Pogoń Siedlce

2

GKS Katowice

0

• Gospodarze jeszcze wywalczyli rzut wolny na prawej stronie. Zwlekali z rozegraniem stałego fragmentu gry i sędzia kończy mecz. Pogoń wygrywa drugi mecze z rzędu 2;0. Bramki padały jedynie w pierwszej połowie. Radość piłkarzy Pogoni, a w tle Bałkanica.

• Zagranie w stronę Daniela Ciechańskiego zostało bezbłędnie "odczytane" przez Mateusza Żytkę. Ostatecznie piłka w posiadaniu Rafała Misztala.

• Cztery minuty doliczone do drugiej odsłony.

• Dwie okazje Piotra Krawczyka, który mógł, a właściwie powinien, dobić rywala. Najpierw bardzo niecelnie uderzył zza pola karnego, a w następnej akcji zagrał do Mariusza Rybickiego, którego uderzenie zostało zablokowane.

• I Provilas Leimonas ogląda żółty kartonik. Jak nie idzie gra, to nie idzie....

• Marcin Sasal przeprowadza ostatnią zmianę. Zdejmuje Dawida Dzięgielewskiego, a w jego miejsce na ostatnie minuty pojawia się Michał Ogrodnik.

• Marcin Paczkowski pojawia się na murawie. Zmienia mającego żółtą kartkę Daniela Dybca.

• Plasowane uderzenie zza pola karnego Krzysztofa Bodzionego w nieznacznej odległości mija bramkę GKSu

• I Piotr Krawczyk mógł wpisać się na listę strzelców! Nie sięgnął jednak piłki zagranej z lewego skrzydła, a był kilka metrów przed bramką. Futbolówka była zagrana ciur za wysoko

• Bezbarwny do tej pory występ Grzegorza Goncerza nabrał żółtego koloru po zbyt ostrym ataku na rywala.

• Adam Duda widząc gotowego do zmiany kolegę z zespołu "uciekł" na prawą stronę boiska. Zastąpił go Piotr Krawczyk, a napastnik Pogoni otrzymał gorące brawa za występ.

• I ostatnia zmiana w GiekSie. Provilas Leimonas zastępuje Łukasza Pielorza.

• Aleksander Januszkiewicz zmienia Wojciecha Trochima.

• Piłkarze Piotra Piekarczyka rzadko w drugiej połowie przekraczają linię środkową! Udało się dla odmiany zyskać rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Rafała Misztala.

• Daniel Chyła przerwał akcję GKSu, Żółta kartka.

• Daniel Dybiec nie widział innej możliwości jak faulem taktycznym przerwać groźnie zapowiadającą się kontrę

• To mogła być trzecia bramka dl Pogoni! Składna akcja Dawida Dzięgielewskiego na prawej stronie, który wycofał piłkę przed pole karne (w stylu Łukasza Piszczka) do nadbiegającego Krzysztofa Bodzionego, ale jego uderzenia zablokował Alan Czerwiński!

• Mateusz Żytko "czyści" grę na 25. metrze. Uprzedził czekającego na piłkę Filipa Burkhardta.

• Zmiana w GKSie. Daniel Ciechański zastępuje Krzysztofa Wołkowicza.

• Katowiczanie nie radzą sobie w drugiej linii. Adam Duda urwał się Krzysztofowi Wołkowiczowi, który złapał napastnika Pogoni jak w wrestlingu.

• Godzina gry za nami. GKS zupełnie nie radzi sobie z wysokim pressingiem Pogoni, która przecież prowadzi dwiema bramkami.

• Wojciech Trochim upomniany przez arbitra żółtą kartką za faul.

• Daniel Dybiec niespodziewanie znalazł się w polu karnym GieKSy i dostał kapitalne dośrodkowanie z lewej strony! Jego strzał głową z kilku metrów został złapany przez Mateusza Kuchtę. Piłka jednak leciała w środek bramki czym interwencja bramkarza była ułatwiona.

• Tici-taca Pogoni w środkowej strefie i biegający za nią piłkarze GKSu. Przy takim widoku udzielają się mieszane odczucia. Prostopadła piłka w pole karne do Adama Dudy pada łupem Mateusza Kuchty.

• Kontra Pogoni i Krzysztof Bodziony chciał efektownie rozegrać akcję przed "16" z Mariuszem Rybickim. Podanie tego drugiego było zbyt anemiczne. Po chwili zagranie ze środka pola na prawą flankę do Dawida Dzięgielewskiego okazało się za mocne. Jęk zawodu na trybunie.

• Festiwal zagrań "kto wyżej kopnie piłkę" w środku pola. Ciężko podać zwycięzcę bowiem przeszkadza dach nad trybuną. Pogoń próbuje zbyt szybko grać dalekimi podaniami w stronę skrzydłowych, co kończy się stratą. Podobnie prezentuje grę "jedenastka" gości.

