Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 - 3 Pogoń Szczecin

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

Pogoń Szczecin

3

• Dziękuję za uwagę, z mojej strony to tyle. Zapraszamy na kolejne spotkanie - za pół godziny Górnik Łęczna podejmie na własnym boisku Wisłę Kraków. Relacja oczywiście w naszym serwisie. Mecz relacjonował dla Państwa Szymon Janczyk.

• Statystyki:

Podbeskidzie - Pogoń

Strzały: 13 - 16 Celne: 3 - 7 Posiadanie piłki 45% - 55% Spalone: 0 - 2 Faule: 16 - 14 Rzuty rożne: 10 - 8 Dośrodkowania: 23 - 20 Kartki: brak

• Nadal nie mam informacji o kibicach, niestety klub nie udzielił odpowiedzi na facebook'u ani na Twitterze.

• Koniec! Pogoń tryumfuje po wspaniałej końcówce spotkania.

• Tak zwany "centrostrzał" Frączczaka wpada za kołnierz Zajaca! Coś nieprawdopodobnego!

• CO ZA FINISZ POGONI !!! FRĄCZCZAK !!!

• ZAJAC ! Kapitalnie broni strzał z rzutu wolnego Frączczaka... Kilka centymetrów w bok i byłoby po sprawie!

• Staranowany Dąbrowski przed polem karnym Górali, to będzie groźna okazja dla Portowców.

• Malinowski pada w polu karnym i... karny?! NIE ! Hernani świetnie powstrzymywał piłkarza Podbeskidzia. Kibice Portowców odetchnęli z ulgą.

• Nic z tego, jeszcze próbuje poprawić Adu i niecelnie główkuje Patejuk.

• Malinowski powstrzymał Murayamę, przy piłce zespół gospodarzy. Malinowski chwilę później uderza na bramkę i mamy kolejny korner.

• Rzut rożny dla Górali po zablokowanym strzale Lenartowskiego.

• Kompletnie niekryty Dąbrowski dochodzi do dośrodkowania Golli i pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL !!! DĄBROWSKI !!!

• Powoli już opadają z sił zawodnicy, Pogoń dzielnie walczy, dośrodkowanie i... rzut rożny.

• Podbeskidzie wznawia grę wrzutem z autu na połowie rywala, Hernani wygrał pojedynek główkowy.

• Lenartowski zmienia Demjana. Ojrzyński gra o utrzymanie wyniku.

• Aut dla Podbeskidzia, za chwilę szansę debiutu otrzyma Artur Lenartowski.

• Demjan się zastawiał, zastawiał aż w końcu grę wznowi Janukiewicz.

• Rudol w kierunku kolegów... Zajac...

• Korner, Bąk.

• Rzut wolny dla Portowców, okazja do dośrodkowania...

• Demjan do Patejuka, ten wpada w pole karne, jest faulowany ale podaje do Malinowskiego. Świetnie jednak broni Janukiewicz, będzie rzut rożny.

• Zajac długim wykopem wznawia grę.

• SOKOŁOWSKI! Gdyby to przymierzył... Malinowski na pełnej szybkości biegnie skrzydłem, dośrodkowuje w kierunku kolegi z zespołu a Marek Sokołowski nieczysto trafił w piłkę...

• Pogoń konstruuje atak, ale słabo im to wychodzi. Kontra Podbeskidzia.

• Dąbrowski zmienia Murawskiego.

• Jednak to Damian Chmiel opuszcza plac gry, wchodzi Piotr Malinowski. Zaraz kolejna zmiana w ekipie Dariusza Wdowczyka.

• Bąk w pole karne, pewnie wybija defensor gospodarzy i mamy wrzut z autu.

• Sokołowski centrował w pole karne, ale efekt jest taki, że grę z autu wznawiają Portowcy. Zaraz kolejna zmiana, zejdzie Sokołowski wejdzie Malinowski.

• Dwadzieścia minut do końca spotkania, czy Pogoń zdoła odmienić losy spotkania?

• Iwański napił się wody i może wykonać rzut rożny.

• Dobrze piąstkuje Zajac, z dystansu próbuje uderzać Bąk... niecelnie.

• Trochę chaotyczna akcja Pogoni przynosi jedynie rzut rożny.

• Bąk zmieni Lewandowskiego. Dobry wybór?

• Świetna kontra Górali, Górkiewicz zagrywa w pole karne ale lepsi okazali się defensorzy drużyny gości.

• Pietrasiak wybija futbolówkę po dośrodkowaniu Małeckiego. Za chwilę na boisku pojawi się Kuba Bąk.

• Zmiana potwierdzona, na boisku melduje się Patryk Małecki.

• Płaskie dośrodkowanie Iwańskiego nie przynosi efektu.

• I jest faulowany przez Murayamę. Kartki brak.

• Kontra Patejuka zatrzymana, ale chwilę później zawodnik Podbeskidzia drugi raz próbuje ataku - tym razem udanie.

• Będzie za chwilę zmiana w zespole Portowców. Aktywnego Dominika Kuna zmieni Patryk Małecki.

