Pogoń Szczecin 1 - 3 Jagiellonia Białystok

PKO Ekstraklasa, 36. kolejka (gr. mistrzowska)

Pogoń Szczecin

1

Jagiellonia Białystok

3

• Jagiellonia zasłużyła dziś na zwycięstwo i poza piętnastoma minutami drugiej połowy całkowicie kontrolowała mecz. Pogoń w grupie mistrzowskiej wciąż nie wygrała i na pewno zakończy ligę na ósmym miejscu. Jagiellonia wciąż ma natomiast szanse na wicemistrzostwo Polski.

• Koniec meczu! Jagiellonia wywozi ze Szczecina komplet punktów!

• Strzał z dystansu Rudola, łapie piłkę Drągowski.

• Teraz praktycznie w sytuacji sam na sam z Drągowskim znalazł się Zwoliński, lecz golkiper Jagiellonii wygarnął mu piłkę spod nóg!

• Kun! Ładna akcja Pogoni, piłka trafiła na lewą stronę do Kuna, ten wszedł w pole karne i oddał mocny strzał, ale dobrze odbija piłkę Drągowski!

• Frączczak znów zszedł do linii końcowej i dośrodkował z prawej strony, lecz tym razem złapał piłkę Drągowski.

• Dzalamidze stracił piłkę na rzecz Rudola i faulował obrońcę Pogoni.

• Danielak poradził sobie na prawej stronie ze Strausem i dośrodkował w pole karne, ale tam czuli byli obrońcy gości.

• Kolejna akcja gości, Frankowski starał się dośrodkować w pole karne i wywalczył rzut rożny. To już ósmy korner dla Jagi.

• Bardzo dużo miejsca zostawili teraz obrońcy Pogoni Dzalamidze, Gruzin z lewej strony wbiegł w pole karne i dośrodkował do Konrada Świderskiego, który strzela swoją pierwszą bramkę w T-Mobile Ekstraklasie!

• GOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! ŚWIDERSKI!

• Dośrodkowanie Nunesa z lewej strony boiska pozostawiało wiele do życzenia. Od bramki rozpocznie Drągowski.

• 4 125 widzów ogląda mecz z trybun stadionu Pogoni. Przypomnijmy, że na trybunach zabrakło dzisiaj najzagorzalszych fanów "Portowców". To kara za rzucanie rac w meczu z Legią.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Romanczuka zastępuje Karol Świderski.

• Akcja Pogoni lewą stroną, dośrodkowanie Frączczaka w pole karne, ale piłka przelatuje wysoko nad bramką.

• Dłuższa akcja Pogoni, po dośrodkowaniu Frączczaka piłka trafia do Akahoshiego, lecz Japończyk uderza bardzo niecelnie.

• Bardzo dobra, długa piłka do Kuna, ten stara się wycofać do jednego z partnerów. Będzie rzut rożny dla Pogoni.

• Zbyt mocny był ten strzał Gajosa. Kudła zacznie od bramki.

• Arbiter uznał, że Zwoliński przed polem karnym faulował Tuszyńskiego. Nie jesteśmy przekonani do tej decyzji arbitra, będzie świetna sytuacja dla Jagiellonii.

• Przed chwilą mogło być 3:0, a to Pogoń strzela bramkę kontaktową. Szybkie rozegranie autu, akcja Frączczaka prawą stroną, wejście w pole karne i dośrodkowanie, a tak do piłki dopada Kun, który z bliska umieszcza ją w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! KUN!

• Strata Nunesa, Gajos zauważył wysuniętego Kudłę i oddał strzał z własnej połowy, ale piłka przeleciała obok bramki! Mielibyśmy jedno z najładniejszych trafień sezonu!

• Rudol dośrodkowywał w pole karne z prawej strony boiska, zablokował go Dzalamidze i będzie rzut rożny dla Portowców.

• Dośrodkowanie w pole karne Romanczuka, na krótki słupek bardzo dobrze nabiegał Tarasovs, ale tym razem uderzył obok bramki!

• Kontra Jagiellonii, Gajos dograł piłkę na prawą stronę do Tuszyńskiego, a ten wywalczył rzut rożny.

• Przycisnęła teraz Pogoń, gospodarze ładnie wymienili kilka podań, akcji nie udało się jednak nawet zakończyć strzałem.

• Próba dwójkowej akcji Romanczuka i Tuszyńskiego. Ten pierwszy stracił jednak równowagę, a w konsekwencji także piłkę.

• Zaskakujący strzał Dzalamidze z ostrego kąta - bez problemu piłkę złapał golkiper Pogoni.

• Tymiński od razu oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłkę spokojnie złapał Kudła.

• Druga zmiana w zespole gości. Tymiński zastępuje Mackiewicza.

• Nunes złapał teraz wpół Dzalamidze. Dziwne, że sędzia nie pokazał mu żółtej kartki.

