Pogoń Szczecin

3

Korona Kielce

2

• Co za mecz. Panowie piłkarze, prosimy o więcej. Jeżeli tak mają wyglądać ligowe poniedziałki, to chcemy więcej spotkań w pierwszy dzień tygodnia. Bramki z obu stron, mnóstwo walki i przerwa, która okazała się punktem zwrotnym. Przed nią bowiem Korona grała bardzo skutecznie, choć nie prowadziła gry, a Pogoń wyglądała tak, jakby jeszcze nie przebudziła się z zimowego snu. W drugiej odsłonie zobaczyliśmy natomiast najlepszą wersję "Portowców", która grą w piłkę wypunktowała gości. Słowa uznania należą się Rafałowi Murawskiemu, który ciągnął grę swojej drużyny i miał udział przy każdej z bramek. Jak widać, kapitan Pogoni jest jak wino. Im starszy, tym lepszy. Tymczasem my się już żegnamy i dziękujemy za uwagę. Zapraszamy na kolejne relacje LIVE, na pewno nie będziecie się z nami nudzili!

• I koniec! Korona miała jeszcze rzut wolny, ale Sierpina dośrodkował niedokładnie i pan Przybył gwizdnął po raz ostatni.

• Sekulski po starciu z Czerwińskim pada w polu karnym Pogoni. Sędzia każe jednak grać dalej.

• Sędzia dolicza trzy minuty

• Korona rusza z kontrą. Pawłowski przyspieszył i zagrał w pole karne Pogoni, ale na miejscu był Fojut, który zażegnał niebezpieczeństwo.

• Murawski leży na murawie - sztab medyczny "Portowców" pojawia się na boisku.

• Piłkarze Pogoni nie rezygnują ze zdobycia kolejnej bramki. Natomiast Korona wygląda tak, jakby nie bardzo wiedziała, o co chodzi.

• Nie wiemy, co Czesław Michniewicz powiedział swoim zawodnikom w przerwie, ale najwyraźniej podziałało. Świetnie spisał się Murawski, który wyprowadził piłkę z własnej połowy i pod polem karnym Korony zagrał na lewo do węgierskiego skrzydłowego. Ten uderzył precyzyjnie, między nogami Gabovsa, pokonując zdezorientowanego Małkowskiego.

• Sylwestrzak dośrodkowuje zbyt głęboko i Słowik łapie piłkę.

• Piłkarze Korony zorientowali się, że granie na dowiezienie wyniku nie było zbyt mądre i starają się jeszcze zaatakować. Na razie bez skutku.

• Marcin Brosz dokonuje korekty, jeżeli chodzi o skład. Trytko zmienia nieco człapiącego Cabrerę.

• Gooool! Frączczak!

• Frączczak dostał od Murawskiego piłkę na prawej stronie, następnie zszedł do środka i uderzył kapitalnie - piłka odbiła się od obu słupków i wpadła do siatki.

• Fertovs uderza z dystansu... uderza to jednak nadużycie. Tylko piłki szkoda.

• Kort wchodzi za Akahoshiego, który dzisiaj - mówiąc najdelikatniej - zawiódł. Chyba nawet słyszeliśmy teraz gwizdy...

• Teraz Pawłowski dośrodkowuje z lewej strony do znajdującego się w polu karnym Sierpiny, ale ten nie trafia czysto w piłkę.

• Znów próbuje Korona. Pawłowski zagrywa w pole karne do Cabrery, ale ten ledwo dochodzi do piłki i oddaje jedynie lekki strzał na wślizgu.

• Z kolei w Koronie Fertovs za Trafforda, który powoli opadał już z sił.

• Zmiana przygotowana jeszcze przed bramką kontaktową dla Pogoni: Nunes za Lewandowskiego.

• Spore zamieszanie w polu karnym Korony - piłka spada ostatecznie pod nogi Murawskiego, który zdobywa bramkę precyzyjnym strzałem.

• Długa piłka do Pawłowskiego, którego jednak w ostatniej chwili uprzedza Słowik

• Ładny pojedynek na prawym skrzydle między Zwolińskim a Sylwestrzakiem - ostatecznie górą obrońca Korony.

• Pogoń kombinuje, jak sforsować obronę gości, ale na razie nadal nie rozgryzła tej zagadki. Dośrodkowania to raczej kiepski pomysł - obrońcy Korony zgarniają wszystkie górne piłki.

• A teraz gorąco pod bramką Małkowskiego. W pole karne piłkę wrzucił Murawski, niepewnie z bramki wyszedł golkiper Korony, ale Dwaliszwili uderzył jedynie w boczną siatkę.

• I Korona od razu ruszyła do ataku. Pawłowski zakręcił Frączczakiem, po czym oddał groźny strzał na bramkę Słowika. Bramkarz Pogoni tym razem świetnie sobie poradził.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Tajna broń Pogoni - Łukasz Zwoliński pojawi się zaraz na boisku. Snajper "Portowców" zastępuje Listkowskiego.

• Pogoń podaje więcej i celnie, oddaje więcej strzałów, ale jak przychodzi co do czego, to nie ma pomysłu na pokonanie Małkowskiego. Z kolei Korona gra mądrze, zdecydowanie naciska na rywali i wykorzystuje te szanse, które ma.

• W końcówce Korona jeszcze przycisnęła Pogoń, ale pierwsza połowa i tak kończy się wynikiem 0:2. Teraz 15 minut przerwy.

• Pawłowski fauluje Listkowskiego i zostaje napomniany żółtą kartką.

• No, kibice Pogoni w końcu zauważyli zaangażowanie u swoich zawodników. Dwaliszwili zagrał do Gyursco, ten odegrał płasko w pole karne. Tam znajdują się Murawski i Listkowski, ale ich strzały kolejno zostają wybronione przez Małkowskiego.

