Piast Gliwice

2

Cracovia

2

• Koniec meczu! Przy Okrzei podział punktów. Taki wynik najbardziej cieszyć powinien kibiców Legii, których ulubieńcy tym samym mają szansę nie tylko uciec Pasom, ale też przybliżyc się do liderującego Piasta

• Stały fragment gry nie zakończył się strzałem

• Z dystansu uderzał Jaroszyński, ale na drodze stanął piłce piłkarz Piasta. Będzie jeszcze rzut rożny

• Ostatnie minuty groźniejsi w atakach są goście. Praktycznie zamknęli rywali na ich połowie i do końca walczą o pełną pulę. Czas jednak leci nieubłaganie.

• Dariusz Zjawiński uiderzał na bramkę Piasta, lecz skutecznie interweniował Szmatuła

• Żółtym kartonikiem za faul w ataku na Jaroszyńskim ukarany Paweł Moskwik

• Ostatnią zmianę wykorzystuje również Radoslav Latal. Do boju wpuszcza Pawła Moskwika, a dzisiejszy występ kończy Mateusz Mak

• To była ostatnia akcja Rakelsa. Piłkarz Cracovii opuszcza murawę, a zmienia go Mateusz Wdowiak

• Żadna z drużyn nie wydaje się być zadowolona z remisu. Szczególnie głodna zwycięstwa jest Cracovia, ktora wciąż atakuje. Tym razme z prawej strony uderzał Rakels

• Szybko swoją ackję przeprowadzili gospodarze. Z prawej strony dośrodkował Mokwa, ale Nespor blokowany przez Polczaka i Rymaniaka nie zdołał dojść do piłki

• Rajd Rakelsa lewą stroną i w polu karnym z przyjęciem nie poradził sobie Budziński

• Cracovia przebiła się prawym skrzydłem. Kilkukrotnie próbowała posłać piłkę w pole karne, ale konsekwentnie wybijali ją rywale

• Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Strzelca bramki, Martina Nespora zmienia Sasa Zivec, który wrócił do gry po kontuzji.

• Roszada w zespole Cracovii. Dariusz Zjawiński zmienił Erika Jendriska

• Rzut rożny dla Cracovii nie zakończył się strzałem.

• Cracovia wciąż próbuje. Praktycznie całą drużyną znajdują się na polowie Piasta. Również gliwiczanie zostali na własnej połowie. Dlatego też spokojnie powstrzymują Pasów przed oddaniem strzału

• Cracovia wciąż w natarciu. Mimo tego podopieczni Zielińskiego nie zmuszają Szmatuły do interwencji

• Dobra akcja Cracovii. Po podaniu Jaroszyńskiego praktycznie sam na sam znalazł się Jendrisek. Nie zdołał jednak trafić do bramki

• Zmiana w zespole Cracovii. Mateusza Cetnarskiego zastąpił Jakub Wójcicki.

• Po rajdzie prawą stroną boiska, jeden z piłkarzy Cracovii uderzył na bramkę. Z sukcesem interweniował Szmatuła

• Piast spokojnie rozgrywał piłkę na połowie Cracovii, aż w końcu Vacek zdecydował się podac w kierunku czającego się w polu karnym Nespora. Czech próbował wymusić rzut karny, lecz sędzia nie dał się nabrać

• Jaroszyński był blisko przejęcia piłki w polu karnym Piasta. W ostatniej chwili interweniował jednak Korun

• Piłkarz Cracovii doszedł już do siebie, a jego zespół ruszył do przodu. Na razie jednak spokojnie rozgrywa piłkę na połowie gliwiczan

• Deniss Rakels leży na boisku przewrócony przez jednego z gliwczan. Mamy przerwę w grze

• Po długim dośrodkowaniu w polu karnym głową uderzał Covilo. Niecelnie

• Jaroszyński wykorzystał brak rywali po lewej stronie boiska i przebiegł się aż pod samo pole karne Szmatuły. Uderzył jednak niecelnie

• Piast wciąż szuka bramkowych sytuacji. Pasy grają jednak piątką w defensywie (do linii obrony cofnął się Dąbrowski) i nie pozwalają nikomu wedrzeć się w pole karne

• Przez środek boiska przedarl się Mak. Dotarł aż w pole karne, lecz kryty przez defensorów Cracovii nie zdołał wiele zrobić

• Piast wciąż w natarciu. Martin Nespor sfaulował w ataku Jaroszyńskiego. Otrzymał za to żółtą kartkę.

• Pierwsza zmiana w zespole Piasta. Bartosza Szeligę zastępuje Tomasz Mokwa.