• Prostopadła piłka w kierunku Zwolińskiego była nieco za mocna i futbolówkę złapał Drągowski.

• Dobra interwencja Murawskiego w obronie, kapitan Pogoni wyprowadza kontrę, przerzuca na prawą stronę do Danielaka, ten dośrodkowuje na długi słupek do Frączczaka, lecz jego strzał z woleja został zablokowany.

• Kun zagrywa piętą do Frączczaka, ten z lewej strony dośrodkowuje w pole karne, ale tam byli tylko obrońcy Jagiellonii.

• Strzał Rudola z dystansu został zablokowany, a chwilę później Murawski nie zdołał opanować piłki. Drągowski od bramki.

• Najlepsza szansa dla Pogoni w tym meczu! Drągowskiego mógł pokonać Kun, ale golkiper Jagi popisał się dobrą interwencją, a później Kun nie zdołał wycofać piłki do Zwolińskiego.

• Strata Akahoshiego i kontra Jagiellonii, Rafał Grzyb uderzał piętką, ale strzał ten został zablokowany.

• Faul taktyczny Wojciecha Golli, mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

• Zmiana w Jagiellonii. Pawlik zmienia Pazdana, który ma jakiś drobny uraz.

• Mackiewicz urwał się lewym skrzydłem, wpadł w pole karne, po czym fatalnie skiksował. Piłka ledwo dotoczyła się do bocznej siatki.

• Wznawiamy grę!

• Akahoshi z kolei zmienił Obsta. Pogoń już bez zmian!

• Zmiana w przerwie w Pogoni. Danielak za Wojtkowskiego.

• Nie o takim pożegnaniu z własną publicznością marzyła Pogoń. W pierwszej połowie gospodarze nie oddali na bramkę Drągowskiego nawet celnego strzału, a Jagiellonia była o klasę lepsza od "Portowców". Podopieczni Michała Probierza do przerwy zasłużenie prowadzi 2:0 i na razie wszystko wskazuje na to, że ze Szczecina wyjadą z kompletem punktów. Na drugą połowę zapraszamy już za kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę doliczył do pierwszej połowy Szymon Marciniak.

• Mocno w starciu z Kunem ucierpiał teraz Pazdan. Obrońca Jagiellonii na razie nie podnosi się z boiska.

• Akcja Jagi prawą stroną tym razem nie przyniosła skutku. Kontrę próbowała wyprowadzić Pogoń, ale piłkę stracił Rudol.

• Kolejna akcja Jagi, Tarasovs znów próbował strzelać głową, ale tym razem piłkę łatwo złapał Kudła.

• Czesław Michniewicz nie wytrzymał. Jeszcze przed przerwą zdjął Kamessa, którego zastąpił Dominik Kun.

• Nunes minął teraz Frankowskiego, ale później Portugalczyk i tak stracił piłkę.

• Świetna kontra gości! Z piłką przed bramką Pogoni znalazł się Maciej Gajos, oddał mocny strzał, a piłka odbiła się od Kudły i trafiła jeszcze w poprzeczkę. Później futbolówka wróciła w pole karne, a Tuszyński umieścił ją w pustej bramce.

• GOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! TUSZYŃSKI!

• Strzał Frączczaka po zgraniu Matrasa został teraz zablokowany, a dobitka innego z graczy Pogoni była bardzo niecelna.

• Poślizgnął się teraz przy strzale Mackiewicz i piłka powędrowała obok bramki.

• Ofensywny faul Wojtkowskiego. Od bramki zaczął Drągowski, lecz to Pogoń wyprowadziła kontrę. Teraz gospodarze mają rzut wolny.

• Kontuzji w starciu ze Zwolińskim dostał Mackiewicz, któremu za linią boczną udzielana jest pomoc. Pogoń ma natomiast rzut rożny.

• Mackiewicz zdecydował się na uderzenie ze sporej odległości, ale był to strzał słaby i w środek bramki.

• Faulował teraz Matras, został słownie upomniany przez sędziego, a gości będą mieli rzut wolny z ok. 35 metrów.

• Kamess i Nunes zaatakowali teraz lewą stroną, ale dośrodkowanie padło łupem obrońców Jagiellonii.

• Strzał z dystansu Gajosa był bardzo niecelny.

• Kompletnie nie zrozumiał się teraz z partnerami Frankowski, który podał piłkę do Dawida Kudły.

• Kolejna sytuacja dla Jagiellonii! Frankowski ruszył prawą stroną, tam na wślizgu piłkę do bramki próbował wpakować Tuszyński, lecz nie trafił w futbolówkę.

• Goście zasłużenie wychodzą na prowadzenie. Mackiewicz bardzo dobrze dośrodkowuje w pole karne na głowę Tarasovsa, a ten umieszcza piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA JAGIELLONII! TARASOVS!

