Śląsk Wrocław

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Zapraszam serdecznie na inne relacje na Ekstraklasa.net!

• Bardzo dobry mecz w Szczecinie. Po znakomitej pierwszej połowie i trochę słabszej drugiej, Pogoń ostatecznie remisuje 1:1 ze Śląskiem Wrocław. Obie bramki padły w drugiej odsłonie meczu, a ich autorami byli Łukasz Zwoliński i Robert Pich. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, ale goście podnieśli rękawicę i odpowiedzieli bramką. Wynik zasłużony, bo Śląsk po straconej bramce pokazał się z naprawdę dobrej strony.

• Ostatni gwizdek, Pogoń 1:1 Śląsk!

• Przybecki ładnie zszedł do środka, pokusił się o strzał, ale świetnie zablokował to uderzenie Piotr Celeban.

• 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu.

• Jakiś uraz barku Pawelca, który przy próbie główki upadł niefortunnie.

• Stracony gol podciął skrzydła gospodarzom i mecz się wyrównał. Czy ktoś będzie w stanie w ostatnich minutach obrócić mecz na swą korzyść?

• Fojut uderzał z ponad 40 metrów, ale strzał ten nie miał prawa zagrozić Pawełkowi.

• Murayama! Dostał dobre dośrodkowanie od Frączczaka, ale uderzył...barkiem. I obok bramki.

• Paixao miał szansę na strzał z woleja, ale skiksował!

• Wrzutka Hateley'a w pole karne, ale Czerwiński wybija na korner.

• Uderzenie Kiełba z ponad 30 metrów, ale strzał ten lepiej przemilczeć.

• 8658 kibiców zasiadło dziś na trybunach stadionu w Szczecinie.

• Zmiana w drużynie Śląska, Robert Pich kończy udział w tym meczu, a w jego miejsce Peter Grajciar. Można powiedzieć, że Słowak strzelił bramkę "w porę".

• Zmiana w Śląsku, Marcel Gecov zmienia Kamila Dankowskiego.

• Akcję rozpoczął Jacek Kiełb, piłka trafiła pod nogi Paixao, który zagrał kapitalną piłkę do wychodzącego Picha, a ten pewnie pokonał Kudłę! Mamy remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL ROBERT PICH!!! ŚLĄSK WYRÓWNUJE!!

• Zamarkował strzał Frączczak, uderzał Nunes, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Rzut wolny dla Pogoni tuż przy linii pola karnego, który faulowany był przez Kokoszkę. Będzie doskonała okazja dla gospodarzy.

• Danielak! Świetnie ograł Kokoszkę, ale przekombinował i stracił piłkę w polu karnym!

• Ładna akcja Pogoni, ale Murawski zbyt mocno zagrał na prawo do Danielaka, który ratując sytuację dośrodkował prosto do Pawełka.

• Dobry pomysł Murayamy, który ładnie wypuścił Zwolińskiego, ale wysoka piłka wylądowała w rękawicach Mariusza Pawełka.

• Zmiana w Pogoni, schodzi z boiska Patryk Małecki, którego kibice żegnają owacją na stojąco i okrzykami "Mały, Mały", a w jego miejsce Miłosz Przybecki. Bardzo dobry mecz Małeckiego!

• Ależ ambitnie gra Pogoń! Dla podopiecznych Czesława Michniewicza nie ma straconych piłek. Śląsk bezradnie próbuje przebić się pod bramkę Kudły, ale znakomicie dysponowani defensorzy Portowców!

• Rajd Murawskiego, ale zatrzymał go Jacek Kiełb.

• Drugi gol Zwolińskiego w tym sezonie! Kapitalne wykonanie autu przez Portowców, daleka wrzutka do Zwolińskiego, który tylko się odwrócił i nie dał szans Pawełkowi! Pogoń prowadzi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!!

• Murawski! Próba strzału kapitana Portowców, ale uderzenie niecelne!

