1

Lech Poznań

1

• Dziękujemy za uwagę.

• Żadna z drużyn nie może być zadowolona z wyniku. Pogoń Szczecin straciła prowadzenie w ostatnich minutach, a jeden punkt dla Lecha Poznań to zbyt mało, jeśli chce walczyć o mistrzostwo Polski.

• Koniec meczu! Pogoń Szczecin remisuje ostatecznie z Lechem Poznań 1:1!

• Lovrencsics wyprowadził kontrę i podał do fińskiego stopera, który podłączył się do akcji ofensywnej! Arajuuri uderzył, nie najlepiej interweniował Janukiewicz i piłka wpadła do bramki!

• Gol dla Lecha! Arajuuri !

• Kolejną piłkę przecina Rudol. Przy piłce Pogoń, a do końca meczu około 2 minuty.

• Holman sfaulował Rudola. Pogoń zdobywa cenne sekundy.

• Sędzia doliczył cztery minuty. Z kontrą ruszyła Pogoń, ale Zwoliński był na spalonym.

• Uderzenie Jevtica zza pola karnego, ale piłka powędrowała daleko od bramki Pogoni Szczecin.

• Dośrodkowanie w pole karne lewego obrońcy Lecha, ale zabrakło uderzenia na bramkę.

• Pawłowski znalazł się na prawej stronie po podaniu Kędziory. Wywalczył tylko rzut rożny. Ze stałego fragmentu gry nic nie wynikło.

• Na boisku leży Zwoliński, którego złapał jakiś skurcz. Pogoń Szczecin wykorzystała limit zmian, więc napastnik Portowców musi dokończyć to spotkanie.

• Lewą stroną próbował się przedzierać Szymon Pawłowski, ale został zatrzymany przez Sebastiana Rudola.

• Sebastian Rudol sfaulował Hamalainena. Żółta kartka, czwarta w tym sezonie i w następnym spotkaniu ten zawodnik będzie musiał pauzować.

• Dośrodkowanie Rogalskiego z rzutu wolnego w kierunku Zwolińskiego. Piłkę bez problemów wyłapał Gostomski.

• Debiut w Lechu Poznań. Z boiska schodzi Vojo Ubiparip , pojawi się na nim David Holman.

• Darko Jevtić otrzymuje żółtą kartkę za faul na zawodniku Pogoni.

• Ostatnia zmiana w Pogoni Szczecin. Ricardo Nunes opuszcza boisko, pojawia się na nim Hubert Matynia.

• Przy piłce był Jevtić, który oddał ją do Pawłowskiego. Skrzydłowy Lecha Poznań zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale trafił wprost w Janukiewicza.

• Kasper Hamalainen znajduje sobie miejsce na uderzenie! Piłka ląduje nad poprzeczką bramki!

• Druga zmiana także w Pogoni Szczecin. Takuya Murayama zmienił Kamessa.

• Druga zmiana w Lechu Poznań. Szymon Pawłowski zmienia Dawida Kownackiego.

• Kownacki zmuszony był faulować Kamessa. Żółta kartka dla zawodnika Lecha Poznań.

• Rzut rożny dla Lecha Poznań. Dośrodkowanie Jevtica, ale znów źle.

• Pierwsza akcja Pogoni Szczecin w tej części spotkania! Z piłką przedzierał się Robak, w końcu spod nóg wybił mu ją stoper Lecha Poznań. Trafiła ona jednak do Nunesa, ale ten uderzył daleko od bramki!

• Błąd Nunesa! Lovrencsics miał przed sobą Janukiewicza! Górą golkiper Portowców!

• Dobry pomysł z podaniem Łukasza Trałki do Dawida Kownackiego. Piłka zagrana zbyt mocno.

• Od początku drugiej połowy wyraźna przewaga Lecha Poznań.

• Niezłe dośrodkowanie Lovrencsicsa w pole karne. Uderzał Hamalainen, ale strzał był za słaby i wyłapał go bez problemów Janukiewicz.

• W przerwie jedna zmiana w drużynie Lecha Poznań. Nieźle spisującego się Formellę zmienił Lovrencsics.

• Rozpoczęła się druga połowa! Czy Lech Poznań odrobi straty?

• Pogoń Szczecin prowadzi w pełni zasłużenie. Mądrze grała nie dopuszczając do wielu sytuacji Lecha. Świetnie w bramce znajduje się Janukiewicz.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Pogoń prowadzi z Lechem 1:0!

• Rzut rożny dla Portowców. Chwilę później przed pola karnego uderzał Rudol. Miał problemy z interwencją Gostomski, ale ostatecznie złapał piłkę.

• Nie zanosi się na to by w tej połowie kibice w Szczecinie mogli zobaczyć jakąś bramkę.

• Rzut rożny dla Lecha Poznań. Dośrodkowuje Jevtić, piłkę łapie bez problemu Janukiewicz.

• Hamalainen dośrodkował dobrze do Formelii. Fantastycznie sparował piłkę Janukiewicz! Drugi raz chroni swój zespół przed stratą bramki!

• Drugi raz niepewnie Arajuuri, który sfaulował ostatecznie Robaka. Rzut wolny dla Pogoni Szczecin wykonywał Nunes. W zamieszaniu uderzał Robak, ale trafił w stojącego przed sobą Zwolińskiego.

• Danielak poradził sobie na lewej stronie z fińskim stoperem Lecha. W polu karnym był Kamess, ale uprzedził go Henriquez.

• Wymuszona zmiana w Pogoni Szczecin. Kontuzjowanego Frączczaka zmienił Sebastian Rudol.

• Kamess sfaulował Jevtica. Żółta kartka.

