Pogoń Szczecin

0

Piast Gliwice

0

• Pogoń przeważała przez większość meczu i była zespołem lepszym od Piasta. Poza wybity z linii bramkowej strzałem Robaka i pudłem Murayamy "Portowcy" nie mieli jednak sytuacji stuprocentowych, zawiedli zwłaszcza w drugiej połowie. Na koniec Piast mógł, a nawet powinien przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale Kędziora nie wykorzystał świetnego dogrania Klepczyńskiego. To wszystko ze Szczecina, za relację dziękuje już Maciej Pietrasik.

• Koniec, bez goli w Szczecinie!

• A na koniec gola powinien strzelić Piast! Kontra gości, dośrodkowanie w pole karne z prawej strony boiska wprost na głowę Kędziory, który zamiast umieścić piłkę w bramce fatalnie pudłuje!

• Hernani dostał piłkę w polu karnym, jego strzał zablokowali obrońcy, piłka trafiła jeszcze do Murawskiego, ten uderzył jednak nad bramką.

• Arbiter dolicza pięć minut do drugiej połowy, a Pogoń ma rzut rożny.

• A Piast ruszył z kontrą. Podgórskiego na prawej stronie faulował Małecki, za co ukarany został żółtą kartką.

• Robak uderza głową po wrzutce z autu, lecz był to strzał zbyt lekki, aby mógł zagrozić bramce Piasta. Piłkę pewnie łapie Cifuentes.

• Kolejny raz prawą stroną Małecki, ale tym razem stracił piłkę w polu karnym. Po chwili z lewej flanki dośrodkowywał Rudol, lecz Lewandowski nie sięgnął piłki.

• Dwa razy zagotowało się pod bramką Piasta. Najpierw po akcji prawą stroną Małeckiego, lecz jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Gola nie przyniósł także rzut rożny, niecelnie głową strzelał Robak.

• A trybuny pomstują na sędziów i PZPN. Spiker spróbował ich zagłuszyć, ale niezbyt dobrze mu się to udało.

• Wydawało się, że będzie rzut rożny dla Pogoni, lecz arbiter uznał, że Mateusz Lewandowski zbyt wysoko uniósł nogę i faulował rywala. Żółta kartka dla obrońcy Pogoni.

• Do śmiechu nie było nikomu po fatalnej wrzutce Robaka. Po chwili z dystansu próbował Rogalski, lecz był bardzo daleki od trafienia w światło bramki.

• Szczęścia próbował teraz Bąk, lecz uderzenie zostało zablokowane. Radosław Janukiewicz popisał się natomiast efektownym szczupakiem przed własnym polem karnym, co spotkało się z salwą śmiechu.

• Ożywiła się nieco gra Pogoni, ożywiły się od razu również trybuny. Zrobiło się gorąco pod bramką Piasta po dwóch akcjach lewą stroną boiska, strzelał między innymi Rogalski. Bramka Piasta jakby zaczarowana.

• Do końca meczu jeszcze kwadrans. Miejmy nadzieję, że w końcówce gra się nieco ożywi.

• Ostatnia zmiana w tym meczu, do wejścia przygotowany Wojciech Kędzira, który zastępuje Gerarda Badię.

• Atak pozycyjny Piasta, lecz Radosława Murawskiego ubiegli obrońcy Pogoni.

• Druga zmiana w zespole Piasta, schodzi Osyra, zamiast niego pojawia się Jan Polak.

• Gra szybko wznowiona przez Pogoń z autu, Robak dośrodkowuje w pole karne w kierunku Frączczaka, ten przewraca się w polu karnym, lecz o jedenastce nie może być mowy.

• Pogoń po wybiciu wślizgiem ruszyła z szybką kontrą lewą stroną boiska, ale Cifuentes ubiegł Frączczaka i złapał piłkę.

• Ostatnia zmian w zespole Pogoni, Murayamę zastępuje Patryk Małecki.

• Rogalski uderzał ze sporej odległości, piłka odbiła się od jednego z rywali i mamy rzut rożny dla Pogoni.

• Rogalski faulowany, ale w innym miejscu na boisku leży Osyra. Ledwo pojawili się na boisku noszowi, obrońca Piasta wstał. Spotkało się to ze sporą porcją gwizdów.

• Prawą stroną Pogoń próbował zaskoczyć Badia, lecz po jego dośrodkowaniu piłka ląduje w rękach Janukiewicza. Spadło tempo tego spotkania, na boisku dzieje się obecnie niewiele.

• Z trybun słychać My chcemy gola, Portowcy, my chcemy gola! My także nie obrazilibyśmy się za jakieś bramki w tym spotkaniu,=.

• Po zejściu Zwolińskiego kibice zaczęli skandować jego nazwisko, a my mamy zmianę w Piaście. Gwizdami żegnany Ruben Jurado, zamiast niego na murawie Radosław Murawski.

• ... a Zwolińskiego Bąk.

• Podwójna zmiana w Pogoni. Matrasa zastępuje Rogalski...

• Z kontrą wyszedł Piast. Jurado popędził prawą stroną boiska, zdecydował się na indywidualną akcję, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

• Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

• Gospodarze konstruują kolejne ataki, na razie nie są jednak w stanie zmusić golkipera Piasta do większego wysiłku.

• Po dośrodkowaniu do strzału głową zdołał dojść Hernani, ale futbolówka przeleciała nad bramką.

• Murayama faulowany z lewej strony boiska, będzie rzut wolny i kolejna dobra okazja dla gospodarzy.

• Zwoliński bardzo efektownie poradził sobie z obrońcami Piasta i gdy wydawało się, że może być groźnie, zderzył się z Frączczakiem. Piłkę wciąż ma jednak Pogoń.

• Znów groźnie atakuje Pogoń, Robak znalazł się z piłką w polu karnym, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i ubiegli go obrońcy Piasta!

• Frączczak nie zdołał opanować piłki na prawej stronie po podaniu Rudola, prosta strata.

• Tym razem próbował Lewandowski, uderzył nad murem, lecz lekki strzał pewnie złapał Cifuentes.

• Robak uderza z rzutu wolnego, piłka trafia w jednego z piłkarzy stojących w murze, a Pogoń domaga się "jedenastki". Hadj Said za wcześnie wybiegł jednak zmuru, dostał żółta kartkę, jeszcze raz rzut wolny.

• Będzie spora szansa dla Pogoni, rzut wolny tuż sprzed pola karnego za zagranie ręką jednego z graczy Piasta.

• Ależ zagapili się obrońcy Piasta! Fatalne zachowanie Osyry, do bezpańskiej piłki dobiegł Robak, wycofał przed pole karne do Murawskiego, lecz jego strzał został zablokowany.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Jako pierwsi po przerwie na murawie pojawili się piłkarze Piasta, tuż za nimi zawodnicy Pogoni.

• 7583 kibiców obserwuje dziś z trybun starcie Pogoni z Piastem.

• Starcie swoich kolegów z trybun obserwuje między innymi nowy piłkarz ""Portowców", Japończyk Shohei Okuno.

• Jeżeli Piast nie zmieni swojej gry w drugiej połowie, prawdopodobnie wyjedzie ze Szczecina bez punktów. Na drugą część spotkania zapraszamy za około dziesięć minut.

• Po niemrawym początku Pogoń była stroną zdecydowanie przeważającą w pierwszej połowie spotkania. "Portowcy" powinni prowadził co najmniej jedną bramką, lecz znakomite szanse marnowali między innymi Murayama i Robak. Japończyk był zresztą jednym z najsłabszych zawodników na boisku.

• W przerwie meczu pamiątkową nagrodę odbiera Hernani. Brazylijczyk ma na swoim koncie ponad 200 meczów w polskiej ekstraklasie.

• Bartosz Frankowski nie doliczył do pierwszej połowy ani minuty i zaprosił piłkarzy obu drużyn do szatni.

• Mamy również pierwszą żółtą kartkę w drużynie Pogoni. Rudol niepotrzebnie faulował rywala na połowie Piasta.

• Była to pierwsza żółta kartka jakiegokolwiek piłkarza Pogoni w tym sezonie.

• Wilczek po prawej stronie ogrywa Henraniego, ale z Lewandowskim nie daje już rady. Rzut wolny dla Pogoni.

• Robak walczył z trzema rywalami, ale ostatecznie stracił piłkę i z akcją wyszedł Piast. Z dystansu szczęści próbował Badia, uderzył jednak niecelnie.

• Było groźnie! Murawski sprytnie rozgrywa piłkę z Gollą, dośrodkowuje, lecz Robak nie zdołał oddać czystego strzału. Mamy kolejny korner.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Murawskiego interweniował Cifuentes, mamy jeszcze rzut rożny dla Pogoni.

• Mamy piąerwsz żółtą kartkę w tym spotkaniu. Csaba Horvath faulował na lewej stronie boiska Marcina Robaka.

• Pogoń miała rzut wolny, na bezpośredni strzał zdecydował się Frączczak, lecz to uderzenie dobrze złapał Cifuentes.

• Piast raz jeszcze zaatakował, wydawało się, że Podgórski jest faulowany w polu karnym, lecz gwizdek arbitra milczał.

• Po raz pierwszy pod bramką gospodarzy zrobiło się naprawdę groźnie! Akcja prawą stroną Klepczyński, dośrodkowanie w pole karne, gdzie Wilczek ubiegł Janukiewicza, lecz pilka przeleciała nad bramką.

• Lewą stroną atakował Frączczak, lecz jego dośrodkowanie było bardzo złe i od bramki zaczyna Piast.

• Kolejne bardzo złe zagranie Japończyka. Tym razem w dobrej sytuacji podał piłkę do bramkarza, zupełnie nie patrząc na to, jak ustawieni są jego partnerzy.

• Kolejna znakomita szansa dla Pogoni! Lewandowski wycofał piłkę do znajdującego się przed polem karnym Murawskiego, ten znakomicie dośrodkował na długi słupek, gdzie Murayama tylko czekał na piłkę. Gdy wydawało się, że piłka musi wylądować w siatce, przeleciała obok słupka...

• Nieliczne ataki Piasta są bardzo niedokładne Tym razem Jurado chciał zgrywać piłkę głową, ale zrobił to tak, że ta nie trafiła do nikogo.

• Nieco spokojniejszy fragment meczu. Inicjatywa wciąż należy do gospodarzy, którzy spokojnie budują atak pozycyjny.

• I powinna po nim prowadzić! Murawski dośrodkował wprost na głowę Marcina Robaka, ale jego strzał wybija z linii bramkowej Brożek.

• W pole karne z prawej strony dośrodkowywał Murayama, lecz wrzutka została zablokowana. Pogoń będzie miała jeszcze rzut rożny.

• Był rzut wolny dla Pogoni, Murawski dośrodkował w kierunku Zwolińskiego, lecz ten przegrał pojedynek z defensorem Piasta.

• Piast próbował zaatakować prawą stroną, Podgórski dośrodkował w pole karne, lecz Golla ubiegł Jurado i wybił piłkę.

• Indywidualna akcja Marcina Robaka, napastnik Pogoni wypędził się jednak na bok boiska i jego lekki strzał w środek bramki z łatwością wyłapał Cifuentes.

• Piast dobrze wyszedł z kontrą, ale na spalonym znajdował się Jurado.

• Po rzucie wolnym piłka trafiła na lewą stronę do Matrasa, lecz jego dośrodkowanie pozostawiło wiele do życzenia.

• Rudol chciał szybko przenieść grę w pole karne Piasta, ale skończyło się stratą. Po chwili i tak "Portowcy"odzyskali jednak piłkę, mają teraz rzut wolny z prawej strony boiska.

• Hernani powalczył z Jurado w narożniku boiska, skończyło się rzutem z autu dla Piasta, a po chwili i tak od bramki zaczął Janukiewicz.

• Pogoń naciera i znów była blisko! Najpierw lewą stroną, później prawą, gdy kilku rywali minął Rudol. Ostatecznie skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Efektownym zagraiem popisał się Lewandowski, wyprowadził piłkę z własnej połowy, lecz jego podaie do Zwolińskiego było niedokładne.

• Murawski dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym i spróbował uderzenia z dystansu, futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką.

• Po niemrawym początku to Pogoń przejęła teraz inicjatywę. Dobra gra "Portowców", wspierana głośnym dopingiem.

• Były dwie spore szanse dla Pogoni! Najpierw prawą stroną szedł Murawski, lecz jego dośrodkowanie zostało wybite. Do piłki dopadł Murayama, uderzył z pola karnego, blisko był także Robak, ale golkiper Piasta wyszedł z tego obronną ręką. Po chwili próbowali także Frączczak i Lewandowski, lecz Osyra po dośrodkowaniu wybił ostatecznie piłkę.

• W pierwszych minutach stroną przeważającą są goście. Z obrońcami Pogoni na 25. metrze próbował walczyć Jurado, lecz przegrał ten pojedynek.

• Jurado prawą stroną, dośrodkowanie w pole karne zablokowane, ale Piast będzie miał rzut rożny.

• Podgórski dośrodkowywał w pole karne, ale Golla dobrą główka zażegnał niebezpieczeństwo. Pogoń buduje akcję od własnej połowy.

• Piast zaczął od ataku prawą stroną boiska, Hernani faulował rywala, będzie rzut wolny dla Piasta.

• Zaczynamy!

• Za nami losowanie i powitanie z trenerami, zaraz zaczynamy!

• Piłkarze są już na murawie. Pogoń dziś w tradycyjnych granatowych strojach, Piast na czerwono.

• Rozbrzmiewa hymn Pogoni, a piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na murawę.

• Brawami witany przez widzów trener "Portowców", Dariusz Wdowczyk.

• Piłkarze czekają już w tunelu, w kierunku ławki rezerwowych zmierzają natomiast zmiennicy.

• Stadion Pogoni stopniowo wypełnia się kibicami. Organizatorzy spodziewają się, że na trybunach zasiądzie dziś około ośmiu tysięcy widzów.

• Swoją rozgrzewkę zakończyli też właśnie piłkarze Piasta. Od rozpoczęcia spotkania dzieli nas około 10 minut.

• Piłkarze Pogoi zakończyli już rozgrzewkę, młodzi chłopcy ze Szczecina prezentują właśnie na murawie skład "Portowców".

• Co ciekawe, zeszłoroczny mecz Pogoni z Piastem w Szczecinie sędziował właśnie Frankowski. Gospodarze wygrali wówczas 4-0, a hat-tricka ustrzelił Marcin Robak. Czy król strzelców z zeszłego sezonu strzeli dziś pierwszego gola w tegorocznych rozgrywkach?

• Pogoń Szczecin w zeszłym sezonie rozegrała pięć spotkań, które sędziował Frankowski. "Portowcy" wygrali dwa z nich, dwa zremisowali, raz zakończyli pojedynek bez punktów.

• W ubiegłym sezonie Frankowski sześciokrotnie sędziował mecze gliwickiego Piasta, dwa z nich zakończyły się zwycięstwem zespołu z Gliwic, dwa remisami, dwa mecze gliwiczanie przegrali.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Bartosz Frankowski. W tym sezonie sędziował już w dwóch meczach Ekstraklasy, oba zakończyły się remisami. Taki wynik dziś z pewnością bardziej zadowoliłby Piasta.

• Rezerwowi Piast: Jakub Szumski, Jan Polak, Radosław Murawski, Tomasz Mokwa, Tomas Docekal, Wojciech Kędziora, Bartosz Szeliga.

• W składzie Pogoni nie ma żadnych zmian w stosunku do zeszłotygodniowego starcia z Koroną. Na ławce po raz pierwszy zasiadł natomiast Tomasz Lisowski.

• Rezerwowi Pogoń: Dawid Kudła, Dominik Kun, Jakub Bąk, Patryk Małecki, Maksymilian Rogalski, Tomasz Lisowski, Bruno Loureiro.

• Oba zespoły rozgrzewają się obecnie na murawie. Frekwencja na stadionie nie jest na razie zbyt wielka.

• W całkiem innej sytuacji jest Piast Gliwice. Zespół z Gliwic w trzech spotkaniach wywalczył zaledwie jeden punkt, który daje mu dopiero przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Gliwiczanie już na inaugurację sezonu przegrali z Lechem Poznań aż 4:0. Szansę powrotu na właściwy tor dał im jednobramkowy remis z Wisłą Kraków, ale złudzeń pozbawiła ich Lechia Gdańsk, z którą na własnym stadionie przegrali 3:1.

• Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania jest Pogoń Szczecin, która jak na razie spisuje się bardzo dobrze. Zespół ze Szczecina po trzech kolejkach ma na swoim koncie siedem punktów. Podopieczni Dariusza Wdowczyka rozpoczęli sezon od zwycięstwa nad Podbeskidziem Bielsko-Biała (3:2), a później wysoko pokonali Śląsk Wrocław (4:1). Jedyną, której udało się zatrzymać "Portowców" była Korona Kielce, z którą zremisowali 2:2.

• Witamy ze Szczecina! W ostatnim meczu 4. kolejki Ekstraklasy miejscowa Pogoń zmierzy się z Piastem Gliwice. Zapraszamy na relację na żywo.