Legia Warszawa

1

• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec meczu! Sensacja w Gliwicach! Piast - Legia 3:1!

• Duda miał szansę na kontaktowego gola, ale uderzył obok słupka. Za późno obudziła się Legia.

• Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Piasta, a Duda skierował piłkę do siatki rywali.

• Bramka dla Legii Warszawa! Ondrej Duda!

• Przed szansą na gola stanął Hanzel. Jego uderzenie z dwudziestu metrów powędrowało ponad poprzeczką.

• Uderzał Żyro, ale pewnie broni Szmatuła.

• Przy piłce Legia, ale wygląda to tak jak na przez całe spotkanie. Niby atakują, ale nie stwarzają żadnego zagrożenia.

• A na trybunach kibice Piasta świętują prowadzenie z Legią i naśmiewają się z rywali.

• Wcześniej ukarany żółtą kartką był Rzeźniczak.

• Co się dzieje z Legią Warszawa? Bartosz Szeliga uderzał zza pola karnego, Kuciak wypuścił piłkę przed siebie, a Kamil Wilczek zdobył trzecią bramkę w tym meczu.

• Zmiana w Piaście. Zivec za Izvolta.

• Wilczek bohaterem Piasta! 3:0!

• Rzut rożny wykonywał Izvolt. Do piłki wyskoczył Wilczek, ale znalazła się ona w dłoniach Kuciaka.

• Szeliga łatwo ograł Astiza i mógł zdecydować się na uderzenie, wybrał gorsze rozwiązanie, próbując podawać do Wilczka i dalej mamy 2:0.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Saganowskiego zastąpi Duda.

• Rzeźniczak zagrał w polu karnym piłkę na głowę Orlando Sa, ale Portugalczyk przeniósł ją nad poprzeczką.

• Na boisku leżał Murawski. Otrzymał cios piłką w twarz.

• Zmiana w Piaście Gliwice. Jurado zostaje zmieniony. Na boisko wejdzie Hanzel.

• Dobra sytuacja Piasta Gliwice! Sędzia nie widział spalonego przy podaniu Jurado do Brożka i ten drugi znalazł się przed bramkarzem. Piotr to nie Paweł i dlatego wciąż mamy tylko 2:0.

• Dośrodkowanie Helio Pinto z rzutu wolnego, ale nie przyniosło to żadnej groźnej sytuacji.

• Teraz przez dłuższą chwilę przy piłce był Piast Gliwice. Izvolt starał się zagrywać w pole karne, ale nie zrobił tego dobrze i swoją akcję mogła rozpocząć Legia.

• Dalej przewagę mają piłkarze Legii. Nie widać jednak niczego w ich grze, co mogłoby przewidywać, że w najbliższym czasie zdobędą kontaktową bramkę.

• Piast Gliwice - Legia WarszawaPiast Gliwice - Legia Warszawa

• Kombinacyjna gra Legii Warszawa. Dobrą piłkę otrzymał Kosecki, ale zamiast uderzać próbował podawać i zdołał ją wybić Brożek.

• Teraz zmiana w Piaście Gliwice. Tomasza Podgórskiego zmienia Bartosz Szeliga.

• Uderzał Łukasz Bróź, ale ponad bramką.

• Od początku drugiej połowy przewagę ma Legia, ale nie potrafi jej w żaden sposób udokumentować.

• A Tomasz Jodłowiec Igora Lewczuka.

• W przerwie dwie zmiany w drużynie Mistrza Polski. Bielika zastąpił na boisku Żyro.

• Rozpoczynamy drugą połowę! Będzie ciekawie!

• Można powiedzieć, że Legia przegrywa na własne życzenie. Owszem Piast gra dobrze, ale bramki padły po błędach piłkarzy gości.

• Koniec pierwszej połowy! Piast Gliwice prowadzi sensacyjnie 2:0!

• Wilczek po dwóch bramkach chciał zdobyć kolejną. Jego uderzenie zza pola karnego minęło słupek.

• Łukasz Bróź wycofał piłkę w polu karnym do Koseckiego, ale ten uderzył nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla gości. Piłkę dośrodkowywał Pinto, ale Szmatuła wypiąstkował ją poza pole karne.

• Legia przegrywa na własne życzenie już 0:2! Fatalny błąd Kuciaka, który nie trafił w piłkę, przejął ją Wilczek, minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce!

• Sensacji ciąg dalszy! Wilczek po raz drugi!

• Vrdoljak dobrze wypatrzył Koseckiego, ale piłkę zagrał zbyt mocno.

• Piast Gliwice broniący się całym zespołem zdołał odebrać piłkę i ruszył z kontrą. Zakończyła się ona jednak niecelnym podaniem Izvolta.

• Wrzutka Koseckiego w pole karne, ale piłkę bez problemów łapie Szmatuła.

• To powinno być wyrównanie! Lekkie wrzucenie piłki przez Pinto z rzutu wolnego, Sa w polu karnym podaje do Koseckiego! Wydawało się, że powinna paść bramka, ale Szmatuła obronił uderzenie zawodnika Legii!

