3

GKS Bełchatów

1

• Bardzo dobre spotkanie jak na warunki polskiej ligi! My już jednak dziękujemy za śledzenie naszej relacji, zapraszamy oczywiście na kolejne. Miłego wieczora!

• I koniec spotkania! Piast Gliwice mimo gonienia wyniku zdołał wygrać z GKS-em Bełchatów 3:1!

• Sędzia dolicza dwie minuty do podstawowego czasu drugiej połowy meczu.

• No i siadło nam tempo tego spotkania, z resztą można się było tego spodziewać. Z Bełchatowa już całkowicie zeszły siły, natomiast Piast nie kwapi się zbytnio, by podwyższyć jeszcze prowadzenie.

• [b]Ładne prostopadłe podanie do Kamila Wilczka, który ruszył w pole karne Bełchatowa (boczny arbiter znowu nie zauważył spalonego) i wystawił piłkę do Tomasza Podgórskiego, który w znakomitej sytuacji podwyższył wynik spotkania.[/b]

• GOOOOOOOOOOLL!!!! Tomasz Podgórski chyba kończy rywalizację w tym spotkaniu!

• A tuż przed momentem Radosław Murawski pojawił się w miejsce Gerarda Badii.

• Oraz Sebastian Olszar zastąpił Grzegorza Barana.

• Chwilę wcześnie w drużynie Bełchatowa doszło do dwóch zmian. Łukasz Wroński pojawił się w miejsce Macieja Małkowskiego.

• Od kilku minut uspokoił nam się mecz. Piast kontroluje spotkanie, troszkę niestarannie stara się zdobyć bramkę, która zakończyłaby to spotkanie. Bełchatów natomiast na razie nie jest w stanie w żaden sposób odpowiedzieć.

• Tomasz Podgórski teraz wywalczył niemal straconą piłkę przy narożniku boiska na połowie rywali, zdołał dograć piłkę w pole karne do Kamila Wilczka, który jednak pod presją Zubasa stracił ją.

• Druga zmiana w barwach Piasta Gliwice. Sasa Żivec wchodzi w miejsce Rubena Jurado.

• Piast Gliwice - GKS BełchatówPiast Gliwice - GKS Bełchatów

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego źle interweniował Zubas wybijając piłkę pod nogi Gerarda Badii, ten nie zastanawiając się długo oddał strzał na bramkę Bełchatowa zdobywając bramkę.

• GOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Gerard Badia daje prowadzenie Piastowi!!!

• Kolejna żółta kartka, tym razem ukarany nią Patryk Rachwał.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Kornel Osyra.

• W odpowiedzi Arkadiusz Piech popędził na pole karne rywali, oddał strzał na bramkę Szmatuły, ale minimalnie się pomylił.

• GOOOOOOOOOL!!!!!! Kamil Wilczek doprowadza do wyrównania po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Tomasza Podgórskiego

• Zmiana na drugą połowę w ekipie gospodarzy. Bartosz Szeliga pojawia się w miejsce Adriana Klepczyńskiego.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania w Gliwicach!

• Pojawiają się już także piłkarze Bełchatowa, zaraz zaczynamy drugą połowę.

• Piłkarze Piasta pojawili się już na murawie boiska. Na niej jeszcze nie widać zawodników gości.

• Koniec pierwszej połowy meczu! Po świetnej pierwszej części meczu GKS Bełchatów prowadzi na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:0.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska Tomasza Podgórskiego i Kamil Wilczek po strzale głową trafia piłką w słupek bramki gości!

• W końcówce goście fantastycznie oddalają zagrożenie od własnego pole karnego. Bełchatów utrzymuje się na połowie rywala już od kilku minut.

• Ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego Mójty w pole karne Piasta, tam nie zdołał przeciąć piłki Arkadiusz Piech, a mimo to musiał się niesamowicie nagimnastykować Jakub Szmatuła.

• Ależ była szansa dla gospodarzy na doprowadzenie do wyrównania! Ruben Jurado stanął przed znakomitą okazją, ale trafił w obrońcę przy próbie zdobycia bramki.