• Kolejna pewna interwencja Mateusza Żytki w defensywie. Przeciął podanie adresowane do Adriana Frańczaka, który miał kilkanaście metrów do pola karnego.

• Dawid Dzięgielewski zawahał się czy ruszyć do przeciwnika i była groźna okazja gości! Na szczęście piłka nie trafiła do Grzegorza Goncerza, a nieco wcześniej przewrotką próbował uderzać Fili Burkhadrt. Skosił powietrza.

• Daniel Dybiec dopadł na 25. metrze do piłki odbitej przez obrońcę GKSu i natychmiast uderzył z woleja. Piłka leciała płasko daleko od bramki Mateusza Kuchty.

• Konrad Wrzesiński skosił Rafała Pietrzaka na prawej stronie i został ukarany żółtą kartką. Szybko sędzia sięgnął do kieszonki po zmianie stron.

• W międzyczasie włączono sztuczne oświetlenie i przed momentem GKS rozpoczął drugie trzy kwadranse. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

• I na boisku pojawiają się piłkarze Pogoni. Owacja na stojąco 7-8 kibiców pruszkowskich fanów budzi respekt.

• Same VIPy na pruszkowskim obiekcie. Jest m.in. pan Waldemar, którego możemy kojarzyć z 8 Ligi Mistrzów ;)

• Goście jako pierwsi pojawiają się na murawie. Zdaje się, że rozmowa w szatni była krótka, zwięzła i na temat. Ale czy skuteczna? Efekt poznamy za niespełna godzinę.

• Pogoni nie można odmówić niczego. Ambicja jest, pomysł na grę jest, bramki też. Nic dziwnego, że niemal każda akcja ofensywna gospodarzy była nagradzana gromkimi brawami. GKS cały czas grał na Grzegorza Goncerza, ale występ jak dotąd skutecznie uprzykrza Rafał Zembrowski. Bramkarz gospodarzy nawet nie był zmuszany do większego wysiłku przy wyłapywaniu dośrodkowań.

Jak będzie w drugiej połowie? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej odsłony. Pogoń prowadzi z katowiczanami po golach Adama Dudy i Dawida Dzięgilewskiego.

• Minuta doliczona. Katowiczanie próbują atakować, ale efekt jest dość słaby.

• Akcja Krzysztofa Wołkowicza lewą stroną z Rafałem Pietrzakiem zakończona dośrodkowaniem w pole karne. Rafał Zembrowski wybija na rzut rożny. Po nim nie było zagrożenia.

• Mieszają się teksty przyśpiewek pojedynczym kibicom. Z "gramy u siebie" i "to nasze barwy królewskie" wyszedł niezły mix...

• Przerwa w grze. Na murawie leży Daniel Dybiec. Konieczna była interwencja medyka, a pozostali zawodnicy uzupełniali płyny. Pogoń w geście fair play oddaje piłkę.

• Piłka po strzale zza pola karnego jednego z zawodników odbiła się od słupka i spadła na 3. metr na głowę Adama Dudy, który też obił tę część bramki! Futbolówka wyszła na ok. 11. metra i tam z zimną krwią strzelił Dawid Dzięgielewski.

• GOL, DAWID DZIĘGIELEWSKI!!!

• Dawid Dzięgielewski imponuje rajdami prawą stroną oraz... przewidywalnością. Ostatecznie rzut rożny i katowiczanie nie pierwszy raz wychodzą z opresji. A jeden z kibiców krzyknął przy tym stałym fragmencie gry

Żytko, wracaj do szatni

Gra obrońcy Pogoni jest bez zarzutu! Bezbłędna!

• Zaostrzyło w pobliżu pola karnego Pogoni. Co chwila na murawie padali piłkarze Piotra Piekarczyka, ale sędzia dopiero przy 5-6 przewinieniu odgwizdał faul. W odpowiedzi Mariusz Rybicki mijał rywali jak tyczki na 30. metrze i zagrał prostopadle do wbiegającego Adama Dudy. Podanie przeciął tuż przed polem karnym Alan Mateusz Kamiński.

• Dwójkowa akcja Mariusza Rybickiego z Adamem Dudą. Ten drugi odgrywa piłkę głową do rozpędzonego skrzydłowego, ale ten przegrał pojedynek z obrońcą GKSu. Od bramki Mateusz Kuchta.

• W poszukiwaniu Grzegorza Goncerza ciąg dalszy - centra Krzysztofa Wołkowicza z lewej flanki. Rafał Misztal pewnie chwyta piłkę do "koszyczka".

