Pogoń Szczecin

1

Górnik Zabrze

0

• Janukiewicz faulowany w polu karnym. Sędzia kończy mecz! Portowcy bliżej utrzymania!

• Efektownie wywracał się bramkarz Górnika w polu karnym Pogoni ale sędzia nie dał się nabrać.

• Rzut rożny. Skorupski biegnie pod bramkę pogoni!

• Strzał Bonina broni Radosław Janukiewicz

• Portowcy umiejętnie przetrzymują piłkę w narożniku boiska

• Pięć minut doliczył Paweł Raczkowski

• Sędziowanie Pawła Raczkowskiego nie trzyma się kupy. Raz pokazuje faul dla Pogoni by po kilku sekundach zmienić decyzję i zagwizdać w drugą stronę. To nie pierwsza taka sytuacja w tym meczu.

• Zmiana w Pogoni. Pietruszka za Lewandowskiego

• Portowcy mocno cofnięci, a Górnik atakuje. Pachnie bramką.

• Poprzeczka po atomowym uderzeniu Adama Dancha!!

• Kontrowersyjna decyzja sędziego. Rzut wolny dla gości z około 25 metrów od bramki Janukiewicza. Dodatkowo żółtą kartką ukarany Wojciech Golla.

• Wiśniewski za Ediego

• Bonin za Bembena.

• Po rzucie rożnym z piłką minął się Skorupski, lecz nie wynikło z tego nic groźnego.

• Portowcy długo rozgrywali piłkę na połowie Górnika. Piłka trafiła w końcu pod nogi Lewandowskiego, który przytomnie wycofał piłkę do Ediego. Ten miał sporo miejsca w polu karnym lecz nie zdołał pokonać Skorupskiego.

• Radosław Janukiewicz broni z problemami strzał z rzutu wolnego Aleksandra Kwieka.

• Żółta kartka dla Emila Nolla

• Lewandowski wywrócił się o własne nogi. Leży na boisku opatrywany przez masażystów.

• Zmiana w Pogoni. Djousse za Chałasa, który schodzi z boiska utykając.

• Zamieszanie pod bramką Portowców wyjaśnia Radek Janukiewicz

• ... oraz Nokoulma za Jelenia

• Zmiana w Górniku Zachara za Zahorskiego...

• Mączyński wbiegł w pole karne i bardzo mocno uderzył na bramkę Janukiewicza. Piłka jednak wysoko nad bramką.

• Kontratak Pogoni. Tomasz Chałas zza pola karnego wprost w Skorupskiego.

• Drugą połowę z impetem rozpoczęli goście. Portowcy zamknięci na własnej połowie.

• Groźna sytuacja dla Górnika. Adam Danch wrzucił piłkę w pole karne do Jelenia. Ten jednak jej nie sięgnął i od bramki Janukiewicz.

• Wojtek Golla faulowany w środku pola przez Mariusza Przybylskiego. Piłkarz Górnika ukarany żółtą kartką.

• Kolejny strzał z dystansu. tym razem Zahorski obok bramki Pogoni.

• Dośrodkowanie Bembena na głowę Jelenia. Strzał napastnika gości nad poprzeczką przeniósł Janukiewicz.

• Mocny strzał Kwieka z dystansu na rozpoczęcie drugiej połowy. Janukiewicz sparował piłkę do boku co pozwoliło wybić piłkę obrońcom.

• Drugą połowę rozpoczęli goście

• Koniec pierwszej połowy. Po ciekawej grze Portowcy w pełni zasłużenie prowadzą po samobójczej bramce Michała Bembena.

• Janukiewicz z problemami obronił mocny strzał Zahorskiego.

• Kombinacyjna akcja Pogoni zakończona mocnym dośrodkowaniem Frączczaka. Chałas nabiegł na piłkę i mocno uderzył głową obok bramki Górnika

• Olkowski łatwo ograł Lewandowskiego i uderzył na bramkę Pogoni. Piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki Janukiewicza.

• Z dystansu uderzał Przybylski. Piłka minęła jednak bramkę Janukiewicza w bezpiecznej odległości.

• Pogoń wróciła do gry z początku spotkania po raz kolejny przyciskając Górników

• Zółtą kartką ukarany Shevelyukhin za nieprzepisowe zatrzymanie Akahoshiego

• Po wrzutce Olkowskiego Zahorski minimalnie minął się z piłką. W końcu groźnie pod bramką Janukiewicza

• Jeleń sam na sam z Janukiewiczem! Górą bramkarz Pogoni!

• Po emocjonującym początku obie drużyny zwolniły tempo gry.

• Edi miał dużo miejsca w środku pola i zdecydował się na strzał. Piłka jednak uderzyła jednego z obrońców znacznie ułatwiając zadanie Skorupskiemu.

• Dośrodkowanie Olkowskiego, lecz na spalonym Zahorski. Górnik bije głowa w ścianę.

• Chwilę później Murayama wzdłuż bramki Górnika, lecz dobrze interweniował Skorupski

• Doskonałe podanie Frączczaka do Chałasa otworzyło mu drogę do bramki Skorpupskiego. Chałas uderzył jednak wprost w bramkarza.

• Dośrodkowanie Ediego z lewego skrzydła na głowę Chałasa. Napastnik Portowców minimalnie minął się z piłką.

• Na środku pola faulowany Lewandowski. Szybkie wznowienie gry nie 0przyniosło efektu ze względu na niecelne podanie Ediego.

• Frączczak strzelał z dystansu. Z pozoru nieudane uderzenie nabrało dziwnej rotacji i minimalnie minęło bramkę Skorupskiego.

• Portowcy dalej naciskają obronę Górnika prowokując ją do błędów. Górnik nie potrafi się odnaleźć w Szczecinie.

• Bramka dla Pogoni! Po kolejnym rzucie rożnym, uderzeniu w poprzeczkę i ogromnym zamieszaniu do własnej bramki trafia Michał Bemben!

• Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Tym razem Edi krótko z Akahoshim. Japończyk bardzo dobrze dośrodkował na piąty metr, lecz w ostatniej chwili piłkę wybił obrońca.

• Faulowany w środku pola Lewandowski. Pogoń ma wyraźną przewagę, z której jak do tej pory nic nie wynika.

• Walecznie Frączczak w obronie zaasekurował piłkę, aż ta opuściła boisko. Tomasz Zahorski przegrał pojedynek biegowy z walecznym obrońcą.

• Portowcy od początku mocno przycisnęli. Przewrócił się w polu karnym Edi, lecz sędzia pozostał niewzruszony.

• Trzy rzuty rożne pod rząd dla Pogoni. Jak na razie skuteczniejsi obrońcy Górnika.

• Pierwsza akcja Akahoshiego. Japończyk wyłożył dobrą piłkę do linii Frączczakowi, który wywalczył rzut rożny.

• Rozpoczęli Portowcy!

• Piłkarze obu drużyn już na boisku

• Przed nami arcyważne spotkanie dla układy tabeli Ekstraklasy. Jeśli Pogoń straci punkty do końca sezonu będzie drżała o utrzymanie. Górnik gra ostatnio bardzo słabo, ale wciąż utrzymuje szanse na trzecie miejsce w tabeli. A to gwarantuje grę w europejskich pucharach. Jest zatem o co grać.

• Ławka rezerwowych Górnika: Norbert Witkowski, Bartosz Kopacz, Prejuce Nakoulma, Grzegorz Bonin, Mateusz Zachara, Seweryn Gancarczyk, Bartosz Iwan

• Ławka rezerwowych Pogoni: Bartosz Fabiniak, Przemysław Pietruszka, Donald Djousse, Robert Kolendowicz, Radosław Wiśniewski, Sebastian Rudol, Hernani

• Po niemal trzech miesiącach przerwy do składu Górnika Zabrze na mecz ligowy wraca Michał Bemben. W drużynie Pogoni Szczecin pauzującego za żółte kartki Maksymiliana Rogalskiego zastąpi Wojciech Golla.