Piast Gliwice 1 - 0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

• Debiut Termaliki w ekstraklasie nie zakończył się dla niej szczęśliwie. Ale cóż. Pierwsze koty za płoty. Teraz może być już tylko lepiej.

• Przy Okrzei zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego Gila.

• Wpuszczony w końcówce zawodnik rzutem na taśme zdołał wpisać się do meczowego protokołu.

• Szybka akcja Kamila Vacka w ostatniej chwili zatrzymana przez Bartłomieja Babiarza

• Gra przeniosła się na środek pola. Piłkarze powoli tracą siły i nerwy.

• Powolny i dostojny kontratak gości zakończył się lekkim strzałem na bramkę. Szmatuła bez problemu.

• Piłka zaaklimatyzowała się na połowie Termaliki i uparcie nie chce z niej wyjść. Gliwiczanie przejęli inicjatywę, ale brakuje im wykończenia.

• Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry aż 4 minuty.

• Trener Latal zdecydował się zdjąć bardzo zaangażowanego w ataku aczkolwiek nieskutecznego Gerarda Badię. W jego miejsce Tomasz Mokwa.

• W pole karne Nowaka znowu weszli gliwiczanie. Prawą stroną przez mur defensorów przebił się Adrian Klepczyński. Świetnie podał przed samą linię bramkową. Żaden z jego kolegów nie zdołał nawet dostawić nogi.

• Kolejny stały fragment gry dla Niecieczy dobrze odczytany przez gospodarzy.

• Faul w obronie Kamila Vacka w oczach sędziego zasłużył na ukaranie żółtym kartonikiem i rzutem wolnym dla rywali.

• Sebastian Musiolik próbował przebić się w pole karne gości. Skuteczna interwencja Sołdeckiego sprawiła, że zakończyło się to notabene słabo wykonanym, rzutem rożnym.

• Rzut wolny wykonany przez Patrika Mraza nie przypominał ni to strzału ni podania. Chyba tylko on jeden wie jaki był zamysł.

• W obronie Termaliki od dłuższego czasu błyszczy pomocnik - Dariusz Jarecki. Skutecznie blokuje większość dośrodkowań rywali.

• Rzut wolny dla Termaliki. Do piłki podszedł Dawid Plizga. Swoim podaniem do nikogo rozpoczął jedynie wyjątkowo nieśmiały atak Piasta.

• Gospodarze nacierają w pole karne rywali. Wciąż nie mogą się przebić przez defensywę gości.

• Długa piłka od Adriana Klepczyńskiego trafiła do Emila Drozdowicza. Ten jednak musiał uznać wyższość Patrika Mraza.

• Kolejna akcja Niecieczy. Skuteczne obrony stoperów Piasta - Heberta i Osyry oszczędziły jednak Szmatułę przed koniecznością interwencji.

• Kamień z serca dla kibiców Piasta. Szmatuła wstał i zasygnalizował gotowość do gry.

• Ostatnia zmiana w Termalice. Emil Drozdowicz zmienia na placu gry Adriana Paluchowskiego.

• Przerwa w grze. Leży bohater ostatniej akcji - Jakub Szmatuła. Czy interwencja sztabu medycznego przyniesie potrzebną pomoc?

• Szybki atak Termalici. Lewą stroną popędził Dawid Plizga, dośrodkował w pole karne. Tam bardzo pewnie Jakub Szmatuła.

• Rzut wolny dla Termaliki . Futbolówka zatrzymała się na skrzętnie ustawionym przez Piastunki murze.

• Sebastian Nowak postanowił pokazać się z jak najlepszej strony. Dryblingiem pokonał Gerarda Badię i posłał piłke do Paluchowskiego. Ten bez problemu uciekł stoperom Piasta i oddał strzał w sytuacji sam na sam. Ku uciesze kibiców gospodarzy nad bramką.

• Niecieczanom nie można odmówić, chęci ale nic więcej. Pochwalić za to należy bardzo szybki kontratak gospodarzy. Świetnie z piłką wybiegł Gerard Badia. Skutecznie zatrzymał go Dawid Sołecki. Stoper Termaliki niechcący podał do Heberta. Obrońca Piasta znalazł się w niemal stuprocentowej sytuacji. Piłka przemknęła jednak po zewnętrznej stronie słupka.

• Zmiana także w zespole gości. Schodzi Mateusz Kupczak, wchodzi Wojciech Kędziora.

