Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 - 2 Wisła Kraków

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

Wisła Kraków

2

• Dziesięć głębokich wdechów i piszemy. Kazimierz Moskal powinien dorabiać po godzinach jako reżyser horrorów - jego Wisła znowu zafundowała swoim fanom nerwową końcowkę, a w ostatniej akcji meczu mogła nawet stracić gola po przewrotce Koniecznego. Jak na ironię, sama gra nie porywała - dużo fizycznej walki popsuło widowisko, podratowane trochę przez aż cztery gole. To wszystko z naszej strony, serdecznie dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Miłego weekendu!

• Koniec meczu! Co za spotkanie, Podbeskidzie po strzelaninie remisuje 2:2 z Wisłą!

• Po raz kolejny Wiśle pomaga Burliga i wybija piłkę spod bramki! Chwilę później przewrotka jednego z "Górali" mija słupek o centymetry!!!

• Sokołowski!!! Rykoszet za rykoszetem i instynktowne uderzenie kapitana Podbeskidzia z samego środka pola karnego nie wpada do siatki, tylko szybuje nad poprzeczką!

• Jankowski pomagał sobie ręką przy próbie przyjęcia piłki, Zajac drugim wykopem uruchamia kolegów okupujących połowę Wisły. Zostały dwie minuty!

• Jeszcze cztery doliczone minuty w Bielsku-Białej, zobaczymy piorunujący finisz ze strony którejś z drużyn? Zapowiada się na nerwówkę do samego końca!

• Wisła już w jedenastu na boisku, Głowacki (Wisła) kuśtyka w kierunku ławki rezerwowych, za niego Maciej Sadlok.

• Mały dramat Arkadiusza Głowackiego. To nie zmęczenie, tylko uraz - kapitan Wisły opuszcza boisko o własnych siłach, ale za moment najprawdopodobniej zostanie zmieniony.

• Oj... Buchalik nawet nie drgnął, tymczasem piłka po strzale Iwańskiego minęła spojenie jego bramki!

• Będzie dobra szansa na bramkę dla Podbeskidzia, Dudka zahaczał Chrapka i do rzutu wolnego na dwudziestym piątym metrze już podchodzi Iwański!

• Guerrier zadziwiająco łatwo "nawija" obrońców Podbeskidzia, tylko co z tego, skoro podejmuje kiepskie decyzje. Teraz właśnie strzelił w plecy rywala, chwilę później niepewny chwyt Zajaca.

• Kazimierz Moskal chce decydującej bramki w końcówce i zagrzewa swoich zawodników do walki, i rzeczywiście - wiślacy częściej goszczą pod bramką rywala niż Podbeskidzie, co nie do końca przekłada się na okazje.

• Uryga odbija piłkę ręką w "szesnastce", sędzia Stefański kręci głową i daje do zrozumienia, że zagranie wiślaka nie było umyślne. Gramy dalej!

• Na boisku dzieje się tyle, że dopiero teraz mamy czas na opisanie wyrównującej bramki! Podawał Jankowski, a Brożek tak umiejętnie przepuścił piłkę, że dobrał się do niej Guerrier i uderzył z niewiarygodnie ostrego kąta. Zajac nie był w stanie jej odbić i futbolówka wturlała się do bramki!

• Miękkie uderzenie Iwańskiego z rzutu wolnego było dobrze pomyślane, z tym że - na nieszczęście dla gospodarzy - pofrunęło daleko nad bramką Buchalika.

• Na boisku nie ma już Jeana Barrientosa (Wisła) - Kazimierz Moskal posyła do boju Mariusza Stępińskiego.

• Zmiany, zmiany. Najpierw Krzysztof Chrapek zmienia Roberta Demjana (Podbeskidzie)...

• I GOOOOOOOOOOL!!! ZNOWU REMIS!!! 2:2!!! KTO? WILDE-DONALD GUERRIER! BŁĄD ZAJACA? RACZEJ TAK! FATALNA POSTAWA SŁOWAKA!

• Żółta kartka dla Marka Sokołowskiego (Podbeskidzie), tymczasem u gości do wejścia na boisko szykuje się Mariusz Stępiński.

• Kontuzjowany Piotr Tomasik zwija się na boisku z bólu, czy to już czas na Roberta Mazania? Zobaczymy za chwilę, bo poszkodowany na moment poza murawą.

• W końcu Wisła, w końcu Jankowski! Główka "Jankesa" po rzucie rożnym poszybowała nad poprzeczką bramki gospodarzy, chyba trochę za wysoko, żeby zagrozić Zajacowi.

• Coraz bardziej aktywny Jović dobrze obsłużył Jankowskiego - ten ostatni nadział się na obrońcę, a piłka wyszła na rzut rożny.

• Fatalna murawa murawą, ale próba Dudki z dobrych trzydziestu metrów była raczej przesadzona. Zajac nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę w rękawice - na boisku coraz częściej do głosu dochodzą wiślacy.

• Słowacka zmiana w szeregach Podbeskidzia - boisko opuszcza Anton Sloboda, wchodzi Kristian Kolczak.

• Dwa podania górą Stilicia i dwa razy Brożek nie mógł dojść do piłki - szkoda, że Bośniak ma trochę rozregulowany celownik.

• Stano mógłby burzyć ściany takimi wolejami, jednak na drodze tego uderzenia stanął Alan Uryga i prawdopodobnie uratował Wisłę przed kłopotami.

• Rzuty wolne Iwańskiego to zabójcza broń Podbeskidzia - tym razem jego wrzutka wpadła prosto w ręce Michała Buchalika.

• Tyle o woleju Dei z mocnym przymrużeniem oka.

• Dobry wieczór, nazywam się Maciej Jankowski - przedstawił się rezerwowy Wisły, ale jego wolej po dośrodkowaniu Guerriera był za słaby, żeby zaskoczyć czujnego Zajaca.

• Iwański! Zdradziecki strzał z rzutu wolnego nie zaskoczył Buchalika, chociaż piłka jeszcze odbiła się przed bramkarzem "Białej Gwiazdy"! Korner dla Podbeskidzia po groźnym początku i... fatalne pudło Dei.

• Iiii... start! Zaczynamy drugą połowę w Bielsku-Białej, oby tak napakowaną emocjami, jak ta pierwsza!

• Prosimy, prosimy na boisko! Na drugą połowę nie wyjdzie Łukasz Garguła (Wisła), zastępuje go Maciej Jankowski!

• Murawa, styl gry i bramki przywodzą na myśl przaśne rozgrywki z dołów ligowej piramidy - dobrze, że przynajmniej padają gole i w ciągu pierwszych 45 minut byliśmy świadkami już trzech trafień. Wisła ma wyraźny problem z gospodarzami, którzy preferują rozwiązania siłowe i dosłownie przepychają piłkarzy Kazimierza Moskala pod własną bramkę. Do zobaczenia za kwadrans!

• Ciekawe, czy przy drugim rzucie z autu Sokołowskiego wiślakom trochę zmiękły nogi - tym razem obrona "Białej Gwiazdy" wybija piłkę poza strefę zagrożenia. Pierwsza połowa przedłużona o minutę właśnie się kończy, Podbeskidzie prowadzi 2:1!

• Podbeskidzie to polskie Stoke, a Marek Sokołowski to Rory Delap! Mocarny rzut z autu kapitana "Górali" minął głowy obrońców gości i spadł... na udo Tomasza Górkiewicza, piłka odbiła się od defensora Podbeskidzia i zaskoczyła Buchalika! Co się tu dzieje!

• GOOOOL!!! I 2:1!!! PODBESKIDZIE ZNOWU NA PROWADZENIU, TOMASZ GÓRKIEWICZ! ASYSTA MARKA SOKOŁOWSKIEGO Z RZUTU Z AUTU!

• Ta bramka nie mogła być bardziej "guerrierowa" - Haitańczyk przyjął długie, dokładne podanie Stilicia w najgorszy możliwy sposób, ale odzyskał równowagę i płasko uderzył sprzed pola karnego! Zajac rozpaczliwie wyciągnął się za piłką, jednak ta ugrzęzła w siatce! Wyrównanie!

• GOOOOOL! 1:1! WILDE-DONALD GUERRIER UDERZA PO DŁUGIM ROGU I TRAFIA DO SIATKI! REMIS W BIELSKU-BIAŁEJ!

• Uryga sięgnął piłki i strącił ją w pole karne, tam po wielkim, wielkim zamieszaniu w końcu wybiła ją nieźle dysponowana obrona Podbeskidzia. Wiślak reklamował zagranie ręką - bez powodzenia.

• Rzut wolny, Semir Stilić, podejście drugie. Na murawę powalony Barrientos i kolejna szansa Bośniaka na dośrodkowanie w pole karne.

• Ładnie, ale niezgodnie z przepisami! Niechlujna interwencja obrony Podbeskidzia kończy się tym, że Dudka serwuje Brożkowi celne prostopadłe podanie. Chorągiewka asystenta poszła w górę, gwizdek sędziego w ruch i "Brozio" nie zrobił użytku z tego odegrania.

• Iwański wstrzelił piłkę w pole karne z odległego rzutu wolnego - pierwszy wyskoczył do niej Buchalik i spokojnie rozpoczyna akcję swojego zespołu.

• Przed polem karnym Podbeskidzia tłok jak w tramwaju - goście nie dają rady przedostać się pod bramkę Zajaca. Teraz próbował Guerrier i najpierw stracił piłkę, a potem kopnął ją mocno w trybuny.

• Chrrr... O, przepraszamy! Zapasy w środku pola są tak usypiające, że naprawdę nie mamy o czym pisać. Nie powiedzielibyśmy, że bramka Podbeskidzia to szok - nie licząc dziwnych okoliczności gola Iwańskiego z karnego, "Górale" chyba trochę zasłużyli sobie na to prowadzenie.

• Uff, tym razem bez kontrowersji - Łukasz Burliga był na bezapelacyjnym spalonym po centrze Stilicia ze stojącej piłki.

• Szczęśliwy strzelec Iwański sfaulował szarżującego Stilicia - Bośniak próbował wyrwać się z uścisku pomocnika "Górali", a teraz sam wykona rzut wolny.

• GOOOOL! 1:0 DLA PODBESKIDZIA! MACIEJ IWAŃSKI! Niewiarygodne kilkadziesiąt sekund na stadionie Podbeskidzia - najpierw "jedenastka" dla gospodarzy, potem zmiana decyzji na rzut rożny i... już prawowity karny za faul Alana Urygi! Pewny strzał w prawy róg i prowadzenie gospodarzy!

• No i żółta kartka dla Alana Urygi (Wisła) za faul, który arbiter zakwalifikował na rzut karny!

• Rzut karny dla Podbeskidzia! Stano pociągany za koszulkę w polu karnym Wisły!

• Typowo "moskalowa" akcja w wykonaniu wiślaków. Barrientos padł na murawę, lecz futbolówkę zagarnął Stilić i przygotował dobre podanie do Brożka. Napastnik oddał ją Guerrierowi, który huknął... wprost w Stano.

• Fatalne odegranie Brożka do Barrientosa, Podbeskidzie łatwo przechwytuje piłkę, jednak nie jest w stanie zaskoczyć gospodarzy kontratakiem. Wisła powoli wyłamuje się spod pressingu ambitnych "Górali".

• Pierwsza okazja Podbeskidzia, choć trudno tak nazwać wątły strzał Demjana sprzed pola karnego. Piłka tylko przeturlała się obok bramki po słabym uderzeniu Słowaka.

• Rzadki obrazek - Guerrier efektownym wślizgiem przerywa akcję Sokołowskiego. Jak zwalistym zawodnikiem jest kapitan Podbeskidzia, tego chyba nie trzeba tłumaczyć i choćby z tego względu wyczyn Haitańczyka był wyjątkowy.

• Długie dośrodkowanie Guerriera w kierunku wbiegającego Barrientosa, stoper "Górali" nie ryzykował i wolał wybić piłkę na rzut rożny.

• Dudka nie odpuścił nękającemu go Chmielowi i wypchnął go poza pole gry, pozwalając piłce wyjść na aut. Gwizdek sędziego milczał, od bramki rozpocznie Buchalik.

• Mały rozgardiasz pod bramką gości po kornerze Macieja Iwańskiego, będzie powtórka, bo piłka wyszła na aut po nodze któregoś z defensorów "Białej Gwiazdy".

• Zaczynamy mecz w Bielsku! Podbeskidzie gra z Wisłą, a stawką jest czwarte miejsce w ligowej tabeli!

• Ostatnie takty piosenki z serialu "Janosik", okolicznościowa fotka kapitanów z sędzią Danielem Stefańskim i zaraz zaczynamy!

• Mała wpadka gospodarzy - pod jedną z bramek na boisku w Bielsko-Białej jest... bagno. Jeszcze nie wiemy, który z bramkarzy będzie musiał dzisiaj taplać się w tym błocku, ale nie zazdrościmy.

• Coś dla miłośników taktycznych niuansów - ustawienie obu zespołów na dzisiejszy mecz:

• Więcej ciekawostek i przedmeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców znajdziecie w naszej przedmeczowej zapowiedzi.

• Potencjalny bohater dzisiejszego spotkania? Kandydatury w szeregach piłkarzy Wisły są co najmniej zaskakujące - jeśli nie odkryty na nowo przez Moskala Wilde-Donald Guerrier, to... Łukasz Burliga. Obrońca "Białej Gwiazdy" wbił bielszczanom najwięcej bramek spośród wszystkich krakusów.

• Adam Pazio i Maciej Korzym nagle się rozchorowali – tak nieobecność dwójki zawodników Podbeskidzia na kwadrans przed startem meczu tłumaczy trener Leszek Ojrzyński.

• W obozie gospodarzy nadal leczy się skrzydłowy Sylwester Patejuk, natomiast w wyjściowej jedenastce "Górali" po pauzie melduje się kapitan Marek Sokołowski.

• Największym wzmocnieniem Wisły przed dzisiejszym spotkaniem będzie powrót Semira Štilicia. Do Bośniaka na razie nie dołączy kontuzjowany Richard Guzmics - węgierski stoper "Białej Gwiazdy" musiał dzisiaj ustąpić miejsca Dariuszowi Dudce.

• Nic dodać, nic ująć. Zwłaszcza, że w poniedziałek Podbeskidzie zagrało w Łęcznej na bezbramkowy remis. "Biała Gwiazda" w poprzedniej kolejce też wywalczyła jeden punkt, ale jej starcie z Górnikiem miało kompletnie inny przebieg - gospodarze cudem nie przegrali z ambitnymi zabrzanami.

• Gdzie jest Maciej Korzym? Słabe spotkanie w Łęcznej kosztowało czołowego piłkarza "Górali" utratę miejsca w wyjściowym składzie i... na ławce rezerwowych. Rezerwowi Podbeskidzia: Michal Pesković, Frank Adu Kwame, Kristián Kolčák, Róbert Mazáň, Dariusz Kołodziej, Krzysztof Chrapek i Bartosz Śpiączka.

• Kazimierz Moskal posadził dzisiaj na wiślackiej ławce kilku zawodników, z których można byłoby złożyć całkiem niezły skład. Rezerwowi "Białej Gwiazdy" to: Michał Miśkiewicz, Piotr Żemło, Maciej Sadlok, Ostoja Stjepanović, Maciej Jankowski, Mariiusz Stępiński i Rafał Boguski.

• Garść ciekawych statystyk na temat dzisiejszego meczu w Bielsku-Białej:

• Kto by pomyślał, że Wisła Kraków będzie walczyć o korzystne miejsce w ligowej tabeli z Podbeskidziem Bielsko-Biała? "Górale" na razie idą przez ligę jak burza i rozpychają się łokciami w czołowej ósemce, chociaż kto oglądał ostatni mecz w Łęcznej, ten wie, że czasem nie idzie im tak dobrze. Wisła również ma małą zgagę po niedawnym spotkaniu z Górnikiem - Kazimierz Moskal i spółka doskonale wiedzą, że nie mogą dzisiaj pozwolić sobie na stratę punktów, jeśli marzą o europejskich pucharach. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Podbeskidzia z Wisłą - start o 20:30!

• RELACJA SMS

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści podbwis na numer 72355 (koszt 2,46 zł). W trakcie meczu dostaniesz informacje o bramkach, wyniku do przerwy i końcowym.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - WISŁA KRAKÓW

Podbeskidzie Bielsko Biala-Wisla Krakow

Podbeskidzie, które w poniedziałek po bezbarwnym meczu bezbramkowo zremisowało z Górnikiem Łęczna, tym razem zmierzy się z Wisłą Kraków. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego walczą o utrzymanie się w grupie mistrzowskiej, a obecnie mają na koncie 38 punktów.

Popularni "Górale" chcą zrobić wszystko, aby w zasadniczej części sezonu nie walczyć o utrzymanie, a mistrzostwo Polski. W piątek czeka ich jednak trudne zadanie, bowiem ich rywalem będzie mająca równie ambitne plany Wisła Kraków. Po zmianie na stanowisku trenerskim i ponownym zatrudnieniu Kazimierza Moskala, "Biała Gwiazda" wygrała tylko jedno spotkanie z Cracovią, a zremisowała trzy - z Legią, Jagiellonią i Górnikiem Zabrze.

Na ten moment klub z Reymonta zajmuje piąte miejsce, mając na koncie 39 punktów.