Piast Gliwice

3

Górnik Łęczna

0

• Nic wartego odnotowania nie wydarzyło się w czasie doliczonym. Arbiter kończy spotkanie zasłużenie wygrane przez Piasta Gliwice. Za uwagę dziękuje Maciek Popko.

• Swoją frustrację po kolejnym niedokładnym podaniu w jego stronę wyładował na piłce Bonin. Można już podsumować, że bardzo kiepsko zaprezentował się dzisiaj zespół z Łęcznej.

• Zagramy o 3 minuty dłużej.

• Po nie do końca czystym odbiorze z narożnika pola karnego strzelał wprowadzony przed momentem Moskwik, lecz znacznie się pomylił.

• Ostatnia zmiana w meczu. Nespor schodzi, Moskwik wchodzi.

• Bonin przedzierał się przez pole karne i minął nawet kilku rywali, ale zbyt gęsto w szesnastce, by oddać strzał.

• Tymiński sprzed pola karnego, lecz zbyt słabo, by zaskoczyć Szmatułę.

• Kuzdra za Vacka.

• To, co gra momentami Piesio, nie jest podobne do piłki nożnej. Skrzydłowy Górnika zagrywa kolejną piłkę wprost pod nogi rywala, co więcej w miejsce, gdzie nawet nie było żadnego piłkarza w zielonej koszulce.

• Bonin w pole karne do Śpiączki, ten wzięty w kleszcze, ale arbiter nie odgwizduje faulu.

• A także Pruchnik za Poźniaka w zespole Szatałowa.

• Pierwsza zmiana w ekipie Piasta. Badia za Barisicia.

• Znów blisko był Bartosz Śpiączka, ale jego strzał głową o centymetry mija bramkę Szmatuły! Górnik nie składa broni.

• Piłka w bramce Piasta, ale kierujący piłkę do bramki Bonin znajdował się na pozycji spalonej. Mimo wszystko dobra akcja wyszła teraz przyjezdnym.

• Vacek pociągnął środkiem pola do samego pola karnego, po czym wyłożył na lewą stronę do Zivca. Ten strzela z pierwszej piłki na długi słupek, broni Rodić, a do pustej bramki futbolówkę pakuje Barisić.

• GOOOOL! JOSIP BARISIĆ !

• Leandro dobrze podaje między linię bramkarza, a obrońców, lecz nikt z jego partnerów nie przeciął tego zagrania.

• Druga zmiana w Górniku. Kiepskiego Nowaka zmienia Przemysław Pitry.

• Co za okazja Górnika! Przebojową akcję na piątkę wyprowadził Bożić, który od linii obrony popędził aż do linii końcowej w polu karnym Piasta, po czym wyłożył na piąty metr do Śpiączki, który w kiepskim stylu strzela wysoko nad poprzeczką.

• Osyra fatalnie z rzutu wolnego pod nogi Śpiączki, ten podbił górą nad głowami obrońców do Bonina, jednak obrońca Piasta naprawia swój błąd, dobrze blokując skrzydłowego Górnika.

• Śpiączka faulowany przez Koruna w akcji 3 na 3, nie obyło się bez żółtej kartki.

• Nowak zbyt mocno do Leandro... chwilę wcześniej piłkę do nikogo posyła Poźniak. Nic nie klei się dziś w grze podopiecznych Szatałowa.

• Mraz z rożnego krótko do Vacka, ten traci piłkę z boku pola karnego ale ponownie dochodzi do niej Mraz, który wrzuca prawą nogą na piąty metr, gdzie nieznacznie myli się jego partner.

• Murawski zablokowany przez Nowaka po dobrej akcji, będzie kolejny korner dla Piasta.

• Teraz to Nespor faulowany przez Tymińskiego, stały fragment dla gospodarzy sprzed około 40 metrów od bramki Rodicia.

• Na samym początku żółty kartonik za atak łokciem na Poźniaka ogląda Nespor.

• Drugą odsłonę rozpoczynają zawodnicy Górnika Łęczna.

• W przerwie meczu zmianę przeprowadza Górnik Łęczna. Bartosz Śpiączka zajmuje miejsce Jakuba Świerczoka.

• Po 2 doliczonych minutach arbiter kończy spotkanie. Piast o klasę lepszy od Górnika, jednak goście stworzyli dwie bardzo groźne sytuacje i mogli nawet remisować. Powracamy za około 15 minut.

• Tymiński kąśliwie strzelił z wolnego i różnie mogłoby się to skończyć, gdyby piłka nie trafiła w... Grzegorza Bonina.

• Teraz to Piesio zagrywa farfocla przed szesnastkę gospodarzy.

• Kolejne fatalne zagranie Nowaka, wprost pod nogi obrońcy.

• Teraz powinno być z kolei trafienie dla Górnika! Świerczok otrzymał podanie od Nowaka i ruszył wprost na Szmatułę, podczas gdy wszyscy obrońcy zostali dobre 10 metrów za jego plecami! W sytuacji sam na sam napastnik Górnika strzela jednak dosyć szybko i nie wykorzystuje sytuacji! Lepszej okazji Świerczok mieć nie będzie.

• Mraz z rzutu rożnego wprost na głowę Osyry!

• GOOOOL! KORNEL OSYRA!

• Kolejne uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu Nespora, w głowę dostaje Tymiński i rzut rożny dla gospodarzy.

• Nespor otrzymuje górną piłkę, wyprzedza Szmatiuka, po czym mija bramkarza i z ostrego kąta trafia tylko w boczną siatkę! Można było próbować jeszcze podawać do ustawionego centralnie Barisicia.

• Nowak na lewo do Leandro, ten z pierwszej piłki po ziemi zagrywa przed bramkarza, lecz Świerczokowi zabrakło dobrych kilka kroków, by uprzedzić Szmatułę.

• Vacek położył na zamach dwóch obrońców Górnika i strzelił sprzed pola karnego, rykoszet i od rożnego rozpocznie Piast.

• Teraz podanie poza linię końcową zalicza Nowak. Anemicznie wyglądają dotychczasowe próby piłkarzy z Lubelszczyzny.

• Gościom wyszło teraz wyjście ze środka pola na połowę Piasta, ale przed polem karnym bardzo złe podanie wprost pod nogi rywala zalicza Piesio.

• Górnik póki co po odbiorze piłki gra długimi podaniami w stronę napastnika, jednak większość z tych zagrań jest niecelnych.

• Faulującym w polu karnym Górnika był Leandro.

• Silvio Rodić broni strzał Martina Nespora! Górnik nie traci kontaktu.

• Rzut karny dla Piasta! Faulowany Pietrowski po wrzutce Mraza.

• Świetna piłka do Nowaka, który uciekł obrońcom, lecz przed polem karnym powstrzymuje go Szmatuła. Gdyby golkiper Piasta popełnił błąd, byłoby bardzo niebezpiecznie.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, Zivec dośrodkowuje na drugi koniec pola karnego, zgranie do tyłu do niepilnowanego Murawskiego i zawodnik Piasta strzałem z pierwszej na krótki słupek pokonuje Rodicia!

• 1:0 !!! Radosław Murawski!

• Sprzed pola karnego próbuje Tymiński, piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny.

• Vacek w pole karne do Nespora, ten odwrócił się ze Szmatiukiem na plecach, ale nie miał z czego uderzyć. Łatwa interwencja dla Rodicia.

• Jakub Świerczok! Mogło być 1:0! Strzał napastnika z Łęcznej po złym wybiciu piłki i Szmatuła wyciągnął się jak struna, by obronić to mierzone uderzenie! Tylko korner dla gości.

• Dobry przerzut na prawo do Bonina, ten sprzed linii bocznej podaje po ziemi w szesnastkę do Świerczoka, ten naciskany oddaje strzał, ale z bardzo trudnej pozycji trafia w nogi obrońcy.

• Vacek do Barisicia, ten dośrodkowuje w pole karne, Nespor groźnie nadbiega niepilnowany, ale zagranie okazało się zbyt mocne.

• Szmatiuk dobrze powstrzymał teraz szarżującego Zivca i rozpoczął kontrę Górnika, jednak w polu karnym Piasta wprost do rąk Szmatuły podaje Bonin.

• Było gorąco pod bramką Górnika, lecz arbiter odgwizduje spalonego. Piłka ze stałego fragmentu gry dośrodkowana przez Vacka na długi słupek, Nespor lekko ją trąca i piłka o centymetry mija słupek. Nespor, jak jednak wspomnieliśmy, znajdował się na spalonym.

• Pierwsza długa piłka w pole karne Górnika, lecz zbyt mocno zagrana wychodzi poza linię końcową.