Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 0 Górnik Zabrze

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Górnik Zabrze

0

• Koniec meczu w Bielsku-Białej! To nie było zwykłe, nudne 0:0 - mecz Podbeskidzia z Górnikiem nie był najwybitniejszym spotkaniem tej kolejki, jednak i w pierwszej, i w drugiej połowie kibice zobaczyli kilka składnych akcji. Nie trzeba mówić, że sytuacja w ligowej tabeli sprawia, że to nie emocje, a punkty były dzisiaj najważniejsze. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji NA ŻYWO!

• Zastanawiamy się, czy pudło Możdżenia z linii pola karnego zasługuje na czerwony wykrzyknik w naszej relacji. Chyba nie, skoro to kolejne żenujące uderzenie z dystansu w wykonaniu tego zawodnika.

• W Bielsku-Białej jeszcze co najmniej cztery minuty emocji - tak zdecydował sędzia Frankowski.

• Korzym wpada w pole karne i strzela w nogi Piaczka. Będzie jeszcze jeden rzut rożny dla Górnika, wybija obrona gospodarzy.

• Mecz Roberta Demjana (Podbeskidzie) właśnie dobiegł końca, zastępuje go Adam Deja.

• Przy akompaniamencie gwizdów i buczenia piłkę w pole karne wrzuca Korzym, ale nic z tego - Gergel główkuje wysoko nad poprzeczką.

• Z błyskawiczną kontrą wychodzi Podbeskidzie, próbował dośrodkowywać Szczepaniak, piłka po nodze Kopacza ląduje na kornerze.

• Ofensywna zmiana w Górniku! Wchodzi Maciej Korzym, zmienia zmęczonego Łukasza Madeja.

• Faul taktyczny Jozefa Piaczka (Podbeskidzie), a co za tym idzie żółta kartka.

• Mała przepychanka na boisku, nerwowa końcówka udziela się piłkarzom obu zespołów. Jan Żurek przygotowuje ostatnią zmianę w szeregach Górnika.

• Kolejna zmiana, wchodzi Paweł Tarnowski, a na boisku zastępuje Marka Sokołowskiego (Podbeskidzie).

• Nie do wiary! Wrzutka Gergela i pudło Kante z kilku metrów! Ta główka musiała dać prowadzenie Górnikowi, a jednak nie ma gola!

• Znowu w akcji Kowalski, ograł dwóch rywali i uderzył w boczną siatkę. Przewaga Podbeskidzia rośnie, a właśnie wkraczamy w ostatni kwadrans bezbramkowego meczu!

• Kolejna przytomna interwencja Kasprzika nogami tylko poprzedziła zły strzał Możdżenia. Który to już dzisiaj?

• W polu karnym przewrócił się Kowalski, jednak nie ma mowy o rzucie karnym dla Podbeskidzia, które teraz okupuje połowę gości.

• Kolejna zmiana w Górniku, na ławce siada Mariusz Magiera, za niego Bośniak Armin Ćerimagić.

• Koniec meczu dla Radosława Sobolewskiego (Górnik), właśnie zmienił go Aleksander Kwiek.

• Możdżeń chyba nie strzeli dzisiaj bramki, teraz jego strzał grzęźnie zablokowany między obrońcami Górnika!

• Kasprzik!!! Refleks bramkarza Górnika uratował gości od straty gola po świetnym uderzeniu Jozefa Piaczka z dystansu! Trudno powiedzieć, co było efektowniejsze - petarda Słowaka, czy parada golkipera!

• Jest pierwsza zmiana, z boiska schodzi Kohei Kato (Podbeskidzie), wchodzi Jakub Kowalski.

• A teraz Stefanik! Zabrakło centymetrów, żeby strącił do bramki płaskie zgranie Szczepaniaka!

• Z drzemki obudził się Kante i po wymianie podań przeniósł piłkę nad poprzeczką! Nie ma pierwszego gola dla Górnika!

• Kibice Podbeskidzia niestrudzenie dopingują swoj zespół, ale umówmy się, że na murawie nie dzieje się wiele.

• Podbeskidzie długo, dlugo rozgrywa akcję, aż w końcu na strzał decyduje się Kato. Wiemy już, że to była zła decyzja, bo piłka pofrunęła daleko od bramki.

• Gwizdek sędziego przerywa kontratak Podbeskidzia, spalony.

• Dość brutalny atak Jose Kante (Górnik) na Koheiego Kato, bezapelacyjna żółta kartka dla Hiszpana.

• Znowu Możdżeń i znowu fatalne pudło z około dwudziestu metrów. Oj, słabo dzisiaj z tymi strzałami, bardzo słabo...

• Dośrodkowanie Madeja nie wyrządziło wielkiej szkody Podbeskidziu, podobnie jak pudło Gergela sprzed pola karnego.

• Obie drużyny w komplecie? To zaczynamy! Arbiter rozpoczyna drugą połowę meczu w Bielsku-Białej!

• Nie chcemy powiedzieć, że to nudny mecz, ale na pewno... dziwny. Obie drużyny często gościły pod bramkami swoich rywali i miały szansę na bramki, a jednak na przerwę schodzimy bez choćby jednego gola. Najbardziej aktywni po obu stronach póki co Możdżeń i Kante.

• Koniec pierwszej, bezbramkowej połowy w Bielsku-Białej!

• Znowu kotłowanina pod bramką Kasprzika, sytuację długim wykopem wyjaśnia Przybylski.

• Dawid powalił Goliata? Łukasz Madej (Górnik) sfaulował Sokołowskiego i przypłacił to żółtą kartką.

• Solowy popis Kante kończy uderzenie, Zubas broni na raty! Po kilku minutach przewagi Podbeskidzia akcja znowu przeniosła się pod bramkę gospodarzy!

• Rzut rożny Mójty spadł na głowę Baranowskiemu, a obrońca "Górali" zdołał jeszcze oddać strzał. Niegroźny, ale zawsze!

• Szczupakiem uderzał Szczepaniak - zdawało się, że "Góralom" należał się korner, jednak sędzia wskazał na piąty metr od bramki.

• Mójta próbował dorzucać piłkę z lewej flanki, ale zatrzymała się na bocznej siatce. Przewaga Podbeskidzia znacznie stopniała, coraz więcej inicjatywy ma Górnik!

• Madej może tylko truchtem wrócić na swoje skrzydło po złym strzale z dystansu. Piłka pofrunęła wysoko nad poprzeczką bielskiej bramki.

• Ech, no chyba robią nam na złość... teraz strzał Gergela ląduje w rękach Zubasa.

• Podpisujemy się wszystkimi kończynami pod tym wnioskiem. Ale poczekajmy, bo na bramkę Podbeskidzia właśnie uderzał Kante, ale obronił Zubas!

• Znowu naciska Podbeskidzie! Po raz kolejny blisko bramki Możdżeń, końcami palców na rzut rożny zbija Kasprzik!

• Przepuścił Demjan, przepuścił też Kato, na końcu nie miał nawet kto uderzaći zamiast bramki Podbeskidzia mamy kontratak Górnika!

• W odpowiedzi atak Górnika kończy się strzałem Przybylskiego kilka metrów od słupka bramki strzeżonej przez Zubasa.

• Alarm w obronie Górnika! Blisko gola Demjan, ale oko w oko z Kasprzikiem uderzył w bramkarza!

• Widanow ostro wszedł w Mójtę na własnej połowie, tym razem obejdzie się bez żółtej kartki dla Bułgara.

• Gratulacje dla Marka Sokołowskiego!

• Zapowiadało się na szansę dla Górnika - zamiast tego, Gergel źle zagrywał w pole karne.

• Co za szczęście Górnika! Sprzed pola karnego uderzał Możdżeń, a piłka po nodze jednego z obrońców minęła slupek! Po kornerze jeszcze jedna próba Możdżenia, tym razem piłkę w ręce łapie bramkarz gości.

• Nieporozumienie Zubasa z Baranowskim kosztuje Podbeskidzie rzut rożny, jednak Górnik nie jest w stanie go wykorzystać.

• Możdżeń... Fatalne uderzenie z dystansu, od własnej bramki rozpoczyna Kasprzik. Odrobinę lepszy początek w wykonaniu Podbeskidzia.

• W pole karne z piłką próbował wejść Szczepaniak, ale przegrał walkę z obrońcami Górnika.

• Rzadki widok - faulowany Sobolewski, a to Mateusz Szczepaniak (Podbeskidzie) ogląda żółtą kartkę.

• Lepiej późno niż wcale... Pierwszy gwizdek sędziego Frankowskiego i zaczynamy mecz Podbeskidzia z Górnikiem!

• Oj, chyba będzie kara od Komisji Ligi... Piłkarze Podbeskidzia i Górnika dopiero wychodzą na boisko!

• Jeśli z glośników na stadionie Podbeskidzia leci melodia z "Janosika", znaczy, że mecz już za kilka minut! Czekamy na obie jedenastki!

• Mecz w Bielsku-Białej po raz pierwszy tym roku obejrzy komplet publiczności, czyli niespełna siedem tysięcy widzów. Wszystkie bilety zostały wyprzedane już w środę.

• Górnik może liczyć na to, że w Bielsku-Białej szło im jak dotąd znakomicie. W pięciu ligowych meczach rozegranych przy Rychlińskiego zabrzanie nigdy nie przegrali, zwyciężając czterokrotnie. Ale w jesiennym pojedynku obu drużyn lepsze było Podbeskidzie, które pokonało rywali w Zabrzu 2:0.

• Świetna seria sprawiła, że Podbeskidzie konsekwentnie pnie się w górę tabeli, ale sytuację skomplikowała porażka z Piastem Gliwice (2:3). Na trzy kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej Podbeskidzie traci do zajmującej ósmą pozycję Jagiellonii cztery punkty

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki, w jakich wystąpią dzisiaj oba zespoły. Nie jest też tajemnicą, kto usiadł na ławkach rezerwowych.

• Witamy z Bielska-Białej, gdzie mamy dzisiaj dwa składniki udanego meczu: słoneczną pogodę i komplet sprzedanych biletów. Oby piłkarze Podbeskidzia i Górnika dostosowali się do atmosfery i stworzyli dzisiaj dobre widowisko. Zapraszamy na relację NA ŻYWO!

• Podbeskidzie - Górnik Zabrze LIVE!

Zapowiedź: Podbeskidzie – Górnik Zabrze LIVE! „Górale” rozpoczną pościg za ósemką?

W pierwszym sobotnim meczu 28. kolejki Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się u siebie z Górnikiem Zabrze. Dla podopiecznych Roberta Podolińskiego wygrana z ostatnim zespołem w ligowej tabeli to ostatnia szansa, by pozostać w walce o miejsce w czołowej ósemce.