Pogoń Szczecin

0

Wisła Kraków

3

• Franciszek Smuda z pewnością jest zadowolony z postawy Wisły w tym meczu. Gościom wychodziło dzisiaj praktycznie wszystko i zasłużenie wywożą ze Szczecina trzy punkty. Znakomite zawody rozegrali Semir Stilić i Paweł Brożek, a za cichego bohatera można uznać rządzącego w środku pola Alana Urygę. Pogoń po raz pierwszy w tym sezonie doznała goryczy porażki, a za uwagę dziękuje już dzisiaj Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu!

• Dość szczęśliwie Pogoń wywalczyła jeszcze rzut rożny, ale dośrodkowanie Murawskiego znów łapie Buchalik.

• Dwie minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

• Druga zmiana w drużynie Wisły, zamiast Boguskiego w samej końcówce na boisku pojawia się Tomasz Zając.

• W ostatnich 10 meczach Wisła traciła co najmniej jednego gola. Zanosi się na przerwanie tej serii.

• Atak pozycyjny Pogoni nie przyniósł żadnego skutku poza kontrą Wisły. Boguski próbował przelobować daleko wychodzącego Janukiewicza, lecz golkiper Pogoni złapał futbolówkę.

• Pierwsza zmiana w drużynie Wisły, Gargułę zastępuje Emmanuel Sarki.

• Z rzutu wolnego strzelał Stilić, lecz tym razem uderzył nad bramką.

• Po dwóch kornerach dla Pogoni na bramkę strzelał Kun, było to jednak uderzenie wprost w ręce golkipera Wisły.

• Bardzo mocny strzał Rogalskiego z rzutu wolnego, Buchalik instynktownie odbija piłkę przed siebie, a Głowacki wybija piłkę na rzut rożny!

• Jankowski wchodzi w nogi Murawskiego i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Kolejna świetna szansa dla Wisły! Strata piłki przez Pogoń, Garguła świetnie zagrywa do Stilicia, ten prostopadłym podaniem obsługuje Brożka, jednak było to dogranie zbyt mocne i dobrym wyjściem niebezpieczeństwo zażegnał Janukiewicz.

• Na spalonym złapany Małecki. Piłkarze Pogoni chcą już chyba, aby to spotkanie jak najszybciej się skończyło.

• Pogoń na dosłownie na kolanach. Kolejny dobry odbiór notuje Uryga, zagrywa do Stilicia, ten mija dwóch rywali, wpada w pole karne, przewraca się Maksymilian Rogalski, a Bośniak między nogami Hernaniego dogrywa do zupełnie niepilnowanego Brożka, który przy bierności szczecińskich obrońców bez żadnego problemu pokonuje Janukiewicza.

• GOOOOOOOOOOL DLA WISŁY, BROŻEK!

• Długie podanie Rogalskiego do Bąka, ten znów jednak zagrywa bardzo niedokładnie. Zamiast przy nodze partnera, piłka ląduje na aucie. To z pewnością nie jest dobra zmiana.

• Pogubił się pod linia końcową Dudka, Pogoń będzie miała kolejny rzut rożny.

• Świetna dwójkowa akcja Rudola i Golli prawą stroną, tego ostatniego ostrym wślizgiem fauluje Semir Stilić. Żółta kartka dla Bośniaka.

• Po faulu na Rudolu Pogoń miała rzut wolny z prawej strony boiska, lecz dośrodkowanie Murawskiego z łatwością wybili obrońcy Wisły.

• Kolejna znakomita akcja Wisły, zakończona strzałem piętą Brożkam ale piłka przelatuje obok słupka!

• Kun wpada z piłką w pole karne, mija dwóch rywali, ale drybling skrzydłowego Pogoni był zbyt długi i ostatecznie nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

• Było groźnie! Murawski zagrał do Bąka, ten zdecydował się na uderzenie, z problemami po rykoszecie broni Buchalik.

• Dośrodkowanie Małeckiego łatwo łapie Buchalik. Żaden z zawodników Pogoni nie atakował piłki.