• Było blisko! Najpierw strzał Golli blokuje Górkiewicz, później również strzał Kuna został zatrzymany przez obrońców a na końcu niecelnie uderzał Rudol.

• Kolejna kontra Podbeskidzia, ale szybko tracą piłkę i z akcją rusza Kun.

• Znów dobra akcja Podbeskidzia, Demjan mógł zdobyć bramkę ale piłkarze Pogoni ratują sytuację.

• Na przedpolu stał Adu Kwame, który uderzał na bramkę ale trafił w Demjana.

• I jeszcze rzut rożny dla Górali.

• Fatalnie Portowcy w obronie, Hernani głupim faulem ratuje sytuację.

• Marek Sokołowski kieruje piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Damiana Chmiela!

• GOOOOOOOOOOOOOOL !!! SOKOŁOWSKI !!!

• Nie było zagrożenia, goście wybijają piłkę i znów w posiadaniu Podbeskidzie.

• Golla fauluje Demjana, rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

• Naciskają Portowcy, to on po przerwie częściej są przy piłce.

• Słabe podanie od Golli w kierunku Zwolińskiego bodajże.

• Kontra Pogoni, Murayama do Murawskiego a ten nieudanie próbował zagrać do kolegi z zespołu.

• I już pierwszy rzut rożny po przerwie. Podbeskidzie, tradycyjnie Iwański.

• No to zaczynamy drugą część spotkania! Portowcy pójdą za ciosem?

• Potwierdzenie zmiany.

• Patejuk za chwilę zamelduje się na boisku! Zmieni słabego Trochima.

• Wracamy już powoli na stadion miejski w Bielsku, nie mam na razie informacji na temat liczby kibiców.

• Jest śmiesznie :-)

• Kilka słów o pierwszej połowie. Podbeskidzie wyraźnie przeważało przez pierwszy kwadrans, może nawet pierwsze dwadzieścia minut ale potem pałeczkę przejęli Portowcy. Na wyróżnienie zasługuje dziś bardzo aktywny Frączczak a także Lewandowski, którzy napędzają większość akcji zespołu. Na minus na pewno Murayama, który notuje mnóstwo strat i nie gra zespołowo. W drużynie gospodarzy niewidoczny Demjan, słabo gra Sloboda. Kogo można wyróżnić? Chyba Damiana Chmiela, który kilkukrotnie zagroził bramce rywala.

• @xxxWKSxxx - postaram się za chwilę dowiedzieć. Doping całkiem niezły ;-)

Strzały: 5 - 9 Celne: 2 - 4 Posiadanie piłki: 46% - 54% Spalone: 0 - 2 Rzuty rożne: 4 - 4 Dośrodkowania: 8 - 8 Faule: 9 - 7 Kartki: 0 - 0

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń SzczecinPodbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin

• Koniec pierwszej części gry!

• Kolejny korner dla Górali, Iwański znów na krótki słupek ale ten szablon piłkarze Pogoni już znają i radzą sobie z nim bez problemu.

• Frączczak! Nie trafił główką w bramkę, kolejna groźna akcja gości!

• ZAJAC !!! Ależ parada Słowaka! Świetna akcja Kuna, zablokowany jednak ten zawodnik ale po chwili dobija Zwoliński i wtedy świetnie broni Zajac!

• Portowcy... trzymają się za ręce... :)

• Kolejny rzut wolny, tym razem pod drugą bramką. Murayama faulował Górkiewicza.

• Bez zagrożenia, faul piłkarzy Pogoni w polu karnym Podbeskidzia.

• Rzut wolny dla Pogoni.

• Niekonwencjonalne wykonanie Kuna zaskoczyło... wszystkich. Okazji do kontry nie wykorzystali jednak piłkarze Podbeskidzia.

• Lewandowski! Wbiegł w pole karne i wywalczył tylko rzut rożny. Tylko, bo była świetna okazja do strzelenia gola.

• Trochim pada w polu karnym, ale o rzucie karnym nie ma mowy. Trochim dodatkowo zagrał ręką.

• Sloboda wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Mateusza Matrasa!

• Korner dla gości, Zwoliński wygrał pojedynek z Koniecznym.

• Murayama zdecydowanie przesadza dziś z próbami dryblingu.

• Bardzo dobra piłka Murawskiego do Lewandowskiego, ale ten na spalonym.

• Piłka krąży od piłkarzy w granatowych do piłkarzy w białych koszulkach. Nie potrafią jej jednak utrzymać.

• Zajac wznawia od bramki, znów chaotyczna akcja Pogoni.

• Rzut wolny przyniósł korner dla gospodarzy.

• Gwizdek. Wolny dla Górali, wykonuje Iwański a Musiał po raz pierwszy w historii używa "szpreja"

• Znakomite podanie od Murawskiego do Zwolińskiego, ten przyjmuje i pewnie kieruje piłkę do siatki. Zajac bez szans.

• REMIS ! ZWOLIŃSKIII !!!

• Kolejna akcja duetu Lewandowski - Frączczak.

• Frączczak dostał podanie od Murawskiego, Zajac odważnym wyjściem go powstrzymał... Nie ma rzutu karnego, dobra decyzja sędziego.

• Lewandowski do Frączczaka... słupek!!!

• I znów: przechwyt-strata. Górale idą z kontrą, którą faulem przerywa Rudol.

• Murayama niepotrzebnie wdał się w drybling i zastopował kontratak Pogoni.

• Maciej Iwański w polu karnym, strzela ale na posterunku Janukiewicz.

• Zajac dokładnym wykopem uruchomił akcję, ale Sloboda nie opanował dobrze piłki.

• Murayama w polu karnym rywala... Brakowało mu wsparcia kolegów.

• Kto jest liderem ? ;-)

• Drugi strzał Koniecznego, tym razem nieco słabszy.

• Sebastian Rudol upomniany słownie przez arbitra, Podbeskidzie wciąż przeważa.

• Nieudana próba kontrataku Podbeskidzia, ale wciąż przy piłce Górale.

• Na razie gra wygląda tak: przechwyt-strata-przechwyt-strata.

• Z rzutu wolnego na własnej połowie wznawiają piłkarze Pogoni.

• Piękna akcja Portowców, Frączczak przyjmuje piłkę w szesnastce, oddaje strzał i... świetnie broni Zajac!

• Pogoń rozgrywa piłkę w obronie, chwila spokoju w grze.

• Sloboda w dogodnej sytuacji strzela ponad poprzeczką!

• Pogoń chce się odegrać, bezskutecznie. Dośrodkowanie Frączczaka nie znajduje celu.

• Świetne dośrodkowanie Iwańskiego, Konieczny strzela pierwszą bramkę w sezonie po małym błędzie Janukiewicza.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL !!! KONIECZNY !!!

• Znów w ataku gospodarze, rzut rożny dla Górali.

• Przechwyt Slobody, idzie z akcją Podbeskidzie... wbicie piłki w szesnastkę i dobra interwencja Golli.

• Zajac dobrze wyszedł na przedpole, znów długa piłka do Zwolińskiego nie przyniosła rezultatu.

• Wybijają Bielszczanie w kierunku Chmiela, niecelnie.

• Pierwszy korner po akcji Murayamy i Frączczaka.

• Przejęcie Hernaniego ale chwilę później piłka wraca w posiadanie Górali.

• Wrzut z autu dla gospodarzy na połowie Pogoni.

• I to był pierwszy błąd arbitra w tym sezonie. Szybko...

• Świetna piłka od Kuna do Zwolińskiego, ten jednak na spalonym.

• Matras faulował Chmiela.

• Już pierwsza akcja Pogoni zatrzymana w polu karnym gospodarzy.

• Gramy! Pierwszy gwizdek w pierwszym spotkaniu tego sezonu!

• Smak mundialu: gramy Brazucą!

• Zapomniałem dodać, że do Podbeskidzia wrócił ich bohater-Janosik: Robert Demjan.

• Podbeskidzie: 13 spotkań u siebie bez porażki. Pogoń: 7 meczów bez zwycięstwa.

• Przywitanie obydwu zespołów.

• Zaczynamy Ekstraklasę! Piłkarze wychodzą na murawę!

• Uff :-)

• W Pogoni brakuje dziś dwóch najlepszych zawodników w poprzednim sezonie: Marcina Robaka i Takafumiego Akahoshiego. Do Podbeskidzia powrócił za to Sylwester Patejuk. Kto lepiej wyjdzie na tych transferach?

• 15 minut do startu Ekstraklasy! Cieszycie się razem z nami? Nie oczekuję innej odpowiedzi :-)

• Spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał. W poprzednim sezonie mecze Podbeskidzia i Pogoni prowadzone przez tego arbitra kończyły się najczęściej remisem. Górale remisowali z takimi zespołami jak Zagłębie, Lech i Śląsk a także przegrali z Górnikiem, natomiast Pogoń wygrała z Widzewem, dwukrotnie remisowali z Zawiszą i raz z Górnikiem Zabrze.

• Trwa rozgrzewka.

• Pogoń Szczecin

66. Dawid Kudła, 8. Jakub Bąk, 3. Maciej Dąbrowski, 10. Patryk Małecki, 15. Hubert Matynia, 16. Michał Walski, 17. Maksymilian Rogalski

• Ławki rezerwowych:

33. Michal Pesković, 30. Piotr Tomasik, 27. Adam Deja, 22. Artur Lenartowski, 8. Piotr Malinowski, 13. Sylwester Patejuk, 18. Bartosz Śpiączka.

• Ciekawostki od Ekstraklasy:

• W składzie Podbeskidzia zabraknie dziś zawieszonego Sebastiana B., który wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu.

• Pogoń gotowa!

• Została jeszcze chwilka do rozpoczęcia spotkania, więc zapraszam do lektury zapowiedzi autorstwa Przemysława Drewniaka - KLIK!

• Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra dziś w takich koszulkach. Podobają wam się?

• Gotowi? My tak! Za godzinę powraca Polska Ekstraklasa! Na początek starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Pogonią Szczecin. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Typujcie w komentarzach!