Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 - 1 Zawisza Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• To tyle ode mnie, zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Górale zdecydowanie zasłużyli na zwycięstwo, ale Zawisza również miał swoje szanse. Goście są w coraz gorszej sytuacji. Jutro najprawdopodobniej okaże się, czy w Zawiszy dojdzie do zmiany trenera. Podbeskidzie wchodzi natomiast do pierwszej 8, zrównuje się punktami z GKS Bełchatów i Pogonią Szczecin. Zawisza nadal zamyka tabelę i piłkarze z Bydgoszczy mają nad czym myśleć podczas zimowej przerwy.

• Tak jak pisałem w pierwszej połowie, Podbeskidzie nie potrafi wygrywać meczów gdy traci bramkę jako pierwsza drużyna. Udało im się to do tej pory tylko raz, w meczu z Zawiszą. I ponownie się z Zawiszą udało. Bramki zdobyli Malinowski i Śpiączka, czyli dwóch rezerwowych. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Alvarinho.

• OSTATNI GWIZDEK! Podbeskidzie dzięki bramkom rezerwowych zgarnia dziś 3 punkty! A Zawisza w coraz gorszej sytuacji...

• Wrzutka Ciechanowskiego, ale bardzo zła, od bramki zacznie Pesković.

• Jeszcze próbuje Zawisza, ale to już ataki rozpaczliwe, nieprzygotowane.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Żółta kartka dla Masłowskiego, któremu już ewidentnie puszczają nerwy. A faulowany był Bartlewski.

• Była szansa dla Podbeskidzia, Malinowski źle sobie przyjął piłkę, mógł odgrywać jeszcze do Śpiączki, ale zdecydował się na strzał, który wyszedł mu.. a w zasadzie nie wyszedł.

• Sebastian Bartlewski zastępuje na murawie Sylwestra Patejuka. Czy trzeci rezerwowy da trzecią bramkę?

• SZANSA DLA ZAWISZY, ALE PORCELLIS ZABLOKOWANY!! Chwilę później wrzutka do Porcellisa, ten uderza z przewrotki, ale broni Pesković!! Będzie ciekawa końcówka!

• Sandomierski pod presją Malinowskiego wybija piłkę w aut

• Luis Carlos niebezpiecznie zagrał nakładką, atakując Górkiewicza, ale sędzia nie pokazuje mu kartki! No, ma szczęście, gdyż ewentualna kara skończyła by się wyrzuceniem z boiska!

• PORCELLIS!! Broni to Pesković! Ależ to była szansa! Wójcicki dobrze wymanewrował kilku zawodników Podbeskidzia, zagrał do Porcellisa, który stojąc na linii pola karnego miał dużo miejsca i tylko bramkę przed sobą, ale jego uderzenie obronił Pesković!

• LUIS CARLOS! Araujo na lewej stronie dobrze ograł Malinowskiego, zagrał w pole karne do Luisa Carlosa, ten oddał strzał, ale broni Pesković!

• Frekwencja na stadionie: 3037 widzów.

• Śpiączka! Ponownie wykorzystał błąd obrony Zawiszy, ale tym razem jego strzał wysoko nad bramką Sandomierskiego.

• Malinowski pokazuje wielkie serce do gry, wydawało się, że akcja spaliła na panewce, ale zawodnik Podbeskidzia włączył piąty bieg i fantastycznym sprintem dogonił piłkę, jednak finalnie nie zdołał jej utrzymać w placu gry. Ale brawa za chęci!

• Trzeba powiedzieć, że trener Ojrzyński miał nosa! Fatalna pomyłka Strąka, który chciał podawać, ale trafił w Micaela, piłka trafiła pod nogi Śpiączki, który z około 25 metrów huknął nie do obrony! Górale prowadzą!

• ŚPIĄCZKAAAAAAAAAAAAAA GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!! KAPITALNY STRZAŁ!! WEJŚCIE SMOKA!!

• Zmiana w drużynie Podbeskidzia, Robert Demjan opuszcza plac gry, a w jego miejsce Bartosz Śpiączka. Demjan mocno zaskoczony tą decyzją, ale nie ma się co dziwić, bo grał dobrze.