• Zmiana wymuszona osłabieniem w zespole z Bełchatowa. Patryk Rachwał pojawia się w miejsce Kamila Wacławczyka.

• Szansa dla Bełchatowa żeby na chwilę oddalić zagrożenie od własnej bramki.. Kamil Wacławczyk po rzucie wolnym dośrodkował w pole karne Piasta, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Gospodarze coraz silniej naciskają ekipę z Bełchatowa, przed momentem fantastyczną kontrę zatrzymał w ostatniej chwili Paweł Baranowski, a teraz źle piłkę w polu karnym przyjmował Ruben Jurado, a gdyby nie to, mogło być naprawdę groźnie.

• Błażej Telichowski otrzymuje czerwoną kartkę za brutalny faul na własnej połowie boiska! Tak ostre wejście nakładką musi skutkować wyrzuceniem z boiska!

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska przez jednego z piłkarzy gości do strzału głową doszedł Arkadiusz Piech, snajper Bełchatowa jednak nie zdołał skierować piłki do bramki rywali.

• Gospodarze bliscy odpowiedzi! Konstantin Vassiljev uderza z dalszej odległości, a Zubas z ogromnymi problemami wybija piłkę do boku.

• Michał Mak znalazł się z prawej strony boiska, zagrał po zmieni w pole bramkowe do Arkadiusza Piecha, który daje prowadzenie gościom. Trzeba dodać, że snajper Bełchatowa był w tej sytuacji na ewidentnym spalonym!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Arkadiusz Piech zdobywa drugą bramkę w tej rundzie i GKS Bełchatów obejmuje prowadzenie w Gliwicach!

• Rzut wolny dla Piasta na połowie rywali. Tomasz Podgórski ładnie dośrodkował w pole karne, źle tor lotu piłki obliczył Zubas i do piłki dopadł Konstantin Vassiljev. Bramkarz Bełchatowa jednak naprawił swój błąd popisując się niezłą interwencją.

• Piast Gliwice - GKS Bełchatów

• Pierwszy fragment gry dla gospodarzy. Mamy rzut rożny dla Piasta, do piłki po dośrodkowaniu doszedł Badia, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Pierwsze minuty spotkania na korzyść zespołu gospodarzy, spokojne rozgrywają piłkę na własnej połowie chcąc skonstruować koronkową akcję.

• Pierwszy gwizdek sędziego w Gliwicach! Zaczynamy mecz!

• Jest jedna zmiana w porównaniu do awizowanych przed meczem. Tomasz Podgórski jednak jest w pierwszym składzie zespołu Piasta i rozgrywa dzisiaj setne spotkanie! W ekipie z Gliwic ostatecznie na ławce zasiadł Bartosz Szeliga.

• Na murawę stadionu w Gliwicach wychodzą już piłkarze obu zespołów. Piast zagra dzisiaj w niebiesko-czerwonych strojach, natomiast GKS Bełchatów na biało.

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Jakub Szumski (Br.), Csaba Horvath, Dawid Janczyk, Patrick Dytko, Radosław Murawski, Tomasz Podgórski, Sasa Żivec.

• Ławka rezerwowych GKS-u Bełchatów: Dariusz Trela (Br.), Seweryn Michalski, Szymon Sawala, Patryk Rachwał, Łukasz Wroński, Andreja Prokić, Sebastian Olszar.

• Aktualnie GKS Bełchatów znajduje się na dziewiątej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 27 punktów, natomiast Piast z "oczkiem" mniej plasuje się pozycję niżej.

• Obje drużyny w tym sezonie mierzyły się ze sobą już dwukrotnie. Najpierw pod koniec sierpnia w rozgrywkach ligowych padł bezbramkowy remis, natomiast dwa miesiące później w Pucharze Polski zespół Piasta rozbił rywali aż 5:0!

• Oba zespoły nie rozpoczęły udanie piłkarskiej wiosny na ligowych boiskach. GKS Bełchatów przegrał na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2, natomiast przegrał na wyjeździe w małych derbach Śląska z Ruchem Chorzów 0:2.