Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 - 1 Legia Warszawa

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

Legia Warszawa

1

• Bardzo słaby mecz za Legią i zasłużone zwycięstwo Podbeskidzia, które zrównuje się punktami z dzisiejszym rywalem! Kubeł zimnej wody na głowy legionistów, a Podbeskidzie kontynuuje bardzo dobrą serię. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Vrdoljak uderza głową centymetry nad poprzeczką i koniec!!! Podbeskidzie wygrywa z Legią!

• Kosecki ładną akcją jeszcze zdobywa rzut rożny. Ostatnia szansa dla Legii!

• Pesković z trudem łapie długą piłkę zagraną w pole karne Podbeskidzia.

• Żółta kartka dla Rzeźniczaka.

• Minuta do końca i przerwa w grze, bo dwóch gospodarzy bardzo niebezpiecznie się zderzyło ze sobą. Sloboda i Konieczny na murawie.

• Po dośrodkowaniu Brozia odchylony Orlando Sa oddał celny strzał głową, ale zbyt lekki, by pokonać Peskovicia!

• Podbeskidzie utrzymuje się teraz na połowie Legii. Korner dla gospodarzy.

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Pesković łapie piłkę po kolejnym dośrodkowaniu w jego pole karne.

• Podbeskidzie bardzo dobrze się broni po przerwie. Gracze Ojrzyńskiego grają lepiej niż w pierwszej połowie, dzięki czemu utrzymują prowadzenie.

• Mogło być po meczu! Kapitalna kontra Podbeskidzia, ale Chrapek przegrywa pojedynek z Kuciakiem!

• Schodzi z boiska Chmiel, wchodzi Malinowski.

• Po centrze Brzyskiego Orlando Sa posyła głową piłkę centymetry obok bramki gospodarzy!

• Rzut rożny dla Legii.

• Dośrodkowanie Brozia pada łupem Peskovicia. Wszystko wskazuje na to, że gospodarze dowiozą to zwycięstwo do końca!

• Iwański ma teraz problemy zdrowotne. Mocno utyka, ale wraca na boisko.

• Żółta kartka dla Górkiewicza.

• Sa chciał strzelić z dystansu, ale Stano zdołał go zablokować.

• Znowu centruje Brzyski, znowu głową strzela Junior, znowu jest spalony. Ile można?

• Żółta kartka dla Sokołowskiego.

• Zmiana w Legii. Schodzi Bereszyński, wchodzi Broź.

• Pesković łapie piłkę po dośrodkowaniu Brzyskiego.

• Kosecki w indywidualnej akcji chciał ograć Stano w polu karnym, ten lekko odepchnął rywala, a sędzia Przybył nawet nie pomyślał o odgwizdaniu jedenastki.

• Zmiana w Podbeskidziu. Schodzi Korzym, wchodzi Chrapek.

• Brzyski z rzutu wolnego znowu bardzo dobrze dośrodkował, ale Orlando Sa uderza głową nieczysto!

• Żółta kartka dla Koniecznego.

• Dobre rozegranie rzutu wolnego, ale Sokołowski zostaje zablokowany, a chwilę później Korzym traci piłkę tuż przed bramką gości!

• Kolejny babol Kuciaka! Tym razem skiksował przy próbie wykopania piłki i musiał ją łapać, za co jest rzut wolny pośredni dla Podbeskidzia z pola karnego!

• Dobre ustawiony Stano ze spokojem przejmuje piłkę po centrze Radovicia.

• Chmiel w polu karnym zabawił się z Dossą Juniorem i huknął lewą nogą, ale piłkę zdołał odbić Kuciak!

• Zmiana w Podbeskidziu. Adu Kwame za Patejuka.

• Akcja Podbeskidzia kończy się bardzo niecelnym dośrodkowaniem Korzyma.

• Brzyski znowu znalazł swoją centrą Dossę Juniora, ale ten główkuje nad poprzeczką, a i po raz kolejny jest na spalonym!

• Znów centruje Brzyski, piłka wybita przed pole karne, gdzie na 30 metrów od bramki Peskovicia faulowany jest Radović.

• Vrdoljak w ostatniej chwili uprzedzony po centrze Brzyskiego! Jeszcze jeden rzut rożny.

• Piłka dość bezkarnie spada w środek pola karnego Podbeskidzia, ale wszystko kończy się na kolejnym kornerze.

• Rzut rożny dla Legii po akcji Miro Radovicia.

• Zdecydowanie lepiej w drugiej połowie gra na razie Podbeskidzie. Gra toczy się tylko na połowie Legii.

• Można odnieść wrażenie, że Legia zlekceważyła dziś swojego rywala. Mistrzowie Polski grają ospale i popełniają dzisiaj mnóstwo błędów.

• Kolejny prosty błąd wśród gości. Piłkę przejmuje Sloboda i zagrywa do Korzyma, który prawą nogą uderza z ostrego kąta bardzo niecelnie!

• Posypały się na murawę serpentyny, które trzeba posprzątać. Przerwa w grze.

• Wznawiamy grę w Bielsku-Białej!

• ... oraz Żyro za Szwocha.

• Dwie zmiany w przerwie w Legii. Radović za Saganowskiego...

• Dobre spotkanie w Bielsku-Białej. Górale prowadzą 2:1 z mistrzem Polski po dwóch bardzo kiepskich interwencjach Dusana Kuciaka. Podbeskidzie dzisiaj w niczym nie ustępuje Legii, co sprawia, że druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie!

• Koniec pierwszej połowy!

• Żółta kartka dla Brzyskiego za protesty.

• Bereszyński! Kapitalnie Orlando Sa poradził sobie z Paziem i dośrodkował na drugą stronę pola karnego, gdzie niepilnowany był Bereszyński, ale ten w idealnej okazji nie zdołał oddać czystego strzału!!!

• Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Teraz z kolei długa piłka z rzutu wolnego w pole karne Legii, gdzie zabrakło centymetrów Stano, aby ją sięgnąć.

• Pesković łapie piłkę po nieudanej wrzutce Orlando Sa.

• Dossa Junior po raz kolejny starał się dojść do centry Brzyskiego z rzutu wolnego, ale tym razem mu się nie udało.

• Indywidualna akcja Koseckiego, ścięcie do środka i strzał z 16 metrów. Nieczysto uderzona piłka jednak nie trafiła do bramki Peskovicia!

• Fatalne zachowanie w polu karnym Bereszyńskiego i Rzeźniczaka, Korzym bez trudu wchodzi w pole karne i uderza nieczysto, ale Kuciak znowu popełnia błąd, puszcza piłkę pod brzuchem i Podbeskidzie wychodzi na prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Maciej Korzym!

• Po wrzucie piłki z autu Sokołowskiego Korzym w ostatniej chwili został zablokowany przez rywala!

• Teraz rzut rożny z drugiej strony, ale Iwański także nie zagrał dokładnie.

• Bardzo złe dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu rożnego, kontra Podbeskidzia, którą faulem przerywa Szwoch. Żółta kartka.

• Ostry faul Vrdoljaka na Sokołowskim i żółta kartka.

• Wygląda na to, że po dobrym początku Podbeskidzia teraz Legia kontroluje to spotkanie.

• Bereszyński wywalczył korner dla Legii, ale po nim nie było strzału na bramkę Górali.

• Co się odwlecze, to nie uciecze! Piękne dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu rożnego i niepilnowany Orlando Sa głową, po koźle, trafia do siatki! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Orlando Sa!

• Iwański ratuje swój zespół!!! Sa w zamieszaniu w polu karnym przelobował już Peskovicia, ale Iwański zdołał dobiec do piłki i ją wybić!

• W odpowiedzi Chmiel z dystansu uderza wysoko nad bramką rywala!

• Kolejna szansa dla Legii, ponownie Pesković broni strzał Juniora, ale ten raz jeszcze był na spalonym.

• Rzeźniczak faulował Korzyma blisko narożnika boiska. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Gra Legii na razie nie wygląda dobrze. Tym razem jednak Henning Berg ma na ławce graczy, którzy mogą odmienić losy tego spotkania. Na pewno doczekamy się zmian w przerwie, jesli przebieg meczu się nie zmieni.

• Brzyski z rzutu wolnego zacentrował na głowę Juniora, którego uderzenie broni świetnie Pesković! W dodatku reprezentant Cypru był na spalonym.

• Mocno ucierpiał w starciu z Chmielem Ivica Vrdoljak. Chorwatowi jest udzielana pomoc medyczna.

• Zagranie z lewego skrzydła Korzyma, w polu karnym Chmiel odegrał ją przed szesnastkę do Slobody, którego mocne uderzenie przełamało ręce Kuciakowi! Zła interwencja Słowaka i 1:0 dla Podbeskidzia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Anton Sloboda!

• Ładna akcja Legii kończy się baaaardzo nieudanym strzałem z 16 metrów Bereszyńskiego.

• Iwański ucierpiał w środku pola. Przerwa w grze.

• Bardzo nieudane dośrodkowanie Patejuka. Od bramki grę wznawia Kuciak.

• Rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn już są na murawie. Sędzią spotkania jest Jarosław Przybył, a kapitanami Marek Sokołowski (TSP) i Ivica Vrdoljak (Legia).

• Koledzy z prasówki w Bielsku-Białej meldują, że mają 'rewelacyjne' warunki :) Prasówka w Bielsku

• Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Łukasz Broź, Bartłomiej Kalinkowski, Igor Lewczuk, Miroslav Radović, Adam Ryczkowski, Michał Żyro.

• Rezerwowi Podbeskidzia: Richard Zajac, Adam Deja, Dariusz Kołodziej, Krzysztof Chrapek, Frank Adu Kwame, Robert Demjan, Piotr Malinowski.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• W dotychczasowych meczach 7. kolejki Ekstraklasy:

• Piast - Zawisza 3:0
    • Wisła - Bełchatów 1:0
    • Łęczna - Pogoń 4:2
    • Śląsk - Górnik Z. 2:0
    • Korona - Jagiellonia 0:3
  • Mistrzowie Polski, Legia Warszawa, są obecnie na trzeciej pozycji z 13 punktami na koncie. Zwycięstwo w Bielsku-Białej da podopiecznym Henninga Berga pierwszy awans na pozycję lidera w tym sezonie. Do tej pory warszawianie w lidze grali zazwyczaj mocno eksperymentalnym składem i notowali następujące wyniki: 0:1 z Bełchatowem, 3:1 z Cracovią, 1:1 z Górnikiem Zabrze, 5:0 z Górnikiem Łęczna i 2:0 z Koroną. W jedynym meczu, w którym jedenastka Legii była zbliżona do optymalnej, wygrała ona w Białymstoku z Jagiellonią 3:0.

• Po rozegraniu pięciu meczów siódmej kolejki Ekstraklasy, Podbeskidzie Bielsko-Biała zajmuje w tabeli siódme miejsce. Górale w dotychczasowych meczach zebrali dziesięć punktów, a obecnie notują serię czterech spotkań bez porażki. Po przegranych z Pogonią (2:3) i Lechią (0:1), bielszczanie pokonywali Ruch (3:0), Zawiszę (2:1) i Cracovię (3:1) oraz zremisowali z Bełchatowem (1:1).

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się z Legią Warszawa!