• Przejęcie Urygi przed polem karnym i błyskawiczny strzał, piłka przelatuje jednak nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana w Pogoni, z boiska schodzi Łukasz Zwoliński, zastępuje go Dominik Kun.

• Strzał Garguły z rzutu wolnego przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki gospodarzy.

• Bąk fauluje Sadloka blisko pola karnego Pogoni i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Błyskawicznie ograni obrońcy Pogoni, dwójkową akcję przeprowadzili Stilić i Jankowski, a ten ostatni z ostrego kąta trafia w słupek!

• Fatalne podanie Bąka w kierunku Golli sprawiło, że Wisła ruszyła z groźną kontrą. Ostatecznie nie przyniosła ona okazji na bramkę, lecz takich strat muszą wystrzegać się gospodarze.

• Strata Wisły pod własnym polem karnym, Bąk dośrodkowuje w pole karne, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Sporo pretensji do kolegi miał po tej akcji Zwoliński.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Pogoni po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stilicia, ale gracze Wisły ostatecznie nie zdołali oddać nawet strzału.

• Szansa dla Wisły na trzeciego gola! Szybka akcja gości, Brożek minął Hernaniego i dograł do Stilicia, ten wygonił się jednak z piłką do boku i strzał z ostrego kąta broni Janukiewicz.

• Do akcji ofensywnej podłączył się Golla dośrodkował w pole karne, tam pojedynek główkowy wygrał Zwoliński, lecz uderzał niecelnie.

• Jankowski nawinął na zamach jednego z rywali, ale jego podanie w kierunku Brożka było niedokładne.

• Goście nie zamierzają rezygnować z kolejnych ataków. Na lewej stronie aktywny Sadlok, ale jego dośrodkowanie dobrze wybija Matynia.

• ... a za Matrasa na boisku pojawia się Jakub Bąk.

• Mamy dwie zmiany w drużynie Pogoni. Dąbrowskiego zastępuje Rogalski...

• Znów gramy!

• Wracamy już do Szczecina, jako pierwsi na murawę wrócili piłkarze Pogoni, za nimi Wiślacy.

• Naprawdę dobry mecz oglądamy dzisiaj w Szczecinie. Obie drużyny miały swoje szanse, ale skuteczniejsza była Wisła, głównie za sprawą fenomenalnego Semira Stilicia, który zaliczył pięknego gola z rzutu wolnego i nie mniej ładną asystę przy trafieniu Brożka. Pogoni w kluczowych momentach zabrakło natomiast nieco skuteczności, choć trzeba też oddać klasę Buchalikowi, Sadlokowi i Burlidze. Na stadion im. Floriana Krygiera wracamy za 15 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Stilić znów bardzo dobrze wypatrzył Brożka, ten starał się dograć do Garguły, ale zakończyło się na rzucie rożnym.

• Nieuważnie zagrał teraz Dąbrowski, który zamiast ruszyć do podania Matrasa stanął w miejscu.

• Przycisnęła teraz Pogoń, ale po dłuższej akcji prostopadłe podanie Murawskiego było nieco za mocne i piłka ląduje w rękach Buchalika.

• Świetna szansa dla Pogoni! Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Małeckie na piąty metr, strzał głową oddaje Zwoliński, ale Buchalik efektownie broni!

• Pogoń stara si jeszcze przed przerwą zmniejszyć straty. Po kolejnym długim wrzucie Frączczaka głową strzela Dąbrowski, ale Buchalik bez problemu łapie piłkę.

• Pogoń Szczecin - Wisła Kraków

• Przepiękna akcja Wisły. Garguła mija jednego rywala, dogrywa do Stilicia, ten pięknym prostopadłym podaniem obsługuje Brożka, który mija Janukiewicza i pakuje piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! BROŻEK!

• Pogoń stara się atakować, ale w akcjach "Portowców" jest sporo niedokładności.

• Wojciech Golla taktycznym faulem na Gargule przerywa groźną kontrę Wisły. Żółta kartka dla stopera Pogoni.

• A kibice Pogoni zaprezentowali na stadionie efektowną oprawę.

