Piast Gliwice

2

Zagłębie Lubin

0

• Koniec spotkania! Piast pokonuje Zagłębie 2:0 po bramkach Barisicia! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy na kolejne nasze relację!

• Jeszcze jedna centra Mraza. Strzał Heberta obok bramki

• Inteligentne zachowanie Mokwy, który pozwolił się sfaulować na środku boiska

• 3 minuty doliczone do drugiej połowy

• Rakowski ukarany kartką. Gościom puszczają powoli nerwy

• Goooooool!!!!! Barisic!!! Świetna akcja Vacka, który przedarł się prawą stroną i zagrał do niepilnowanego Barisicia, który spokojnie uderzył do pustej bramki!

• Centra z prawej strony zakończona uderzeniem głową przez jednego z graczy Piasta. Spokojnie łapie piłkę Forenc

• Znakomita okazja dla gospodarzy. Najpierw uderzał Nespor i skutecznie interweniował Forenc. Chwilę później uderzał Vacek. To powinna być druga bramka dla Piasta!

• Centa Mraza wybita przez obrońców gości

• Centra Mraza w kierunku Nespora. Strzał napastnika został zablokowany. Po chwili uderzał Pietrowski. Piłka wychodzi na rożny

• Rajd Barisicia zakończony zagraniem ręką przez napastnika Piasta

• Vacek niedokładnie w kierunku Szeligi

• Krzysztof Piątek skutecznie zatrzymany przez Osyrę

• Obaj szkoleniowcy nie przeprowadzili żadnej zmiany w przerwie

• Rozpoczynamy drugą połowę! Tym razem od środka zaczynają gospodarze!

• Spotkanie nie obfituje póki co w wiele sytuacji. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie i od tej pory skutecznie bronią się na własnej połowie. Goście nie stworzyli sobie żadnej stuprocentowej okazji. Najlepszą miał Papadopulos. Uderzenie głową czeskiego zawodnika poszybowało jednak nad bramką Szmatuły

• Koniec pierwszej części gry. Do przerwy 1:0 dla Piasta po bramce Barisicia. Zapraszamy po przerwie!

• Centra Vacka a następnie Osyry skutecznie wybita przez gości

• Ostra centra Szeligi w pole karne. Będzie rzut rożny.

• Vlasko wrzucał z prawej strony, ale dobrze głową wybija Osyra

• Barisić wykorzystał zagranie Vacka, ograł Dąbrowskiego i nie dał szans Forencowi!

• Goooooool!!!! Barisic!!

• Kolejna akcja Zagłębia. Wrzutka z lewej strony jednak niedokładna

• Przez chwilę na murawie leżał Vlasko. Po kilku sekundach podniósł się jednak z murawy

• Chwilę później akcja lewą stroną boiska atakowali goście. Piłka nie dotarła do Papadopulosa

• Błąd Koruna, który stracił piłkę na rzecz Papadopulosa. Skórę uratował mu Pietrowski

• Pierwsza akcja w tym spotkaniu. Goście szybko rozegrali rzut wolny, ale nie zaskoczyli tym graczy Piasta

• Pierwszy gwizdek sędziego! Od środka goście, którzy zagrają w białych strojach.

• Obie ekipy już na murawie! Za chwilę zaczynamy!

• Obie ekipy zakończyły już rozgrzewkę. Arbitrem spotkania jest Daniel Stefański

• Piłkarze Zagłębia w dzisiejszym spotkaniu będą mogli liczyć na doping swoich fanów. Z Lubina przyjechała zorganizowana grupa kibiców Zagłębia

• Sporą niespodziankom w składzie Piasta jest obecność Bartosza Szeligi, który w składzie zastąpił Gerarda Badie. Na ławce w ekipie Zagłębie zasiadł dziś Damian Zbozień, który w przeszłości reprezentował barwy Piasta.

• A oto jak prezentują się ławki rezerwowych w obu drużynach:

Piast: Dobrivoj Rusov, Paweł Moskwik, Sasa Zivec, Tomasz Mokwa, Gerard Badia, Mateusz Mak

Zagłębie: Martin Polacek, Jarosław Lach, Łukasz Janoszka, Krzysztof Janus, Jakub Tosik, Arkadiusz Woźniak, Damian Zbozień

• Gospodarze przystępują do tego spotkania po pierwszej w tym sezonie przegranej u siebie z Koroną Kielce 0:1. Goście do Gliwic przyjeżdżają po dwóch bezbramkowych remisach, odpowiednio z Pogonią Szczecin oraz na własnym obiekcie z Górnikiem Łęczna. W środku tygodnia piłkarze Piotra Stokowca ulegli jeszcze Lechowi Poznań w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Miedziowi przegrali z ekipą Mistrza Polski 0:1

• Witamy serdecznie z Gliwic, gdzie już za około 30 minut rozpocznie się kolejne spotkanie 14 serii spotkań ekstraklasy pomiędzy Piastem a Zagłębiem Lubin. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji tekstowej z tego spotkania!

• Piast - Zagłebie LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Lider znów zgubi punkty?

Piast Gliwice stanie dziś przed szansą zrehabilitowania się za ostatnią porażkę. Czy Zagłębie Lubin skutecznie przeszkodzi liderowi z Gliwic w realizacji tego celu?