Piast Gliwice

0

Ruch Chorzów

1

• Sędzia Marcin Borski kończy spotkanie! Ruch Chorzów wygrywa z Piastem Gliwice 1:0. Bramkę dla zespołu z Chorzowa zdobył Kuświk. To już koniec naszej relacji z dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE w Ekstraklasa.net! Za uwagę dziękuje Wojciech Grzegorzyca.

• Babiarz próbował zaskoczyć Cifuentesa strzałem z okolicy pola karnego. Niecelne uderzenie w wykonaniu piłkarza Ruchu.

• Ruch też nie pozostaje dłużny, jednak efekt jest ten sam.

• Próbują jeszcze zaatakować gospodarze, ale bezskutecznie.

• Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Gigołajew od razu ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

• Ostatnia zmiana w Ruchu. Schodzi Zieńczuk, a na murawę wybiega Gigołajew.

• Horvath zauważył piłkę wpadającą w pole karne i uderzył w nią, jednak trafił prosto w Kamińskiego.

• Podgórski uderza z dystansu. Kamiński wybija na rzut rożny.

• Piast Gliwice - Ruch Chorzów

• Efir wykorzystał błąd obrońcy, odebrał mu piłkę i popędził na bramkę. Piłkarz Ruchu w sytuacji sam na sam próbował mijać bramkarza, ale... się przewrócił i piłka opuściła boisko.

• Wilczek próbował wypuścić wbiegającego w pole karne Kędziorę, jednak zrobił to zbyt mocno.

• Żółtą kartką ukarany Murawski.

• Zmiana także w Piaście. Schodzi Brożek, wchodzi Szeliga.

• Druga zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza strzelec gola, Kuświk, a w jego miejsce pojawia się Efir.

• Kędziora próbował zagrać w piętą w pole karne do Klepczyńskiego, ale zrobił to niecelnie.

• Podgórski dośrodkował w pole karne, gdzie był Jurado. Piłka przeleciała tuż nad jego głową.

• Stawarczyk niecelnie uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Jurado dograł w pole karne do wbiegającego Wilczka. Piłkę próbował złapać Kamiński, jednak ta wypadła mu z rąk. Tą okazję próbował wykorzystać Wilczek, ale po chwili bramkarz Ruchu naprawił swój błąd.

• Stawarczyk odprowadza piłkę do rąk Kamińskiego.

• Pierwsza zmiana w zespole Ruchu. Boisko opuszcza Kowalski, zastąpi go Włodyka.

• Dośrodkowanie w pole karne Piasta. Ostatecznie nikt nie przeciął jednak tego zagrania i od bramki Cifuentes.

• Kowalski faulowany na swojej połowie boiska. Kolejny rzut wolny dla Ruchu.

• Dośrodkowanie w pole karne ląduje prosto w rękach Kamińskiego.

• Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Na boisko wchodzi Kędziora, a w stronę ławki kieruje się Badia.

• Faulowany Kuświk, rzut wolny dla Ruchu.

• Wilczek uderzył z dystansu prosto w Kamińskiego.

• Pędzący Badia wpadł na Malinowskiego. Rzut wolny dla Piasta.

• Kolejny zastój w grze. Piłka krąży w środkowej strefie boiska.

• Kontratak Ruchu, który ostatecznie kończy się w rękach Cifuentesa po dośrodkowaniu Dziwniela.

• Żółtą kartką ukarany Dziwniel.

• W polu karnym upadł Jurado i wszyscy myśleli, że sędzia podyktuje rzut karny, jednak tak się nie stało. Za dyskusję z sędzią żółtą kartką ukarany sam poszkodowany.

• Podgórski próbował dośrodkować piłkę z prawej strony, ale nabił tylko obrońcę Ruchu i piłka wyszła na rzut rożny.

• Sędzia rozpoczyna drugą połowę! Tym razem od środka gospodarze.

• W przerwie zmiana w drużynie gospodarzy. Z boiska schodzi Said, a w jego miejsce pojawia się na nim Murawski.

• ...i oczywiście Piasta Gliwice. Piast Gliwice - Ruch Chorzów

• A na trybunach kibice Ruchu Chorzów...Piast Gliwice - Ruch Chorzów

• Zespołem, który stworzył większą ilość sytuacji bramkowych był niewątpliwie Piast Gliwice, jednak to Ruch Chorzów, dzięki bramce Kuświka, prowadzi w Gliwicach.

• Sędzia Marcin Borski kończy pierwszą część spotkania. Ruch Chorzów prowadzi z Piastem Gliwice 1:0 po bramce Kuświka.

• Kowalski dośrodkował w pole karne z prawej strony, jednak piłka nie trafiła do żadnego z kolegów.

• Babiarz dostał piłkę od kolegi z drużyny i wbiegł z nią w pole karne, po czym oddał strzał prosto w Cifuentesa.

• Wilczek próbował po raz kolejny wpaść z piłką w pole karne, jednak tym razem został uprzedzony przez obrońcę Ruchu.

• Wilczek dostał piłkę w pole karne i w sytuacji niemalże sam na sam uderzył obok bramki!

• Kolejny rajd Badii lewą stroną boiska. Tym razem zakończony niecelnym strzałem.

• Jurado dośrodkował w pole karne z lewej strony... prosto w ręce Kamińskiego.

• Kolejna próba Babiarza, który po raz kolejny próbował zaskoczyć Cifuentesa strzałem z przed pola karnego. Piłka przelatuje nad bramką.

• Badia wpadł z piłką w pole karne i uderzył na bramkę Kamińskiego. Bramkarz Ruchu po raz kolejny broni z problemami.

• Do piłki posłanej w pole karne znów mógł dopaść Kuświk, jednak tym razem zagranie było zbyt mocne.

• Podgórski uderzył z przed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze o nogi kolegi z drużyny i opuściła boisko. Od bramki Kamiński.

• Z wysokości pola karnego uderzał Zieńczuk. Bardzo niecelne uderzenie w wykonaniu piłkarza Ruchu.

• Badia kolejny raz próbował dogrywać piłkę w pole karne, tym razem trafił prosto w ręce Kamińskiego.

• Gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska i myślą już nad konstruowaniem kolejnego ataku.

• Badia próbował zakończyć rajd lewą stroną dośrodkowaniem w pole karne, ale trafił prosto w interweniującego obrońcę Ruchu.

• Klepczyński popędził prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne do Jurado, który źle przyjął piłkę i w konsekwencji dopadli do niej goście.

• Strata Kowalskiego i gospodarze zaczynają konstruować atak pozycyjny, z którego ostatecznie nic nie wynikło.

• Znów gorąco było pod bramką Ruchu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadło kilku piłkarzy Piasta. Ostatecznie piłka odbiła się od rąk Kamińskiego i obrońcy oddalili zagrożenie od własnej bramki.

• Badia dośrodkował w pole karne, gdzie głową akcję zamykał Wilczek. Z problemami broni Kamiński!

• GOOOOOL!!! 0:1! KUŚWIK! Kuś zauważył w polu karnym dobrze ustawionego Kuświka i zagrał do niego piłkę. Ten przyjął sobie piłkę i huknął na bramkę Cifuentesa.

• Jurado centrował w pole karne z prawej strony, ale bez problemu poradzili sobie z tym zagraniem chorzowianie.

• Podgórski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Tam znalazł się Badia, który głową uderzył na bramkę, bez rezultatu. W odpowiedzi niecelnie na bramkę Cifuentesa uderzył Babiarz.

• Lewą stroną boiska popędził Jurado. Piłkarz Piasta zakończył swój rajd niecelnym uderzeniem na bramkę Kamińskiego.

• "Niebiescy" spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie boiska.

• Podgórski próbował zagrać w pole karne do Badii. Zbyt mocne to zagranie i przy piłce chorzowianie.

• Starzyński uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Niecelny strzał, piłka mija prawy słupek bramki.

• Zieńczuk dograł głową w pole karne. Do piłki próbował doskoczyć Starzyński, jednak podanie było zbyt mocne.

• Sędzia Marcin Borski gwiżdże po raz pierwszy! Od środka rozpoczęli goście.

• Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki. Za chwilę zaczynamy!

• Już za moment obie jedenastki wybiegną na murawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Piast Gliwice - Ruch Chorzów

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Marcin Borski. Na liniach asystować będą mu Krzysztof Myrmus i Tomasz Niemirowski.

• Bramki dla Piasta Gliwice strzelali do tej pory Ruben Jurado (1) i Jan Polak (1). Strzelcami bramek dla Ruchu Chorzów są natomiast Daniel Dziwniel (1), Michał Efir (1) i Piotr Stawarczyk (1).

• - Mieliśmy teraz tydzień na spokojną pracę, z racji przerwy w kwalifikacjach LE. Dobrze ten czas wykorzystaliśmy. Na razie skupiamy się na sobotnim pojedynku, o kolejnym meczu w LE (21 sierpnia w Gliwicach z Metalistem Charków) na razie nie myślimy - powiedział z kolei trener Ruchu, Jan Kocian.

• - Ruch to rywal zza miedzy, a w naszej sytuacji każdy punkt jest przecież bardzo ważny. Mam nadzieję, że w końcu zaprezentujemy to, co założyliśmy sobie podczas obozu przygotowawczego i zgarniemy trzy punkty - powiedział przed dzisiejszym spotkaniem napastnik Piasta, Wojciech Kędziora.

• Kulisy ostatniego pojedynku Piasta Gliwice z Ruchem Chorzów. Jak będzie tym razem?

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze 20 minut. Piast Gliwice - Ruch Chorzów

• Ostatnie spotkanie pomiędzy Piastem Gliwice a Ruchem Chorzów zostało rozegrane 16 marca 2014 roku na stadionie przy ul. Cichej 6 w Chorzowie. Wówczas lepsi okazali się gliwiczanie, którzy wygrali 2:0. Bramki dla gliwickiego klubu zdobyli Łukasz Hanzel (16') i Wojciech Kędziora (49').

• Oba zespoły do tej pory zmierzyły się ze sobą zaledwie 18 razy. Bilans spotkań jest korzystny dla zespołu z Chorzowa, który wygrał aż dziesięć spotkań. Czterokrotnie zwycięsko z pojedynków wychodził Piast, a także cztery razy padł remis.

• W jeszcze gorszej sytuacji jest obecnie Ruch Chorzów, który plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli. Podopieczni Jana Kociana przegrali trzy z czterech spotkań ligowych w tym sezonie.

• W minimalnie lepszej sytuacji przed dzisiejszym spotkaniem jest Piast Gliwice. Nie jest to jednak sytuacja do pozazdroszczenia. Gliwiczanie po czterech kolejkach mają na swoim koncie tylko dwa punkty, które dają im dopiero czternaste miejsce w tabeli.

• Ciężko wskazać faworyta dzisiejszego spotkania. Pomijając fakt, że derby rządzą się swoimi prawami, trzeba przyznać, że zarówno Piast Gliwice, jak i Ruch Chorzów prezentują się w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań.

• Plakat, który na oficjalnej stronie Piasta Gliwice zaprasza kibiców do przyjścia na dzisiejsze spotkanie. Plakat

• Mecz Piasta Gliwice z Ruchem Chorzów to mini derby Śląska. Zarówno dla kibiców, jak i piłkarzy obu drużyn jest to więc bardzo ważne spotkanie, w którym liczy się tylko zwycięstwo.

• Witamy prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie o godz. 18:00 Piast Gliwice podejmie Ruch Chorzów w ramach 5.kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Wojciech Grzegorzyca.