[
  • Takiej dominacji Cracovii w meczu o nic (nie uwłaczając) nikt się nie spodziewał. Stwarzane co chwila okazje powodują szybsze bicie serc głównie u kibiców Piasta. Piłkarze jakby dalej spali w najlepsze. Jak tak dalej pójdzie, to w drugiej połowie z gospodarzy nie będzie co zbierać.

• Jeszcze przed przerwą Podbeskidzie zdobyło kontaktowego gola (Kołodziej)

• Goście "szukają" co chwila Dialibę, ale podania nie potrafią go "znaleźć". Po chwili Paweł Gil kończy pierwszą połowę. W Gliwicach Cracovia prowadzi (tylko) jedną bramką, którą strzelił Kapustka

• Luis Carlos z Korony podwaja swój dorobek strzelecki w meczu z Podbeskidziem.

• Kolejna kontra Cracovii i powinien być gol! Goście wyszli czterech na dwóch i Kapustka chciał sam, trochę zbyt egoistycznie, zakończyć ją strzałem. Szmatuła broni.

• Zachowanie kibiców w pewnym stopniu podziałało motywująco na zawodników Radoslava Latala. Udało się wywalczyć rzut rożny, ale nie przyniósł on zagrożenia pod bramką Stępniowskiego.

• Pojawiają się pierwsze gwizdy zniecierpliwienia w Gliwicach. Kibice wyrażają swoje zdanie na temat "gry" Piasta. "Gry" celowo w cudzysłowie.

• Budziński zdecydował się na strzał z dalszej odległości po zagraniu Deleu. Nieudana próba zawodnika "Pasów".

• Całkiem nieźle wyglądają akcje Cracovii bocznymi sektorami boiska. Zjawiński zagrał na dobieg do Deleu, ale akcję przerwał sędzia, który odgwizdał pozycję spaloną Brazylijczyka. .

• Korona prowadzi z Podbeskidzie po golu Luisa Carlosa. Jeżeli takimi wynikami zakończą się spotkania grupy spadkowej, to w I lidze do GKS-u Bełchatów dołączy Zawisza. Tym bardziej, że w momencie pisanie pierwszego zdania straciła gola (Gigołajew)

• Dominacja Cracovii nie podlega dyskusji. Piast wygląda bezradnie.

• Górnik Łęczna prowadzi z GKS-em Bełchatów po trafieniu Hasaniego. W spotkaniach Korona - Podbeskidzie i Ruch - Zawisza wciąż bez bramek.

• Jeszcze raz Jendrisek i jeszcze raz niecelnie. Słowak spudłował - posłał piłkę nad poprzeczką.

• Jendrisek chciał popisać się uderzeniem z woleja. Huknął jak z armaty i piłka poleciała obok bramki gospodarzy. "Gra" w obronie Piasta pozostawia wiele do życzenia.

• Świetna interwencja Szmatuły, który "trzyma" wynik! Bramkarz Piasta skutecznie, ale z wielkimi problemami, sparował uderzenie Zjawińskiego z okolicy linii bocznej pola karnego na rzut rożny. Cracovia w tym momencie mogłaby prowadzić nawet trzema bramkami!

• Cracovia mogła podwoić prowadzenie! Wyprowadzona kontra mogła okazać się zabójcza, lecz ostatnie, decydujące podanie Kapustki w stronę Budzińskiego nie znalazło adresata.

• Kapustka dostał piłkę na 16. metr od Zjawińskiego i po pięknym technicznym uderzeniu daje Cracovii (szybkie) prowadzenie!

• GOL, BARTOSZ KAPUSTKA!

• W podaniach do Dialiby brakuje dokładnie. Najpierw źle zagrał Dąbrowski, teraz jego "wyczyn" powtórzył Zjawiński. Z tą różnicą, ze zagrał za mocno.

• Składna akcja Rymaniaka z Kapustką. Ten drugi zagrał do Jendriska, ale piłka po jego uderzeniu z ok. 13-14 metrów nie znalazła drogi do siatki.