• Po stracie bramki Pogoń przystąpiła do ataku, aktywny po lewej stronie Frączczak, który wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu Murawskiego głową strzelał Hernani, futbolówka przeleciała jednak ponad bramką.

• Dalekie podanie w kierunku Zwolińskiego, Buchalik wychodzi daleko przed pole karne, napastnik Pogoni pada na murawę w starciu z rywalem, ale faulu chyba nie było. Gdyby sędzia przerwał grę, musiałby wyrzucić bramkarza Wisły z boiska!

• Janukiewicz spodziewał się strzału nad murem, a Stilić uderzył inaczej - obok muru, tuż przy słupku. Piękne trafienie dla Wisły!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! STILIĆ!

• Znakomite podanie Dudki do Stilicia, ten dogrywa do Jankowskiego, którego fauluje Matynia. Będzie świetna okazja dla Stilicia z rzutu wolnego.

• Szansa na gola dla Pogoni! Daleki wrzut z autu Frączczaka trafia na głowę Dąbrowskiego, ten uderza jednak tuż obok długiego słupka.

• Dobre dośrodkowanie Semira Stilicia z rzutu wolnego, Łukasz Zwoliński wybija piłkę głową, będzie jeszcze rzut rożny, przy piłce znów Stilić.

• Świetne prostopadłe podanie Alana Urygi w kierunku Łukasza Burligi, ale Matynia wybija piłkę na aut. Zwoliński zmienia natomiast buty, gdyż jeden z nich w starciu z rywalem po prostu się rozpadł.

• Tuż przed polem karnym przewrócił się Paweł Brożek, ale arbiter nie zdecydował się ostatecznie na użycie gwizdka.

• Zwoliński dobrze powalczył z obrońcami Wisły o piłkę, ale znajdował się na spalonym i sędzia przerwał grę.

• Strzał Frączczaka z dystansu pewnie broni Buchalik, po chwili ostrego fauli dopuścił się Dudka. Arbiter nie zdecydował się jednak na pokazanie mu żółtej kartki.

• Kolejna świetna szansa gospodarzy! Błyskawiczna seria podań po lewej stronie boiska, piłka trafiła do Murawskiego, ten starał się dograć do stojącego przed bramką Frączczaka, ale znakomicie podanie zablokował Sadlok!

• Ależ szansa dla Pogoni! Po szybkim wybiciu z autu piłka trafiła do Zwolińskiego, ten dość szczęśliwie dograł do stojącego tuż przed bramką Małeckiego, a po strzale tego ostatniego piłka trafiła w nogę ofiarnie interweniującego Burligi i przeleciała nad bramką!

• Po faulu na Dudce Wisła miała rzut wolny z lewej strony boiska, w pole karne dośrodkowywał Garguła, ale Janukiewicz łatwo złapał piłkę.

• Złe przyjęcie Frączczaka po podaniu od Golli i kolejna łatwa strata Pogoni. Wisła ruszyła z szybką akcją i Burliga w starciu z Hernanim wywalczył rzut rożny.

• Jak na razie Wisła zdominowała gospodarzy. Podopieczni Franciszka Smudy całkowicie panują nad środkiem pola, gdzie Pogoń gra bardzo niedokładnie.

• Kolejna świetna akcja Wisły. Złe podanie Macieja Dąbrowskiego sprawiło, że z kontrą ruszył Paweł Brożek i po dwójkowej akcji z Semirem Stiliciem napastnik "Białej Gwiazdy" uderza niecelnie!

• Dobra szansa dla Wisły, Garguła zagrywa do Brożka, ten znajduje na prawej stronie Burligę, który dobrze znajduje Gargułę, ale uderzenie tego ostatniego w zablokowali obrońcy Pogoni. Gdyby nie to, piłka zatrzepotałaby pewnie w siatce!

• Kolejny daleki wrzut z autu Frączczaka, na strzał ze sporej odległości zdecydował się Hubert Matynia, lecz piłka przeleciała bardzo wysoko nad bramką.

• Daleki wrzut z autu w pole karne w wykonaniu Adama Frączczaka, obrońcy Wisły nieco się pogubili, ale ostatecznie wybili piłkę.

