Legia Warszawa

1

• Piast Gliwice liderem. Legia doznaje pierwszej porażki w sezonie 2015/2016.

• KONIEC MECZU!

• Rzut wolny w wykonaniu legionistów. Wykonawcą Tomasz Brzyski. Piłkę odebrał Prijović i podał do Lewczuka. Ten z trzech metrów nie trafił do bramki.

• Dośrodkowanie Szeligi w pole karne wyłapał Dusan Kuciak.

• Sędzia doliczył aż 4 minuty

• Gerard Badia z rożnego. Strzał głową Szeligi o centymetry minął się z bramką.

• Prawą stroną Moskwik zatrzymany przez duet Lewczuk - Makowski.

• I jeszcze rzut rożny. I znowu Patrik Mraz. Piłka trafiła do Szeligi ale ten bardzo niecelnie.

• Rzut wolny dla Piasta. Patrik Mraz prosto w Kucharczyka.

• Gerard Badia idealnie dośrodkował z prawej strony w pole karne. Tam czekał już Sasa Zivec. Bez problemu umieścił piłkę w siatce.

• GOL dla Piasta Gliwice. Sasa Zivec

• Ostatnia zmiana u gospodarzy. W miejsce Nespora wchodzi bardziej defensywnie grający Moskwik.

• Bardzo dobra szansa Piasta. Z wolnego Mraz. Piłkę odebrał Osyra i dośrodkował w pole karne. Nikt jednak nie zdołał odebrać piłki. Bardzo blisko sukcesu był Hebert.

• Długiego podania Rzeźniczaka nie odebrał Nikolić.

• Pietrowski czysto odebrał piłkę Prijoviciowi przed własnym polem karnym.

• Dominik Furman z rożnego. Futbolówka trafiła prosto do Heberta

• Druga zmiana wśród gliwiczan. Zszedł Barisić a zamiast niego Uros Korun.

• Prijović usiłował dośrodkowywać w pole karne. Tam jednak dobrze ustawiony Badia oddalił zagrożenie.

• Sprytny strzał Kucharczyka minął się z słupkiem.

• Akcja legionistów. Prijović do Nikolicia. Ten oddał strzał z dystansu. Bez problemu Szmatuła.

• Patrik Mraz z rożnego. Piłka trafiła na głowę Barisicia. Ten jednak oddał tylko niecelny strzał.

• Łatwa strata Makowskiego. Piłkę przejął Barisić i podał do Szeligi. Tego jednak zatrzymał powracający do obrony Prijović.

• Rafał Makowski sam ominął wielu gliwiczan i oddał mocny strzał z dystansu. Piąstkowanie Szmatuły uratowało remis.

• Lewczuk przedostał się pod pole karne rywali. Faulowany przez Nespora, podał do Guilherme. Lekki strzał Brazylijczyka nie zaskoczył Szmatuły.

• Długie podanie Furmana odczytali gliwiczanie

• Starcie Kucharczyka z Szeligą pod polem karnym Kuciaka wygrał legionista.

• Nespor do Barisicia. Dobry powrót Rzeźniczaka.

• Nemanja Nikolić chciał wyjść z kontrą, ale piłka uciekła na aut.

• Bardzo ładne podanie Szeligi do Badii. Hiszpan dośrodkował w pole karne, ale ani Nespor ani Zivec nie zdołali odebrać piłki.

• Gerard Badia świetnie dośrodkował w pole karne. Patrik Mraz nie zdołał jednak oddać strzału.

• Z boiska schodzi również poturbowany Kamil Vacek. W jego miejsce Gerard Badia.

• Druga zmiana wśród podopiecznych Henninga Berga. Na boisku Rafał Makowski. Zmienił Tomasza Jodłowca.

• Dominik Furman wciąż próbuję rozpocząć akcje swojej drużyny w środku boiska.

• I wracamy do gry. Przy piłce legioniści.

• Przerwa na uzupełnienie płynów.

• Nikolić znowu złapany na spalonym po podaniu Guilherme.

• Tomasz Brzyski spokojnie przejął piłkę we własnym polu karnym, Zabrał ją Mrazowi.

• W drugiej części spotkania to goście dłużej utrzymują się przy piłce. Jak na razie nie ma to jednak wpływu na wynik.

• Centra Kucharczyka wyłapana przez Szmatułę.

• Rzeźniczak finezyjnie na lewo do Prijovicia. Ten z problemami odebrał piłkę i dośrodkował w pole karne. Tam dobre zachowanie stoperów Piasta uspokoiło grę.

• Z rożnego Tomasz Brzyski. Piłka poleciała zbyt daleko i nikt nie zdołał jej odebrać.

• Guilherme z Nikoliciem próbowali odebrać piłkę w środku boiska. Górą z tego wszystkie wyszedł jednak Radosław Murawski

• Prawym skrzydłem Nikolić. Jego wrzutkę wybił Pietrowski

• Dośrodkowanie w pole karne Legii przytomnie wybił Igor Lewczuk.

• Szybka kontra Guilherme nie zaskoczyła Szmatuły.

• Kamil Vacek usiłował oddać strzał ze środka boiska. Jodłowiec na posterunku

• Szeliga wyminął Kucharczyka i oddał strzał na bramkę. W ostatniej chwili zablokowany przez Lewczuka.

• Nespor odebrał piłkę w środku boiska. Podał ją do Ziveca. Ten sam próbował wedrzeć się w pole karne. Zatrzymał go Rzeźniczak.

• Furman po podaniu Jodłowca próbował z dystansu. Tak niecelnie jak tylko się da.

• Guilherme popędził środkiem boiska i z dystansu uderzył na bramkę. Spokojnie Jakub Szmatuła.

• Igor Lewczuk odebrał piłkę na własnej połowie i rozpoczął akcję Legii. Dobrze grajacy w środku gliwiczanie nie pozwolili jednak na dokonanie czegoś więcej.

• Dośrodkowanie Jodłowca odczytał i odebrał Osyra.

• Guilherme dośrodkowywał do Prijovicia. Ten jednak zderzył się z Pietrowskim. Obaj ucierpieli.

• Pędzącego po prawej Ziveca zatrzymał Broź.

• Bardzo dobre podanie Rzeźniczaka do Guilherme. Zamiary Brazylijczyka odczytał jednak Osyra.

• Rzut wolny Patrika Mraza nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Kuciaka

• Prawą stroną Łukasz Broź. Świetnie podał do Nikolicia, który wpadł w pole karne. Oddał strzał na bramkę, ale bez problemu wybronił Szmatuła.

• Osyra wraz z Pietrowski zatrzymali akcję Kucharczyka.

• Na boisku runął Igor Lewczuk. Josip Barisić podczas pojedynku w powietrzu uderzył go łokciem. Szymon Marciniak wyciągnął żółty kartonik.

• Pierwsza akcja Legii. Do przodu popędził Nikolić. Podał do Prijovicia. Wszystko zatrzymał jednak sędzia, widząc faul na Patriku Mrazie.

• Piast rozpoczyna drugą połowę spotkania.

• Piłkarze obu zespołów są już na murawie. Za chwilę wracamy

• Sędzia Marciniak kończy pierwszą połowę.

• Dobrej sytuacji nie potrafił wykorzystać Aleksandar Prijović.

• Nemanja Nikolić usiłował wywalczyć rzut wolny. Sędzia nie dał się oszukać co nie spodobało się legioniście. Postanowił wytłumaczyć arbitrowi swoje racje co zakończyło się "nagrodą" w postaci żółtego kartonika.

• Arbiter doliczył 2 minuty

• Kamil Vacek wbił się w pole karne. Dobrze blokowany przez Brzyskiego i Brozia nie mógł niczego dokonać.

• Barisić niecelnie próbował podać do Szeligi co świetnie odczytał Dusan Kuciak.

• Stratę Vacka wykorzystał Guilherme. Razem z Nikoliciem popędził do przodu. Napastnik podał do Furmana, który z dystansu próbował wycelować w bramkę Szmatuły. Nieskutecznie.

• Sasa Zivec prosto w mur. Dobijał Nespor, aczkolwiek on też nie stworzył zagrożenia.

• Murawski przerzucił na lewą stronę. Pod piłką znalazł się Zivec, który inteligentnie ominął Guilherme i podał do Nespora. Czech sfaulowany przez Rzeźniczaka wywalczył rzut wolny.

• Nespor wygrał walkę z Lewczukiem i podał do Barisicia. Ten jednak nie zdołał odebrać futbolówki i tym samym stworzyć żadnego zagrożenia.

• Przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Zivec. Dostał podanie od Barisicia, jednak piłka poleciała nad bramką.

• Przed fantastyczną sytuacją znalazł się Kucharczyk. Otrzymał podanie od Jodłowca i popędził w kierunku bramki. Został złapany jednak na spalonym.

• Radosław Murawski widząc nieporadność kolegów musiał sfaulować wychodzącego z kontra Guilherme.

• Piłka po świetnym rozegraniu Pietrowskiego i Szeligi nie dotarła do czającego się w polu karnym Barisicia.

• Furman rozegrał do Guilherme. Ten jednak nie zdołał przejść przez Patrika Mraza.

• Z dystansu fantastyczne uderzenie Kamila Vacka. Odważną decyzją zaskoczył wszystkich. Piłka odbiła się jednak od poprzeczki.

• Po podaniu Guilherme, Prijović miał szanse na rehabilitację. Nie zdołał jej wykorzystać i piłkę przejął Jakub Szmatuła.

• Pierwszy kontakt Prijvicia z piłką i już strata.

• Vacek przejął piłkę w środku boiska. Dobrze kryty przez Jodłowca musiał oddać Szelidze. Tam jednak sprytniejszy okazał się Brzyski który zakończył całą ofensywną sytuację Piasta.

• Ładna akcja Brozia i Nikolicia prawą stroną. Na szczęście dla gospodarzy, dobre zachowanie Heberta uspokoiło grę.

• Z powodu urazu boisko opuszcza Ondrej Duda. Problemy ze stawem skokowym wykluczyły go z dalszej gry. Na boisku Prijović.

• Bartosz Szeliga złapany na spalonym.

• Dośrodkowanie Vacka odebrał Dusan Kuciak.

• Długie podanie na połowę Piasta. Nikolić nie zdołał odebrać piłki.

• Kucharczyk lewą stroną nie zdołał przebić się przez Pietrowskiego.

• Na boisku leży Murawski. Jodłowiec nieczysto próbował odebrać mu piłkę.

• Barisić wypychany przez Rzeźniczaka zdołał dośrodkować w pole karne. Tam Lewczukowi uciekł Nespor i umieścił piłkę w siatce. Kuciak mógł już się tylko przyglądać.

• GOL! Wyrównał Martin Nespor!

• Po długim podaniu Guilherme na spalonym złapany został Nikolić.

• Ładna akcja Osyry i Ziveca. Nikt nie zdołał wykończyć jej jednak strzałem. Blisko celu był Mraz, ale minimalnie minął sie z futbolówką.

• Patrik Mraz z rzutu rożnego podał piłkę do Szeligi. Jego strzał wybronił jednak Kuciak.

• Kolejny kontratak Piasta wybił Kuciak.

• Nikolić pokazał się w środkowej strefie. Broź chciał obsłużyć go długim podaniem. Odważne wyjście Szmatuły tym razem okazało się skuteczne.

• Piłka z rzutu rożnego popędziła prosto na połowę Piasta. Tam odebrał ją Pietrowski.

• Szybka kontra Piasta. Strzał na bramkę oddał Nespor. Górą jednak Kuciak. Będzie rzut rożny.

• Ale sytuacja Nemanji Nikolicia. Z bramki zbyt pochopnie wyszedł Szmatuła. Pozostawił Nikolicia przed pustą bramką. W ostatniej chwili z linii bramkowej futbolówkę wybił Pietrowski.

• Marcin Pietrowski nie przeliczył sił na zamiary i jego długie podanie wylądowało na aucie.

• Długie podanie Lewczuka odebral Murawski i podał do Nespora. Czech oddał jednak piłkę Furmanowi.

• Strzał z dystansu Jodłowca skutecznie zablokowany.

• Ondrej Duda środkiem do Guilherme. Brazylijczyk powstrzymywany przez rywala, musiał oddać piłkę do tyłu.

• Z ofensywną akcją chciał popędzić Nemanja Nikolić. Wobec dobrej postawy defensorów Piasta zatrzymany jeszcze przed polem karnym.

• Dośrodkowanie Mraza z lewej strony zablokował Dominik Furman.

• Lewym skrzydłem Kucharczyk. Bartosz Szeliga krył go troszkę "na radar". Dośrodkowanie legionisty wpadło jednak prosto pod nogi stoperów Piasta.