• Carles Marc sfaulował Koseckiego, ale sędzia tym razem był pobłażliwy dla zawodnika gospodarzy.

• Piast Gliwice - Legia Warszawa

• Lewczk mógł się szybko zrehabilitować za błąd przy bramce. Znalazł się w polu karnym i uderzył w krótki róg. Niepewnie obronił Szmatuła, ale piłka nie wpadła do siatki.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w meczu! Bielik sfaulował Marca.

• Kamil Wilczek przejął niecelne podanie Lewczuka i przed sobą miał tylko bramkarza Legii. Najpierw Kuciak obronił jego uderzenie, ale przy dobitce nie miał już szans.

• Sensacja w Gliwicach! Wilczek zdobywa bramkę!

• Składna akcja Legii Warszawa zakończona uderzeniem głową Helio Pinto. Było ono zbyt lekkie i poradził sobie z nim Szmatuła. Dalej widoczna przewaga gości.

• Orlando Sa wziął się za rozgrywanie akcji i chciał podać na prawą stronę do Lewczuka. Zrobił to zbyt mocno i od bramki rozpoczął Szmatuła.

• Po rzucie rożnym piłka trafiła na lewą stronę do Saganowskiego. Ten dośrodkował w pole karne na głowę Orlando Sa, ale Portugalczyk nie zdołał pokonać Jakuba Szmatułe.

• Szybką kontrę starała się wyprowadzić Legia. Rzeźniczak dobrze wypatrzył Koseckiego, ale akcję przerwał Radosław Murawski.

• Dobrą piłkę w pole karne otrzymał Kosecki i Legia mogła prowadzić 1:0. Zawodnik gości próbował przelobować bramkarza, ale nie udała mu się ta sztuka.

• Rzut rożny dla Piasta Gliwice. Piłkę dośrodkowywał Izvolt, ale poza boisko wybił ją Lewczuk.

• Od początku zaatakował Piast. Wolne miejsce na uderzenie znalazł Jurado, ale piłkę zdołał wybić Kuciak.

• Zaczynamy spotkanie w Gliwicach!

• Piast - LegiaPiast - Legia

• W drużynie Piasta może zaskakiwać brak w wyjściowym składzie Szeligi, który spisywał się ostatnio dobrze. Jego miejsce zajął Matej Izvolt.

• W poprzedniej kolejce Piast Gliwice przegrał w Kielcach z Koroną 0:1. Wcześniej jednak zdobył w trzech meczach dziewięć punktów, pokonując m.in Górnik Zabrze.

• Piłkarze obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę.

• Legia to świetny zespół, ale na pewno nie wystraszymy się ich. Będziemy walczyć! Naszą konfrontację z Legią można porównać z ostatniego meczu Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt z Ludogorec, mogło się wydawać, że Real lekko zgarnie trzy punkty, a jednak Bułgarzy postawili trudne warunki i nie podłożyli się. Jestem przekonany, że my również postawimy trudne warunki - mówi Bartosz Szeliga.

• Legia w ciągu 23 dni rozgrywa 7 spotkań. Starcie z Piastem jest ostatnim z nich. Jak na razie ten meczowy maraton wychodzi Legii znakomicie. Piłkarze Berga pokonali Śląsk Wrocław, Lokeren, Wisłę Kraków, Miedź Legnica, zremisowali z Lechem i wygrali w Lidze Europy z Trabonzsporem. Po spotkaniu z Piastem przewidziana jest przerwa na mecze reprezentacji.

• Piast Gliwice do tej pory w najwyższej klasie rozgrywkowej zmierzył się z Legią Warszawa tylko osiem razy. Bilans spotkań jest korzystny dla zespołu z Warszawy, który odniósł sześć zwycięstw. Gliwiczanie nie wygrali żadnego spotkania, natomiast dwukrotnie mecz zakończył się remisem. Bilans bramkowy wynosi 17-6 na korzyść "Wojskowych".

• Ławka rezerwowych Legia Warszawa: Jałocha, Jodłowiec, Piech, Duda, Szwoch, Kucharczyk, Żyro

• Ławka rezerwowych Piast Gliwice: Szumski, Hanzel, Janczyk, Mokwa, Zivec, Kędziora, Szeliga

• Legia Warszawa przyjechała do Gliwic podbudowana wyjazdowym zwycięstwem z Trabzonsporem (1:0) w Lidze Europy. Warszawianie po dwóch kolejkach fazy grupowej mają na koncie sześć punktów i są liderem grupy L. W lidze podopieczni Henninga Berga również radzą sobie bardzo dobrze. Do tej pory Legia Warszawa zgromadziła 20 punktów i - podobnie jak w Lidze Europy - zajmuje fotel lidera.

• Witamy podczas relacji LIVE z niedzielnego spotkania T-Mobile Ekstraklasy. Piast Gliwice będzie podejmował Legię Warszawa.