• Zmiana w drużynie Śląska, Jacek Kiełb zmienia Mateusza Machaja.

• Pawełek naciskany przez Małeckiego nie popełnił błędu i dobrze odegrał do Dankowskiego.

• JAK TO NIE WPADŁO?! Najpierw Murayama zagrał na lewo do Zwolińskiego, ten uderzył mimo asysty Dankowskiego, ale piłka trafiła w słupek! Odbita futbolówka trafiła jednak pod nogi stojącego na 9. metrze Murayamy, ale zawodnik Pogoni nie trafił w bramkę!

• Wrzutka Hateley'a w pole karne do Machaja, ale ten drugi na ofsajdzie.

• Murawski pada na murawę przy starciu z Kokoszką, ale nie ma gwizdka. Portowcy mają jednak korner.

• Ciekawa akcja gospodarzy, uderzenie Murawskiego jednak bardzo złe.

• Szymon Marciniak daje znak i ruszają Wrocławianie!

• Takuya Murayama od początku zastępuje Mateusza Lewandowskiego.

• Główni aktorzy dzisiejszego widowiska już na placu gry.

• Bardzo dobra, intensywna ta pierwsza połowa! Obie drużyny grają naprawdę dobrze, ale to Pogoń przeważa i to własnie Pogoń stworzyła sobie lepsze okazje do zdobycia bramki. Najbliżej tego wyczynu był Adam Frączczak, który z kilku metrów nie trafił do niemal pustej bramki. Bardzo dobre zawody rozgrywa Patryk Małecki. Śląsk próbuje swoich szans z dystansu. Próbowali Machaj i Pich, poza tym zawodnicy z Wrocławia nie zagrozili zbytnio bramce Kudły. Zobaczymy jak będzie w drugiej odsłonie, liczymy na równie ciekawe widowisko!

• Koniec pierwszej połowy, bez bramek na stadionie w Szczecinie, wracamy za kwadrans!

• Żółta kartka, tym razem ukarany Mateusz Machaj.

• Płaska wrzutka Frączczaka, ale wybija piłkę Kokoszka.

• Hołota fauluje Nunesa, dzięki czemu będzie dobra szansa na wrzutkę.

• Pich! Dobra akcja Roberta Picha na lewej stronie, zakończona potężnym strzałem Słowaka, ale broni Kudła!

• Ależ błąd Pogoni, któryś z obrońców źle wybijał piłkę, dzięki czemu Biliński ruszył sam na Kudłę, ale dogonił go Czerwiński i odebrał mu futbolówkę!

• Rzut wolny dla Śląska po faulu Matrasa na Pawelcu. Oddał sobie zawodnik Pogoni :-)

• Lewandowski! Wrzutka Małeckiego, piłka wybita przed szesnastkę gdzie czyhał na nią Lewandowski. Oddał on strzał, ale niecelnie!

• Matras faulowany przez Pawelca blisko pola karnego. Dobra okazja do wrzutki.

• Starcie Matrasa z Paixao i zawodnik Pogoni faulowany.

• Piłka w siatce, ale Flavio Paixao na spalonym i gol oczywiście nieuznany.

• Zwoliński próbował uderzyć z półobrotu, ale zablokowane uderzenie napastnika Pogoni.

• Małecki popędził pod linię końcową, próbował zagrać do środka do Zwolińskiego, ale niedokładne zagranie piłkarza Pogoni.

• Szybka kontra Śląska, ale Paixao faulowany przez Danielaka i mamy pierwszą kartkę.

• ALEŻ SZANSA POGONI! Małecki zgrał do Lewandowskiego, ten wymanewrował Dankowskiego na lewej stronie i zagrał do środka do Danielaka, a ten z 7 metrów uderza w Pawełka!

• Bardzo aktywny Patryk Małecki ruszył z akcją lewą stroną, ale Dankowski dobrym wślizgiem wyłuskał mu piłkę spod nóg.