• Uderzenie Kapustki tuż zza pola karnego zostało zablokowane. Inicjatywa jest po stronie gości, którzy niemal od pierwszego gwizdka narzucili swój styl gry.

• Kolejna okazja gości, ale już nie tak groźna jak poprzednia. Zjawiński chciał zagrać efektownie piętką do Kapustki, ale zrobił to na tyle niedokładnie, że ciekawie zapowiadająca się akcja spaliła na panewce.

• To powinien być gol! Kapustka dostał piłkę od Budzińskiego w polu karnym i miał przed sobą tylko bramkarza! Jakub Szmatuła górą w pojedynku sam na sam!

• Odpowiedź gospodarzy. Carles Martinez uderza, ale piłka zamiast polecieć w stronę bramki... trafiła w głowę jego kolegi z drużyny.

• Dialiba miałby dobrą okazję, gdyby dostał dobre podanie od Dąbrowskiego. Senegalczyk dostał piłkę za plecy.

• Gwizdek sędziego i zaczynamy

• Obie drużyny są już na boisku. Cracovia zagra w jednolitych czarnych strojach, Piast na niebiesko-czerwono.

• Przed momentem piłkarze gości udali się do szatni. Czekamy na pierwszy gwizdek (wypoczętego) Pawła Gila.

• W pierwszym spotkaniu rundy zasadniczej Piast wygrał przed własną publicznością 4:2. Bramki dla gliwiczan strzelili Szeliga (17'), Badia (34'), Ruben Jurado (41') i Wilczek (67'). "Pasów" stać było na trafienia Żytki z rzutu karnego (49') i Covilo na dziesięć minut przed końcem meczu.

W marcu drużyna z Krakowa zrewanżowała się, wygrywając 3:1 (gole: Hebert samob. 37', Rakels 60', Jendrisek 76' - Wilczek 49')

• Znamy już wyjściowe sklady obu drużyn. Obaj trenerzy trochę "namieszali", ale jest to spowodowane urazami. Debiutantem w zespole gospodarzy jest 17-letni Patryk Dziczek. Z kolei w "11" gości jest po raz pierwszy od dłuższego czasu Dariusz Zjawiński, król strzelców pierwszej ligi z minionego sezonu.

• Piast - Cracovia LIVE! Mecz na szczycie grupy spadkowejPiast - Cracovia LIVE! Mecz na szczycie grupy spadkowej, czyli zapowiedź autorstwa Wojciecha Grzegorzycy.

• Rezerwowi Cracovii: Adam Wilk, Krzysztof Nykiel, Mateusz Cetnarski, Łukasz Zejdler, Krzysztof Szewczyk, Deniss Rakels i Mateusz Wdowiak.

• Dla zbudowania napięcia poczekamy chwilę z umieszczeniem wyjściowych "jedenastek", wskazując kogo Radoslav Latal i Jacek Zieliński mają do dyspozycji. Rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov, Wojciech Kędziora, Piotr Brożek, Tomasz Podgórski, Daniel Ciechański, Paweł Moskwik oraz Piotr Kwaśniewski.

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Klaniam się nisko.

• "Wszystko co dobre, szybko się kończy" - tak jest i tym razem. Za pół godziny Piast Gliwice i Cracovia pożegnają się Ekstraklasą, bowiem dzisiaj startuje ostatnia kolejka grupy spadkowej.

• ZAPOWIEDŹ MECZU PIAST GLIWICE - CRACOVIA

Cracovia - Piast Gliwice 3:1

Ostatni mecz sezonu w Gliwicach będzie starciem o przysłowiową pietruszkę. Zarówno Piast, jak i Cracovia są już pewne tego, że w przyszłym sezonie także będą grali w Ekstraklasie. Gliwiczanie zapewnili sobie utrzymanie dzięki bezbramkowemu remisowi z Zawiszą, ale nie mogą pozwolić sobie na wpadkę, jeśli nie chcą spaść z 10. miejsca. Natomiast "Pasy" w środę cieszyli się z zajęcia 9. miejsca w ligowej tabeli.