Pogoń Szczecin

1

Górnik Zabrze

1

• A ja raz jeszcze pragnę zaprosić państwa na dwie relacje live w naszym serwisie. Górnik Łęczna - Cracovia Kraków i Wisła Kraków - Ruch Chorzów. Oba mecze o godzinie 20:30. Ja już się żegnam. Życzę spokojnego weekendu !

• Koniec meczu. Szymon Marciniak zagwizdał po raz ostatni. Znowu nie widzimy zwycięstwa za równo Górnika, jak i Pogoni. Szczecinianie oddają zwycięstwo trzy minuty przed końcem meczu. Według państwa zawodnikiem meczu Dawid Kudła.

• Czerwiński na rzut rożny. To będzie ostatnia akcja meczu

• Górnik mógł strzelić bramkę, ale interweniuje skutecznie Kudła !

• Aż cztery minuty dolicza Szymon Marciniak ! A Pogoń się spieszy. Przed chwilą grali na czas, teraz szukają bramki.

• Szykuje się kolejny remis Pogoni. Górnik nie wygra szesnastego meczu z rzędu na obcym obiekcie.

• Zrobiło się ciekawie przy Twardowskiego.

• Miłosz Przybecki nie opanował piłki w polu karnym, przez co dwoma podaniami Górnik znalazł się pod polem karnym Pogoni. Madej podaje do Gergela, który piłki nie przyjmuje. Za nim akcję zamykał Aleksander Kwiek, który doprowadza do remisu !

• GOOOOL !!! 1:1 !!!

• Końcówka spotkania. Pogoń kontroluję grę i nie spieszy się ze wznowieniem Kudła. Bramkarz Portowców wyraźnie gra na czas, a z boku boiska zdenerwowany Ojrzyński cały czas podpowiada swoim piłkarzom.

• Przypominamy o plebiscycie dla najlepszego zawodnika spotkania.

• PRZYBECKI ! Ależ miał okazję 24-latek ! Coś niesamowitego ! Uderzył wysoko nad bramką z pięciu metrów !

• Cerimagić uderzył źle. Próba z dystansu nieudana i piłkę w rękach ma Matras.

• Pogoń wygląda o wiele lepiej od Górnika. Kolejny korner dla gospodarzy, a chwilę wcześniej okazję miał Murayama.

• O ponad sto podań więcej Portowców 394-293

• Schodzi wołający o zmianę Łukasza Zwolińskiego. Miłosz Przybecki dostaje ostatnie dziesięć minut w meczu.

• Ostatnia zmiana w Górniku Schodzi Kurzawa. Jego miejsce zajmuje rok młodszy Cerimagić.

• Dwaliszwili nie wykorzystuje stuprocentowej sytuacji, rzut rożny dla Pogoni.

• Ładna akcja Górnika, strata gości jednak i przy piłce Portowcy.

• Mamy bramkę ! Doczekaliśmy się gola ! Mateusz Matras po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderza głową z bliskiej odległości. Portowcy prowadzą 1:0!

• Murawski, kompletnie nieudane dośrodkowanie. Z dystansu próbuje Lewandowski, a to trzeci rożny dla gospodarzy.

• Chwilę wcześniej zszedł z boiska Korzym, a wszedł Janota.

• Schodzi Adam Dźwigała, wchodzi Mariusz Przybylski.

• Żółty kartonik dla Murayamy. Faul na Madeju.

• Kurzawa ! Ależ sytuacja dla Górnika. Mogło się skończyć bramką.

• Dobry występ Listkowskiego, jednak kończy dzisiaj swój mecz. W jego miejsce Murayama.

• Słodowy brzydkie wejście w Listkowskiego i kolejna żółta kartka.

• Matras z żółtą kartką. Nie zagra za tydzień w Warszawie za faul na zawodniku Górnika.

• Zagrożenie w polu karnym gości, Pogoń dośrodkowuje znowu z lewej strony. Poprawia Akahoshi, korner dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie Lewandowskiego z lewej strony. Piłka w rękach Kasprzika i akcję rozpoczyna Górnik.

• Brzydki mecz przy Twardowskiego. Bez historii w tej drugiej części gry.

• Mamy pierwszą zmianę w meczu. Schodzi Małecki, za jego miejsce na boisku melduje się Dwaliszwili.

• Znowu strzał i rzut rożny kolejny raz dla gości.

• Uderzenie zza pola karnego zawodnika Górnika. Daleko obok bramki.

• W meczu zrobiło się trochę nudno. Kolejny moment "szarpaniny". Z dystansu Dźwigała, ale wysoko nad bramką.

