Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 - 0 Jagiellonia Białystok

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

Jagiellonia Białystok

0

• Podbeskidzie szczęśliwie, rzutem na taśmę już w doliczonym czasie gry zdobywa arcyważne trzy punkty! Bramka Demjana będzie dla bielszczan dużym krokiem w walce o pierwszą ósemkę Ekstraklasy. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!!!

• Uderzenie z dystansu Dei spada przypadkowo pod nogi Demjana, ten w sytuacji sam na sam z Drągowskim mija bramkarza Jagi i strzela do pustej bramki! Podbeskidzie zwycięża rzutem na taśmę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Robert Demjan!!!

• Romanczuk chwilę temu zmienił Mackiewicza.

• Żółta kartka dla Drągowskiego za grę na czas.

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Teraz na wiwat z 16 metrów uderza Tomasik. Piłka w drugim rzędzie trybun stadionu w Bielsku - Białej.

• Iwański z rzutu wolnego uderza prosto w mur gości.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Pazdana! Sędzia dopatrzył się faulu taktycznego pomocnika Jagi. Goście w dziesiątkę.

• Po rzucie rożnym dla Jagi piłka spada na nogę Mackiewicza, ale ten uderza z powietrza wysoko w trybuny!

• Piątkowski! W kontrataku gracz Jagiellonii świetnie poradził sobie z Tomasikiem, ale przy oddaniu strzału został zablokowany i Zajac zdołał odbić piłkę na korner!

• Sawicki zmienia Dzalamidze na ostatnie minuty tego meczu.

• Bardzo przypadkowe zagranie ręką Popchadze w polu karnym Jagiellonii. Sędzia nie decyduje się na gwizdek i rzut karny dla Podbeskidzia.

• Malinowski w walce z Maderą zdobywa rzut rożny dla gospodarzy.

• Kontratak Jagiellonii kończy się mocnym uderzeniem zza pola karnego Mackiewicza, które poszybowało nieznacznie ponad poprzeczką bramki Zajaca!

• Madera najpierw stracił piłkę, ale po chwili zabrał ją Malinowskiemu. Komedia pomyłek.

• Drągowski! Co za kot! Młody bramkarz Jagi doskonale paruje na słupek bardzo dobry strzał zza pola karnego Krzysztofa Chrapka!

• Ostatnia roszada wśród gospodarzy. Malinowski za Chmiela.

• Po dośrodkowaniu Piotra Tomasika, Damian Chmiel główkuje z kilkunastu metrów prosto w ręce Drągowskiego.

• Zmiana w Jagiellonii. Patryk Tuszyński zmienia Rafała Grzyba.

• Słabiuteńki strzał z dystansu Mackiewicza ledwo dotoczył się do Richarda Zajaca.

• Natarcie Podbeskidzia, ale kilka długich piłek w szesnastkę białostoczan skutecznie zbierają obrońcy Jagi.

• Kontratak Jagiellonii zakończony kolejnym strzałem Piątkowskiego. Uderzenie z daleka napastnika Jagiellonii bardzo pewnie broni Zajac.

• Bardzo niedokładne uderzenie z dystansu Iwańskiego mija bramkę Drągowksiego o kilka metrów.

• Żółta kartka dla Grzyba za faul taktyczny.

• Druga zmiana w Podbeskidziu. Schodzi Korzym, wchodzi Chrapek.

• Dobre zagranie na czystą pozycję do wybiegającego Piątkowskiego, ale napastnika Jagiellonii przed szesnastką uprzedził Zajac!

• Nieprawdopodobne pudło Gajosa!!! Po nieudanym strzale z narożnika pola karnego Piątkowskiego, pomocnik Jagi uderza z dwóch metrów w poprzeczkę! Ma jednak szczęście, że jeszcze był spalony!

• Iwański! Pomocnik Podbeskidzia uderza z rzutu wolnego z 30 metrów od bramki Drągowskiego, a to kąsliwe uderzenie w siatkarskim stylu odbija na rzut rożny bramkarz Jagi!

• Odpowiedź gospodarzy! Do dośrodkowania z prawej strony boiska doszedł Korzym, ale uderzył głową prosto w ręce Drągowskiego!

• Świetny koronkowy atak Jagiellonii kończy się dośrodkowaniem Modelskiego, które pewnie łapie Richard Zajac.

• Akcja Jagiellonii, w której zarówno Piątkowski, jak i Gajos mieli okazję do strzału, ale zamiast tego wszystko kończy się nieudanym dośrodkowaniem Mackiewicza.

• Bardzo nieudane dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego. Piłka poszybowała poza plac gry.

• Teraz okazję do kontry mieli gospodarze, ale Piątkowski zachował się zbyt egoistycznie i stracił futbolówkę.

• Kontratak Podbeskidzia, na lewym skrzydle urwał się Demjan, ale po jego ostrej centrze przed bramkę Tarasovs wybija piłkę na korner.

• Podbeskidzie w ofensywie. Z rzutu rożnego nie było strzału na bramkę Jagi, ale po chwili mocny strzał z narożnika pola karnego Iwańskiego pewnie broni Drągowski.

• Odważne wejście lewym skrzydłem Tomasika przynosi korner dla Podbeskidzia.

• Wznawiamy grę!

• Kończy się przerwa w Bielsku-Białej. Za chwilę Demjan zamelduje się na murawie w miejsce Śpiączki w drużynie Podbeskidzia.

• Nie jest to wielki mecz w Bielsku-Białej. Przewagę optyczną mają gospodarze, ale lepsze sytuacje na pewno mieli goście. Gra jednak nie może się podobać, bo jest bardzo szarpana, a sędzia Raczkowski co chwila musi używać gwizdka. Oby po przerwie było lepiej.

• Koniec pierwszej połowy!

• Świetna kontra Jagiellonii! Piątkowski ośmieszył Koniecznego i efektownie uderzył z powietrza, ale to uderzenie pewnie broni Zajac!

• Niezła centra Chmiela, ale minimalnie zbyt wysoka dla ustawionego przed bramką Śpiączki! Było groźnie!

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Uderzenie na wiwat Iwańskiego z dystansu ląduje na trybunach Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej.

• Szybki kontratak Podbeskidzia bardzo czujnie przerywa skuteczną interwencją Filip Modelski.

• Słabiutki strzał Iwańskiego bardzo pewnie broni Drągowski. Po chwili kolejna akcja Podbeskidzia nie kończy się strzałem Śpiączki, który został zablokowany w polu karnym przez Tarasovsa.

• Zdaniem sędziego Popchadze faulował Chmiela tuż przed polem karnym. Żółta kartka, dość pochopna.

• Kolejny aut i kolejne zagrożenie dla bramki Jagi! Konieczny uderza ponad bramką Drągowskiego!

• Jakiś problem zdrowotny ma teraz Górkiewicz, który jest opatrywany przez lekarzy Podbeskidzia.

• Dość przypadkowo piłkę z boku pola karnego rywala zgarnął Górkiewicz, ale uderzył wysoko ponad bramką.

• Gajos zauważył niemalże z połowy boiska wysuniętego Zajaca, ale jego strzał był zbyt lekki, by zaskoczyć Słowaka.

• Intensywnie przy linii bocznej rozgrzewa się Robert Demjan, który już tuż po przerwie może zameldować się na placu gry.

• Środkiem pola dobrze przed pole karne rywala przedarł się Gajos, ale w ostatniej chwili został zatrzymany przez wracającego Deję.

• Madera!!! Po rzucie rożnym dla Jagiellonii obrońca białostoczan uderza głową minimalnie obok bramki Podbeskidzia!!! Mogło, a być może nawet powinno być już 0:1!

• Zajac!!! Kapitalne uderzenie z dystansu Popchadze doskonale odbija słowacki bramkarz!!!

• Jeszcze jedna niezła akcja Podbeskidzia zakończona uderzeniem z powietrza Chmiela z 16 metrów! Pomocnik gospodarzy uderzył jednak w środek bramki, prosto w ręce Drągowskiego.

• Śpiączka zdecydował się na zaskakujący strzał sprzed narożnika pola karnego, ale piłka minęła bramkę Drągowskiego!

• Kolejny groźny rzut z autu dla gospodarzy. Ten tym razem kończy się dobrą interwencją Drągowskiego.

• Mackiewicz!!! Kapitalna okazja dla Jagiellonii po kontrataku! Gajos zagrywa w pole karne do Mackiewicza, który niepilnowany z kilkunastu metrów uderza obok słupka!

• Niezłą wrzutkę Mackiewicza z narożnika boiska pewnie wybijają z szesnastki obrońcy Podbeskidzia!

• Kąsliwa centra Mackiewicza i interwencja Stano przynosi Jagiellonii rzut rożny.

• Drągowski! Naprawdę dobry mocny strzał z dystansu Adama Dei na raty łapie bramkarz Jagiellonii!

• Nieźle wykonany aut przez gospodarzy, który spowodował małe zamieszanie w polu karnym Jagi, po którym na spalonym znalazł się Korzym.

• Od pierwszego gwizdka tego meczu przewagę mają Górale, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Macieja Iwańskiego pada łupem obrońców gości.

• Pierwszy kwadrans gry za nami. Co wiemy? To na pewno nie będzie mecz technicznych fajerwerków.

• Centra Iwańskiego na pierwszy słupek nie przynosi strzału na bramkę Drągowskiego.

• Damian Chmiel w walce z Filipem Modelskim zdobył rzut rożny dla Podbeskidzia.

• Dużo fauli w tych pierwszych minutach. To nie będzie mecz przyjaźni. Teraz żółta kartka dla Iwańskiego za faul na Piątkowskim.

• Żółta kartka dla Pazdana za faul na Śpiączce w pojedynku powietrznym.

• Nieuznany gol dla Jagiellonii!!! Po świetnym płaskim dośrodkowaniu Mackiewicza do siatki z ostrego kąta trafia Dzalamidze, ale był na spalonym!

• Pozwala grać na razie arbiter, który nie gwiżdże twardych starć piłkarzy obu drużyn.

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie Gajosa z prawego skrzydła, ale jeszcze przy piłce Jagiellonia.

• Długa piłka w pole karne Jagiellonii, którą dobrze zgarnia Tarasovs.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Kapitanami obu zespołów są dzisiaj Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Marek Sokołowski (Podbeskidzie).

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie arbiter z Warszawy, Paweł Raczkowski.

• Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Jonatan Straus, Michał Pawlik, Łukasz Tymiński, Taras Romanczuk, Patryk Tuszyński, Pawieł Sawicki.

• Rezerwowi Podbeskidzia: Michal Pesković, Adam Pazio, Piotr Malinowski, Krzysztof Chrapek, Kristian Kolcak, Dariusz Kołodziej, Robert Demjan.

• Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

• W walce o grupę mistrzowską zatopione po uszy jest ósme w tabeli Podbeskidzie, które ma tylko punkt przewagi nad dolną połową tabeli. Dla Górali liczy się obecnie każdy punkt i to z pewnością nakłada na nich dodatkową presję przed tym spotkaniem.

• Minimalnym faworytem tego spotkania wydaje się być Jagiellonia, która z 41 punktami jest wiceliderem Ekstraklasy. Białostoczanie, dzięki szczęśliwemu zwycięstwu nad Górnikiem Łęczna 2:1, mają obecnie bardzo komfortową sytuację i dużą, dziewięciopunktową przewagę nad dolną częścią tabeli.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 25. kolejki Ekstraklasy, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się z Jagiellonią Białystok!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 2:1

Piłkarze Jagiellonii ani myślą o poddaniu się w walce o mistrzostwo Polski. Białostoczanie ze stratą pięciu punktów do Legii wciąż mogą realnie myśleć o końcowym sukcesie, ale żeby utrzymać takie szanse nie mogą sobie pozwolić na wpadki. Przed tygodniem, w 150. meczu Michała Probierza na ławce trenerskiej, białostocka drużyna wygrała przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna 2:1 i obecnie zajmuje pozycję wicelidera.

W niedzielę Jagiellonia uda się do Bielska, gdzie zmierzy się z Podbeskidziem. Popularni "Górale" chcą za wszelką cenę utrzymać się w grupie mistrzowskiej, a obecnie z przewagą trzech punktów nad niemistrzowską częścią tabeli, plasują się na siódmej pozycji. Tydzień temu piłkarze Leszka Ojrzyńskiego podzielili się punktami z Górnikiem Zabrze.