• Piast krótkimi podaniami znalazl się pod bramką Sandomierskiego. Barisić zagrywał w pole karne, ale futbolówki nie odebrał jednak Nespor

• Rzut wolny dla Cracovii. Do piłki ustawił ssię Dąbrowski, lecz posłał ją prosto w mur

• Stały fragment gry w wykonaniu Cetnarskiego wykorzystał Jaroszyński. Z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce

• GOL! Wyrównuje Jaroszyński.

• Na bramkę Szmatuły z linii poila karnego uderzał Jendrisek. Dobra interwencja golkipera Piasta i będzie rzut rożny

• Cracovia po stracie gola ruszyła do przodu. Podanie Dabrowskiego w pole karne nie zostało jednak odebrane przez żadnego z jego kolegów

• Po szybkiej akcji prawą stroną Pietrowskiego, piłka znalazła się w polu karnym. Zawodnik Piasta wyminął Jaroszyńskiego oraz Polczaka i podał ją Nesporowi. Ten nie marnuje takich okazji, zwłaszcza że Sandomierski nieudolnie interweniował...

• GOL! Martin Nespor na 2:1

• Sędzia nie zdecydował się wyciągnąć konsewkencji i grę z autu wznowili gospodarze

• Piast szybko przeprowadził akcje środkiem boiska. Świetne podanie do Mraza, lecz ten wślizgiem został powalony przed polem karnym. Czy arbiter będzie interweniował?

• Koniec pierwszej połowy. Na razie w Gliwicach 1:1

• Po stałym fragmencie gry Vacka, pod bramką Cracovii zapanował ogromny chaos. Piłka znalazła się w siatce. Uderzał Korun, lecz piłka przed tym jak spoczeła w siatce odbiła się jeszcze od Rymaniaka.

• GOL! 1:1! Samobójcze trafienie zaliczone Rymaniakowi!

• Przed ostatnim gwizdkiem tej połowy obejrzymy jeszcze rzut wolny dla Piasta.

• Wciąż próbuje Piast. Podopieczni Latala za wszelką cenę chcą wyrównać jeszcze przed przerwą. Na razie jednak im to nie wychodzi.

• Dośrodkowanie Heberta w pole karne prosto na głowę Polczaka.

• Do przodu próbował przebić się Deleu, lecz sprytniejszy okazał się tym razem Mraz

• Piast od kilku minut ma przewagę. Nacierają na bramkę Sandomierskiego, lecz nic z tego nie wychodzi.

• Rzut wolny dla Piasta ze środka boiska wykonywał Hebert. Piłkę w powietrzu przejęli jednak goście i choć na chwilę oddalili zagrożenie od własnej bramki.

• Cracovia wciąż w natarciu. Kolejna akcja zakończona kolejnym strzałem. Teraz uderzał Rakels. Ponownie na posterunku Szmatuła.

• To mogło być już 0:2. Fantastyczna interwencja Szmatuły powstrzymała jednak Pasy przed zdobyciem kolejnej bramki. Jendrisek świetnie przebił się lewą stroną boiska i z bliska oddał strzał. To jednak za mało, żeby pokonac golkipera gospodarzy.

• Kolejny kontratak w wykonaniu Pasów. Długie podanie w kierunku Rakelsa odebrał jednak Hebert

• Piast ambitnie podszedł do straty bramki. Od razu rzucił się do ataku. Nie zdołał jednak oddać strzału.

• Szybki kontratak Pasów lewa stroną boiska. Piłka została przerzucona do nadbiegającego z drugiej strony Deleu. Ten dośrodkował do czającego się polu karnym Rakelsa. Łotysz nie zwykł marnować takich sytuacji

• GOOOOOL!!! 0:1! DENISS RAKELS!

• Gra od jakiegoś czasu toczy się na połowie gości. Zawodnicy Piasta wciąż nie mogą jednak dostać się w pole karne Pasów.

• Cracovia długo rozgrywała piłkę na własnej połowie. Nie zdołała przebić się przez środek boiska. Futbolówkę odebrali bowiem gospodarze

• Po akcji prawą stroną, z dystansu uderzał Vacek. Futbolówka przeleciała wysoko ponad bramką.

• Cracovia ponownie w ataku. Rakels dał się jednak złapać na pozycji spalonej

• Cracovia pieczołowicie konstruowała sobie akcje środkiem boiska. W końcu Jendriskowi udało przebić się przez defensorów gospodarzy. Posłał piłkę na 6. metr do Rakelsa, ale ten otoczony przez rywali nie zdołał nic zrobić.