• Adam Dźwigała z główki, obok bramki. Z pięciu metrów Kudła.

• Kurzawa faulowany przez Frączczaka i mamy rzut wolny dość blisko bramki Kudły.

• Próbował Matras z trzydziestu metrów. Uderzenie zablokowane i aut dla Portowców.

• Małecki kolejny raz dośrodkowuje w pole karne. Znowu nikt tej akcji nie zakończył. Przy piłce Górnik.

• Co zrobił Zwoliński !? Biegł praktycznie na samego Kasprzika, przeszkadzali mu obrońcy Górnika, ale to była stuprocentowa okazja. Zwoliński leży na boisku.

• Kolejny korner dla gości. Górnik zaczął mocno.

• Rzut rożny dla Górnika Zabrze.

• Miejmy nadzieje, że w drugiej połowie obejrzymy jakiejś bramki. Drugą połowę rozpoczynają gospodarze.

• Korzystając z przerwy po pierwszej połowie meczu, chciałbym w imieniu swoim, jak i kolegów z redakcji zaprosić państwa na dwa inne mecze LIVE w naszym serwisie. O 20:30 Górnik Łęczna podejmie Cracovię, a do Krakowa wybierze się Ruch Chorzów. Także o godzinie 20:30. Serdecznie zapraszamy !

• Szymon Marciniak kończy pierwszą część spotkania. Moim zdaniem lepiej z gry wygląda Górnik. Widzimy się za kwadrans.

• Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej części gry.

• Czwarty strzał Pogoni i czwarty niecelny. Murawski bardzo niedokładnie.

• Przed chwilą pochwaliłem Małeckiego za dobrą grę.Puściły nerwy pomocnikowi Portowców i zrównał z ziemią Madeja. Żółta kartka.

• Swoich sił próbowali piłkarze Górnika. Kopanina pod polem karnym zakończyła się z piłką w rękach Kudły.

• Najmłodszy zawodnik Górnika, Adam Dźwigała z żółtą kartką po faulu na Małeckim.

• Małecki wygląda solidnie ze swojej lewej strony. Kolejne dośrodkowanie piłkarza gospodarzy, jednak znowu nikt nie dopadł futbolówki. Górnik wyszedł z tej akcji cało.

• Górnik miał dwa rzuty rożne, zero zagrożenia. Od bramki Kudła.

• Akcja gości i rzut rożny z prawej strony boiska.

• Akcja Pogoni, wrzutka Małeckiego, wbijają goście. Listkowski do Matrasa, ten dośrodkowanie w stronę Zwolińskiego. Napastnik gospodarzy pada na murawę i domaga się karnego. Akcja skończyła się niepowodzeniem. Przy piłce Górnik.

• Na boisko zaczęła się mała "szarpanina" tempa z jednej i drugiej strony. Po 3-4 podaniach na połowie rywala, strata piłki.

• Ma prawo podobać się 17-letni Listkowski w drużynie Portowców. Zawodnik Pogoni dośrodkowuje kolejną dobrą piłkę w pole karne Górnika. Gospodarze nie potrafią tego wykorzystać, a od bramki po spornym zdarzeniu rozpoczynają goście.

• Rozpoczęła się trzydziesta minuta meczu. Mecz jest wyrównany, choć lepsze sytuacje pod bramkowe miał jednak Górnik.

• Akcja Pogoni z lewej strony boiska. Będzie rzut wolny dla Pogoni.

• Kwiek z dystansu. Bardzo zły strzał. Lepiej nie komentować...

• Dośrodkowanie Murawskiego z rzutu wolnego. Walka Czerwińskiego w polu karnym, jednak piłka opuszcza boisko.

• Korzym !!! Madej podaje do Macieja Korzyma, napastnik Górnika wybiega sam na sam z Kudłą, ale górą bramkarz Pogoni !

• Portowcy przeważają w meczu, ale to Górnik tworzy sytuacje do zdobycia bramki.

• Co za sytuacja ! Bartosz Kopacz uderza na bramkę Pogoni. Piłka jednak odbija się od Murawskiego, Kudły i tyle z akcji Górnika. Warto dodać, że to najlepsza sytuacja w meczu.

• Do głosu zaczyna dochodzić Górnik. Uderzenie Korzyma blokują jednak obrońcy Pogoni.

• Madej ! Ale to było uderzenie zawodnika Górnika Zabrze ! Gdyby nie interwencja Kudły, byłoby 1:0 dla gości. Rzut rożny.

