• Koniec meczu. Piast wygrywa 3:0.

• Mraz zagrał na lewo do Badii. Ten dośrodkował w pole karne, ale tam na piłkę czekał Koj

• Sędzia przedłużył mecz o 2 minuty

• Nespor ponownie wygrał pojedynek powietrzny. Podał piłkę do Mokwy. Ten na skrzydle dał się dogonić Kojowi, ale wywalczył z tym starciu rzut rożny

• Szybka akcja Piasta i z linii pola karnego uderzał Mraz. Mocno i celnie ale to wciąż za mało żeby zaskoczyć Putnockiego.

• Żółta kartka dla Marka Szyndrowskiego

• Akcję Ruchu rozpoczął Michał Koj. Podał do Mazka, który popisał się szybkim rajdem i podał w pole karne do czekających tam kolegów. Ci nie zaskoczyli jednak Szmatuły i wywalczyli jedynie rzut rożny

• Szmatuła na raty wyłapał piłkę po uderzeniu Michała Efira. Napastnik wykorzystał dośrodkowanie Podgórskiego.

• Ładnie środkiem boiska przedostał się Efir. Przed polem karnym podał do Podgórskiego. Ten nieco się zagubił i oddał piłkę do Stępińskiego. Napastnik nie zdołał wiele zrobić.

• Ponownie w pole karne dośrodkowywał Patrik Mraz. Futbolówka poleciała w kierunku Nespora, ale na drodze stanął jej Putnocky

• Faul w ataku Tomasza Podgórskiego na Mokwie. Bezsprzeczna żółta kartka

• Obraz gry na razie nie uległ jednak zmianie. W natarciu wciąż gliwiczanie. Spokojnie wymieniają podania na połowie Ruchu

• Zmiana również wśród Niebieskich. Boisko opuścił Marek Zieńczuk, a zamiast niego do boju ruszył Michał Efir

• Pierwsza roszada w zespole gospodarzy. Z murawy zszedł Josip Barisić, a w jego miejscu zagra Tomasz Mokwa.

• Fantastyczna sytuacja Piasta. Niewiele zabrakło do trzeciej bramki. Szybka akcja prawą stroną boiska. Szeliga podał do Maka. Ten wygrał pojedynek z Putnockim i posłał piłkę pod samą linię bramkową. Zabrakło dołożenia nogi przez któregoś z kolegów.

• Z wolnego uderzył Zieńczuk. Niecelnie

• Poważniejszy kontratak chorzowian. Piłka pod polem karnym dostała się do Stępińskiego, ale czysto zatrzymał go Murawski. Chwilę później przebił się Mazek. W starciu z Mrazem wywalczył rzut wolny

• Przed kolejną sytuacją stanęli natomiast gliwiczanie. Kolejny atak lewą stroną przez Patrika Mraza. Dobra praca w defensywie Grodzickiego i Surmy nie pozwoliła jednak nawet na oddanie strzału

• Piłki po rzucie rożnym Mraza nie odebrał jednak żaden z jego kolegów. Z kontratakiem próbowali wyjść chorzowianie, ale ich ambicje zatrzymał Hebert

• Po szybkiej akcji Vacka i uderzeniu Barisicia, Piast wywalczył rzut rożny.

• Chorzowianie nadal poszukują gola. Z dystansu uderzał Mazek. Futbolówka nawet nie zmierzała do bramki Szmatuły

• Nespor podał piłkę na prawe skrzydło do Maka. Ten doszedł do futbolówki, odebrał ją ale nie zdołał pokonać Szyndrowskiego

• Rzut rożny dla Niebieskich. Sporo chaosu pod bramką Putnockiego i uderzenie głową Zieńczuka. Niecelne

• Podgórski próbował z dystansu, ale piłka nie zmierzała w światło bramki.

• Piast wyszedł z kontratakiem. Po przedostaniu się na połowę rywali, znacznie zwolnili i wymienili wiele podań w końcu w stronę Nespora dośrodkowywał Korun. Arbiter zobaczył ofsajd.

• W ataku wciąż chorzowianie. Dłuższą chwilę przebywali pod polem karnym gliwiczan, ale nie mogli przebić się pod samą bramkę. Zagrożenie ostatecznie oddalił wracający Barisić.

• Do przodu ruszył duet Iwański - Zieńczuk, ale zostali zatrzymani przez Heberta.

• Zdecydowanie za mocna wrzutka Mraza zamiast do któregoś z kolegów powędrowała prosto do Putnockiego.

• Z kontratakiem chcieli wyjść chorzowianie. Długie podanie na Stępińskiego. Młody napastnik nie zdołał jednak odebrać piłki zanim nie wyleciała ona za linię końcową.

• Ładnie środkiem przedostali się gospodarze. Ich akcja mogła zakończyć się naprawdę groźnie, ale nie pozwoliło na to niezrozumienie pomiędzy Vackiem a Makiem.

• Rzut wolny dla Ruchu wykonywał Zieńczuk. Piłka poleciała do Surmy ale ten nie stworzył większego zagrożenia. Od bramki rozpoczął Szmatuła. Posłał piłkę prosto na połowę Ruchu, gdzie już czekał Nespor. Napastnika uprzedził jednak Putnocky

• Hebert ukarany żółta kartką za faul na Mazku. Pomocnik Ruchu znacznie szybszy, wygrał wcześniej pojedynek biegowy z defensorem Piasta

• Po stałym fragmencie gry z przewrotki uderzał Stępiński. Efektownie, ale nie efektywnie.

• Mazek odważnie przedarł się przez czyhających na niego Koruna i Heberta. Wywalczył rzut rożny.

• Futbolówka długo krążyła w polu karnym między zawodnikami Ruchu. W końcu dotarła do Podgórskiego. Ten uderzał niecelnie i bardzo lekko.

• Ruch cały czas na połowie gliwiczan. Tym razem po prawej stronie walczył Kamil Mazek wraz z Markiem Szyndrowskim. Ich dwójkowa akcja wobec dobrej gry Mraza nie przyniosła jednak efektu.

• Pierwsza szansa Ruchu w tej połowie. Tomasz Podgórski skierował futbolówkę w pole karne. Tam szukał jej Koj, ale blokowany przez defensorów Piasta, niczego nie dokonał.

• I kolejna akcja Piasta. Tym razem po przerzucie Murawskiego, Szeliga wyminął Koja i uderzał na bramkę. Niecelnie

• Znowu Piast w natarciu. Większą liczbą zawodników znaleźli się pod polem karnym Ruchu. Dobry powrót Łukasza Surmy i zatrzymanie Mateusza Maka oddaliło jednak zagrożenie spod bramki Putnockiego.

• Z kontratakiem wybiegł Martin Nespor, ale nieczysto zatrzymał go spóźniony Grodzicki. Żółta kartka dla kapitana Niebieskich. Dziewiąta w tym sezonie

• Do przodu ruszył Cichocki. Podał do Zieńczuka, który dostał się pod pole karne Piasta. Podaniem szukał Mazka, lecz znalazł Szmatułę.

• Prawą stroną tym razem przebił się Szeliga. Minął defensorów Ruchu i posłał piłkę pod bramkę Putnockiego. Nie było tam jednak żadnego z jego kolegów.

• Mogło być 3:0. Mraz jak zwykle dośrodkował w pole karne. Tym razem piłki nie zdołał odebrać Barisić, ale doszedł do niej Mateusz Mak. Jego uderzenie okazało się jednak bardzo niecelne

• Bliźniaczo podobna akcja do tej zakończonej pierwszym trafieniem. Ponownie z lewej strony piłkę zagrywał Patrik Mraz. tym razem odebrał ją jednak Gigołajew i ochoczo podał do Josipa Barisicia. Ten spokojnie umieścił piłkę w siatce. Gracze Ruchu domagali się odgwizdania spalonego, ale arbiter nie zdecydował się na to i uznał trafienie

• GOL! Szybki kontratak zakończony bramką Barisicia

• Ruch ponownie próbował skonstruować cos na połowie rywali. Murawski nieczysto zatrzymał Szyndrowskiego i Ruch miał okazje ponownie uderzać z wolnego. Futbolówkę w pole karne posłał Zieńczuk, ale tam odebrali ją gospodarze

• Mazek popędził do przodu, ale otoczyło go aż trzech rywali. Praktycznie bez szans na wyjście z tej sytuacji. Pietrowski skutecznie zabrał mu futbolówkę

• Barisić wyminął Surmę ale w starciu z Cichockim mocno wpadł w Cichockiego. Sędzia Marciniak wskazał na rzut wolny dla Ruchu

• Przy samej linii bocznej kolejny atak przeprowadzili gospodarze. Nieporozumienie między Nesporem a Makiem nie pozwoliło oddać strzału na bramkę Ruchu

• Łatwa strata Mazka i kolejna akcja Piasta. Barisić posłał piłkę w stronę pola karnego. Tam czekał na nią Szeliga. Jego uderzenie na bramkę okazało się jednak lekkie i niecelne.