• Próba znalezienia dalekim podaniem Zwolińskiego, ale piłkę przejął stoper Lecha.

• Kolejna ciekawa okazja! Formella wyprzedza Nunesa i pada w starciu z Janukiewiczem! Jaka decyzja sędziego? Żółta kartka dla pomocnika Lecha! Po obejrzeniu powtórki ciężko stwierdzić czy Tomasz Musiał miał rację.

• Powinno być 1:1! Jevtić dośrodkował idealnie na głowę Kędziory, ale fantastycznie broni Janukiewicz!

• Posiadanie piłki: Lech 58% - Pogoń 42%.

• Kownacki po otrzymaniu piłki na prawej stronie momentalnie dośrodkował w pole karne, ale tam Nunes uprzedził Ubiparipa i podał ją głową do Janukiewicza.

• Lech Poznań przejmuje inicjatywę w tym spotkaniu. Nie potrafi sobie jednak na razie stworzyć żadnej sytuacji.

• Dobra wymiana piłki Kędziory z Formellą na prawej stronie, ale nie przyniosło to większego zagrożenia.

• Kontra Pogoni, ale interwencja Kędziory pozwoliła uspokoić sytuację. Przy piłce Lech.

• Rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowywał Jevtić na bliższy słupek, ale był tam dobrze ustawiony obrońca Pogoni.

• Po zdobyciu bramki spokojnie na bramce utrzymuje się na razie Pogoń Szczecin.

• Tuż przed stratą bramki za faul na Murawskim, ukarany został Łukasz Trałka .

• Ale szybka bramka w tym meczu! Faulowany był Murawski. Rzut wolny wykonywał Nunes, piłka odbiła się jeszcze od Hamalainena, a do siatki skierował ją Marcin Robak!

• Pogoń prowadzi! Marcin Robak!

• Pierwsza akcja w meczu Lecha Poznań. Na lewej stronie znalazł się Jevtić, ale uderzył obok bramki.

• Jest pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała! Rozpoczynamy spotkanie!

• Mecz już za około pięć minut. Faworytem spotkania Lech Poznań.

• Lista kontuzjowanych w Lechu Poznań jest dłuższa: Jasmin Buric, Karola Linetty oraz Maciej Wilusz. Do optymalnej formy po urazie nie powrócił jeszcze Kebba Ceesay.

• Jan Kocian nie będzie mógł skorzystać z Patryka Małeckiego. To jedyny kontuzjowany zawodnik Pogoni Szczecin.

• Dawid Kownacki założył się za pośrednictwem Twittera, że strzeli jesienią 10 bramek, a jeżeli mu się nie uda, to wpłaci 5 tysięcy złotych na cele dobroczynne. Do akcji błyskawicznie zaczęli włączać się inni użytkownicy portalu społecznościowego, m. in. prezes STS Mateusz Juroszek, a nawet… prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski.

• W składzie Lecha Poznań zaskakuje brak w wyjściowej jedenastce Lovrencsicsa. Węgier usiądzie na ławce, gdzie znalazło się także miejsce dla Szymona Pawłoskiego, powracającego po kontuzji.

• - Podczas obu obozów nasza gra wyglądała obiecująco, mieliśmy wiele dobrych momentów, strzelaliśmy bramki. To zbudowało we mnie duży optymizm i mam nadzieję, że będziemy umieli naszą grę w sparingach przełożyć także na mecz o stawkę – mówi szkoleniowiec Lecha Poznań.

• - Każdy wie o co chodzi i nie trzeba za wiele na ten temat mówić. To inauguracja kolejnego roku i rundy. Od razu mamy przeciwnika, który w pewien sposób elektryzuje, ale nie ma sensu się nad tym za bardzo rozwodzić, tylko w pełni zmobilizować i zagrać o pełną pulę – mówił przed meczem z Lechem Poznań Maksymilian Rogalski.

• To będzie drugie oficjalne starcie drużyn w tym sezonie. W połowie sierpnia na INEA Stadionie padł remis 1:1. Gole zdobywali Marcin Robak dla Pogoni i Szymon Pawłowski dla Lecha. Dla poznaniaków pojedynek w Szczecinie będzie okazją do rewanżu za dotkliwą porażkę sprzed roku. Ostatnia wizyta u Portowców zakończyła się klęską – piłkarze z Poznania przegrali 1:5, a wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył wtedy Marcin Robak.

• W tym meczu podopieczni Jana Kociana zagrają w nowych strojach tzw. Pasiakach. Są to koszulki w granatowo-bordowe pasy.

• Do ekipy Macieja Skorży dołączyli Dawid Holman, Tamas Kadar i Arnaud Sutchuin-Djoum. Na ławce rezerwowych znalazło się pierwszych dwóch wymienionych.

• Portowcy pozyskali w przerwie zimowej m.in. Michała Janotę z Korony Kielce, Karola Danielaka z Chrobrego Głogów i Vladimirsa Kamessa. W wyjściowej jedenastce zagra dwóch ostatnich. Poza składem znajduje się Michał Janota.

• Ławka rezerwowych Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski, Barry Douglas, Tamas Kadar, Szymon Pawłowski, Gergo Lovrencsics, Szymon Drewniak, David Holman

• Ławka rezerwowych Pogoń Szczecin: Dawid Kudła, Hubert Matynia, Sebastian Rudol, Michał Walski, Dominik Kun, Takuya Murayama, Mateusz Matras

• Witamy podczas relacji z sobotniego spotkania T-Mobile Ekstraklasy, w którym Pogoń Szczecin podejmuje na własnym stadionie Lecha Poznań.