Piast Gliwice

3

Zawisza Bydgoszcz

0

• OSTATNI GWIZDEK, KONIEC MECZU! Piast Gliwice przełamuje strzelecką niemoc i pokonuje Zawiszę Bydgoszcz 3:0. Bramki dla gliwickiego zespołu zdobyli Jurado (63' i 78') i Wilczek (72'). To już koniec naszej relacji z dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE w Ekstraklasa.net!

• Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Badia kolejny raz stanął przed doskonałą sytuację. Tym razem dobrą interwencją popisał się bramkarz Zawiszy!

• Cifuentes wyłapuje futbolówkę po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego.

• Badia został wypuszczony w pole karne i stanął przed szansą pokonania bramkarza. Piłka została jednak zagrana zbyt mocno i trafiła w ręce wychodzącego Sandomierskiego.

• Gliwiczanie nadal atakują! Trzy bramki to dla nich jeszcze za mało.

• Żółtym kartonikiem ukarany Osyra.

• Ostatnia zmiana w drużynie Piasta Gliwice. Schodzi Vasiljev, wchodzi Said.

• GOOOOOL!!! 3:0! JURADO! Badia popędził lewą stroną boiska, a następnie dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie był Jurado, który głową wpakował piłkę do bramki.

• Kolejna groźna akcja Zawiszy! Vasconcales wbiegł z piłką w pole karne, minął bramkarza i uderzył. Na środku ustawiony był jednak Murawski, który wybił piłkę z linii bramkowej!

• Groźna odpowiedź gości! Wójcicki uderzył z przed pola karnego i trafił w słupek!

• GOOOOOL!!! 2:0! WILCZEK! Badia dośrodkował piłkę z rzutu rożnego. W polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Wilczek, który głową pokonał bramkarza Zawiszy.

• Ostatnia zmiana w Zawiszy. Z boiska schodzi Carlos, a zmienia go Alvarinho.

• Badia popędził lewą stroną i dośrodkował w pole karne. Nie było tam jednak żadnego z kolegów i przy piłce są teraz goście.

• Kolejna zmiana w drużynie gości. Na boisku pojawia się Vasconcelos, a w stronę ławki kieruje się Drygas.

• Kolejna sytuacja Zawiszy! Wójcicki wbiegł z piłką w pole karne, ale pokonać Cifuentesa już mu się nie udało.

• Odpowiedź Zawiszy! Wójcicki z przed pola karnego uderzył obok prawego słupka bramki.

• GOOOOOL!!! 1:0! JURADO! Klepczyński zagrał w pole karne, a tam znalazł się Jurado, który ładnym strzałem pokonał Sandomierskiego.

• Wilczek dostał podanie z lewej strony i bardzo niecelnie uderzył na bramkę Sandomierskiego.

• Pierwsza zmiana w drużynie Zawiszy. Boisko opuszcza Borges, a w jego miejsce pojawia się na nim Gevorgyan.

• Drygas niecelnie uderza z przed pola karnego.

• Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Szeliga zastąpił Podgórskiego.

• Podgórski dośrodkował w pole karne, gdzie upadł Wilczek. Kibice gwizdami domagali się rzutu karnego, ale o "11" nie było mowy.

• Wójcicki kolejny raz zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Piłka mija lewy słupek bramki.

• Kolejny faul w okolicy pola karnego. Żółtą kartką za ten faul ukarany Klepczyński.

• Wójcicki uderzył z rzutu wolnego prosto w ustawionego na środku Cifuentesa, który wypiąstkował piłkę.

• Kadu faulowany przed polem karnym Piasta. Rzut wolny z dogodnej pozycji.

• Wilczek odegrał na prawą stronę do Podgórskiego, który wrzucił futbolówkę w pole karne. Głową wybijają obrońcy Zawiszy.

• Badia dostał podanie od Wilczka i po chwili namysłu uderzył... prosto w jednego z obrońców Zawiszy. Piłkarz Piasta zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

• Sędzia z Lublina rozpoczyna drugą połowę! Tym razem od środka goście.

• Debiut Vasiljeva! Estończyk zastąpił na boisku Martineza.

• Zachęcamy do głosowania w plebiscycie na piłkarza meczu Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz.

• Arbiter kończy pierwszą część spotkania! Piast Gliwice bezbramkowo remisuje z Zawiszą Bydgoszcz.

• Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

• Badia przeszedł kilku obrońców i wpadł z piłką w pole karne, jednak po chwili ją stracił. Zawodnik Piasta chyba chciał rozegrać to indywidualnie.

• Wójcicki dośrodkował w pole karne prosto do wolnego Borgesa. Piłkarz Zawiszy zmarnował stu procentową sytuację i uderzył obok słupka!

• Wilczek uderzył głową po dośrodkowaniu w pole karne. Piłka przelatuje minimalnie nad poprzeczką.