• Długa piłka na lewą stronę do Patejuka, ale ten uderza w boczną siatkę. Niepotrzebna decyzja zawodnika gospodarzy.

• LUIS CARLOOOS I KAPITALNA INTERWENCJA KONIECZNEGO! Drygas świetnie zagrał do wchodzącego Luisa Carlosa, ten wbiegł w pole karne i już chciał uderzyć na dalszy słupek, ale Konieczny genialnym wślizgiem zablokował ten strzał!

• Błąd Koniecznego, który zdjął piłkę z rąk Peskoviciowi! Ale na jego szczęście nie skończyło się to dla Podbeskidzia źle.

• Wrzutka Malinowskiego lewą nogą, ale za słabo i pewnie łapie piłkę Sandomierski. Ale zmiennik Slobody zdecydowanie najaktywniejszy na murawie.

• Coraz groźniej atakują Górale, teraz Tomasik przejął piłkę przy polu karnym, chwilę później strzał Strąka po rykoszecie wylatuje za linię końcową.

• MALINOWSKI! Świetne wykonanie rzutu wolnego przez Kołodzieja, piłka trafiła do uciekającego prawą stroną Malinowskiego, dobra centra w pole karne, ale żaden z kolegów nie nabiegał na piłkę!

• Wrzutka w pole karne, główka Koniecznego, ale broni Sandomierski! Stano jeszcze atakował piłkę, gdyż Sandomierski stracił nad nią kontrolę, ale ucierpiał przy tej próbie golkiper gości i sędzia odgwizdał rzut wolny.

• Chwila nerwowości w szeregach obu drużyn, czego efektem jest żółta kartka dla Luisa Carlosa, który będzie pauzował w następnym spotkaniu.

• Jorge Kadu nie naprawi już swojego "klopsa" z końcówki pierwszej połowy, gdyż zastępuje go Rafael Porcellis.

• Szansa Podbeskidzia, Patejuk wbiegł w pole karne, ale nie miał pomysłu co zrobić z piłką, jego podanie zostało zablokowane, a po chwili także jego strzał.

• Wrzutka Górkiewicza w pole karne, ładna centra, ale nikt się w polu karnym nie znalazł i wyjaśnił sprawę Ciechanowski.

• Długa piłka Deji do Malinowskiego, ale wmieszał się w to Micael, który wyperswadował futbolówkę za linię boczną.

• Chmiel próbował wrzutki, ale trafił...w trybuny za bramką.

• Kadu ucierpiał w walce z Górkiewiczem, jest opatrywany na murawie przez medyków.

• Wrzutka Masłowskiego do Alvarinho, ale szybszy był Konieczny.

• Gwizdek i zaczynamy drugą połowę! A mianowicie piłkarze Zawiszy. Kto wygra?

• Piłkarze z powrotem na murawie

• Garść statystyk od EkstraStats:

• Bardzo ciekawe spotkanie mamy dziś w Bielsku-Białej. Pierwsze minuty zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy byli blisko bramki, jednak szczęście w postaci słupka było po stronie Zawiszy. Gdy Górale coraz bardziej naciskali, bramkę zdobyli goście, a mianowicie Alvarinho, który wpakował piłkę do pustej bramki po strzale Araujo. Po bramce to goście przejęli inicjatywę, lecz sytuacja się odwróciła i gdy Niebiesko-Czarni zaczęli coraz bardziej naciskać, to bramkę strzelili gospodarze, jednak spory udział przy tym trafieniu miał Grzegorz Sandomierski, który fatalnie wpuścił strzał Malinowskiego. W końcówce genialną szansę miał jeszcze Kadu, jednak zachował się on fatalnie i podał piłkę do golkipera Podbeskidzia. Czekamy na drugą połowę, oby równie ciekawą!

• Koniec pierwszej, ciekawej połowy! Po 45 minutach mamy remis 1:1, wracamy za kwadrans!

• KADU!! CO ON ZROBIŁ?! Był sam na sam, nie miał NIKOGO wokół siebie, mógł zrobić co tylko chciał, a co zrobił?! PODAŁ DO PESKOVICIA!! A autorem podania był Masłowski. Ależ fatalne zachowanie Kadu!

