Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 3 Cracovia

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Cracovia

3

• KONIEC MECZU! To była piorunująca końcówka Cracovii. Mimo, że przez 70 minut to Podbeskidzie stworzyło lepsze sytuacje do zdobycia gola, to jednak ostatnie 20 minut perfekcyjnie rozegrał zespół Jacka Zielińskiego. Wejście smoka zaliczył Boubacar Dialiba, który zdobył aż trzy bramki w meczu, dając swojej drużynie kolejne 3 punkty. To 7 mecz z rzędu bez porażki dla ekipy spod Wawela. Dziękuję za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE!

• To była kapitalna zespołowa akcja Cracovii. Zjawiński, Budziński, później Wdowiak. Ostatni dośrodkował w pole karne, gdzie ponownie wyrósł jak spod ziemi Dialiba. Senegalczyk nie miał problemu z wpakowaniem piłki do siatki. Nokaut!

• GOOOOOOOOOL! Hat trick Dialiby! Co za mecz rezerwowego Cracovii!!!!

• Malinowski pędził jak "Pendolino" na lewej flance, ale zapomniał, że boisko się kończy. Od bramki Pilarz.

• Trzecia zmiana w zespole przyjezdnych. Miejsce Rakelsa zajmuje Mateusz Wdowiak.

• Podbeskidzie mizernie wygląda w ostatnich minutach. Bielszczanie nie potrafią się podnieść po dwóch gongach.

• Dośrodkowanie Marciniaka do Rakelsa, ale Łotysz nie doszedł do strzału głową.

• Odpowiedź "Górali". Szybka akcja Demjana, który płasko dograł piłkę do Bartosza Śpiączki. Ten bez namysłu uderzył z pierwszej piłki, ale niecelnie.

• Za Chmiela wbiega Idrissa Cisse.

• A teraz Zjawiński!!!!! Były zawodnik Dolcanu Ząbki stanął oko w oko z Peskoviciem, ale tym razem golkiper gospodarzy stanął na wysokości zadania!

• To był majstersztyk! Świetne dośrodkowanie Zjawińskiego wykańcza Dialiba. Senegalczyk ubiegł Peskovicia i kapitalnie krzyżakiem wpakował futbolówkę do siatki!

• GOOOOOOOOOL! Po raz drugi Diabang!

• Za Iwańskiego wbiega Kołodziej.

• A teraz Zjawińskii! Uderzenie z ostrego kąta rezerwowego Cracovii minimalnie obok bramki!

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Miejsce Sokołowskiego zajmuje Malinowski.

• Dąbrowski!!!!!! Defensywny pomocnik "Pasów" zdecydował się na zaskakujący strzał zza pola karnego, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy!

• Perfekcyjną prostopadła piłkę do Diabanga zagrał Dariusz Zjawiński. Ten stanął oko w oko z Peskoviciem i nie pomylił się! 1:0 dla Cracovii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Wejście smoka ma Boubacar Diabang!!!

• Była szansa na szybką kontrę dla Cracovii. Rakels dryblował na w bocznym sektorze, jednak Stano był na posterunku.

• W miejsce Jendriska wbiega Diabang.

• Pavol Stano wrzucał piłkę do Demjana, ale pewnie łapię piłkę Krzysztof Pilarz.

• Rzut z autu dla Podbeskidzia a to jak... rzut rożny! W polu karnym "Pasów" było spięcie między Covilo a Śpiączką, ale gwizdek arbitra milczał.

• Za Cetnarskiego wbiega Dariusz Zjawiński.

• W końcu odpowiedziała Cracovia. Zza pola karnego uderzał Dąbrowski, ale ponad bramką gospodarzy.

• Faul taktyczny Covilo na Adamie Dei.

• Jacek Zieliński głośno pokrzykuje na swoich graczy. Cracovia bardzo niechlujnie rozgrywa piłkę i nie potrafi uspokoić gry.

• Powinno być 1:0 dla Podbeskidzia. Śpiączka zgrał piłkę w pole karnym do Demjana. Ten huknął jak z armaty, ale kapitalnie sparował ten strzał do boku Krzysztof Pilarz!

• Źle wykonany rzut wolny przez Podbeskidzie i piłka ląduję w rękawicach Pilarza, którego jeszcze brzydko potraktował Stano. Sędzia bez namysłu ukarał żółtą kartką stopera gospodarzy.

• Faul Deleu w bocznym sektorze boiska, a to oznacza kolejną szansę dla gospodarzy ze stałego fragmentu gry.

• Centra Sokołowskiego w pole karne, ale tam był tylko Chmiel, który nie miał szans dojść do piłki.

• Prostopadła piłka Dąbrowskiego do Jendriska, ale Pesković był na posterunku.

• Od pierwszych minut to goście przejęli inicjatywę. Obraz gry raczej się nie zmieni. Cracovia będzie grała atakiem pozycyjnym, a goście szukali szans w kontrach i stałych fragmentach gry.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Sędzia gwiżdże po raz ostatni w I połowie! Mimo, że nie oglądamy wielkiego widowiska, to jednak mieliśmy kilka okazji do zdobycia gola! Czekamy na więcej emocji w drugiej części gry!

• Kolejny stały fragment gry dla Podbeskidzia powinien zakończyć się golem! Wrzutka Iwańskiego wylądowała pod nogami Stano! Ten uderzył na bramkę z 2 metrów, ale Pilarz instynktownie obronił ten strzał!

• Kolejny rzut rożny dla gospodarzy i znowu było niebezpiecznie! Kapitalną centrę Iwańskiego próbował wykończyć Konieczny, ale w ostatniej chwili Pilarz ubiegł stopera Podbeskidzia.

• Mimo kilku szans do zdobycia gola, nie da się powiedzieć, że jest to dobre widowisko. Brakuje płynności i polotu.

• Przez dobre dwie minuty, piłka fruwa na trzecim piętrze. Żadna z ekip nie potrafi uspokoić gry.

• Pazio próbował dośrodkowywać w pole karne "Pasów", ale został zablokowany przez Rakelsa.

• Znowu Cracovia w natarciu. Goście nieźle operowali piłką na połowie Podbeskidzia. Gdy już wydawało się, że podopieczni Dariusza Kubickiego uspokoili sytuację, to Deleu zagrał niekonwencjonalnie do Budzińskiego. "Budzik" z narożnika pola karnego zdecydował się na strzał, ale w ostatniej chwili został zablokowany!

• Cracovia długo przygotowywała swoją akcję, aż wreszcie nieźle ją sfinalizowała. Jendrisek z pierwszej piłki odegrał do nieplnowanego Cetnarskiego, który bez namysłu zdecydował się na strzał. Uderzenie pomocnika "Pasów" powędrowało jednak obok słupka.

• Po chwili dominacji Podbeskidzia, znowu do głosu doszła Cracovia. Z lewej flanki nieźle dośrodkowywał Cetnarski, a strzelał Rakels, jednak obok bramki.

• Pazio ukarany "żółtkiem" za faul na Centarskim.

• Bielszczanie w końcu się obudzili. Chmiel wjechał z piłką w narożnik pola karnego Cracovii i zagrał płasko do Sokołowskiego. W ostatniej chwili Deleu wybił piłkę spod nóg piłkarza Podbeskidzia! Gdyby nie interwencja Brazylijczyka, gospodarze wyszliby na prowadzenie!

• Podbeskidzie miało szansę na szybką kontrę, jednak "Górale" zbyt niechlujnie operowali piłką na połowie rywala.

• Tym razem po dośrodkowaniu Iwańskiego do futoblówki dopadł Konieczny, ale strzał stopera był zbyt anemiczny.

• Tomasik faulowany przez Deleu i piłkarze Dariusza Kubickiego mają okazję na dobre wykonanie stałego fragmentu gry.

• Cracovia dominuje i rozdaje karty na boisku, ale paradoksalnie to Podbeskidzie miało najlepsza sytuację na strzelenie gola!

• Rzut wolny dla Cracovii z bocznego sektora. Marcin Budziński popisał się dobrą wrzutką w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Marciniak, który uderzył głową na bramkę Peskovicia. Uderzenie obrońcy "Pasów" powędrowało jednak za wysoko.

• Po dośrodkowaniu Cetnarskiego z rzutu rożnego, w jedenastce gospodarzy było sporo chaosu, ale w końcu obrońcy Podbeskidzia wyjaśnili sytuację.