• Garguła dobrze dośrodkował z rzutu rożnego w okolice 5. metra, Janukiewicz nie dał się jednak zaskoczyć i wybił piłkę przed pole karne.

• Pierwsza akcja Wisły, Jankowski ograł Dąbrowskiego i wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

• Zaczynamy!

• Za nami przywitane kapitanów obu drużyn - Arkadiusza Głowackiego i Rafała Murawskiego, a także losowanie.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na murawie, z głośników leci hymn Pogoni, głośno śpiewany przez kibiców.

• Drużyna która wygra to spotkanie przynajmniej na kilkanaście godzin zostanie liderem T-Mobile Ekstraklasy.

• Po raz pierwszy od 29 listopada zeszłego roku (Pogoń grała wówczas z Zawiszą Bydgoszcz) w podstawowym składzie nie ma żadnego Japończyka. Takuya Murayama i Shohei Okuną rozpoczną ten mecz na ławce rezerwowych, w drużynie nie ma już natomiast Takafumiego Akahoshiego, który przez ostatnie lata dowodził drugą linią drużyny Dariusza Wdowczyka.

• Wspominaliśmy o braku w kadrze meczowej Marcina Robaka, pod znakiem zapytania stał też udział w tym meczu Rafała Murawskiego. Uraz kapitana "Portowców" nie okazał się jednak poważny i wystąpi dziś od pierwszej minuty.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Michał Czekaj, Kamil Kuczak, Tomasz Zając, Przemysław Lech, Emmanuel Sarki, Piotr Żemło

• Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Tomasz Lisowski, Dominik Kun, Shohei Okuno, Maksymilian Rogalski, Takuya Murayama, Jakub Bąk

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Szymon Marciniak, który w tym sezonie sędziował m. in. starcie Wisły z Górnikiem Łęczna. W ubiegłorocznych rozgrywkach był rozjemcą w czterech meczach Pogoni i siedmiu meczach Wisły. Żadna z tych drużyn wówczas nie przegrała. Czyżby wszystko wskazywało na remis?

• W ubiegłym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą trzykrotnie. W Szczecinie padł bezbramkowy remis, przy Reymonta Wisła wygrywała 2:1 i 5:0. Szczególnie ten ostatni mecz zapadł w pamięci kibiców obu drużyn. Czy "Portowcy" wezmą dzisiaj rewanż na drużynie Franciszka Smudy? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

• Identyczny bilans mają także piłkarze Wisły, którzy rozpoczęli sezon od remisów z Górnikiem Łęczna i Piastem, potem wygrali w Poznaniu z Lechem, zremisowali z Ruchem, a w ostatniej kolejce w dobrym stylu ograli Lechię Gdańsk.

• Gospodarze w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy jeszcze nie przegrali. Rozpoczęli rozgrywki od zwycięstw z Podbeskidziem i Śląskiem, ostatnie trzy mecze to natomiast remisy z Koroną, Piastem i Lechem.

• Na rozgrzewce pojawili się już bramkarze obu drużyn, zaraz na murawę powinni wyjść także piłkarze z pola.

• W składzie Pogoni najbardziej widoczny jest brak Marcina Robaka, który w Poznaniu doznał urazu i dziś nie ma go nawet na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki wracają za to Mateusz Matras i Łukasz Zwoliński, a na lewej stronie w oficjalnym meczu "Portowców" debiutuje 18-letni Hubert Matynia, który zastąpił wypożyczonego do Włoch Mateusza Lewandowskiego

• Po lewej stronie możecie już zobaczyć także wyjściową jedenastkę Wisły. Franciszek Smuda desygnował do gry od pierwszej minuty tych samych piłkarzy, który rozpoczęli wygrany 3:1 mecz z Lechią Gdańsk.

• Znamy już wyjściowe składy obu zespołów. Po lewej stronie możecie zobaczyć pierwszą jedenastkę :Portowców"

• W drugim piątkowym meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Pogoń Szczecin zmierzy się na własnym boisku z Wisłą Kraków. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania!