Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 - 1 Jagiellonia Białystok

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

Jagiellonia Białystok

1

• W Bielsku-Białej status quo. Patrząc przez pryzmat całego meczu, remis wydaję się być zasłużonym rezultatem. Jagiellonia, choć nie wygrała, to może mówić o przełamaniu, bowiem zdobyła swój pierwszy punkt od czterech spotkań. Z kolei ekipa Podbeskidzia wciąż musi poczekać na kolejną szansę zwycięstwa przed własną publicznością.

Z naszej strony to wszystko. Dziękujemy za uwagę, Jakub Laskowski.

• Koniec meczu!

• Dwie z trzech doliczonych minut już za nami. Wszystko wskazuje więc na to, że w Bielsku-Białej dojdzie do podziału punktów.

• Niebezpieczny strzał Mackiewicza po rękach Zubasa wychodzi za linię. Ostatecznie Jadze należy się rzut rożny.

• Jak tego nie trafił Demjan?! Napastnik Podbeskidzia stojąc przed Drągowskim nieczysto trafia w piłkę, która wychodzi za linię końcową. Mają czego żałować gospodarze.

• Bodaj pierwszy strzał Frankowskiego mija o dobry metr poprzeczkę Zubasa.

• Michał Probierz przy ławce prosi o zaangażowanie swoich piłkarzy w ostatnich minutach tego meczu.

• Centra z lewej strony Mackiewicza, ale piłka nie trafia ani do Sekulskiego, ani tym bardziej niewidocznego dziś Frankowskiego.

• Vassilijev powstrzymywany przez dwójkę obrońców Podbeskidzia w polu karnym.

• Strzał Góralskiego zza pola karnego, choć mocny, to bardzo niecelny.

• Tak jak przypuszczaliśmy, w miejsce kontuzjowanego Tomasika wchodzi Jonatan Straus.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Mackiewicza, bez problemów radzi sobie z tym Zubas.

• Z murawy z pomocą kolegów schodzi wyraźnie poturbowany Piotr Tomasik. Będzie potrzebna zmiana.

• Demjan! Napastnik bielszczan kolejny raz nie potrafi pokonać Drągowskiego. Tym razem golkiper Jagiellonii nogą instynktownie odbija ten strzał...

• Podopieczni Michała Probierza od kilku chwil nie istnieją w ofensywie. Bielszczanie postanowili to wykorzystać. Trzeba przyznać, że to trafienie w wykonaniu miejscowych wisiało w powietrzu.

• Sędzia Gil przywołuje do siebie Romańczuka, po czym karze go żółtą kartką za taktyczny faul.

• Mójta wykorzystuje gapiostwo Grzyba i Madery, podciąga akcją z prawej strony na nieznaczną odległość od bramki Drągowskiego i strzałem w długi róg umieszcza futbolówkę obok słupka.

• GOOOOOOL! Mójta!

• Gospodarze mają coraz mniej czasu, by doprowadzić do wyrównania. Mójta myli się w wyprowadzeniu piłki, podobnie jak jego vis a vis z drugiej strony. Przyjezdnym się z kolei nie śpieszy.

• Podbeskidzie w natarciu, ale gospodarzom wciąż brakuje ostatniego podania, które otwierałoby drogę do bramki.

• Ponadto Wasiluka zastępuje Karol Mackiewicz.

• Czas na wcześniej wspomnianą zmianę. Pierwsza z nich: za Świderskiego wchodzi Sekulski.

• Mójta niemal z linii wyznaczającej środek boiska dogrywa na głowę Szczepaniaka, ale ten myli się przy strzale głową.

• Dużo niedokładności w środku boiska. A my widzimy już, że w drużynie Probierza szykuje się podwójna zmiana.

• Zagotowało się w polu karnym Podbeskidzia po dośrodkowaniu Tomasika. Szybko zareagował Kołodziej i szybko wyekspediował piłkę w głąb boiska.

• Fatalne wznowienie gry przez Zubasa. Na wysokości pola karnego od autu zacznie ekipa Probierza.

• Sędzia Gil odgwizduje przewinienie Demjana w polu karnym rywali.

• Nie mamy prawa narzekać na dzisiejsze widowisko. Oba zespoły dążą do zdobycia bramek, obserwujemy sporo ładnych akcji. Oby tak dalej.

• Pierwsza zmiana w Podbeskidziu. Z boiska schodzi Kato, w jego miejsce pojawia się Dariusz Kołodziej.

• Frankowski powstrzymany przez obrońców Podbeskidzia. Gospodarze wyszli z kontratakiem, ale po chwili piłkę przechwycili już przyjezdni.

• Szybka odpowiedź Jagiellonii. Rozpędzony Świderski mija rywala, przekłada sobie piłkę na lewą nogę, ale jego uderzenie w nieznacznej odległości przelatuje obok słupka.

• Drągowski ratuje swój zespół przed stratą bramki! Demjan znakomicie zabrał się z piłką, przełożył Tarasovsa, po czym huknął w kierunku bramki. Tam jednak króluje golkiper Jagiellonii.

• Bezpardonowo potraktował swojego rywala Wasilku, za co ogląda żółty kartonik.

• Ciut za mocne podanie Świderskiego do Vassilijeva, piłka w posiadaniu Podbeskidzia.

• Podbeskidzie przejęło kontrolę w pierwszych sekundach drugiej połowy. Możdżeń znalazł lukę pomiędzy defensorami Jagiellonii, zagrywa do Pazio, ale ten przegrywa pojedynek siłowy z Tarasovsem.

• Obie drużyny wychodzą na drugą połowę bez zmian.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Statystyki po pierwszej połowie.

• Jagiellonia w pełni zasłużenie schodzi na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Podbeskidzie, poza szansą Kato, nie jest w stanie skutecznie przedostać się pod bramkę przyjezdnych. Czy coś się zmieni w drugiej połowie? Sami jesteśmy ciekawi.

• Koniec pierwszej połowy!

• Świderski zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Futbolówka odbiła się od Dei, a następnie poszybowała prosto w objęcia Zubasa.

• Drągowskie zacznie od bramki po nieudanej akcji Podbeskidzia na lewej stronie boiska.

• Vassilijev zabrał się z piłką do kontry, ale zbyt lekko podaje do Frankowskiego. Ostatecznie białostoczanie mają rzut rożny.

• Znakomicie w w polu karnym odnalazł się Świderski. Snajper Jagiellonii za późno jednak odgrywa piłkę do Vassilijeva - spalony.

• Kolejny raz nieprzepisowo zatrzymywany Góralski tym razem przez Adama Deję. Żółta kartka dla obrońcy gospodarzy.

• Żółtą kartką ukarany Marek Sokołowski po faulu na Góralskim.

• Kontra Jagiellonii. Myli się jednak Vassilijev przy podaniu do Świderskiego.

• Mogli szybko odpowiedzieć gospodarze! Możdżeń w tej sytuacji zamiast strzelać, powinien jednak wyłożyć piłkę nabiegającym kolegom.

• Doskonałe podanie z głębi pola Grzyba w kierunku Tomasika, który dogrywa tylko na piąty metr do Świderskiego, a ten tym razem pakuje piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOL!!!! Świderski!!!

• Tomasik w pojedynku z Kowalskim zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Za nami pół godziny gry. Wydaję się, że nieznaczną przewagę od początku meczu mają piłkarze Michała Probierza.

• Fantastyczna interwencja Drągowskiego po uderzeniu głową Kato! To pierwsza interwencja golkipera białostoczan w tym spotkaniu, dlatego tym bardziej słowa uznania dla wychowanka Jagiellonii.

• Szczepaniak powstrzymany teraz w polu karnym przez Maderę. Dobra akcja pomocnika bielszczan.

• Posiadanie piłki jest dość zrównoważone. Minimalnie przeważają podopieczni Michała Probierza. Procentowo przedstawia się to następująco: 48-52.

• Indywidualna akcja Wasiluka zatrzymana na ostatnim defensorze Podbeskidzia.

• Kolejna zmarnowana szansa Świderskiego! Genialne podanie Vassilijev, ale młody napastnik Jagiellonii w decydującym momencie nie trafia w piłkę!

• Brzydkie zagranie Deji w nogi Świderskiego. Obyło się bez kartki...

• Kowalski rozpędza się na prawym skrzydle. Tam czekał już na niego Wasiluk, który wybija piłkę na aut.

• Ładna indywidualna akcja Góralskiego. Gorzej było już z samym strzałem, który poszybował dobre trzy metry obok bramki.

• Ależ okazja Świderskiego! Snajper Jagiellonii w stuprocentowej sytuacji trafia w rękę broniącego Zubasa.

• Niezła akcja Podbeskidzia. Możdżeń dobrze dostrzegł Kato, który strzela jednak wysoko nad bramką Drągowskiego. Mógł to zrobić lepiej Japończyk...

• Rzut wolny wykonuje Możdżeń. Najwyżej w polu karnym wyskakuje Tarasovs, który wszystko wyjaśnia.

• Spóźniony Tarasovs trafia w nogi Szczepaniaka. Gospodarze przed dobrą okazją do dośrodkowania.

• Tomasik faulowany na własnej połowie. Jagiellonia rozpoczyna kolejny atak.

• Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Jagiellonię. Maderę w polu karnym uprzedza jednak Nowak i wybija na aut.

• Płaskie dośrodkowanie Tomasika, które nie znajduje swojego adresata.

• Atakowany Demjan traci piłkę na rzecz Góralskiego pod polem karnym gości.

• Przy przyjęciu piłki Vassilijev pomaga sobie ręką i od rzutu wolnego rozpocznie Podbeskidzie.

• Znów aktywny Tomasik, ale jego dośrodkowanie trafia wprost pod nogi rywali.

• Po rzucie rożnym głową uderzał Tarasovs, ale w porę ten strzał zablokował defensor Podbeskidzia. Przed Jagiellonią kolejny rzut rożny.

• Przed znakomitą szansą stanął Romańczuk, który po dośrodkowaniu Tomasika nie trafia do bramki mając przed sobą tylko Zubasa!

• Gospodarze dwukrotnie rozpoczynają grę od rzutu z autu na wysokości środka pola.

• Od początku agresywnie zaczynają piłkarze Jagiellonii. Podopieczni Michała Probierza zmobilizowani ostatnimi niepowodzeniami, próbują nacierać na bramkę Zubasa.

• Pierwszego dośrodkowania próbował Tomasik. Boczny defensor białostoczan robi to jednak bardzo niecelnie.

• Pierwszy gwizdek sędziego Gila - zaczynamy!

• Drużyny wychodzą już z tunelu prowadzącego na boisko. Za chwilę zaczynamy.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało dziesięć minut. Oba zespoły zeszły już z rozgrzewki, by odebrać ostatnie wskazówki od swoich szkoleniowców.

• W Jagiellonii nastąpiła spora rotacja. Do składu po długiej kontuzji wraca Marek Wasiluk. Największym zaskoczeniem jest jednak zestawienie drugiej linii. Góralski z Romańczukiem stworzą duet środkowych pomocników, z kolei Rafał Grzyb zastąpi na prawej stronie defensywy przesuniętego do rezerw Filipa Modelskiego. O zdobywanie bramek zadbać ma natomiast Karol Świderski. W poniedziałkowy wieczór nie zobaczymy Fedora Cernycha i Piotra Grzelczaka, którzy leczą swoje urazy.

• Ławki rezerwowych:

Podbeskidzie: Kaczmarek - Horoszkiewicz, Kolcak, Kołodziej, Hiszpański, Adu Kwame, Jonkisz.

Jagiellonia: K. Baran - Straus, Alvarinho, Mackiewicz, M. Baran, Sekulski, Pawlik.

• Znamy już składy obu drużyn. Za chwilę przedstawimy ławki rezerwowych.

• Swojej szansy bielszczanie upatrują w Robercie Demjanie, który upodobał sobie strzelanie bramek swoim najbliższym rywalom. Przeciwko Jagiellonii Demjan zdobył więcej bramek niż w meczach z jakimkolwiek innym zespołem ligi – w sześciu spotkaniach trafiał dokładnie sześć razy. Jak będzie tym razem?

• Poniedziałkowy mecz poprowadzi jako sędzia główny poprowadzi Paweł Gil. Na liniach pomagać mu będą Konrad Sapela i Tomasz Niemirowski.

• Kilka ciekawostek przed meczem

• Coś do udowodnienia swoim kibicom mają również piłkarze Jagiellonii, którzy po pięciu meczach bez zdobyczy punktowej przewodzą w niechlubnej klasyfikacji najgorszej defensywy Ekstraklasy. W ostatnich czterech meczach rywale strzelili im 12 goli, czyli połowę wszystkich bramek, jakie stracili białostoczanie w tym sezonie w lidze.

Jak chcą zażegnać ten kryzys? W tygodniu poprzedzającym wyjazd na południe Polski Jagiellonia pracowała przede wszystkim nad odzyskaniem świeżości. Na Podlasiu przekonują, że do drużyny wróciła długo oczekiwana radość z gry, ale pełna weryfikacja przyjdzie w poniedziałkowy wieczór. Czy żółto-czerwoni zaliczą ten test wzorowo? Przekonamy się za kilka godzin.

• Podbeskidzie to jedyny zespół, który w tym sezonie Ekstraklasy jeszcze nie wygrał przed własną publicznością. W Bielsku-Białej „Górale” w pięciu spotkaniach zdobyli zaledwie dwa punkty. Kibice bielszczan mają nadzieję więc, że zła passa dobiegnie końca w spotkaniu z Jagiellonią. Upatrują ją przede wszystkim w coraz lepszej grze drużyny Roberta Podolińskiego, która pod jego wodzą notuje serię czterech meczów bez porażki.

• Witamy na relacji LIVE z meczu kończącego 14 . kolejkę, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmie na własnym terenie Jagiellonię Białystok. Do meczu pozostało jeszcze półtorej godziny, dlatego zachęcamy do ciągłego śledzenia naszej relacji!

• Podbeskidzie - Jagiellonia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: „Górale” chcą odczarować swój stadion

Podbeskidzie to jedyny zespół, który w tym sezonie Ekstraklasy jeszcze nie wygrał przed własną publicznością. W Bielsku-Białej „Górale” w pięciu spotkaniach zdobyli zaledwie dwa punkty, ale jak przekonują, teraz nadszedł idealny moment na przełamanie – na Rychlińskiego przyjeżdża będąca w kryzysie Jagiellonia Białystok.