• Po straconymgolu do gry zabrali się goście. Sporo chaosu pod bramka Szmatuły. Na bramkę uderzali Stępiński oraz Zieńczuk, ale górą był właśnie golkiper Piasta

• Akcja bardzo podobna do tej z przed paru minut. Z lewej strony dośrodkowywał Patrik Mraz. Futbolówka poleciała prosto w pole karne. Minęła Barisicia i dostała się do Martina Nespora, który walczył w polu karnym z Mateuszem Cichockim. Piłka odbiła się od jednego z nich i powędrowała do siatki.

• GOL! Gospodarze prowadzą - przy "udziale" Nespora samobója strzela Mateusz Cichocki.

• Rzut wolny w wykonaniu Zieńczuka. Futbolówka poleciała prosto w boczną siatkę.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Stępiński uciekał Korunowi i ten musiał uciec się do faulu.

• Piast przedarł się prawą stroną boiska, ale w końcu przed polem karnym czoła stawił mu Michał Koj.

• Nespor najwyżej wyskoczył do piłki w środku boiska i głową skierował ja w stronę Maka. Ten uciekając Grodzickiemu, uderzył na bramkę. Górą golkiper Ruchu

• Zmarnowany kontratak Ruchu. Zieńczuk podawał do Iwańskiego, ale ten nie zdołał odebrać futbolówki

• Rzut rożny dla Piasta nie zaowocował strzałem na bramkę Putnockiego

• Po samotnym rajdzie środkiem boiska z dystansu uderzał Stępiński. Niecelnie

• Akcja chorzowian spaliła na panewce. Po podaniu Zieńczuka Stępiński znalazł się polu karnym Piasta, ale tam oddał piłkę Korunowi

• Świetne dośrodkowanie Patrika Mraza. Posłał piłkę prosto w pole karne. Tam odebrał ja Martin Nespor. Napastnik wyminął Cichockiego po czym uderzył głowa na bramke. Mylił się minimalnie.

• Długie podanie Heberta w stronę Josipa Barisicia szybko przeniosło grę w pole karne Putnockiego. Sędzia asystent wskazał jednak na spaloną pozycję Chorwata

• Szybki rajd Maka zakończył się podaniem do Nespora. Ten przebiegł się lewą stroną i wbiegając w pole karne padł na ziemie w sytuacji stykowej z Szyndrowskim. Sędzia nie dopatrzył się faulu

• Gigołajew przedostał się w pole karne Piasta, ale tam bez problemu zatrzymał go Hebert.

• Piast rozgrywał piłkę na połowie Ruchu, ale nie zdołał stworzyć sobie groźniejszej sytuacji

• Na trybunach pojawiło się sporo kibiców Ruchu. Ich doping jak na razie wydaje się być znacznie głośniejszy od dopingu dla gospodarzy. Czy pociągnie Niebieskich do zwycięstwa?

• [b]Początek meczu! Od środka gospodarze b]

• Arbiter wyprowadził już oba zespoły na murawę. Za chwilę zaczynamy.

• Do rozpoczęcia pozostało tylko pięć minut. Obie jedenastki spędzają ostatnie chwile w szatni

• W pierwszym starciu tych drużyn w aktualnym sezonie górą byli Niebiescy. Pokonali u siebie przyszłego lidera 2:0. Gole w drugiej połowie spotkania zdobyli Eduards Visnakovs oraz Michał Efir. Pierwszego z nich od dawna nie można spotkać przy Cichej w Chorzowie, ale zastępujący go Mariusz Stępiński nie może narzekać na brak formy. Czy dzisiaj młody napastnik zmusi Jakuba Szmatułę do wyciągania futbolówki z siatki?

• Składu z wygranego starcia z Termalicą powtórzyć nie mógł Radoslav Latal. W meczu z Ruchem nie może bowiem skorzystać z Kornela Osyry. Zamiast niego w wyjściowej jedenastce miejsce znalazł Bartosz Szeliga.