Piast Gliwice

3

Lech Poznań

2

• Szalona druga połowa przynosi jednak dramatyczne zwycięstwo Piasta 3:2! Fantastyczny mecz w Gliwicach i Piast zbliża się do pierwszej ósemki Ekstraklasy. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Fatalne dośrodkowanie Keity kończy ten mecz! Piast wygrywa 3:2!

• Wilczek zdobywa swoją kolejną bramkę w tym meczu, ale sędzia wcześniej dopatrzył się słusznie minimalnego spalonego!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Mogło być 4:2!!! Po świetnego podania Jurado dopadł w polu karnym Zivec, ale z kilkunastu metrów uderzył ponad poprzeczką!

• Kapitalne długie podanie Vassiljeva na kilkadziesiąt metrów do Podgórskiego, ten wpadł w pole karne i uderzył pod poprzeczkę bramki Gostomskiego! 3:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Tomasz Podgórski!

• Strzał z rzutu wolnego Keity wyraźnie mija bramkę Cifuentesa.

• Żółta kartka dla Heberta za faul na Jevticiu.

• Jurado złapany na spalonym.

• Formella zmienia w ekipie Lecha Lovrencsicsa.

• Po rzucie rożnym i błędach gospodarzy w dobrej sytuacji znalazł się Hamalainen, ale ostatecznie został zablokowany tuż przed bramką rywala!

• Poznaniacy zdobywają kolejne rzut rożne, ale na razie na niewiele to się zdaje.

• Nieco ponad pięć tysięcy kibiców dziś na trybunach stadionu w Gliwicach.

• Podgórski wchodzi w miejsce Szeligi.

• Dośrodkowania w pole karne, a nawet pole bramkowe Piasta ze strony gości. Żaden z poznaniaków nie zdołał jednak oddać strzału głową, wtedy zapewne padłaby bramka.

• Zivec złapany teraz na spalonym.

• Lech atakuje! W jednej akcji Jevtić zostaje zablokowany przez Heberta w polu karnym, a w drugiej Szwajcar z 16 metrów uderza płasko obok bramki!

• Jurado zmienia Badię.

• Po stałym fragmencie gry dla Lecha piłka spada w pole karne pod nogi Kamińskiego, który z bardzo ostrego kąta pokonuje Cifuentesa! Błąd bramkarza Piasta i 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Marcin Kamiński!

• Druga zmiana w Lechu. Schodzi Pawłowski, wchodzi Keita.

• Ciężko idzie atak pozycyjny Lechowi. Piast z kolei skupiony teraz na kontratakach.

• Kontra Piasta! Badia ostro centruje w pole karne, gdzie niewiele brakuje Wilczkowi, aby ją sięgnąć głową i skierować do bramki! Późniejsze uderzenie z dystansu Szeligi należy pozostawić bez komentarza.

• Błąd Szeligi we własnej szesnastce! Piłka spada pod nogi Pawłowskiego, ale ten zostaje zablokowany!

• Już pierwsza akcja Kownackiego, który w indywidualnej szarży chciał wymusić karnego na arbitrze. Bez szans powodzenia.

• I właśnie Drewniaka zmienia teraz Kownacki.

• Piast Gliwice - Lech PoznańPiast Gliwice - Lech Poznań

• Drewniak z dystansu uderza bardzo mocno obok bramki Piasta.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Drewniaka, zgranie piłki głową przez Kędziorę, ale nie sięgnął jej Kamiński.

• Ależ podwójne uderzenie Piasta! Mówiliśmy, że Lech nie umie bronić prowadzenia, ale czegoś takiego tuż po przerwie chyba nikt się nie spodziewał.

• Katastrofalny błąd Kamińskiego! Szeliga wychodzi sam na sam z Gostomskim i ładną podcinką go pokonuje! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bartosz Szeliga!

• Do dośrodkowania z rzutu rożnego Badii dopadł na dziewiątym metrze Wilczek i głową uderzył nie do obrony dla Gostomskiego! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kamil Wilczek!

• Dobra piłka za linię obrony Lecha, ale Kędziora uprzedza Wilczka. Rzut rożny.

• Wznawiamy grę!

• Wracamy do Gliwic, gdzie wśród gospodarzy Vassiljev zmienia Hanzela.

• Żwawy, niezły mecz w Gliwicach. Jest dobre tempo, mogło być może trochę więcej sytuacji. Lech prowadzi po szybkim trafieniu Pawłowskiego i jest tego dnia zespołem lepszym. W drugiej połowie Piast musi coś zmienić, jeśli chce powalczyć choćby o remis.

• Koniec pierwszej połowy!

• Poprzeczka! Hamalainen dostał piłkę w pole karne, gdzie osamotniony poradził sobie z obrońcą, ale technicznie posłał futbolówkę tylko w poprzeczkę bramki przeciwnika!

• Małe zamieszanie po centrze z narożnika boiska wyjaśnia dobrą interwencją Cifuentes.

• Kolejny atak Lecha przynosi rzut rożny dla Kolejorza.

• Jevtić pogubił się w dryblingu przed szesnastką rywala, po czym popełnił faul na Martinezie.

• Odpowiedź Piasta, jednak Szeliga głową z około 10 metrów uderza wysoko ponad bramką.

• Kolejna akcja Lecha! Techniczny strzał Lovrencsicsa z 18 metrów broni jednak Cifuentes.

• Mizerna próba z dystansu Pawłowskiego. Lekko posłana piłka wpada w ręce Cifuentesa.

• Cifuentes interweniuje na 40. metrze przed własną bramką, aby zatrzymać teraz Hamalainena!

• Jevtić świetnie wpuścił w pole karne Drewniaka, ale ten nie opanował piłki na nieszczęście dla Lecha.

• Szeliga dośrodkował piłkę z prawego skrzydła w pole karne Lecha, ale tam Wilczek jej nie sięgnął.

• Cifuentes pewnie łapie piłkę po niezłym technicznym strzale z rzutu wolnego Drewniaka.

• Pawłowski chciał teraz wymusić rzut karny, ale sędzia Marciniak nawet nie pomyślał o gwizdku.

• Hamalainen nie opanował piłki zagranej w pole karne Piasta.

• Lovrencsics zakręcił na skrzydle Brożkiem, po czym jednak z jego dośrodkowaniem poradzili sobie gliwiczanie.

• Żółta kartka dla Trałki.

• Wilczek wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale napastnik Piasta był jednak na spalonym.

• Bardzo mocne, ale i równie niecelne uderzenie z daleka Darko Jevticia.

• Znowu włączył się do akcji ofensywnej Klepczyński, ale po jego zagraniu piłkę przejmuje Gostomski.

• Mocne uderzenie z dystansu Lovrencsicsa wyraźnie mija bramkę Piasta.

• Dośrodkowanie Badii z rzutu wolnego dla gospodarzy dość bezpańsko przelatuje przez szesnastkę Lecha. Gliwiczanie wciąż w ofensywie.

• Badia zdobywa na lewym skrzydle korner dla Piasta.

• Długa piłka w pole karne Piasta pada łupem Cifuentesa.

• Tak na potwierdzenie.

• Bardzo dobrze rozpoczął ten mecz Lech Poznań, który teraz kontroluje to, co dzieje się na boisku. Pamiętamy jednak, że Kolejorz bardzo lubi w tym sezonie trwonić szybko zdobyte prowadzenie, więc jeszcze nie warto skreślać Piasta.

• Szansa dla Piasta! Mogło być 1:1! Po zagraniu Zivca było zamieszanie w polu karnym, po czym Klepczyński wyłożył piłkę Martinezowi, a ten z 16 metrów płasko uderzył minimalnie obok bramki!

• W kontrataku Lecha Lovrencsics uciekł Brożkowi i zagrał w pole karne. Hamalainen z kilku metrów trafił w poprzeczkę, ale skutecznie dobił strzał kolegi Pawłowski! 0:1!

• Piast Gliwice - Lech Poznań

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Szymon Pawłowski!

• I już po 15 sekundach gospodarze zdobywają korner, ale dośrodkowanie w szesnastkę na raty łapie Gostomski.

• Sędzia Szymon Marciniak rozpoczyna to spotkanie!

• W ekipie gospodarzy brakuje dziś zawieszonego Murawskiego, a także kontuzjowanych Szumskiego i Kędziory. W Lechu za kartki pauzują Douglas i Sadajew, a kontuzjowani są Henriquez, Linetty, Wilusz czy Ceesay.

• Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła, Konstantin Vassiljev, Dawid Janczyk, Ruben Jurado, Matej Izvolt, Tomasz Podgórski, Csaba Horvath.

• Rezerwowi Lecha: Jasmin Burić, Jakub Serafin, Vojo Ubiparip, Dariusz Formella, Jan Bednarek, Dawid Kownacki, Muhamed Keita.

• Obok prezentujemy już składy wyjściowe obu zespołów.

• Lech Poznań z kolei w tej górnej połówce się znajduje (7. miejsce, 23 punkty), ale z pewnością zajmowana pozycja nie jest szczytem marzeń poznaniaków, którzy wciąż marzą o zdetronizowaniu aktualnego mistrza Polski, Legii Warszawa, do której obecnie tracą 9 punktów. Aby nie narobić sobie kolejnych strat, podopieczni Macieja Skorży powinni ten pojedynek wygrać.

• To spotkanie jest niezwykle istotne w kontekście walki o czołową ósemkę Ekstraklasy. Gospodarze, czyli Piast Gliwice, na chwilę obecną są na dziewiątym miejscu w ligowej klasyfikacji (19 punktów) i tracą do górnej połowy tabeli cztery punkty.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 16. kolejki Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice zmierzy się z Lechem Poznań!