• Borges uderzył z przed pola karnego. Tor lotu piłki był zdradliwy i niewiele brakowało, żeby piłka wpadła Cifuentesowi za kołnierz. Bramkarz Piasta przytomnie wypiąstkował jednak piłkę.

• Argyriou dopadł do piłki wybitej przez obrońców i uderzył. Piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Cifuentesa.

• Murawski faulowany w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla Piasta.

• Badia popędził lewą stroną i zacentrował wysoko w pole karne. Bez problemu piłkę wyłapał jednak Sandomierski.

• Badia zagrał prostą piłkę do Wilczka. Sędzia kolejny raz odgwizdał jednak pozycję spaloną.q

• Wilczek wbiegł w pole karne i upadł. Piłkarzy Piasta chyba liczył na rzut karny...

• Gospodarze konstruują atak pozycyjny.

• Wilczek zagrał klepkę do Badii, ale ten nie odegrał już tak celnie i w posiadaniu piłki są teraz goście.

• Jurado bez namysłu uderzył w stronę bramki Sandomierskiego. Piłka daleko obok prawego słupka opuściła linię końcową boiska.

• Borges uderzył na bramkę, jednak prosto w ustawionego na środku Cifuentesa.

• Nie układa się dziś gra gliwickiego Piasta. Co chwilę kibice ze zdziwieniem łapią się za głowy.

• Kadu przebiegł kilka metrów i próbował uderzać na bramkę. Piłka odbiła się jednak od jednego z obrońców i trafiła do wbiegającego Borgesa. Kolejny raz skończyło się jednak bez jakiegokolwiek zagrożenia.

• Piłka po uderzeniu głową przez jednego z piłkarzy Zawiszy przelatuje nad poprzeczką.

• Zespół z Bydgoszczy wywalczył rzut rożny.

• Wilczek dostał podanie w pole karne i trafił prosto do bramki strzeżonej przez Sandomierskiego. Sędzia uznał jednak, że piłkarz Piasta znajdował się na pozycji spalonej.

• Kadu niecelnie uderza głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• Niedokładność w podaniach Piasta spowodowała, że piłka znów wylądowała pod nogami bramkarza Zawiszy.

• Horvath chciał przejąć piłkę środkowej strefie boiska, ale uderzył... prosto w ręce Sandomierskiego.

• Trzeci rzut z autu, ale nic poza tym.

• Chwila przerwy w grze, bo na murawie opatrywany jest jeden z piłkarzy bydgoskiego Zawiszy.

• Jurado uderzył głową po centrze z rzutu wolnego. Prosto w ręce bramkarza.

• Kolejny faul! Tym razem faulowany kapitan Piasta, Tomasz Podgórski. Żółtym kartonikiem ukarany Kamil Drygas.

• Badia faulowany na własnej połowie boiska i mamy rzut wolny dla Piasta.

• Jurado przejął piłkę przed polem karnym rywala i popędził do przodu, jednak od razu ją stracił.

• Bez zagrożenia jednak po tym stałym fragmencie gry w wykonaniu gospodarzy.

• Pierwszy rzut rożny. Do narożnika zmierza Badia.

• Sędzia Paweł Gil gwiżdże po raz pierwszy! Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Arbiter wyprowadza już oba zespoły na murawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Za chwilę zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Paweł Gil z Lublina. Na liniach asystować będą mu Piotr Sadczuk i Marcin Borkowski.

• Do rozpoczęcia pozostało tylko dziesięć minut. Obie jedenastki czekają już w korytarzu prowadzącym na murawę.

• Ostatni raz oba zespoły zmierzyły się ze sobą 3 grudnia 2013 roku na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Wszyscy kibice na długo zapamiętają tamto spotkanie. Bydgoszczanie pokonali bowiem zespół z Gliwic aż 6:0

• Oba zespoły do tej pory spotkały się aż 28 razy. Bilans spotkań jest korzystny dla zespołu z Bydgoszczy, który wygrał dwanaście meczów. Siedmiokrotnie zwycięsko z pojedynków wychodzili gliwiczanie, natomiast aż dziewięć razy odnotowano remis.

• Pozostało jeszcze 20 minut. W tym czasie zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi dzisiejszego spotkania.

• Tuż nad Piastem plasuje się Zawisza Bydgoszcz, która również ma na swoim koncie trzy punkty. Zespół z Bydgoszczy poczuł już w tym sezonie smak zwycięstwa, jednak pozostałe mecze zakończyły się porażkami Zawiszy.

• Gospodarze przystąpią do dzisiejszego spotkania jako piętnasta drużyna T-Mobile Ekstraklasy. Piast Gliwice do tej pory nie wygrał żadnego spotkania. Ponadto podopieczni Angela Pereza Garcii mają na swoim koncie trzy remisy.

• Witamy prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie o godz. 18:00 Piast Gliwice podejmie Zawiszę Bydgoszcz w meczu otwierającym 7. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz