PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

Pogoń Szczecin

1

Lechia Gdańsk

3

• Pogoń od początku drugiej połowy nastawiła się na obronę korzystnego rezultatu z pierwszej części gry i zapłaciła za to najwyższą cenę. Lechia po raz drugi w tym sezonie wywozi ze Szczecina komplet punktów i włącza się do gry o europejskie puchary. Pogoń główny cel w tym sezonie już osiągnęła i było to dziś widać przez większą część meczu. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje redakcja Ekstraklasa.net!

• Koniec, Lechia wygrywa w Szczecinie 3:1!

• Colak! Znakomita szansa napastnika Lechii po dośrodkowaniu w pole karne Grzelczaka, lecz był to strzał minimalnie niecelny!

• Jeszcze jedna szansa Zwolińskiego, lecz łapie połkę Budziłek.

• Cztery minuty doliczył jeszcze do tego meczu arbiter.

• Rzut wolny dla Lechii na własnej połowie. Goście kontrolują końcówkę spotkania.

• Możdżeń uderzał z rzutu wolnego, lecz dobrze broni Janukiewicz. Będzie jeszcze korner.

• Janukiewicz wychodził daleko od bramki i faulował Wiśniewskiego, ale błąd popełnił tu sędzia. Mamy bowiem rzut wolny, a powinna być jedenastka!

• Kolejna akcja Pogoni, znakomitą szansę miał Frączczak, lecz trafił jedynie w poprzeczkę!

• Szansa dla Pogoni! Z ostrego kąta uderzał Golla, piłkę przecinał jeszcze Zwoliński, ale obronił to Budziłek!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Sebastiana Milę zmienia Piotr Wiśniewski.

• Kompletnie niepilnowany był teraz Wojtowski. Dobrze rozegrali piłkę Frączczak i Nunes, ale młody zawodnik Portowców w świetnej sytuacji nieczysto trafił w piłkę!

• Ostatnia roszada w Pogoni. Danielak zmienia Kuna.

• Janukiewicz! Kolejna znakomita sytuacja dla Lechii, Colak był kompletnie niepilnowany i uderzył z kilku metrów, ale Pogoń przed utrata kolejnego gola broni bramkarz!

• 6458 widzów jest dziś na stadionie w Szczecinie.

• Szansa dla Pogoni, w pole karne dośrodkowywał Nunes, a głową uderzał Frączczak, lecz było to uderzenie bardzo niecelne.

• Bezradna jest aktualnie Pogoń. Bruno Nazario z lewej strony bez problemu poradził sobie z Murawskim i dograł do niepilnowanego w polu karnym Gersona, który podwyższa prowadzenie Lechii!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! GERSON!

• Zmianę mamy także w Lechii. Murawę opuszcza Jakub Wawrzyniak, pojawia się na niej Nikola Leković.

• Druga zmiana w Pogoni. Schodzi Walski, wchodzi Akahoshi.

• Mila dograł do Bruno Nazario, który uderzał na raty. Najpierw został zablokowany, a później przewrotką przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Słabe dośrodkowanie Walskiego. Piłkę bez problemu łapie Budziłek.

• Dobry przerzut Frączczaka do Zwolińskiego, który wywalczył rzut rożny.

• Mamy pierwszą zmianę w Pogoni. Matynię zastępuje Kamil Wojtkowski.

• Janukiewicz był bardzo blisko obrony tego strzału, ale po jego rękach piłka wylądowała w siatce. Trzy minuty, które wstrząsnęły Pogonią!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! VRANJES!

• ... i obrońca Pogoni wylatuje z boiska!

• Rzut karny dla Lechii, Matras fauluje Colaka...

• Indywidualna akcja Vranjesa, który przejął piłkę, przebiegł z nią kilkanaście metrów i dograł do zupełnie niepilnowanego Colaka, który wygrał pojedynek sam na sam z Janukiewiczem.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! COLAK!

• Szarża Kuna nieskuteczna - powstrzymuje go Gerson i swoją akcję konstruuje już Lechia.

• Teraz Rudol próbował dograć do Zwolińskiego, znów dobrze wyszedł z bramki golkiper Lechii. Napastnik gospodarzy i tak znajdował się jednak na spalonym.

• Rudol dośrodkowywał w pole karne Lechii z prawej strony boiska, bez problemu łapie piłkę Budziłek.

• Colak! Kolejna sytuacja napastnika Lechii, ale tym razem świetnie broni Janukiewicz!

• Wyszedł teraz ładnie lewą stroną Adam Frączczak, lecz nie zdołał dograć piłki do Nunesa. Jedno z nielicznych niezłych wyjść Pogoni w drugiej połowie.

• Colak trafia do siatki po strzale głową, lecz gol nie został uznany! Słusznie - napastnik Lechii był na spalonym.

• Szybka akcja gości, Grzelczak dogrywa z lewej strony do Colaka, ten przewraca się w polu karnym, ale o "jedenastce" nie ma mowy.

• Teraz w polu karnym zablokowany został Mila. Lechia wciąż naciska Portowców.

• Strzał Mili zablokowany przez Matrasa. Początek drugiej połowy należy do Lechii, ale Janukiewicz może być na razie spokojny.

• Do wybitej przed pole karne piłki dopadł Jakub Wawrzyniak, lecz jego strzał z dystansu był niecelny.

• Zaatakowała Lechia, Murawski faulował Możdżenia tuż przy linii bocznej. Będzie rzut wolny dla gości.

• Kolejna dobra interwencja Michała Walskiego, który wybija piłkę na aut. Naprawdę dobrze gra dziś młody pomocnik "Portowców".

• Od środka rozpoczęła Pogoń. Obie drużyny bez zmian w stosunku do końca pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Wracamy już do Szczecina, gdzie zaraz rozpocznie się druga połowa spotkania Pogoni z Lechią. Piłkarzy obu drużyn nie ma jeszcze na boisku.

• Koniec pierwszej połowy! Pogoń prowadzi z Lechią 1:0!

• Sędzia Mariusz Złotek doliczył dwie minuty do gry w pierwszej połowie

• Ricardo Nunes - za próbę wymuszenia rzutu karnego

• Jeszcze jeden korner dla gdańszczan. Z prawej strony zagrali krótki goście, Nazario zagrało w pole karne, gdzie strzał głową oddał Gerson, jednak Janukiewicz obronił. Potem starcie Grzelczaka i Rudola, jednak sędzia karnego nie odgwizdał

• Rzut rożny dla gości. Centra Mili w pole karne, ale tam na pierwszym słupku dobrze ustawiony Frączczak, który wybił piłkę głową

• Grzelczak za mocno podał Colaka. Napastnik Lechii nawet jak byłby najszybszym piłkarzem w lidze, to nie miałby szans na dojście do piłki

• Strzały celne: 1:3

• Frączczak uderzył z rzutu wolnego i się pomylił o jakiś metr. Piłka przeleciała obok słupka

• Vranjes uderzył piłkę z linii pola karnego prosto... w głowę Murawskiego. Pomocnik Pogoni przyjął na czoło mocny strzał zawodnika Lechii

• Zwija się z bólu Mila po starciu z Matynią, ale zaraz kapitan Lechii wróci na boisko

• Nazario zszedł z lewej strony do środka, poradził sobie z obrońcami Pogoni, ale oddał strzał w środek bramki, gdzie spokojnie poradził sobie z nim Janukiewicz

• Po centrze z rzutu wolnego niewiele zabrakło, aby Colak sięgnął piłkę i oddał strzał. Futbolówka ostatecznie wylądowała w rękach bramkarza Pogoni

• Do obrony zostanie przesunięty teraz Możdżeń, a na bokach pomocy będą grać Nazairo i wprowadzony przed chwilą Grzelczak

• Piotr Grzelczak za kontuzjowanego Grzegorza Wojtkowiaka

• Pogubili się w ataku gdańszczanie. Mila dwa razy zagrywał w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki. A gospodarze opanowali sytuację i wybili futbolówkę

• Posiadanie piłki: 36% - 64%

• Dwóch piłkarzy - jeden Lechii, jeden z Pogoni - wyrzuciło piłki z autu. Obaj byli przekonani, że to ich drużyny powinny mieć piłkę. Zabawna sytuacja.

• Nad poprzeczką z dystansu strzelił Frączczak

• Lechia chciała szybko odpowiedzieć, ale strzał Możdżenia bardzo niecelny

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Na krótkim słupku tor lotu piłki przedłużył Rudol, a na długim słupku akcję strzałem głową do puste bramki zamknął Zwoliński i strzelił 12. gola w tym sezonie

• Goool! Łukasz Zwoliński na 1:0 dla Pogoni!

• Pierwsza okazja dla Lechii. Colak dostał podanie od Mili, ograł Walskiego i oddał strzał w długi róg, ale odbił piłkę Janukiewicz

• Dośrodkowanie z prawej strony w poszukiwaniu Colaka, ale napastnik Lechii nie sięgnął piłki

• Mila do Borysiuka, a ten chciał szybko z pierwszej piłki zagrać do przodu do Nazario, jednak podał piłkę zawodnikom Pogoni

• Po rzucie wolnym spokojnie wybili piłkę z własnego pola karnego gdańszczanie

• Akcja Kuna z prawej strony i zawodnik Pogoni chciał zostawić piłkę Murawskiemu, tyle że połapali się w tym goście. Tylko na chwilę, bo Kun zaraz znowu ruszył do przodu i wywalczył rzut wolny

• Obie drużyny wychodzą już na murawę. Pogoń na bordowo-granatowo, a Lechia na biało-zielono

• W sezonie zasadniczym Lechia wygrała w Szczecinie z Pogonią 1:0 po golu Sebastiana Mili. W Gdańsku natomiast lepsza okazała się Pogoń po bramce Marcina Robaka

• Na ławce gospodarzy poza dwoma zagranicznymi zawodnikami sami młodzi piłkarze. Zobaczymy jak będzie rotował dziś składem Czesław Michniewicz

• Rezerwowi Pogoń: Dawid Kudła, Kamil Wojtkowski, Sebastian Murawski, Robert Obst, Karol Danielak, Vladimir Kamess, Takafumi Akahoshi

• Rezerwowi Lechia: Mateusz Bąk, Nikola Leković, Rudinilson, Marcin Pietrowski, Daniel Łukasik, Piotr Grzelczak, Piotr Wiśniewski

• Znamy składy obu zespołów. W pierwszym składzie Lechii w bramce za Bąka zagra Budziłek, a w pomocy szansę otrzymał Możdżeń

• Łukasz Zwoliński został najlepszym piłkarzem kwietnia T-Mobile Ekstrklasy i dzisiaj otrzyma specjalną statuetkę, tuż przed rozpoczęciem spotkania

• Ten mecz może mieć duże znaczenie czy któraś z tych drużyn rzeczywiście włączy się do walki o europejskie puchary. Wygrana oczywiście zwiększy szanse na realizację celu, a porażka sprawi, że droga do Ligi Europy skomplikuje się i wydłuży

• To drugie spotkanie grupy mistrzowskiej. W pierwszym Lech Poznań wygrał w Warszawie z Legią 2:1. Pogoń i Lechia o mistrzostwo grać nie będą, ale o europejskie puchary już jak najbardziej

• Zapraszamy na mecz 31. kolejki Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA POGOŃ SZCZECIN - LECHIA GDAŃSK

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 0:1

Czesław Michniewicz raptem od kilku tygodni jest trenerem Pogoni, ale już zdołał spełnić plan minimum na ten sezon - awansował do górnej ósemki. Portowcy pod wodzą nowego szkoleniowca wygrali trzy mecze z rzędu i dzięki temu, że reszta spotkań 30. kolejki ułożyła się dla nich korzystnie, mogą walczyć nawet jeśli nie o mistrzostwo Polski, to o grę w europejskich pucharach.

Piłkarze Pogoni w sobotę zagrają w "derbach Pomorza" z Lechią Gdańsk. W konfrontacjach z tą właśnie drużyną szczecinianie radzą sobie całkiem nieźle, wygrali bowiem trzynaście spotkań, przegrywając i remisując dziesięć.

Lechia ma obecnie tyle samo punktów co Pogoń. Tym większa powinna być mobilizacja w zespole Lechii, bo ewentualna wygrana sprawi, że gdańszczanie wyprzedzą rywala w tabeli.

- Obecnie najważniejsze jest zachowanie koncentracji, aby dobrze wykorzystać ten wyjazd do Szczecina, gdzie ostatnimi czasy nie gubiliśmy punktów. Jedziemy tam, żeby utrzeć nosa rywalom, którzy na pewno czują dużą pewność siebie po rundzie zasadniczej i po tym jak zmienili trenera - powiedział piłkarz Lechii, Rafał Janicki.