• Kolejna zmiana w druzynie gospodarzy. Martina Nespora zmienia Marcin Pietrowski.

• Nieciecza nareszcie wyszła z własnej połowy. W środku pola dobrze zachował się Sebastian Ziajka. Podał na prawo do Adriana Paluchowskiego, ten jednak skutecznie zatrzymany został przez Kornela Osyrę.

• Zza linii pola karnego ponownie Sasa Zivec. Tym razem prosto w ręce Sebastiana Nowaka.

• Strzał z dystansu Sasy Ziveca postraszył tylko stojących za bramką kibiców.

• Kolejne dwa rzuty rożne dla gospodarzy. Nie przyniosły jednak większego zagrożenia.

• Rzut rożny dla Piasta. Wykonawcą Klepczyński. Piłka doszła do Patrika Mraza. Interweniował jednak Sebastian Nowak.

• Z boiska schodzi Bartosz Szeliga, a swój debiut w Ekstraklasie notuje Sebastian Musiolik.

• Ofensywne zapędy Piasta Gliwice skutecznie zablokował Michał Markowski.

• I znowu rzut rożny. tym razem w wykonaniu Dawida Plizgi. Tym razem nie sprawił on kłopotu defensorom Piasta.

• Kolejny rzut rożny Termaliki. Zrobiło się groźnie, ale piłka po raz kolejny wyleciała jedynie za linię bramkową

• Jarecki usiłował wybić piłkę z własnej połowy, ta jednak wylądowała pod nogami Kamila Vacka. Zawodnik Piasta odważnie wbił się prawą stroną w pole karne. Jego dośrodkowanie odebrał Sebastian Nowak.

• Gliwiczanie popędzili z kontraatakiem. Badia popędził z piłką w stronę pola karnego, a następnie odegrał do Zivca. Ten wbiegł z futbolówką w pole karne i odegrał do Hiszpana, który ostatecznie zdecydował się na uderzenie, które zostało jednak zblokowane.

• Rzut rożny dla Piasta. Adrian Klepczyński wyskoczył najwyżej i oddał minimalnie niecelny strzał nad bramką.

• Długie podanie Markowskiego trafiło prosto pod nogi Plizgi. Ten jednak został sfaulowany przez rywala. Sędzia podyktował rzut wolny.

• Wznowienie gry przez zawodników gości. Nieśmiały atak Ziajki zatrzymany przez Klepczyńskiego.

• Ładna akcja lewą stroną Kamila Vacka. Jego dośrodkowanie w pole karne odebrane jednak przez Markowskiego.

• Piłka utrzymuje się na połowie Termaliki. Doping kibiców zachęcił gliwiczan do zintensyfikowanych ataków.

• Świetna akcja Piasta. W pole karne rywali wbił się Martin Nespor. Inteligentnie odesłał piłkę do tyłu do Gerarda Badii. Ten z dystansu trafił w poprzeczkę.

• Na trybunach Stadionu Miejskiego w Gliwicach zasiada dziś 4085 kibiców.

• Coraz głośniejszy doping kibiców Piasta. Widać, że w przerwie posilili się w stadionowym bufecie.

• Dużo chaosu na połowie Szmatuły. Piłka lata z prawej na lewa stronę, jednak nie może przebić się w pole karne gliwiczan

• Rzut wolny dla Piasta. Wykonawcą Patrik Mraz. Świetna interwencja Jareckiego.

• Piłkarze Piasta rozpoczeli druga połowę

• W przerwie zgromadzonych przy Okrzei kibiców z głośników zabawiają hity Eneju. ;) "Skrzydlate ręce" po raz kolejny hitem wakacji.

• Sędzia ku uldze piłkarzy zadecydował się gwizdnąć po raz ostatni w pierwszej części spotkania.

• Gra zdecydowanie się uspokoiła. Piłkarze wydają się już czekać na przerwę.

• Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Pierwsza zmiana w drużynie Termaliki. Kontuzjowanego Biskupa zmienił Babiarz.

• Jest pierwsza żółta kartka Termaliki w ekstraklasie! Zdobywcą Dariusz Jarecki za faul na Kornelu Osyrze.

• Szybka akcja Termalici. Prawą stroną pędził z futbolówką przy nodze Dawid Plizga. Nad wykończeniem musi jednak popracować.