• Wrzutka Demjana bardzo ostra, interweniuje Sandomierski, a Strąk wybija piłkę za szesnastkę.

• SŁUPEK!! Kołodziej potężnie huknął z rzutu wolnego! Mimo, że strzał był w stronę gdzie stał Sandomierski, to strzał był tak mocny, że golkiper Zawiszy nie zdążyłby złapać piłki! Blisko!

• Demjan faulowany na 17. metrze, Strąk kopnął zawodnika Podbeskidzia w łydkę. Będzie dobra okazja dla Górali!

• Ajajaj, Demjan przejął piłkę po fatalnej stracie Ciechanowskiego, chciał zagrać do wychodzącego na czystą pozycję Chmiela, ale zrobił to za mocno!

• Długa piłka do Malinowskiego, ten ścigał się z Micaelem, którego pokonał, oddał strzał, który został zablokowany, ale futbolówka wróciła pod nogi Piotra Malinowskiego, który oddał drugi strzał, niezbyt mocny, ale Sandomierski fatalnie wpuścił piłkę pod ręką! Okropny błąd bramkarza Zawiszy!

• MALINOWSKIIII GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! 1:1, CÓŻ ZA BABOL SANDOMIERSKIEGO!!

• Górale po dobrym początku teraz mocno przygaśli, natomiast bramka dodała Niebiesko-Czarnym skrzydeł i to oni teraz są lepszą drużyną na boisku.

• Dośrodkowanie Araujo, ale bardzo słabe i spokojnie wybijają obrońcy.

• ALVARINHOO, nikt tego nie zamknął!! Dobra wrzutka strzelca bramki w pole karne, nabiegali na piłkę Micael i Araujo, ale żaden z nich nie sięgnął!

• Wójcicki w pojedynku z Tomasikiem, piłka odbita od defensora Podbeskidzia i mamy rzut rożny.

• Co ciekawe, Podbeskidzie gdy traci bramkę jako pierwsza drużyna, zwykle nie wygrywa. W ostatnich meczach Górale wygrali w takich okolicznościach tylko raz. W meczu z...Zawiszą.

• Wrzutka w pole karne, tam Araujo dobrze wyskoczył do piłki, uderzył na bramkę i futbolówka najprawdopodobniej wpadłaby do siatki po jego główce, ale dla pewności Alvarinho wpakował ją do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL ZAWISZA PROWADZI!!! A KTO ZDOBYŁ GOLA? ALVARINHO!!

• Zaostrzyła się gra, Luis Carlos i Wójcicki leżą na murawie, ale to ten drugi bardziej ucierpiał.

• Żółta kartka dla Deji. Groźne wejście w Wójcickiego, zawodnik Podbeskidzia ma szczęście, że nogę trzymał nisko. Gdyby była wyżej, to kolor kartki byłby inny...

• Kolejna groźna akcja Podbeskidzia, dobra wymiana podań Tomasika i Patejuka, piłkę finalnie otrzymał Demjan, ale jego podanie wybite w aut.

• Spory błąd przy tej akcji zaliczył Masłowski, który głupio stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Chmiela.

• SŁUPEK!!! Kapitalna akcja Podbeskidzia, świetne zagranie Chmiela do Demjana, ten świetnie wbiegł w pole karne i oddał dobry strzał, ale piłka trafiła w słupek!

• CARLOS! Dostał on świetne prostopadłe zagranie, próbował dośrodkować, piłka odbiła się od Tomasika i niemal wpadła do bramki!

• Kontuzja Slobody wydaje się być poważna, gdyż zawodnik gospodarzy właśnie wsiada do karetki.

• I zapowiadana zmiana. Piotr Malinowski zastąpi kontuzjowanego Antona Slobodę.

• KOŁODZIEEEJ OBOK!!! Demjan był na lewej stronie chwilę się zawahał z podaniem, ale finalnie zagrał na linię pola karnego do Kołodzieja, piłka jeszcze po nodze jednego z obrońców trafiła do gracza Podbeskidzia, ale jego uderzenie obok słupka!

• Będzie zmiana w drużynie gospodarzy, Sloboda nie będzie mógł kontynuować gry.

• Piłka do Stano, ale nie zdążył on do futbolówki i pewnie chwyta ją Sandomierski. Na murawie tymczasem leży Sloboda, nie wygląda to za dobrze.

• Było zamieszanie w polu karnym Zawiszy, daleki wyrzut z autu, Demjan był przytrzymywany w szesnastce przez Araujo, sędzia jednak nie gwiżdże.

• Araujo spróbował uderzenia z blisko 40 metrów, zawodnik Zawiszy dobrze zauważył wysuniętego Peskovicia, ale w bramkę nie trafił.

• Pierwsza akcja meczu i już jakiś uraz Tomasika. Luis Carlos ostrym wejściem poturbował gracza Podbeskidzia, Tomasik opuszcza murawę i jest opatrywany za linią boczną.

• Pierwszy gwizdek sędziego Raczkowskiego i zaczynają Górale!

• Rezerwowi Zawiszy: 1. Andrzej Witan, 21. Jakub Łukowski, 26. Korneliusz Sochań, 77. Mica, 17. Arkadiusz Gajewski, 9. Rafael Porcellis

• Rezerwowi Podbeskidzia: 1. Richard Zajac, 4. Gracjan Horoszkiewicz, 8. Piotr Malinowski, 18. Bartosz Śpiączka, 15. Krzysztof Chrapek, 29. Sebastian Bartlewski, 28. Wojciech Okińczyc

• Dziś swoje jubileuszowe spotkanie zagrają Kamil Drygas oraz Jakub Wójcicki. Ten pierwszy zagra dziś swój 70. ligowy mecz jako piłkarz Zawiszy., Wójcicki natomiast rozegra 160. mecz. w barwach bydgoskiego klubu.

• Za nami już 3 spotkania z rundy rewanżowej. Podbeskidzie wygrało dwukrotnie (1:0 z Lechią i 2:1 z Pogonią) oraz uległo we wspomnianym już meczu z Ruchem 0:2. Zawisza już tak imponującego bilansu nie ma. Podopieczni trenera Rumaka zanotowali jedną porażkę (ze Śląskiem 0:1) oraz dwa remisy (bezbramkowy z Jagiellonią i 2:2 z Koroną).

• Historia przemawia zdecydowanie na korzyść Górali. Zawisza bowiem nigdy jeszcze nie wygrał z Podbeskidziem.

• Jak wygląda sytuacja w tabeli? Gospodarze z 24 punktami znajdują się na 9. lokacie i w przypadku dzisiejszego zwycięstwa, zrównają się oni punktami z ósmym GKS Bełchatów. W coraz gorszej sytuacji znajdują się za to goście, którzy z zaledwie 9 punktami zamykają tabelę, a do Korony, która zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce, Niebiesko-Czarni tracą już 12 puntów.

• Goście upatrują swojej szansy w kontuzjach Górali, gdyż poza grą są Marek Sokołowski, Maciej Iwański, Maciej Korzym, Adam Pazio i Damian Byrtek.

• W poprzedniej serii gier, Podbeskidzie uległo na wyjeździe Ruchowi 0:2, Zawisza również nie zdobył choćby punktu, przegrywając w Bydgoszczy ze Śląskiem 0:1.

• W obecnym sezonie obie ekipy zmierzyły się już dwukrotnie - w lidze oraz w Pucharze Polski. I oba te mecze padły łupem Górali, którzy w ligowym starciu wygrali 2:1, a w Pucharze 2:0. Do trzech razy sztuka? Zawisza ma o co walczyć, gdyż podopieczni Mariusza Rumaka nie zdobyli kompletu punktów już od 6 kolejek.

• Przed nami ostatni akcent tegorocznych zmagań w T-Mobile Ekstraklasie. Do pierwszego niedzielnego pojedynku, gospodarze przystępują w roli faworyta, gdyż Zawisza nie wygrał na wyjeździe już od maja.

• Dzień dobry! Witam i zapraszam na relację LIVE z meczu ostatniej w tym roku kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmie u siebie Zawiszę Bydgoszcz. Początek meczu o 15:30!