• Łatwa strata Ondreja Dudy mogła zakończyć się groźnie. Wszystko wyjaśnił Łukasz Broź.

• Świetnego dośrodkowania Jodłowca nie wykorzystał Kucharczyk. Piłka przedostała się pod nogi Ondreja Dudy. Jego strzał z dystansu postraszył jedynie siedzących za bramką kibiców.

• Pietrowski próbował długiego podania w pole karne. Piłkę odebrał Jodłowiec.

• Szeliga prawą stroną do Zivca. Ten jednak zatrzymany przez Brzyskiego.

• Hebert dobrze odczytał zamiary legionistów i zatrzymał akcje Nikolicia w zalążku.

• Z kolejną akcją nadbiegał Ondrej Duda. Przerwócił się jednak na linii pola karnego po starciu z Kornelem Osyrą.

• Nikolić znowu w ataku. Tym razem to on popędził środkiem boiska i podał do Guilherme. Brazylijczyk nie zdołał jednak wykończyć.

• Kolejne dośrodkowanie Szeligi. Tym razem odebrał Barisić. Niecelny strzał nie zaskoczył Kuciaka.

• Pierwsza poważna akcja Legii Warszawa i już bramka. Świetne podanie Guilherme prosto do Nikolicia. Napastnik Legii znalazł się w sytuacji sam na sam z Szmatułą. Golkiper Piasta był bez szans. Duży błąd Kornela Osyry, który nie trzymał linii ofsajdu.

• GOL dla Legii ! Nemanja Nikolić

• Sasa Zivec popędził do przodu. Podał do Szeligi. Ten ponownie dośrodkował prosto do Łukasza Brozia.

• Vacek ponownie opuścił boisko. Tym razem problem z mięśniem.

• Prosta strata Ziveca. Odebrał Ondrej Duda i ruszył do przodu. Zbyt mocno podał jednak do Guilherme i Brazylijczyk nie zdążył dojść do piłki.

• Bartosz Szeliga ładnie dośrodkował w pole karne. Na posterunku Łukasz Broź.

• Kamil Vacek dzielnie powrócił na boisko.

• Jodłowiec do Kucharczyka. Ten jednak zatrzymany przez defensorów Piasta.

• Gra wznowiona. Piast walczy w 10. Na rozgrzewce Gerard Badia.

• Vacek dostał mocny cios w głowę. Nie jest w stanie podnieść się z murawy. Chyba będzie konieczna pierwsza zmiana.

• Kamil Vacek mocno poturbowany przez Heberta runął na ziemię. Pierwsza przerwa w grze nadeszła nadzwyczaj szybko.

• Ostatnie sobotnie spotkanie rozpoczynają goście.

• Strony wylosowane. Coraz bliżej rozpoczęcia

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest chwalony wszem i wobec Szymon Marciniak. Miejmy nadzieję na dobrą pracę w jego wykonaniu.

• I ruszyli! Arbiter wyprowadził zawodników obu drużyn na murawę.

• Piłkarze powrócili już do szatni. Czas na ostatnie przygotowania, uwagi sztabu szkoleniowego i dosłownie za chwilkę zaczynamy.

• W ostatnich dniach w kuluarach dużo mówi się o transferze Ivana Trickovskiego do Warszawskiej Legii. Macedończyk może grać zarówno na obu skrzydłach jak i w środku boiska. Czy widmo nachodzącego konkurenta doda skrzydeł ofensywnym piłkarzom Legii?

• Aleksandar Prijović
  • Natomiast przy ulicy Okrzei będziemy świadkami starcia dwóch zawodników, którzy juz w pierwszych kolejkach postanowili wystartować w wyścigu o koronę strzelców. Lider, mający na koncie już 5 bramek, Nemanja Nikolić stanie naprzeciw drugiego w kolejności Martina Nespora. Czech jak dotąd strzelił 3 gole.

• Kibiców Legii zapraszamy również do śledzenia spotkania GKS Bełchatów - Dolcan Ząbki. W drużynie gości w wyjściowym składzie wybiegło dwóch wypożyczonych od Wojskowych młodzieżowców: Michał Bajdur i Aleksander Jagiełło.