• Krótka przerwa w grze spowodowana kontuzją Jakuba Biskupa. Wygląda to jednak niegroźnie - zawodnik sam podniósł się bowiem z murawy

• Gerard Badia świetnie przejął piłkę w środku boiska i ruszył do ataku. Podał do Szeligi. Ten jednak przewrócił się atakowany przez rywali. Bez reakcji sędziego

• Zdecydowanie nie. Kornel Osyra przesadził z siłą podania i piłka zamiast do kolegów trafiła na aut z drugiej strony boiska.

• Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Czy i tym razem zakończy się bramką?

• Radosław Murawski bardzo przytomnie odebrał podanie niecieczan i piłka znowu wróciła w pole karne gości. Tutaj jednak piłkę spokojnie odebrał mu Dawid Sołecki.

• W ataku gliwiczanie. Obrońcy Niecieczy wydawali się przeszkadzać sobie nawzajem jednak nie potrafili tego wykorzystać i zakończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Piłkę z własnego pola karnego wyprowadził Kornel Osyra.

• Kolejny atak Termalici. Tym razem z lewej strony Dariusz Jarecki. Bezpieczne wybicie Szmatuły i rzut rożny dla gości.

• W ataku Termalica. Niecieczanie usiłują przebić się środkiem boiska. Z prawej strony w światło bramki próbował trafić Patryk Fryc. Stojący w bramce Piasta Szmatuła nie dał się jednak zakoczyć

• Długie podanie na aferę Heberta wprowadziło sporo chaosu wśród defensorów Termaliki. Bartoszowi Szelidze nie udało się jednak oddać strzału.

• Zdobyty gol wyraźnie zachęcił kibiców do dopingu. Po stadionie rozległ się śpierw zgromadzonych pod bramką Szmatuły kibiców.

• Rzut rożny dla Piasta. Wykonawcą Kamil Vacek. Płasko dośrodkował w pole karne gdzie czekał już Patrik Mraz. Delikatny strzał w prawy dolny róg zaskoczył Nowaka.

• Termalica nadal w ataku. Kornel Osyra i Adrian Klepczyński mieli problem z wyprowadzeniem piłki z własnego pola karnego.

• Dariusz Jarecki z wolnego. Ładny strzał w światło bramki wybroniony przez Jakuba Szmatułę.

• Kontratak Termalici. Przed polem karnym jak długi padł Adrian Paluchowski. Rzut wolny dla gości.

• Kolejna próba Piasta. Dośrodkowanie Kamila Vacka w pole karne przejęte przez Sebastiana Nowaka.

• Termalika coraz odważniej. Gra wyraźnie się wyrównała. Piłka szybko pędzi spod jednej bramki na drugą.

• Długie podanie "na a nuż się uda" ze strony Termaliki ładnie odczytane przez Heberta.

• Szybki kontratak Bartosza Szeligi zatrzymany faulem. Rzut wolny dla gospodarzy

• Prawą stroną atakują goście. Mimo ogromnych chęci Jakub Biskup musiał jednak uznać wyższość Patrika Mraza.

• W środku jakąs konkretniejszą akcję próbowali skonstruować Sasa Zivec i Kamil Vacek. Zbyt lekki strzał nie zdołał jednak stworzyć najmniejszego zagrożenia dla stojącego w bramce Niecieczy Nowaka.

• Dariusz Jarecki wyraźnie poczuł moc i próbował dryblingiem pokonać gliwiczan. Tym razem nieskutecznie.

• Piłka powróciła na połowę Termaliki. Goście jednak dobrze pracują w defensywie i nie pozwalają rywalom na stworzenie większego zagrożenia.

• Kolejna akcja Termaliki. Prawym skrzydłem na połowę rywali przebił się Paluchowski. Inteligentnie ominął blokującego go Heberta. Podal do Kupczaka a ten ładnie dośrodkował w pole karne. Tym razem górą okazał się jednak Szmatuła.

• Rzut rożny nie spowodował żadnego zagrożenia pod bramką. Do ataku powrócili gospodarze.

• Pierwsza powazniejsza akcja Termaliki. Do szansy na zaatakowanie bramki Szmatuły doszedł Adrian Paluchowski. Wszystko zakończyło się jednak rzutem rożnym dla Słoników.

• Dużo chaosu na połowie gości. Dobrze grajacy w obronie piłkarze z Niecieczy nie pozwalają jednak przeciwnikom na oddanie strzału.

• Termalica jak na razie wyraźnie postawiła na defensywę. Wydaje się, że piłkarze beniaminka boją się otwarcie zaatakować rywala.

• W polu karnym upadł teraz Nespor, ale nie było tam żadnego przewinienia i sędzia nie użył gwizdka.

• Futbolówka znowu powoli tańczy między nogami defensorów z Niecieczy. Żaden z zawodników gospodarzy nie chce jej jednak przejąć.

• Wyrzut z autu Słoników. Świetna interwencja Heberta na własnej połowie.

• Kolejna próba wejścia Termaliki na połowę rywali. Tym razem skuteczna. Wszystko jednak spokojnie kontrolował Kornel Osyra, który w kluczowym momencie odebrał piłkę Patrykowi Frycowi

• Z sektora zajmowanego przez kibiców z Niecieczy niesie się doping dla piłkarzy Termaliki.

• Kolejna równie nieśmiała jak niecelna próba gliwiczan.

• Gra nadal toczy się na połowie Termaliki. Słoniki próbują wybić piłkę "na byle dalej od własnego pola karnego". Na razie nieskutecznie

• Akcja Piasta. prawą stroną próbował przebić się kapitan gliwiczan, Adrian Klepczyński. Wraz z Radosławem Murawskim stworzyli sporo chaosu wśród defensorów Termaliki.

• Na razie piłka spokojnie toczy się w środku boiska. Żadna z drużyn nie wpada głębiej na połowę rywala.

• Sędzia Paweł Gil gwiżdże po raz pierwszy! Od środka rozpoczęli goście z Niecieczy.

• Losowanie stron zakończone. Piłka trafia pod nogę Niecieczan. Od rozpoczecia dzielą nas sekundy ;)

• Sędziowie wyprowadzili oba zespoły na murawę. Teraz czas dla fotoreporterów i zaraz zaczynamy.

• Początek meczu coraz bliżej. Rosną emocje a także liczba kibiców na trybunach.

• Piłkarze obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni. Już za dziesięć minut na Okrzei zabrzmi pierwszy gwizdek sezonu 2015/2016.

• Kibice gospodarzy wydają się być przyjaźnie nastawieni do rywali. Głośnymi brawami powitali byłych gliwiczan: Wojciecha Kędziorę, Adriana Paluchowskiego, Jakuba Biskupa a także trenera Piotra Mandrysza.

• Piast Gliwice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza

• Powoli zbierają się także kibice gospodarzy. Na razie zajęte są tylko pojedyncze krzesełka, ale z minuty na minutę coraz więcej fanów Piasta pojawia się aby dopingować swoich ulubieńców. Z racji wakacyjnej pory wątpliwym jest jednak aby zapełnili oni wszystkie dostępne im miejsca.

• Na trybunie zaczęli pojawiać się kibice Termalici. Ubrani w pomarańczowe koszulki fani Słoników najwyraźniej nie mogli przegapić debiutu swoich ulubieńców w ekstraklasie. Czy ich doping poniesie piłkarzy do premierowego zwycięstwa?

• Co ciekawe, na ławce rezerwowych Termalici zasiądzie Wojciech Kędziora, który jeszcze w czerwcu występował w barwach dzisiejszych gospodarzy. Ostatnie spotkanie sezonu 2014/2015 również rozpoczął jako piłkarz rezerwowy. Wtedy opuścił ją w 79 minucie, kiedy to zmienił Adrian Klepczyńskiego. Czy i tym razem dostanie szanse zaprezentować się na obiekcie w Gliwicach?

• Ławka niecieczan prezentuje się następująco: 1. Adrian Olszewski 6. Bartłomiej Babiarz 7. Tomasz Foszmańczyk 14. Jakub Wróbel 17. Dalibor Pleva 21. Emil Drozdowicz 24. Wojciech Kędziora

• Zawodnicy rezerwowi Piasta Gliwice: 31. Dobrivoj Rusov 11. Paweł Moskwik 5. Marcin Pietrowski 90. Josip Barisić 7. Patrick Dytko 22. Tomasz Mokwa 96. Sebastian Musiolik

• Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Za nieco mniej niż czterdzieści minut będzie miało tutaj miejsce historyczne wydarzenie. Termalica Bruk-Bet Nieciecza zadebiutuje na boiskach Ekstraklasy. W pierwszym meczu polskiej Królowej Rozgrywek staną naprzeciw lokalnemu Piastowi. Zarówno w jednym jak i drugim zespole zobaczymy kilka nowych twarzy. Czy wytrzymają presję telewizyjnych kamer i kibiców?