• Adrian Jurkowski zagrał świetną kapitalną piłkę w pole karne do Grzegorza Goncerza, ale wślizgiem sytuację wyjaśnił Rafał Zembrowski. Seria rzutów rożnych dla GKS-u, w których pewnie interweniuje Rafał Misztal. Został nagrodzony gromkimi brawami... 15 aktywniejszych kibiców Pogoni.

• Krzysztof Wołkowicz był skutecznie powstrzymany na lewej stronie, ale zdołał "wyciągnąć" rzut rożny. Po wrzutce do piłki wyskoczył Mateusz Kamiński, ale górą był Mateusz Żytko.

• Adam Duda cofnął się w ok. koła środkowego i zagrał na skrzydło do Krzysztofa Bodzionego. Ten ruszył za piłką, ale szybszy był od niego Łukasz Pielorz.

• Katowiczanie nieśmiało atakują. Grzegorz Goncerz jest skutecznie odcinany od podań przez pilnującego go bardzo zdecydowanie Rafała Zembrowskiego.

• Piłka w siatce GKS-u! Sędzia jednak dopatrzył się faulu na interweniującym Mateuszowi Kuchcie.

• Rzut rożny dla gospodarzy i rytmiczny oklask kibiców. Nie udało się zagrozić Mateuszowi Kuchcie. Po chwili jednak kolejna akcja Dawida Dzięgilewskiego, więc "Rubik" na trybunie.

• Jest doping kibiców gości! "

Biało-niebieskie to nasze barwy królewskie

". Nadmienię, że Pogoń gra w czerwonych strojach ;)

• GKS ruszył szybko od odrabiania strat! Najpierw efektownie interweniuje Rafał Misztal, a po centrze z rzutu jeden z zawodników gości uderzył główką nad poprzeczką.

• Seria dośrodkowań z obu flanek wreszcie "znalazła" w polu karnym Adama Dudę, który uderzeniem głową wykorzystał miękkie dośrodkowanie Mariusza Rybickiego po dalszym słupku pokonał Mateusza Kuchtę. To pierwszy gol Pogoni na boisku w Siedlcach w roli gospodarzy.

• GOL, ADAM DUDA!!! Pruszków "odczarowany"

• Akcja lewą stroną Mariusza Bodzionego z kolegą z zespołu przynosi aut na wysokości pola karnego gości. Bez zagrożenia.

• Przycisnęła Pogoń, ale GKS skutecznie się odgryza. Grzegorz Goncerz w ostatniej chwili powstrzymany w "16" przez Rafała Zembrowskiego. Po chwili rajd lewą stroną Mariusza Rybickiego przerwany ostrym wejściem Adriana Frańczaka, ale ku niezadowoleniu kibiców gospodarzy sędzia nie sięgnął po żółtą kartkę.

• Rajd prawą stroną Dawida Dzięgilewskiego zakończony płaskim wstrzeleniem piłki w pole karne. Sytuację wyjaśnił dalekim wybiciem wracający Wojciech Trochim

• Gwizdek sędziego Marcina Szczerbowicza i Pogoń zaczyna spotkanie! Czy do trzech razy sztuka uda się wygrać w Pruszkowie w roli gospodarza?

• Goście w czarnych strojach z żółtymi elementami. Pogoń na czerwono z białymi akcentami

• I wychodzą przy brawach siedleckich kibiców oraz katowickich... dziennikarzy!

• Od kilku minut zawodnicy są w szatni. Czekamy na ich ponowne wyjście na murawę wraz z trójką sędziowską.

• W poprzedniej kolejce Pogoń niespodziewanie wygrała w Płocku z Wisłą po dwóch golach Adama Dudy. Z kolei katowiczanie ograli u siebie Kluczbork 5:1. Cztery bramki strzelił król strzelców poprzedniego sezonu, Grzegorz Goncerz.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Sebastiana Chmielaka: Pogoń Siedlce - GKS Katowice LIVE! Który z zespołów pójdzie za ciosem?

• Rezerwowi Pogoni Siedlce: Przemysław Frąckowiak, Łukasz Wójcik, Krystian Wójcik, Michał Ogrodnik, Ernest Dzięcioł, Piotr Krawczyk, Marcin Paczkowski.

• Znamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Pora na rezerwowych - zacznijmy od gości: 1. Rafał Dobroliński, Kamil Bętkowski, Aleksander Januszkiewicz, Dariusz Zapotoczny, Sławomir Duda, Provilas Leimonas, Daniel Ciechański.

• Po trudach z łącznością i innych przygodach z Pruszkowa wita Tomasz Górski i zapraszam na relację NA ŻYWO ze spotkania 5. kolejki 1. ligi, w którym grająca w roli gospodarza Pogoń Siedlce zmierzy się z GKS-em Katowice.