• Pogoń nie bardzo wie, co zrobić pod polem karnym rywali. Gospodarze stosują więc taktykę: podaj do Murawskiego, a on coś wymyśli. W sumie nie takie głupie, ale wydaje się, że dzisiaj nawet "Muraś" jest bezsilny.

• Gabovs wrzuca piłkę w pole karne, Cabrera przewraca się po starciu z Czerwinskim, ale sędzia nakazuje grać dalej. Hiszpan wyraźnie niezadowolony.

• Z dziennika statystyka: Pogoń strzela częściej, ale głównie niecelnie. Korona dwa razy uderzała w światło bramki i ma z tego dwa gole.

• Trafford fauluje Murawskiego niedaleko pola karnego - tym razem Gyursco z rzutu wolnego dośrodkowuje w ręce Małkowskiego.

• No i znów Gyursco - Węgier popisał się podaniem wszerz, które przejęła Korona. Szczęśliwie dla Pogoni kielczanie niczego więcej nie wyciągnęli z tej akcji.

• Korona robi swoje, czyli wytrąca Portowców z równowagi i szuka swoich szans w kontratakach lub po stałych fragmentach. Statystyka podań zdecydowanie na korzyść gospodarzy.

• Na chwilę obecną Małkowski mógłby sobie postawić leżak pod bramką, a i tak nikt by tego nie zauważył. W Pogoni bardziej kreatywni od Akahoshiego są wszyscy obrońcy i Matras, który stara się odbierać piłki stracone przez kolegów.

• O, na boisku jednak jest Gyurcso. Węgier właśnie oddał strzał z lewej strony pola karnego - Małkowski bez problemu złapał piłkę, zapewne uśmiechając się pod nosem.

• Listkowski ostro zatrzymuje Sierpinę i ogląda żółtą kartkę. W następnym meczu nie zagra.

• Pogoń próbuje się odgryźć - Matras z Murawskim próbowali pograć pod polem karnym, ostatecznie strzał sprzed szesnastki oddaje Listkowski. Takim uderzeniem nie da się jednak zaskoczyć Małkowskiego.

• No, Korona gra agresywnie, mocno naciska na rywali i do 20minuty prowadzi 2:0 - czy tam wam nie przypomina innego meczu z tej kolejki?

• Pogoń konstruuje atak, ale nie udało się zagrozić bramce rywali. Piłkę do gry będzie wprowadza Małkowski.

• Błąd sędziów, którzy nie dopatrzyli się spalonego asystującego Aankoura. Ten dograł piłkę w pole karne do wbiegającego Cabrery, który lewą nogą skierował futbolówkę do bramki Pogoni. Zaskakujący początek spotkania.

• 2:0! AIRAM CABRERA!

• Korona umiejętnie się broni i przejmuje piłkę. Sylwestrzak wznawia grę z autu.

• Pogoń próbuje uspokoić grę, rozgrywając piłkę na połowie rywali. Gospodarze nie mają z tego jednak wielkiego pożytku

• Akahoshi traci piłkę na rzecz Jovanovicia. Akcję Korony napędza następnie Cabrera, który świetnie zagrywa w pole karne, gdzie doskonale akcję finalizuje Pawłowski.

• No i gooooool! Pawłowski!

• No to pograła Korona! Trafford zagrał do Cabrery, ten odegrał powietrzem do Aankoura, który uderzył przewrotką. Sędzia odgwizdał jednak spalonego.

• Korona wykorzystuje błąd rywali i rusza z kontrą. Lewym skrzydłem pognał Sierpina, ale zawodnik gości został zatrzymany przez piłkarzy Pogoni. Po chwili kolejny atak Korony tą samą stroną i tym razem rzut rożny dla gości.

• Gorąco pod drugą bramką. Akahoshi starał się zgrać do Dwaliszwiliego, ale Gruzin nie mógł sięgnąć tej piłki. Kibicom Korony musiały zadrżeć serca!

• Korona od razu ruszyła do ataku, ostatecznie dośrodkowanie Trafforda kończy lot w rękach Słowika.

• Jarosław Przybył gwiżdże po raz pierwszy. Od środka goście i... jedziemy!

• Piłkarze wychodzą już na boisko, które nie wygląda zbyt...hmmm...okazale, ale miejmy nadzieję, że nie będzie zbytnio przeszkadzało zawodnikom, a nam się tylko wydaje

• Zaraz zaczynamy - faworytem zdecydowanie są gospodarze, a jakie są wasze typy?

• Wśród gości zadebiutują stoper Dmitrij Wierchowcow oraz pomocnik Charlie Trafford, czyli Kanadyjczyk z polskim paszportem, który niedawno kopał w Finlandii. Z kolei wśród gospodarzy jedyną nową twarzą jest Adam Gyurcso, czyli kumpel Nemanji Nikolicia i potencjalna gwiazda ligi.

• Poniedziałek, godzina 18:00 - ta pora generalnie - stosując terminologię Piotra Ćwielonga (pamiętacie go jeszcze?) - nie dopisuje do grania w piłkę. Dzisiaj też nie spodziewamy się hitu, ale mamy nadzieję, że zakończenie 22. kolejki będzie ciekawsze niż jej rozpoczęcie. Nie zawieszamy więc poprzeczki zbyt wysoko...

• Pogoń - Korona LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Kielczanie zagrają na niezdobytym lądzie

Już dziś Ekstraklasa powróci z zimowego snu na boisko w Szczecinie. Miejscowa Pogoń zmierzy się na własnym obiekcie z kielecką Koroną, która jeszcze nigdy nie wygrała na wyjeździe z "Portowcami". Początek meczu o godzinie 18.

Korona Kielce - Pogoń Szczecin 1:1