Piast Gliwice

1

Wisła Kraków

0

• To był mecz stojący na wysokim poziomie, obie drużyny tworzyły sobie groźne sytuacje, jednak tą najważniejszą wykorzystali gospodarze, a konkretnie Martin Nespor! Zapraszam na materiały pomeczowe, które ukażą się już niebawem. Relację prowadził dla Państwa Piotr Bernaciak, kłaniam się i zapraszam na następne relacje w Ekstraklasa.net!

• I koniec! Piast zdobywa trzy punkty i umacnia się na pozycji lidera Ekstraklasy!

• ...a zmęczonego Barisicia zastępuje Paweł Moskwik.

• Krzysztofa Mączyńskiego na końcowe minuty zmienia Kamil Kuczak...

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• To była niezwykle ważna interwencja - Szmatuła broni mocny strzał Brożka!

• Sam na sam wyszedł Gerard Badia, niezwykle ofiarnie zatrzymał go biegnący tuż za nim Maciej Sadlok!

• Trzy minuty do końca, Piast prowadzi grę a Wisła próbuje kontrować gospodarzy, choć chyba powinno być odwrotnie. Bardzo dobry mecz oglądamy dziś w Gliwicach.

• Kolejna żółta kartka - ukarany Boban Jović.

• Patrik Mraz doskonale dośrodkowuje przy samej linii końcowej idealnie na głowę Gerarda Badii, który główkuje tuż nad bramką!

• Krzysztof Mączyński ukarany żółtą kartką za pociągnięcie za koszulkę rywala.

• Na ostatnie minuty na boisko wchodzi Rafael Crivellaro w miejsce Denisa Popovicia.

• Kolejny raz uderza Patrik Mraz, bardzo mocne uderzenie świetnie paruje nad bramkę Radosław Cierzniak!

• Niezwykle brutalny faul Łukasza Burligi na Mateuszu Maku. Obrońca Wisły otrzymuje żółtą kartkę i będzie pauzować w następnym spotkaniu.

• Z kontrą trzech na trzech wyszli gospodarze, Sasa Zivec dostał dobre podanie, jednak chciał się odwdzięczyć i wycofał piłkę, przez co po chwili goście zakończyli tą kontrę odbiorem.

• Kolejna zmiana - Kamil Vacek zostaje zmieniony przez Mateusza Maka.

• Odbiera piłkę na trzydziestym metrze Sasa Zivec i decyduje się na uderzenie, które nieznacznie mija prawy dolny róg bramki Wisły!

• Alana Urygę zmienia młody Grzegorz Marszalik.

• Nieudane zagranie na lewe skrzydło do Sasy Zivca, przeprasza go teraz Patrik Mraz.

• W stuprocentowej sytuacji był teraz Paweł Brożek, jego strzał jednak został w ostatniej chwili zablokowany przez wracającego Koruna!

• Bezpośredniego strzału spróbował Mraz, jednak piłkę zdołał złapać Radosław Cierzniak.

• Żółtą kartką ukarany Maciej Sadlok za przerwanie dynamicznej akcji gospodarzy nieopodal linii końcowej.

• Strzelca bramki Martina Nespora zmienia Gerard Badia. Czech jest żegnany oklaskami.

• Paweł Brożek dostał dobrą piłkę w pole karne, jednak został zatrzymany przez leżącego już Koruna!

• Nieźle z lewego skrzydła dośrodkował Maciej Sadlok w kierunku Pawła Brożka, jednak wywalczył jedynie rzut rożny. Popović dośrodkowuje, ale piłka już w posiadaniu gospodarzy.

• Na boisku leży Radosław Murawski, który ofiarnie zablokował podanie.

• Słaby stały fragment gry, łatwo poradziła sobie z nim obrona Piasta Gliwice.

• Faulowany Mączyński przez Koruna w środku pola. Szykuje się dośrodkowanie.

• W ostatnich minutach to wiślacy są stroną dominującą.

• Niebezpieczny faul Nespora na Guzmicsu. Napastnik Piasta musi uważać, by nie wylecieć z boiska.

• W odpowiedzi Popović również dystansu, ale do celu sporo zabrakło.

• Ależ blisko! Vacek przymierzył sprzed linii pola karnego i piłka przeszła tuż na poprzeczką bramki wiślaków!

• Nespor niedokładnie zagrywał w kierunku Ziveca.

• Zaczynamy drugą odsłonę.

• Arbiter nie pozwolił na wznowienie gry. Koniec pierwszej połowy

• GOL! Strzelcem Martin Nespor

• Świetna akcja Wisły Kraków. Dośrodkowania Wisły nie odebrał Paweł Brożek

• Żółty kartonik dla Nespora

• Ostatnia natomiast powędrowała do Barisicia.

• Kolejna żółta kartka powędrowała do Pawła Brożka.

• Faul na jednym z wiślaków sprokurował szamotaninę między piłkarzami.

• Kolejny strzał Guerrier. Tym razem prosto w Heberta, który zablokował piłkę ciałem

• Pogubili się obrońcy Piasta i pozwolili Guerrier na oddanie strzału na bramkę. Szmatuła na posterunku.

• Piłka ze stałego fragmentu poleciała prosto do Vacka. Ten próbował dośrodkowywać, ale chyba na chwilę pomyliły mu się strony i zamiast do bramki, skierował futbolówkę na środek boiska

• Z dystansu szczęścia szukał Zivec, ale na drodze ku niemu stanął mu Cierzniak wybijając piłkę na rzut rożny

• Murawski dośrodkowywał w pole karne, ale piłkę odebrał Sadlok.

• Lewym skrzydłem pędził Nespor, ale na jego drodze stanął Guzmics, który czystym wślizgiem zatrzymał Czecha

• Kontratak Piasta rozpoczął Zivec. Po chwili futbolówka trafiła do Barisicia, który oddał strzał. Trafił prosto w Sadloka

• Świetna interwencja Urosa Koruna oddaliła zagrożenie z pola karnego Piasta

• Świetne dośrodkowanie Jovicia, głową "a la van Persie" odebrać próbował Guerrier. Haitańczykowi chyba jednak do Holendra jeszcze trochę brakuje...

• Szybko z kontratakiem popędził Zivec, posłał futbolówkę do Nespora, ale ten zatrzymany przez Jovicia.

• W środku boiska piłkę sprytnie przejął Murawski, podał do Vacka, a ten inteligentnie do Ziveca. Pomocnik Piasta uderzył obok bramki

• Strzał do statystyk Jovicia.

• Solidna gra obrońców gości nie pozwoliła Piastunkom na oddanie strzału.

• W środku boiska krótkimi podaniami wymieniają się goście.

• Strzał Pawła Brożka prosto w ręce Szmatuły.

• Kolejny rzut rożny dla gliwiczan. Tym razem futbolówka poleciała prosto w ręce Cierzniaka.

• Rzut rożny dla gospodarzy wykonywał Patrik Mraz. Krótkim podaniem próbował zaskoczyć rywali. Nie był to chyba najlepszy pomysł...

• Mączyński wypuścił do przodu Jovicia. Ten dośrodkował przed pole karne. Futbolówkę odebrał Burliga i spróbował strzału. Bardzo niecelnie.

• Zivec celnie dośrodkował do Martina Nespora. Czech odbił piłkę głową, ale nie skierował jej w kierunku bramki

• Szybki rajd Burligi zakończyło podanie w kierunku Guerriera. Haitańczyk nie zdołał opanowac piłki

• Krótkimi podaniami Piast znalazł się pod polem karnym Cierzniaka. Nie zdołali jednak oddać nawet strzału.

• Długie podanie na "aferę" w wykonaniu Pawła Brożka posłało piłkę na aut

• Vacek zepsuł akcje swojej drużyny zbyt mocno dośrodkowując w pole karne.

• Po podaniu Boguskiego w polu karnym z piłką u nogi znalazł się Guerrier. Nie zdołał przedrzeć się przez Kornela Osyrę

• Kamil Vacek inteligentnie wrzucił piłkę w pole karne, ale tam nie zdołał jej odebrać Zivec.

• Piłka po lobie Guerriera wylądowała na głowie Pawła Brożka. Ten kryty przez Heberta nie zdołał nic zdiałać

• Kolejna akcja Wisły zatrzymała się przed polem karnym

• Dośrodkowanie Boguskiego odebrał Korun i oddalił zagrożenie od własnej bramki

• Popović długo kręcił się wokół pola karnego Szmatuły, ale nie zdołał wrzucić tam piłki

• Szybko kontratak zakończył się niecelnym strzałem Mączyńskiego.

• Strzał na bramkę Wisły spokojnie wyłapał Cierzniak

• Zagranie Murawskiego w pole karne, wślizgiem wybija Burliga

• Seria nieudanych zagrań z jednej jak i drugiej strony. Póki co dużo nerwowości na boisku

• Pierwsza nieudana próba ataku pozycyjnego w wykonaniu Piasta

• Pierwszy gwizdek arbitra. Od środka gospodarze!

• Zawodnicy obu drużyn wraz z arbitrem spotkania Jarosławem Przybyłem wychodzą w tym momencie na murawę!

• W drużynie gości zabraknie dziś m.in Arkadiusza Głowackiego i Macieja Jankowskiego. W ekipie trenera Latala nieobecni to Mokwa i Szeliga.

• W Gliwicach zanosi się na rekord frekwencji w tym sezonie. Swoją drużynę będą także wspierać sympatycy "Białej Gwiazdy", którzy w liczbie 981 stawili się na stadionie przy ulicy Okrzei

• W ostatniej kolejce Piast pokonał we Wrocławiu drużynę Śląska 2:1 po bramkach Heberta oraz Koruna. Wisła u siebie zremisowała 0:0. Rozczarowanie dla Wiślaków było tym większe, biorąc pod uwagę, iż kilka dni wcześniej Wisła rozgromiła Podbeskidzie aż 6:0.

• Zawodnicy rezerwowi:

Piast Gliwice: Leszczyński, Moskwik, Badia, Mak, Dytko, Kwaśniewski i Musiolik

Wisła Kraków: Buchalik, Cywka, Kuczak, Marszalik, Żemło i Clivellaro

• Gospodarze jak powszechnie wiadomo są rewelacją bieżących rozgrywek i z pewnością będą chcieli u siebie podtrzymać znakomitą serię zwycięstw. Do Gliwic przyjeżdża dziś Wisła. Klub z Reymonta ma problemy z ustabilizowaniem formy, przez co wyniki nie do końca zadowalają kibiców "Białej Gwiazdy". Mimo to goście przyjeżdżają do Gliwic z zamiarem zdobycia trzech punktów.

• Witamy serdecznie z Gliwic! Już za chwilę rozpocznie się jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań tej kolejki. Lider tabeli, Piast podejmie Wisłę Kraków. Początek spotkania o godzinie 20.30. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji!