Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 - 0 Górnik Łęczna

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

Górnik Łęczna

0

• W ostatniej akcji jeszcze szansa dla Górnika, po wrzutce Bonina strzela Szmatiuk głową, lecz zbyt lekko. Pesković wybija, a arbiter kończy spotkanie!

• Setka dla Podbeskidzia! Malinowski sam na sam z Prusakiem, lecz ten wyjmuje mu piłkę spod nóg!

• Szałachowski z dystansu, rykoszet, Pesković zmylony, ale piłka mija bramkę bielszczan!

• Sędzia dolicza 4 minuty.

• Niewiarygodne! Jak to nie wpadło?! Mierzejewski nad głowami obrońców do Cernycha, ten po ziemii podaniem omija Peskovicia i piłki z metra do pustej bramki nie wbija Szmatiuk, któremu futbolówka przelatuje między nogami przy próbie wślizgu! Nieprawdopodobne, że Górnik nie zdobył jeszcze gola.

• I jeszcze żółta kartka dla Malinowskiego za faul na wychodzącym Nowaku.

• Powinni postawić teraz kropkę nad "i" zawodnicy Ojrzyńskiego. Jego podopieczni wyszli z kontrą 2 na 1, Malinowski w sytuacji sam na sam drybluje Prusaka i tym samym oddala się nieco od bramki, lecz podaje jeszcze do Adama Deji. Tego podania również nie przecięli wracający piłkarze Gronika co stworzyło okazję do dobitki dla Deji, lecz ponownie ofiarnie strzał blokują defensorzy. Powinno być 2:0.

• Żółtko dla Stano za przeszkadzanie Prusakowi we wznowieniu gry.

• Strzał Burkhardta zablokowany przez obrońcę, chwilę później dwa dośrodkowania Mraza lądują na głowie obrońców. Brakuje tego ostatniego akcentu w akcjach gości.

• Piłka w bramce Prusaka, lecz wcześniej odgwizdany spalony, na którym znajdował się Demjan.

• Burkhardt do Cernycha, ten wychodzi na czystą pozycję, lecz zamiast strzelać z ostrego kąta wycofuje piłkę w tył pola karnego, gdzie nie wchodził żaden z partnerów Litwina...

• Ostatnia zmiana w spotkaniu. Burkhardt za Hasaniego.

• W odpowiedzi centrostrzał Demjana trafia również wprost w rękawice Prusaka.

• Celnie strzela także Szałachowski, lecz ta próba również nie mogła zaskoczyć golkipera z Bielsko-Białej.

• Dobre uderzenie Bielaka sprzed pola karnego, lecz piłka nie odchodziła od środka bramki i bez problemu wyłapał ją Pesković.

• Druga zmiana w ekipie Jurija Szatałowa. Sebastian Szałachowski w miejsce Miroslava Bożoka.

• I druga okazja dla gospodarzy! Po rożnym z linii szesnastki mocno uderza Sloboda i instynktownie broni Bonin głową! Diametralnie zmienił nam się obraz gry po zdobyciu gola.

• Za kontuzjowanego Bożicia na placu gry melduje się Marcin Kalkowski.

• Górnik w trójkę, gdyż poza linią końcową opatrywany był Bożić. Pazio dośrodkowuje z lewej strony do Demjana, a ten z trudnej pozycji przy obecności Szmatiuka trafia idealnie przy słupku!

• GOOOOOOL!!! ROBERT DEMJAAN !!! Jak to się stało, że Podbeskidzie zdobywa gola??

• Ostatnia zmiana w ekipie Podbeskidzia już w 65 min. Nie ma na co czekać i ma rację trener Ojrzyński. Korzyma zastępuje Pazio.

• Następna okazja gości! Cernych w takiej samej sytuacji jak po chwili podaje głęboko do osamotnionego przy dalszym słupku Bonina, ten przyjmuje futbolówkę i z "krótkiej nogi" strzela na krótki słupek, lecz w ostatniej chwili strzał blokuje obrońca! Tylko rzut rożny dla gości.

• Powinno być 1:0 dla Górnika! Cernych po ziemii wzdłuż pleców obrońców, do piłki dochodzi Hasani i przyjmuje w stronę bramki i w sytuacji sam na sam strzela w bramkarza!

• W odpowiedzi Sokołowski wygrywa pojedynek z Mrazem i szarżuje wzdłuż linii końcowej, podaje do środka lecz dobrze wybija Bożić. Na linii pola karnego czyhał tymczasem Demjan, który strzelił z pierwszej piłki i znów się myli.

• Bonin z dystansu, blok, futbolówka trafia na lewo do Bożoka, który bez zastanowienia posyła bombę na krótki słupek bramkarza gospodarzy, który o dziwo łapie bezbłędnie uderzenie Słowaka.

• Szybko rozegrana akcja w stylu Górnika, Hasani podaje do Cernycha, który strzela lewą nogą ze skraju pola karnego, a piłka po rykoszecie ląduje w rękawicach Peskovicia.

• Korner dla Podbeskidzia po akcji indywidualnej Malinowskiego.

• Bonin chciał zabawić się z obrońcą gospodarzy, lecz jego podcięcie piłki nad rywalem nie znalazło drogi do Mierzejewskiego, znalazło za to drogę poza linię boczną.

• Rzut wolny po wspomnianym faulu na Chmielu, do wysoko zawieszonej piłki w polu karnym wychodzi Prusak, lecz mija się z piłką, raniąc przy okazji Pavola Stano. Futbolówkę finalnie wybił Szmatiuk, a zarówno gracz Podbeskidzia, jak i bramkarz Górnika potrzebowali pomocy medycznej. Pesymizmem napawa, iż było to kolejne złe wyjście Prusaka z bramki przy stałym fragmencie gry w polu karnym. Po takich zagraniach Serka Górnik tracił już bramki w Krakowie i Wrocławiu. Tym razem upiekło mu się jednak.

• Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za wślizg w nogi Chmiela.

• Już w pierwszej minucie po wznowieniu gry strzału z pierwszej piłki z woleja próbował Cernych, lecz nie wyszła mu ta próba i piłka została posłana wysoko nad bramką.

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka goście.

• W przerwie będziemy świadkami dwóch zmian w zespole Podbeskidzia. Sokołowski i Demjan w miejsce Chrapka i Śpiączki.

• Statystyka strzałów wygląda następująco (w nawiasie celne): 10(3) po stronie Górnika Łęczna i 3(0) na koncie Podbeskidzia. Liczby mówią same za siebie. Piłkarze z Łęcznej zdecydowanie przeważają, lecz swojej dobrej dyspozycji nie udało im się potwierdzić golem. Z zaciekawieniem czekamy na drugą odsłonę meczu i na kolejne popisy zespołu Jurija Szatałowa. A może to Podbeskidzie zmieni oblicze i zagra lepiej?

• Arbiter równo po 45 minutach kończy pierwszą połowę.

• Kolejny strzał gości i tym razem można było pokusić się o inne rozwiązanie. Bożok wychodził bowiem bez przewagi liczebnej Podveskidzia w defensywie i jego decyzja o uderzeniu wydaje się być zbyt pochopna.

• Swoich sił w strzelnictwie próbuje również Bożić. Próba Chorwata z dalekiego dystansu celna, lecz nie mogła zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

• Wracamy pod bramkę Podbeskidzia. Dwie okazje z rzędu dla piłkarzy Jurija Szatałowa! Najpierw Cernych podaje w tempo do Bonina, który w swoim stylu holuje piłkę do linii końcowej i wykłada w pole bramkowe. I znów podania nie przecina żaden z partnerów Bonina i zostaje ona wybita poza pole karne. Po chwili dochodzi do niej Mraz i strzela silnie po ziemii lewą nogą w kierunku dalszego słupka, i tym razem już bardzo minimalnie myli się Słowak.

• Rzut rożny po przeciwnej stronie boiska przyniósł gospodarzom tylko uraz Stano, który de facto ucierpiał wskutek próby strzału przewrotką Śpiączki.

• Rzut rożny po indywidualnej akcji Mierzejewskiego. Mraz dośrodkowuje na głowę Bożicia, lecz ten rozpraszany od dołu w wyskoku uderza głową nad poprzeczką.

• Kontra Górnika 3 na 3, podanie Bonina na lewo do Hasanego nieco zwalnia tempo, ale Kosowar łamie do środka, już chce strzelać sprzed szesnastki, ale... na swoje nieszczęście nieco na mocno wypuszcza sobie piłkę, którą wybija w ostatniej chwili obrońca.

• Faul na Hasanim, rzut wolny dla Górnika bity przez Mraza. Słowak posyła piłkę w światło bramki, którą trzeba było tylko przeciąć, lecz nie zrobił tego żaden z zawodników przyjezdnych. Piłka w rękach Peskovicia.

• Dośrodkowanie Bonina ląduje w rękawicach Peskovicia. Zdecydowanie porządniej i klarowniej wygląda w tym spotkaniu zespół Górnika. Póki co nie przekłada się to jednak na bramki.