• Dzalamidze dośrodkowuje w pole karne, Kudła interweniuje bardzo niepewnie, będzie rzut rożny dla gości.

• Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Gajosa, ale Bardzo dobrze Mackiewicza uprzedził Sebastian Rudol. W ostatnich fragmentach zdecydowana inicjatywę ma Jagiellonia.

• Zwoliński faulował Pazdana, a na stadionie słychać grupę kibiców z Białegostoku.

• Kamess znów złapany na spalonym, grę wznowi Drągowski.

• Nieczysty strzał Gajosa, piłka wędruje wysoko, po czym... trafia w poprzeczkę bramki Kudły!

• Zwoliński popchnął Tarasovsa w walce o piłkę i sędzia Marciniak odgwizdał faul.

• Zaskakujący strzał (chyba mający być dośrodkowaniem) Mackiewicza, Kudła wybija piłkę na rzut rożny.

• Dzalamidze minął Nunesa na prawej stronie, dośrodkował w pole karne, ale tam czujny był Wojciech Golla, który wygrał pojedynek główkowy.

• Spora niedokładność cechuje teraz poczynania Pogoni. Akcję wyprowadza Jagiellonia.

• Dzalamidze holuje piłkę prawą stroną, traci ją, ale zaraz odzyskuje. Piłka trafia do Macieja Gajosa, ten uderza sprzed pola karnego, lecz świetnie broni Kudła!

• Akcja Jagiellonii prawą stroną i niecelne podanie Dzalamidze. Pogoń zacznie od autu.

• Tym razem Kamess złapany został na spalonym. Jagiellonia na razie czeka na gospodarzy na własnej połowie.

• Strzał Rafała Murawskiego sprzed pola karnego został zablokowany. Pogoń konstruuje kolejną akcję.

• Dobra akcja Pogoni, Kamess znalazł się z piłką na lewej stronie, dośrodkował w pole karne, a Michał Pazdan wybił piłkę na rzut rożny.

• Kamess najpierw stracił piłkę, ale później ją odzyskał. Na razie to Pogoń jest stroną atakującą.

• Od środka rozpoczęła grająca w bordowo-granatowych strojach Pogoń. Jaga na biało.

• Zaczynamy!

• Michał Probierz otrzymał prezent od Czesława Michniewicza. Przeczuwamy coś mocniejszego. :)

• Za nami losowanie i przywitanie z kapitanami. Stronę wybierał Rafał Grzyb, więc od środka zacznie Pogoń.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko, a kibice Pogoni po raz ostatni w tym sezonie śpiewają klubowy hymn.

• Sędzią tego meczu będzie polski arbiter międzynarodowy, Szymon Marciniak z Płocka.

• W Jagiellonii dzisiaj nie zobaczymy kontuzjowanych Martina Barana, Marka Wasiluka, Jana Pawłowskiego, Filipa Modelskiego i Sebastiana Madery. W Pogoni brakuje Murayamy, Robaka, Rogalskiego, Małeckiego, Matyni, Hernaniego czy Janoty.

• Rezerwowi Pogoni: Radosław Janukiewicz, Karol Danielak, Michał Walski, Marcin Listkowski, Sebastian Murawski, Dominik Kun, Takafumi Akahoshi.

• Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Łukasz Tymiński, Przemysław Mystkowski, Michał Pawlik, Karol Świderski, Dominik Prusaczyk, George Popchadze.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn. Obie jedenastki są bardzo ciekawie zestawione.

• W Jagiellonii po niedzielnym zwycięstwie z Górnikiem Zabrze też już mogło spaść ciśnienie. Drużyna Michała Probierza zapewniła sobie trzecie miejsce na koniec sezonu i udział w europejskich pucharach. Białostoczanie wprawdzie mogą jeszcze awansować wyżej, ale do tego muszą zdobyć komplet punktów i liczyć na dwie wpadki Lecha lub Legii.

• Ten mecz jest już prawie o pietruszkę. Pogoń Szczecin musiałaby wygrać w dwóch ostatnich kolejkach żeby przesunąć się jeszcze z ósmego miejsca w tabeli na wyższe. Po awansie do czołowej ósemki trener szczecinian Czesław Michniewicz bardzo odmłodził zestawienie swojej drużyny, którą szykuje już pod kątem następnych rozgrywek.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 36. kolejki Ekstraklasy, w którym Pogoń Szczecin zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

• Pogoń – Jagiellonia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: „Portowcy” żegnają się z kibicami

Mecz z Jagiellonią Białystok będzie ostatnim spotkaniem szczecińskiej Pogoni przed własną publicznością. „Portowcy” chcieliby pożegnać się z kibicami pierwszym zwycięstwem w grupie mistrzowskiej. Jagiellonia w ostatniej kolejce zapewniła sobie pierwsze w historii miejsce na podium, ale też nie ma zamiaru odpuszczać.