• Górnik dośrodkowuje z prawej strony. Nic z tego nie wyszło i kontra Pogoni. Akahoshi dośrodkowuje do Zwolińskiego. Młody napastnik "Portowców" na spalonym.

• Małecki wprowadza piłkę z lewej strony, łamię do środka i uderza z dystansu. Uderzenie niecelne.

• Trzeba przyznać, że mało kibiców przybyło na Twardowskiego. Widać puste trybuny praktycznie na całym obszarze stadionu.

• Pogoń bardzo długo utrzymuje się przy piłce. Nadal z tego nic nie wynika, a kontrę próbował zespół Górnika. Strata w środkowej części boiska.

• Poważny błąd Kudły. Bramkarz Portowców wpada w swojego kolegę z obrony. Górnik strzela bramkę, ale... faul dla zespołu gospodarzy ! od rzutu wolnego Pogoń

• Kolejna strata Korzyma, na rzecz Matrasa. Pogoń wygląda lepiej, ale za nic nie wynika.

• Po rzucie rożnym nic dobrego dla Pogoni się nie stało. Ale "Portowcy" dalej przy piłce.

• Zwoliński wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu

• Małecki ! Ależ to była dobra okazja dla zespołu gospodarzy. Listkowski dośrodkowuje w pole karne, Małecki uderza z siedmiu metrów, wysoko nad bramką.

• Dośrodkowanie w pole karne Górnika. Akcja jednak zakończyła się piłką dla Górnika. Od bramki Kasprzik.

• Pogoń zaczęła lepiej. Drugą akcje konstruowali gospodarze, jednak przy piłce teraz Górnik.

• Pierwsza akcja Pogoni z prawej strony boiska. Na spalonym zawodnik "Portowców".

• Szymon Marciniak zagwizdał po raz pierwszy, zaczynamy !

• Zawodnicy Pogoni i Górnika wyszły już na boisko. Czas na powitanie przeciwników, losujemy i mecz rozpoczyna Górnik Zabrze.

• Pogoń nie wygrała od dwóch spotkań. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego nie zdobyła trzech oczek od czterech meczów.

• W ostatnim meczu obu zespołów padł wynik 2:0 dla Górnika Zabrze. Bramki strzelali wówczas Gergel i Madej.

• Ostatnie spotkania Pogoni zostawiały dużo do życzenia. Miejmy nadzieje, że dziś będzie o niebo lepiej.

• Rezerwowi Górnik: Sebastian Przyrowski, Konrad Nowak, Armin Cermagic, Michał Janota, Dominik Sadzawicki, Mariusz Przybylski, Robert Jeż.

• Rezerwowi Pogoń: Jakub Słowik, Błażej Chouwer, Michał Walski, Jakub Piotrowski, Wladimer Dwaliszwili, Miłosz Przybecki, Takuya Murayama.

• Poznaliśmy już składy, za moment podamy ławki rezerwowych.

• Kluczowym pytaniem przed piątkowym meczem w Szczecinie jest to, czy Pogoń w ostatnim spotkaniu złapała już zadyszkę, czy może był to wypadek przy pracy? Porażka z Cracovią nie zmieniła ligowej rzeczywistości, bowiem Pogoń wciąż jest druga i wciąż ma taką samą stratę do prowadzącego Piasta. Szanse na trzy punkty z perspektywy szczecinian są spore, gdyż zmierzą się z ostatnim w tabeli Górnikiem.

• Witamy! 14. kolejkę Ekstraklasy zaczniemy w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Zapraszamy na relację na żywo.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA POGOŃ SZCZECIN - GÓRNIK ZABRZE

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze LIVE! Portowcy patrzą w dół, Górnicy muszą w górę

Drużyna z Roosevelta po czterech meczach bez porażki uległa Podbeskidziu. Zaledwie osiem oczek na koncie, przy rosnącej formie Lecha, powoduje, że już niedługo zabrzanie będą samotną czerwoną latarnią na dnie ligowej tabeli. Czternastokrotni mistrzowie Polski grają bez pomysłu, a fatalne w skutkach błędy personalne popełnił człowiek, na którym marzenia o utrzymaniu spoczywają, czyli trener Leszek Ojrzyński.

Pogoń, mimo ostatniej porażki, jest zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Przegrana z Cracovią była przecież pierwszą w tym sezonie po serii dwunastu meczów bez porażki. Klęska 4:1 na pewno utkwiła w głowach zawodników Pogoni. Dodatkowo w meczu z zabrzanami zabraknie kontuzjowanych Sebastiana Rudola i Łukasza Zwolińskiego, a także kluczowego defensora szczecińskiej drużyny, Jarosława Fojuta.