• Tym razem strzału z dystansu próbuje Bożok, lecz drogę piłki do bramki blokuje środkowy defensor.

• Kolejna szybka akcja po odbiorze gości, Bonin podaje na lewą flankę do Nowaka, ten wchodzi w pole karne, lecz długo zwleka ze strzałem, próbując zwódź obrońcę, w efekcie strzał pomocnika Górnika został zablokowany.

• Najaktywniejszy z ekipy gospodarzy w ofensywie Tomasik przenosi teraz piłkę wysoko nad bramką przy próbie dośrodkowania.

• Korzym wścieka się teraz, że jako jedyny wyszedł z pressingiem do obrońców Górnika, którzy ominęli go dwoma podaniami przy bierności reszty zawodników Ojrzyńskiego.

• Znów gorąco pod bramką Peskovicia. Każdy atak Górnika szybko zamienia się w sytuację bramkową. Zawodnicy Szatałowa świetnie przewidują każde zagrania i zdecydowanie są konkretniejsi od swoich rywali. Teraz sprzed linii końcowej na środek pola karnego w trudnej sytuacji wycofuje piłkę Hasani, ta przelatuje między nogami obrońcy i centymetry dzieliły Cernycha od dojścia do wystawionej jak na tacy futbolówki!

• Kolejna okazja gości! Cztery podania poczynając od obrony wystarczyły do stworzenia groźnej sytuacji! Bonin jakby od niechcenia z boku boiska prosto do Hasaniego, a mierzony strzał po ziemii Kosowara przechodzi obok krótszego słupka.

• I odpowiedź Górnika! Z obrońcą na plecach świetnie odwraca się Hasani i strzela czubkiem buta na krótki słupek, lecz broni Pesković!

• Po kornerze piłka trafia na bok pola karnego do gracza gospodarzy, który strzałem z bliska nieznacznie przenosi piłkę nad poprzeczką bramki Prusaka!

• Twardo bite dośrodkowanie w pole karne Górnika w kierunku lewego obrońcy Tomasika, lecz dobrze pilnował go Szmatiuk. Rzut rożny dla Podbeskidzia.

• Cernych znów powstrzymany na prawej flance za sprawą Tomasika. Co więcej, od bramki rozpocznie Pesković, mimo że Litwin starał się wywalczyć choćby korner.

• Pierwsza długo rozgrywana akcja Podbeskidzia, Sokołowski podaje przed pole karne do Chrapka, ten przekłada futbolówkę na prawą nogę i uderza, niestety dla gospodarzy obok dalszego słupka. Ta próba nie mogła zaskoczyć Prusaka.

• Bonin na dobieg do Cernycha, ten ze zwodem chciał wedrzeć się w pole karne, jednak "o nie nie" zdawał się mówić Sokołowski, który odebrał Litwinowi piłkę.

• Nowak fantastycznie podaje w uliczkę w pole karne do Bożoka, lecz Słowak nie połapał się w tej akcji, przeniósł ciężar ciała na złą nogę i nie zdołał dojść do piłki! Pierwsza tak klarowna akcja Górnika.

• Próba klepki i przytrzymania piłki na połowie rywala w wykonaniu zielono-czarnych, lecz zbyt niedokładne podanie Cernycha przechwytują gospodarze.

• Do bezpańskiej piłki na skraju pola karnego dochodzi Tomasik i strzela bardzo mocno, lecz obok bramki golkipera z Łęcznej.

• Chwilę później kolejna interwencja Bożicia i tym razem będziemy świadkami pierwszego rzutu rożnego.

• Po natychmiastowym zrywie gospodarzy Bożić zagrywa do Prusaka, a ten wybija na aut na wysokości pola karnego.

• Od środka rozpoczynają gospodarze! Która z drużyn lepiej przepracowała okres przerwy?

• Zawodnicy wychodzą już na murawę. Niebawem zaczynamy!

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn: Ławka Podbeskidzia: Zajac, Malinowski, Adu Kwame, Demjan, Lenartowski, Konieczny, Pazio

• Ławka Górnika Łęczna: Rodić, Pruchnik, Sasin, Kalkowski, Burkhardt, Nikitović, Szałachowski

• Drużyny spotykające się dziś na murawie w Bielsku-Białej są sąsiadami w tabeli. Górnik zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 15 punktów, natomiast Górale plasują się oczko niżej ze stratą 1 punktu.

• Witamy w relacji LIVE z meczu Podbeskidzia Bielsko - Biała z Górnikiem Łęczna. Pierwszy gwizdek arbitra Mariusza Złotka za około 30 minut.