• Nunes mocno wstrzelił piłkę w szesnastkę, ale Pawełek pewnie chwyta futbolówkę.

• 57% - 43%. Tak wygląda posiadanie piłki, na korzyść gospodarzy.

• Machaj! Dobre, sytuacyjne uderzenie z 25 metrów, ale Kudła paruje ten strzał na korner!

• Flavio Paixao w teatralny sposób pada w polu karnym, sędzia bardzo pewnie nakazuje mu podniesienie się z murawy.

• Długa piłka do Roberta Picha, ale zawodnik Śląska nie przepchnął Frączczaka i piłka dla Portowców.

• Śląsk rozgrywa akcję na własnej połowie, na stadionie słychać gwizdy.

• Ładny balans ciała Małeckiego, wrzutka byłego gracza Wisły Kraków wychwycona jednak przez Pawełka.

• Ciekawe zagranie ze środka pola do wychodzącego Małeckiego, ale Pawełek pierwszy przy piłce.

• POPRZECZKA!!! Frączczak trafia w poprzeczkę! To powinien być gol!

• Kokoszka wybija piłkę na korner, ale był bliski wbicia piłki do własnej bramki! A wrzucał Zwoliński.

• Pierwsza akcja Śląska, strata Picha na połowie Pogoni, po której z kontrą ruszył Małecki, ale faulowany przy linii środkowej.

• Pierwszy gwizdek, od środka Portowcy - zaczynamy!

• Co ciekawe, 31 ostatnich meczów między Pogonią a Śląskiem nie zakończyło się wynikiem bezbramkowym.

• Kibice odśpiewali hymn Pogoni, zawodnicy gotowi do gry, jeszcze wymiana uprzejmości między graczami.

• Sędziowie wyprowadzają zawodników na murawę, startujemy już za chwilę!

• Rezerwowi Śląsk: Jakub Wrąbel, Krzysztof Danielewicz, Jacek Kiełb, Dudu Paraiba, Marcel Gecov, Paweł Zieliński, Peter Grajciar.

• Rezerwowi Pogoń: Jakub Słowik, Robert Obst, Sebastian Murawski, Dominik Kun, Miłosz Przybecki, Takuya Murayama, Sebastian Rudol.

• Po drugiej stronie barykady zgoła odmienne nastroje. "Portowcy" po zwycięstwie w pierwszej kolejce w Poznaniu spokojnie i w dobrych humorach przez cały tydzień przygotowywali się do pojedynku ze Śląskiem Wrocław. Trener Czesław Michniewicz nie chcąc zatracić dobrego przygotowania mentalnego oraz zniwelować ryzyko rozprężenia swoich zawodników w każdym treningu wplatał elementy rywalizacji, a we wtorek razem z dziennikarzami i zaproszonymi kibicami zawodnicy poszli do kina. Filmem, który z inicjatywy Michniewicza obejrzeli wszyscy zgromadzenie był "Cud w Lake Placid" opowiadający motywującą historię zdobycia złotego medalu na Olimpiadzie przez hokejową drużynę Stanów Zjednoczonych.

• IFK Goeteborg okazał się zbyt trudnym rywalem dla wrocławian. Po bezbramkowym remisie na własnym stadionie przyszła w czwartek dwubramkowa porażka i Śląsk pożegnał się europejskimi pucharami. Nie był to udany mecz zespołu Tadeusza Pawłowskiego - w defensywie popełniali proste błędy przy bramkach, a w ofensywie zabrakło jakości. Dominował chaos i brak pomysły na skuteczne poprowadzenie akcji. Jednak były w tym spotkaniu również dobre momenty - zwłaszcza w pierwszej połowie, ale zabrakło wtedy zimnej głowy i ostatniego podania.

• Witamy ze Szczecina! Dzisiaj w meczu 2. kolejki Ekstraklasy miejscowa Pogoń podejmuje Śląsk Wrocław. Zapraszamy na relację na żywo!