• Czekając na spotkanie w Gliwicach warto wspomnieć, że w trwającym jeszcze meczu Zagłębia Sosnowiec z Wigrami Suwałki na boisku znalazło się wielu byłych zawodników Akademii Legii. W barwach gospodarzy wystąpili: Konrad Budek, Przemysław Mizgała i Jakub Arak, natomiast w trykotach Wigier wybiegli: Łukasz Moneta i Bartłomiej Kalinkowski. Zapamiętany zostanie szczególnie występ tego ostatniego, który po nieco półgodzinie gry zdobył druga bramkę dla gości.

• Zawodnicy obu drużyn już na rozgrzewce. Na trybunach natomiast pojawia się coraz więcej osób. Do premierowego gwizdka mniej niż półgodziny.

• Tydzień temu Piast sprawił niespodziankę pokonując przy Kałuży będącą w wysokiej formie Cracovię. Bramki Patrika Mraza i Martina Nespora, a przede wszystkim współpraca całej drużyny dały podopiecznym Radoslava Latala trzy punkty. Czy dzisiaj pójdą za ciosem i pokonają równie błyszczącą ostatnio Legię?

• Na przyzwyczajoną do gry co trzy dni i mającą szeroką kadrę Legię, pucharowe spotkanie z Górnikiem Łęczna nie powinno mieć większego wpływu. Również w drużynie gliwiczan w środowym starciu ze Stalą, szansę na grę dostali mniej doceniani na co dzień gracze. Żaden z piłkarzy, którzy pojawili się na murawie w Stalowej Woli nie wybiegnie dzisiaj w pierwszej jedenastce. Ci, którzy to zrobią powinni być wypoczęci i gotowi do walki o najwyższe cele.

• Próżno natomiast w składzie legionistów szukać Pablo Dyego i Michała Kopczyńskiego. W meczu z Łęczną dostali oni szanse na pokazanie się od pierwszej minuty. Najwyraźniej nie przekonali trenera do siebie na tyle, aby dostać chociaż szanse na wejście z ławki w lidze.

• Kibiców warszawskiej Legii może cieszyć powrót do zdrowia i składu Tomasza Jodłowca. Pod jego nieobecność sztab szkoleniowy stołecznej drużyny miał spory problem z zapełnieniem wakatu na środku boiska. Zwłaszcza, że wciąż z kontuzjami zmagają się Ivica Vrdoljak i Michał Pazdan.

• Henning Berg po raz kolejny udowadnia, że poważnie myśli o mistrzostwie w tym sezonie. Mimo nadchodzącego w czwartek meczu w Lidze Europy, dzisiaj od pierwszego gwizdka do boju puszcza swój najmocniejszy aktualnie skład. Norweski trener uczy się na błędach i nie szaleje z rotacją, ani nie odpuszcza meczy zbyt pochopnie.

• Układając terminarz ekstraklasy, nikt raczej nie spodziewał się, że spotkanie w Gliwicach stanie się prawdziwym starciem na szczycie tabeli. Przy Okrzei spotyka się bowiem lider i wicelider po ostatniej kolejce. Stawka jest więc dosyć wysoka – zwycięzca tego spotkania chociaż na tydzień zasiądzie na fotelu lidera. Czy taka nagroda zmobilizuje zawodników obu drużyn do cięższej pracy?

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PIAST GLIWICE - LEGIA WARSZAWA

Legia Warszawa - Piast Gliwice

Przed rozpoczęciem sezonu niewielu spodziewałoby się, że Piast będzie radził sobie w lidze tak dobrze. Gliwiczanie dotąd wygrali wszystkie swoje mecze poza spotkaniem z Ruchem w 2. kolejce. Przed tygodniem drużyna Radoslava Latala przerwała serię meczów bez porażki Cracovii i wygrała w stolicy Małopolski 2:1,dzięki czemu obecnie jest wiceliderem tabeli.

Co słychać w szeregach Legii? W ubiegłej kolejce warszawiacy po raz pierwszy w sezonie nie wygrali swojego spotkania, remisując z Wisłą Kraków. Mimo podziału punktów „Wojskowi” nadal jednak zasiadają w fotelu lidera. W środę wicemistrzowie Polski pokonali także Górnika Łęczna w 1/16 finale Pucharu Polski i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. Z kolei Piast w serii rzutów karnych przegrał z drugoligową Stalą Stalowa Wola i pożegnał się z pucharowymi zmaganiami.