• Akcję Kamila Vacka kończył Mateusz Mak. Uderzał z dystansu. Bardzo mocno i bardzo niecelnie

• Kolejny atak próbowała przeprowadzić Cracovia. Tym razem lewą stroną. Nie przyniosło to efektów wobec dobrej postawy Koruna.

• Żółtą kartką za faul na Martinie Nesporze ukarany Bartosz Rymaniak.

• Sporo zamieszania w środku boiska wykorzystał Marcin Budziński, który przebił się lewą stroną. Nie mogąc dośrodkować, podał do Deleu. Brazylijczyk posłał piłkę w pole karne, lecz tam odebrali ją defensorzy Piasta

• I kolejna dobra sytuacja Cracovii. Długie podanie zmierzało prosto w stronę Jendriska, lecz ten dał się złapać na pozycji spalonej

• Udana interwencja Jakuba Szmatuły. Cetnarski efektownym strzałem nie zdołał go zaskoczyć.

• Dąbrowski dośrodkowywał w pole karne, ale piłkę głową wybił Korun.

• Barisić lewą stroną boiska. Próbował dośrodkowywac w pole karne, ale tam już na piłke czekali defensorzy gości.

• Teraz w ofensywie walczyli gospodarze. Martin Nespor nie zdołał jednak przebić się przez duet Polczak-Jaroszyński

• Pasy ponownie próbowały prawą stroną i ponownie nie przyniosło to efektu. Czoła stawił im Marcin Pietrowski

• Futbolówka po rzucie rożnym gospodarzy została przejęta przez Cracovię. Pasy bardzo szybko ją jednak oddały.

• Po raz pierwszy do interwencji zmuszony był Sandomierski. Po uderzeniu z prawej strony boiska, golkiper Cracovii wybił piłkę za linię końcową

• Krótkimi podaniami Pasy przebiły się na połowę rywali. Z lewej strony uderzał Budziński. Niecelnie

• Covilo dobrze przejął piłkę w środku boiska, ale nie zdołał stworzyć sobie ani kolegom żadnej dogodnej sytuacji. Chwilę później Pasy ponownie znalazły się na połowie rywali, jednak Szmatuła wspomagany przez Heberta nie dał im nadziei na zdobycie gola

• Dłużej przy piłce utrzymują się goście i to oni znowu znaleźli się pod bramką Szmatuły. Lewą stroną popędził Cetnarski, ale skutecznie zatrzymał go powracający Hebert

• Jaroszyński pociągnął akcję Cracovii do przodu i z dystansu uderzył na bramkę. Bardzo niecelnie

• Teraz przy piłce dłużej znaleźli się goście. Nim zdołali przebić się na połowę rywala, zdążyli jednak stracić piłkę.

• Gliwiczanie spokojnie rozgrywali piłkę na własnej połowie. Wreszcie próbowali przebić się prawym skrzydłem, lecz w skutek dobrej interwencji Jaroszyńskiego bynajmniej im się to nie udało.

• Również Cracovia znalazła się pod polem karnym Piasta, lecz także oni nie zdołąli oddać strzału.

• Pierwsi do przodu ruszyli gospodarze, lecz zrobili to na tyle nieśmiało, że Sandomierski nie był zmuszony do interwencji.

• Od środka Cracovia! Zaczynamy.

• Mimo wysokiej wagi spotkania, a także świetnej formy obu zespolów, trybun przy ulicy Okrzei nie udało się zapełnić. Z racji bliskości z Krakowa do Gliwic, Pasom towarzyszy liczna grupa fanów, natomiast trybuny zajmowane przez kibiców Piasta nie są pełne.

• Arbiter wyprowadził obie jedenastki na boisko. Za chwilę zaczynamy.

• Wobec środowego spotkania, Jacek Zieliński dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Obie były wymuszone. Zamiast kontuzjowanego Huberta Wołąkiewicza zagra Bartosz Rymaniak. Natomiast Bartosza Kapustkę zastąpi od pierwszej minuty Miroslav Covilo.

• Witamy ze stadionu przy ulicy Okrzei. Już za nieco ponad dziesięć minut rozbrzmi tutaj pierwszy gwizdek arcyciekawie zapowiadającego się starcia lokalnego Piasta z Cracovią. Ten mecz to prawdziwa walka na szczycie. Gospodarze zajmują bowiem pozycję lidera, natomiast goście z Krakowa piastują miejsce numer trzy. Jak będzie wyglądała tabela dzisiaj wieczorem?