• Deleu zagrał prostopadle do Jendriska, który wywalczył rzut rożny.

• NIEWIARYGODNE! Rzut rożny "Górali" powinien zakończyć się bramką. Świetna centra Iwańskiego została zwieńczona dobrym uderzeniem głową przez Demjana. Piłka odbiła się od słupka i linii bramkowej, aż wreszcie wylądowała w koszyczku Pilarza. Cracovia miała masę szczęścia!

• Znowu lewą flanką przebijał się Rakels, który z łatwością ograł Stano. Dośrodkowanie Łotysza pozostawiało jednak wiele do życzenia.

• Było gorąco!!! Dobrą indywidualną akcją popisał się Deniss Rakels, który po chwili zgrał futbolówkę do niepilnowanego Jendriska. Słowak bez zastanowienia huknnął na bramkę "Górali", ale brakło w tym precyzji.

• Śpiączka nieźle zgrywał piłkę do Demjana na linii pola karnego, ale defensorzy Cracovii nie dali się nabrać.

• To Cracovia lepiej weszła w dzisiejsze spotkanie. "Pasy" nieźle operują piłką na połowie rywala, ale w kluczowym momencie brakuje ostatniego celnego podania. Wciąż czekamy na pierwszy strzał w tym meczu.

• Stano zagrał niewygodną piłkę do Peskovicia, który był zmuszony wybić piłkę na aut, bo na jego błąd czyhał Mateusz Cetnarski.

• Podbeskidzie głęboko cofnięte rozpoczyna to spotkanie. Podopieczni Dariusza Kubickiego będą szukali swoich szans w kontratakach, zaś "Pasy" będą skazane na atak pozycyjny.

• Pierwszy gwizdek sędziego Jakubika i zaczynamy!

• Cracovia pod wodzą trenera Jacka Zielińskiego jeszcze nie przegrała. Dla Podbeskidzia będzie to trudna przeprawa, bo "Pasy" nie zamierzają ulgowo traktować ostatnich kolejek rozgrywek. Szykuje się zatem interesujące widowisko, bo drużyna, która wygra w dzisiejszym meczu przypieczętuje utrzymanie w Ekstraklasie!

• Rezerwowi Cracovia: Stępniowski, Dialiba, Zjawiński, Wdowiak, Rymaniak, Ortega, Kapustka

• Rezerwowi Podbeskidzie: Zajac, Górkiewicz, Kwame, Kolcak, Kołodziej, Malinowski, Cisse.

• Cracovia może stać się dziś pierwszą drużyną grupy spadkowej, która zapewni sobie utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. By to osiągnąć, „Pasy” muszą pokonać na wyjeździe Podbeskidzie, ale nie będzie to łatwe – w Bielsku-Białej panuje przed tym meczem stan szczególnej mobilizacji, bo ewentualna porażka może wpędzić „Górali” w poważne tarapaty.

• Witamy z Bielska-Białej! To właśnie tutaj rozpocznie się pierwszy mecz w ramach 35. kolejki Ekstraklasy, w którym Podbeskidzie zmierzy się z Cracovią. Zapraszamy na relację LIVE!

• ZAPOWIEDŹ MECZU PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - CRACOVIA

Cracovia Krakow-Podbeskidzie Bielsko Biala 1-3

35. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy zainauguruje spotkanie Podbeskidzia z Cracovią. Mecz w Bielsku będzie bardzo ważny jeśli chodzi o kwestię utrzymania, bowiem oba zespoły są bardzo blisko zapewnienia sobie gry w elicie w przyszłym sezonie.

Na ten moment większe szanse mają jednak piłkarze Cracovii, którzy od momentu zatrudnienia Jacka Zielińskiego spisują się fantastycznie i są wiceliderami grupy spadkowej, mając na koncie tyle samo punktów co Piast Gliwice. Do końca rozgrywek pozostały, nie licząc 35., tylko dwie kolejki, więc jeśli w piątek "Pasy" zanotują wygraną, będą mogli cieszyć się z utrzymania. Z kolei bielszczanie po porażce z Gliwicach przed tygodniem nie mogą być pewni swego, zajmują wprawdzie trzecią lokatę, ale wciąż potrzebują zwycięstw.